UFC 298: Volkanovski vs. Topuria (17.02.2024)

Uważasz że Cejudo posiada lepszą stóje od Gruzina? Merab świetnie się pokazał w tej płaszczyźnie przeciwko Yanowi a Petr przecież stójkowo top.
Czy ja wiem. Merab zrobił to co mówił Cejudo. Yan czesto chowa się za szczelna garda i jest narażony na sprowadzenia. Dodatkowo posiada atut którego w pierwszej walce zabrakło Sterlingowi tj kondycji. Cejudo po takiej przerwie pokazał się naprawdę dobrze ze Sterlingiem. Typ jest dobrym taktykiem, ma świetne atuty w postaci zapasów I stojkowo też nie jest ułomkiem.



 
Yan czesto chowa się za szczelna garda i jest narażony na sprowadzenia.
Tak tylko że w tym starciu Merab tylko 18 ze 147 znaczących ciosów zadał w klinczu czyli tak na prawdę ok. 88% uderzeń było zadane w stójce czyli najmocniejszej płaszczyźnie Yana i to właśnie pokazuje że Merab potrafi sporo na nogach.
 
Tak tylko że w tym starciu Merab tylko 18 ze 147 znaczących ciosów zadał w klinczu czyli tak na prawdę ok. 88% uderzeń było zadane w stójce czyli najmocniejszej płaszczyźnie Yana i to właśnie pokazuje że Merab potrafi sporo na nogach.
Sam wiesz, że w walce mma to troche bardziej skomplikowane. Ogólnie nie przeczę że zadał ww ilosc ciosów, i wyglądał dobrze stojkowo, ale styl robi różnicę. Stojkowicz czesto więcej przyjmuje bojąc się obalen. Walka będzie napewno ciekawa.
 
Sam wiesz, że w walce mma to troche bardziej skomplikowane. Ogólnie nie przeczę że zadał ww ilosc ciosów, i wyglądał dobrze stojkowo, ale styl robi różnicę. Stojkowicz czesto więcej przyjmuje bojąc się obalen. Walka będzie napewno ciekawa.
Tak jak piszesz, jest wiele czynników które koniec końców decydują o zwycięstwie danego zawodnika. Pamiętam po prostu jak wielu ludzi skazywało Meraba na pożarcie w stójce a tu proszę zonk, pokazał że to nie tylko zapaśnik. Cejudo na pewno więcej kopie od Yana więc trzyma też nieco inny dystans co może sprawić problemy Dvalishviliemu, oboje pewnie będą próbować obalać ale walka raczej będzie toczyć się w stójce. Zgadzam się zapowiada się ciekawy pojedynek.
 
Cejudo podobno wychodzi do walki z jakas kontuzja. Nic oficjalnego ale sa takie przypuszczenia
 
Cejudo podobno wychodzi do walki z jakas kontuzja. Nic oficjalnego ale sa takie przypuszczenia
Gdzie takie pogłoski? Ogólnie jedynie co słyszałem to, że w razie przegranej raczej idzie na emeryturę.
 
Kurde ten Volk-Topuria, to jest mega starcie. Praktycznie może się skończyć w każdy sposób. Może być szybką weryfikacja, może być wojna, może być różnica poziomów z jednej jak i drugiej strony. Osobiście się skłaniam ku Volkanowvskiemi, ale Topuria jest na prawdę świetny. Mam nadzieję, że nie zniesie trudów walki I zmięknie przy takim zawodniku jak Alex.
 
Kurde ten Volk-Topuria, to jest mega starcie. Praktycznie może się skończyć w każdy sposób. Może być szybką weryfikacja, może być wojna, może być różnica poziomów z jednej jak i drugiej strony. Osobiście się skłaniam ku Volkanowvskiemi, ale Topuria jest na prawdę świetny. Mam nadzieję, że nie zniesie trudów walki I zmięknie przy takim zawodniku jak Alex.
Wielka niewiadoma. Z jednej strony Volk, który już nieraz udowodnił, że jest kozakiem z drugiej Topuria, który w ostatnich pojedynkach błyszczał. Mimo wszystko lekko za Volkiem w związku z tym tko od Makcheva. Ciekawe czy wyjdzie podobnie jak na ostatniej gali z Hermansonem i Pyferem
 
Kurde ten Volk-Topuria, to jest mega starcie. Praktycznie może się skończyć w każdy sposób. Może być szybką weryfikacja, może być wojna, może być różnica poziomów z jednej jak i drugiej strony. Osobiście się skłaniam ku Volkanowvskiemi, ale Topuria jest na prawdę świetny. Mam nadzieję, że nie zniesie trudów walki I zmięknie przy takim zawodniku jak Alex.
Mimo że minimalnie typuje Alexa to uważam że Topuria jest nie do złamania, ponadto pokazał że może przewalczyć 5 rund i jego kondycja jest zadziwiająco dobra jak na styl w którym walczy, do tego dochodzi wszechstronność i umiejętność absorbowania ciosów. Poziom motywacji Volkanovskiego będzie na wysokim poziomie po blamażu z Makhachevem, moim zdaniem większy niż powiedzmy po jakimś długim win streaku ale jednocześnie motywacja po stronie Ilii będzie równie wysoka. Ogólnie to nie pokusiłbym się o zagranie jednego ani drugiego na znaczącym kuponie.
 
Nie dziwi was taki wysoki kurs na Kopylova? Grzech nie zagrac, tam obrona przed obaleniami na poziomie 92%, bierze ta walke na zastepstwo drugi raz, wiec wyglada na to ze czuje sie pewnie w tym zestawieniu. Stójka po stronie ruska a do tego od dluzszego czasu podobno w Dagestanie szlifuje zapasy
 
Back
Top