UFC 236: Holloway vs. Poirier 2 - dyskusje, kursy

To gdyby Lobov bil sie z samymi stojkowiczami w ufc i mialby 100% tdd to tez bys uwazal ze ma lepsze zapasy od Cormiera ktory ma 78% ?
:beczka:

Ale ja nie uważam, że Holloway jest lepszym zapaśnikiem niż Cormier. Uważam, że ma lepsze TDD. A to, że na papierze to osobna kwestia. Jak już mówiłem, jakieś kryterium przyjąć trzeba. Jeśli Tatiana Suarez ma celność wyprowadzanych uderzeń na poziomie 74%, a Randy Couture na poziomie 60%, to nie znaczy że Tatiana jest lepszym strikerem. Oznacza, że ma lepszą celność. Statystyki są ruchome i są jedynie przybliżeniem, natomiast nierzadko lepszym niż ocena na podstawie obrazu widzianego z ekranu komputera.
 
Nie, a ty?



Dla mnie 70/30. Tutaj styl będzie decydował, a Israelowi ta walka stylistycznie bardzo pasuje. O ile nie będzie się wygłupiał jak Silva. A nie będzie, bo jest jego inteligentniejszą wersją :lol:



Ciekaw jestem jak długo jeszcze ludzie będą pierdolić tego typu dyrdymały. Bo ta gadka ciągnie się od pierwszej walki, z drobnymi modyfikacjami (wcześniej oczywiście nie walczył z żadnym zapaśnikiem - ostatecznie rozwiał wątpliwości wszystkich). No i jeśli nie pamiętasz, to ostatnia jego walka była przekazaniem olimpijskiego ognia. Najlepszy imo w historii zawodnik MMA oddał pochodnię Israelowi. Tak to widzę.
Ja to widzę tak, że Adesanya nie pokonał nikogo z top 5 i nie był w stanie skończyć dosłownie starego dziadka (a dostał go tylko po to żeby go efektownie skończyć). Jak na hajp jaki otrzymuje jest przereklamowany i to grubo.
Gasteluma pewnie pokona decyzją (będę grał jak znajdę 3.50), ale sercem za prosiakiem.
 
Ale ja nie uważam, że Holloway jest lepszym zapaśnikiem niż Cormier. Uważam, że ma lepsze TDD. A to, że na papierze to osobna kwestia. Jak już mówiłem, jakieś kryterium przyjąć trzeba. Jeśli Tatiana Suarez ma celność wyprowadzanych uderzeń na poziomie 74%, a Randy Couture na poziomie 60%, to nie znaczy że Tatiana jest lepszym strikerem. Oznacza, że ma lepszą celność. Statystyki są ruchome i są jedynie przybliżeniem, natomiast nierzadko lepszym niż ocena na podstawie obrazu widzianego z ekranu komputera.
Holloway ma lepsze TDD od Cormiera? :stevecarell:
 
nie był w stanie skończyć dosłownie starego dziadka.

Uważam, że ludzie zbyt szybko postawili krzyżyk na Silvie i nie doceniają jego geriatrycznego MMA. Nadrabia doświadczeniem i sprytem. Randy był dziadkiem, DC jest dziadkiem. Randy w wieku 45 lat ogarnął Gonzagę. Z Lesnarem też wyglądał nie najgorzej. Precz z ageizmem!

::jondance::

Jak na hajp jaki otrzymuje jest przereklamowany i to grubo.

Nie masz pojęcia o uderzaniu ;D
 
Nie masz pojęcia o uderzaniu ;D

Czy to nie Ty przypadkiem pisałeś, że Ortega to lepszy striker niż Holloway, który wniósł boks na nowy poziom?

To gdyby Lobov bil sie z samymi stojkowiczami w ufc i mialby 100% tdd to tez bys uwazal ze ma lepsze zapasy od Cormiera ktory ma 78% ?
:beczka:

Khabib ma 44% skuteczności obaleń, Pettis 54%.
Czytaj: Pettis ma lepsze ofensywne zapasy.

Co do co-main eventu, kursy są według mnie wystawione prawidłowo. Adesanya ma sporą przewagę techniczną i gabarytową, ale gubi się pod presją, a kilka rund walki na wstecznym jest męczące. Zresztą, żeby przegrać rundę z 44 letnim Andersonem powracającym po drugiej wpadce dopingowej i dwuletniej przerwie to naprawdę trzeba się postarać.

Może jakiś over 3.5 uda się urwać po ciekawym kursie.
 
Last edited:
Czy to nie Ty przypadkiem pisałeś, że Ortega to lepszy striker niż Holloway, który wniósł boks na nowy poziom?

Nie. Pisałem, że znacząco poprawił boks i może w tej płaszczyźnie konkurować z Maxem. Co nie było aż tak dalekie od prawdy zważywszy, że parę razy go naruszył.

A w której walce Israel gubił się pod presją? Bo nie zauważyłem...
Co do przegranej rundy, to Brunson też przegrał. Zwyczajnie nie doceniasz doświadczenia Spiderka, który nadrabia nim szybkość i kardio.
 
Ale ja nie uważam, że Holloway jest lepszym zapaśnikiem niż Cormier. Uważam, że ma lepsze TDD. A to, że na papierze to osobna kwestia. Jak już mówiłem, jakieś kryterium przyjąć trzeba. Jeśli Tatiana Suarez ma celność wyprowadzanych uderzeń na poziomie 74%, a Randy Couture na poziomie 60%, to nie znaczy że Tatiana jest lepszym strikerem. Oznacza, że ma lepszą celność. Statystyki są ruchome i są jedynie przybliżeniem, natomiast nierzadko lepszym niż ocena na podstawie obrazu widzianego z ekranu komputera.
Stary ale nie patrz na cyferki, one nie walcza w oktagonie...
Gdyby Max bil sie z zapasnikami pokroju przeciwnikow Cormiera to mialby w chuj nizsze statystki w tdd.
Jakby mial takie statystki po walce z Mendesem i Edgarem gdzie bronilby ich obalem to moglbys z nami polemizowac w tym temacie ale prawda jest taka ze Max bil sie z jednym zapasnikiem z ktorym dodatkowo przegral.

Ja to widzę tak, że Adesanya nie pokonał nikogo z top 5 i nie był w stanie skończyć dosłownie starego dziadka (a dostał go tylko po to żeby go efektownie skończyć). Jak na hajp jaki otrzymuje jest przereklamowany i to grubo.
Gasteluma pewnie pokona decyzją (będę grał jak znajdę 3.50), ale sercem za prosiakiem.
Jest fanem Silvy, wydaje mi sie ze pokazal mu zbyt duzo szacunku i stad walka wygladala jak wygladala :)
Nie chcial mu zrobic zbyt duzej krzywdy hehe
Przypomina mi sie walka Pata Barrego z Crocopem
 
Gdyby Max bil sie z zapasnikami pokroju przeciwnikow Cormiera to mialby w chuj nizsze statystki w tdd.

Gdyby babcia miała wąsy... Bił się? Nie. Adesanya miał zostać zgaszony przez pierwszego lepszego zapaśnika. Ostatecznie ogarnął 2/3 (w zależności jak chcesz liczyć). I to nie pierwszych lepszych placków. Tak więc nie mów kurka blaszka hop, zanim nie skoczysz.

Jest fanem Silvy, wydaje mi sie ze pokazal mu zbyt duzo szacunku i stad walka wygladala jak wygladala :)
Nie chcial mu zrobic zbyt duzej krzywdy hehe

Z początku też miałem takie wrażenie. Podobnie jak w walce Silvy z Cormierem. A teraz śmieję się z siebie... Jak mogłem w ogóle myśleć, że zawodowi fajterzy wchodzą do walki żeby traktować siebie ulgowo. No bez jaj.
 
Gdyby babcia miała wąsy... Bił się? Nie. Adesanya miał zostać zgaszony przez pierwszego lepszego zapaśnika. Ostatecznie ogarnął 2/3 (w zależności jak chcesz liczyć). I to nie pierwszych lepszych placków. Tak więc nie mów kurka blaszka hop, zanim nie skoczysz.



Z początku też miałem takie wrażenie. Podobnie jak w walce Silvy z Cormierem. A teraz śmieję się z siebie... Jak mogłem w ogóle myśleć, że zawodowi fajterzy wchodzą do walki żeby traktować siebie ulgowo. No bez jaj.
Poprostu twoje pisanie na podstawie cyferki ze Max ma lepszy tdd od Cormiera jest...
:brainoverload:
 
Zawodnik, który rok temu wygrał splitem z Vettorim (:beczka:XD) dziś jest zdecydowanym faworytem z Gastelumem....az żal nie grać Kelvina po takim kursie
 
Zawodnik, który rok temu wygrał splitem z Vettorim (:beczka:XD) dziś jest zdecydowanym faworytem z Gastelumem....az żal nie grać Kelvina po takim kursie

Nie istnieje płaszczyzna na której Gas mógłby zagrozić Israelowi. I to on właśnie jest betem gali.
 
Możesz podać analizę na Poiriera
Holloway to szczypior, patyczak, chudzinka i na pewno silowo bedzie odstawac od Dustina
Dustina zapasy i grappling na pewno sa na wyzszym poziomie, to moze byc decydujace
co do stojki to mamy dwoch twardzieli, tylko jeden mam wrazenie, ze udaje twardziela i robi grozne miny, a drugi po prostu nim jest
patrz na barki Poriera, gosc jest 2x szerszy niz Holloway
Max idzie do 70, Max przejebal z Poriere w 2 minuty, Max od 5 lat nie walczyl nawet z przecietnym zapasnikiem itd
dustin-poirier-ufc-on-fox-29-ceremonial-weigh-ins.jpg
 
Pewniak to Montel Jackson, co do Israela to jestesmy zgodni :)
Poirer moze sprawic niespodzianke.

Nie uważam Jacksona za pewniaka. Poirier imho to bardzo zły bet. Jeśli nie uda mu się sprowadzić Maxa do parteru, to zostanie zdeklasowany w stójce.

Ja gram Adesanyę i przeciwnika Millendera. Będzie sprowadzał tego ostatniego, a ostatni ma tragiczne TDD.
 
Masz rację ale warunki fizyczne nie walczą ...walczy człowiek....z tego co mówisz to Np Lesnar i Lewis powinni łatwo roznieść Daniela Cormiera.....a co myślisz o technice Hollowaya? Defensywne zapasy unikanie obaleń fantastyczna passa wygranych...co do obaleń graplingu wątpie żeby w tej walce z nich korzystał....a co myślisz o dystansie walki 5 rund? Kondycja? Wytrzymałość?...70 może być na plus bo max nie będzie dużo zbijać(oni na codzień ważą raczej tyle samo może z przewagą 1kg lub 2dla dustina)...na koniec ich pierwsza walka była bardzo dawno obydwoje są całkowicie innymi zawodnikami
 
Nie uważam Jacksona za pewniaka. Poirier imho to bardzo zły bet. Jeśli nie uda mu się sprowadzić Maxa do parteru, to zostanie zdeklasowany w stójce.

Ja gram Adesanyę i przeciwnika Millendera. Będzie sprowadzał tego ostatniego, a ostatni ma tragiczne TDD.
Belal muhammed nie jest mistrzem w zapasach i jiu jitsu to raczej stójkowicz jest bardzo przęcietnym zawodnikiem ja uważam że Millender to pewnie wygra jest to ewidentny błąd bukmachera i każdy kto choć trochę zna się na mma obstawi zwycięstwo Millendera
 
Belal muhammed nie jest mistrzem w zapasach i jiu jitsu to raczej stójkowicz jest bardzo przęcietnym zawodnikiem ja uważam że Millender to pewnie wygra jest to ewidentny błąd bukmachera i każdy kto choć trochę zna się na mma obstawi zwycięstwo Millendera

Obejrzyj walki Belala i zwróć uwagę na obalenia. Tu nie chodzi o to, że jest wybornym grapplerem (bo nie jest), natomiast nie będzie miał najmniejszego problemu ze sprowadzeniem Millendera do parteru, który w tej płaszczyźnie jest bezbronny jak dziecko (vide ostatnie jego starcie). Też skłaniałem się ku Millenderowi do czasu aż nie przestudiowałem walk Belala.
 
Może i go obali ale bądźmy realistami myślę że może go obalić może ze dwa razy ale Millender od razu wstanie i będzie rozdawać karty w stójce.........obalić a obalić i to wykorzystać to całkowicie inne pojęcia ..........przebieg tej walki będzie identyczny jak walka muhamada z nealem
 
Może i go obali ale bądźmy realistami myślę że może go obalić może ze dwa razy ale Millender od razu wstanie i będzie rozdawać karty w stójce.........obalić a obalić i to wykorzystać to całkowicie inne pojęcia ..........przebieg tej walki będzie identyczny jak walka muhamada z nealem
Akurat Neal ma calkiem dobry tdd, wg mnie Belal ma szanse ugrac decyzje chyba ze Milender zaczal cwiczyc zapasy
:juanlaugh:
 
Holloway to szczypior, patyczak, chudzinka i na pewno silowo bedzie odstawac od Dustina
Dustina zapasy i grappling na pewno sa na wyzszym poziomie, to moze byc decydujace
co do stojki to mamy dwoch twardzieli, tylko jeden mam wrazenie, ze udaje twardziela i robi grozne miny, a drugi po prostu nim jest
patrz na barki Poriera, gosc jest 2x szerszy niz Holloway
Max idzie do 70, Max przejebal z Poriere w 2 minuty, Max od 5 lat nie walczyl nawet z przecietnym zapasnikiem itd
dustin-poirier-ufc-on-fox-29-ceremonial-weigh-ins.jpg

Ale:najmancoty::pociesznymirek:
 
juz za tydzien zobaczysz, sila bedzie decydujaca

To nie armwrestling, tylko mma i liczy sié suma wszystkich skilli, a sila jest tylko jej skladowá.
Alibaba, szanujé twoje typy, ale swojá analizé oparles na tym, kto jest szerszy w barach.:showdatass:

Holloway to szczypior, patyczak, chudzinka i na pewno silowo bedzie odstawac od Dustina
Walcz w piórkowej i posiadajác gabaryty Maxa nie bádz szczypiorem. Glównym powodem przejscia Maxa do lekkiej byl fakt, ze z wiekiem zaczál mézniec i jego cialo odmawialo mu posluszenstwa przy zbijaniu wagi. Nie jestem wcale taki pewny przewagi Dustina nad Maxem z jego dodatkowym plaszczem miésniowym, pamiétajác to ze mimo jego szczypiorowosci praktycznie w kazdej walce w fw widac bylo jego przewagé silowá nad przeciwnikami.
Dustina zapasy i grappling na pewno sa na wyzszym poziomie, to moze byc decydujace
A skád to wiesz? Fakt, ze Maksior preferuje walké w stójce wcale nie oznacza, ze zaniedbuje inne plaszczyzny. I jesli nawet nie walczyl z rasowymi zapasiorami, to mam przed oczyma z jaká latwosciá rzucal w wymianach zapasniczych Lamasem na lewo i prawo, Co jak co, ale Lamas, mimo ze Mendesem nie jest, operuje bardzo solidnym zapasniczym skillem, zas sam Diamond Mendesem tez nie jest (mimo, ze chcesz go za takiego robic) wiéc moze i Dustin bédzie miec przewagé w grapplingu i zapasach, ale nie jestem wcale tego taki pewien.
co do stojki to mamy dwoch twardzieli, tylko jeden mam wrazenie, ze udaje twardziela i robi grozne miny, a drugi po prostu nim jest
Tutaj troché réce opadajá i przemilczé,:pociesznymirek:Odnosnie stójki, to na tym polu faworyzujé hawajczyka.

patrz na barki Poriera, gosc jest 2x szerszy niz Holloway
Rozumiem, ze w rewanzu Koleckiego z Mariuszem dajesz all in na Pudziana.
Max idzie do 70, Max przejebal z Poriere w 2 minuty,
Piszesz o walce, która miala miejsce 7 lat temu. Od tego czasu stoczyl 18 walk, a od 13 dominuje kazdego jak popadnie.
Max od 5 lat nie walczyl nawet z przecietnym zapasnikiem itd
Jesli Lamas nie jest nawet przeciétny, to kto jest? Bektic?

Nie twierdzé wcale, ze Max jest murowanym faworytem. Bylbym tez slepy, gdym nie widzial szans Dustina na jego wygraná, ale Ty Alibabo robisz z ciekawego underdoga murowanego faworyta.:fjedzia:
 
libabo robisz z ciekawego underdoga murowanego faworyta.

Przepraszam, że się powtarzam, ale może zaoszczędzi to komuś stratę $: Poirier nie jest bynajmniej aż tak ciekawy jak mogłoby się zdawać. Rozumiem optykę entuzjazmu, bo dał ostatnio kapitalne walki, ale w stójce naprawdę zostanie zdekonstruowany. Jak pisałem, jeśli nie uda mu się sprowadzić Maxa, będzie miał grubo przejebane. A sądzę, że się nie uda (a jeśli to na 5 sekund). Jeśli stawiać to Max via KO lub pas.
 
Ciekaw jestem jak długo jeszcze ludzie będą pierdolić tego typu dyrdymały. Bo ta gadka ciągnie się od pierwszej walki, z drobnymi modyfikacjami (wcześniej oczywiście nie walczył z żadnym zapaśnikiem - ostatecznie rozwiał wątpliwości wszystkich). No i jeśli nie pamiętasz, to ostatnia jego walka była przekazaniem olimpijskiego ognia. Najlepszy imo w historii zawodnik MMA oddał pochodnię Israelowi. Tak to widzę.

To dopiero są dyrdymały :pociesznymirek: Chyba oprócz fajek palisz coś jeszcze...
Ale spoko, bez hejtu, każdy ma słabość do swoich ulubieńców i prawo do własnego zdania.
 
Last edited:
Back
Top