Tatuaże

pomimo, ze fajnie to wyglada to nie rozumiem ludzi ktorzy robia sobie takie tatuazee nie rozumiejac ich przekazu. Podobnie jak japonskie/chinskie znaki.
 
Sam mam tatuaż polinezyjski który sam w sobie nie ma żadnego znaczenia jest zrobiony w stylu Kirituhi. W Polsce raczej nie ma nikogo kto by mógł wam zrobić tatuaż polinezyjski z jakimś tam znaczeniem , bo po prostu nikt takiej wiedzy nie posiada, są na ten temat książki, można dotrzeć co oznacza żółw, delfin itp ale to nie to samo.
 
Co prawda nie mam jeszcze żadnego tatuażu, ale osobiście uważam że on powinien coś wyrażać, oznaczać, a nie być zwykłą, ładną ozdóbką. Niech to coś reprezentuje i symbolizuje, nie każdy musi wiedzieć co, wystarczy że ja wiem. Taka tam ideologia. Dziś idę na spotkanie ze znajomą w sprawie zaprojektowania mojego.
 
Logan to jest każdego indywidualna sprawa. Ja np swój tatuaż przemysłałem z dobry rok (szkice itp) chociaż duży nie jest. A dwa znam dużo ludzi wytatuowanych i na ich ciele są takie tatuaże które coś tam znaczą (np portret córki na piersi) ale też mają pełno tatuaży bez znaczenia bo mają taką ochotę. Zrobisz Pierwszy to zobaczysz ;)
 
To jest ozdoba ciała, to czy znaczy dla kogoś coś czy nie to jego indywidualna sprawa. Mnie się podobają bardzo tatuaże w stylu tatauażu Verduma, czy Mira na ramieniu i wątpie, żeby dla nich taki smok miał jakiekolwiek znaczenie.
 
Napisałem że uważam tak osobiście, i to wiadomo tylko moje własne podejście.
 
Akurat Smok ma bardzo dużo znaczeń w zależności od kultury, ale czy akurat tym się kierowali Verdum czy Mir to byś musiał ich się spytać, może po prostu im się podoba jaszczurka;)
 
Ja np planuje sobie zrobić - Hannya - jest to symbol mądrości i ochrony. Mądry raczej nie jestem:-) a zrobię ten tatuaż bo mi się strasznie podoba !



hannya_by_terokiiskinen-d377t4p.jpg




Hannya%252BMask%252BTattoo.jpg
 
mi tez sie mega podobaja polinezyjskie, ale 'wzoorek dla samego wzorku' sobie nie jebne, tez uwazam, ze jakas symbolika czy jakiekolwiek znaczenie powinno to miec, tak tez dzialam z tatuazami. polinezyjskie sa zajebiste wlasnie na barki/cala lape i to jest dobre. moze sytuacja sie zmieni i cos zacznie sie dziac w Polsce w tym temacie.



zdziwilbys sie ile znaczen dla Mira moze miec kazdy poszczegolny symbol na jego plecach. miami ink, wszystkie te inki niezle tlumacza znaczenia roznych tatuazy. wiem, ze nigdy nie zrozumiem 'brudnopisow' typu 'tutaj sobie jebne babeczke, tutaj zamek, a tam olowek', dla mnie to powinno sie zgrywac, laczyc w calosc, nie byc rozpierdolem na ciele. #rozal



hannya dosyc popularna ostatnio, Szpila nawet chyba sobie jebnal ostatnio wlasnie. :)
 
@baju



nie wiem czy może mieć dla niego jakieś większe znaczenie dziara, na podstawie koszulki z tego co wiem



@down



a to zwracam honor, mój błąd, przyznaje.
 
przeciez to jest na odwrot, koszulka powstala z dziary.



http://fighterxfashion.com/ecko-x-frank-mir-ufc-100-t-shirt/



'The new • Night Mir • signature t-shirt by Ecko features an over-sized battlefield graphic that is based on a new tattoo which Mir had done specifically for this historic fight.'



zawsze japonskie klimaty sa pelne symbolizmu, berserkersi cos o tym wiedza, Cipao i Moksa dziary sa wlasnie w tym stylu. (przynajmniej niektore, tribale Michala pomijam.)
 
Wracając do Polinezyjskich jeśli kogos interesuję ich znaczenie to podaje najlepszą mi znaną stronę o ich znaczeniu -> http://www.tiki-styles.de/uebersicht/motivliste.htm#kohe



Druga sprawa pewnym źródłem jest tatuażysta z Nowej Zelandii ( już nie pamiętam dokladnie bym musial szukać postu na tattoart) który robi gotowe szkicę prawdziwych tatuaży polinezyjskich ze znaczeniem. Drogą mailową wysyła się do niego takie rzeczy jak wzrost,waga, cechy charakteru, opisuję się swoje życie itp itd, i on po jakimś czasie wysyła nam szkic tatuażu. Ceny szkicu są astronomicznę ( nie pamietam ile zer USD było ) popyt na szkice tego artysty jeszcze większe.
 
7a0394ef46f001a9b270277b44bf3e6d.jpg



Oryginalne i zajebiście wykonane moim zdaniem, bo ten dół wygląda jakby "wystawał". Mimo,że sam bym nie chciał w życiu takiej dziary, to wygląda ciekawie.
 
Mi się podobają strasznie grafiki Johna Baizley'a (wokal Baroness), które są wręcz idealne na dobre tattoo.







baroness_blue_record-thumb.jpg




permafrost.jpg








4961457621_3a3b7c78c7_o.jpg




Polecam wpisać w google i podziwiać.



A ja sobie robię prosty tripod na wewnętrznej stronie przedramienia w sigilu w łodzi. Na grafiki Baizley'a brakuje jeszcze jaj :-)



526543_10151223687261371_1516436678_n.jpg
 
owl-tattoo-38.jpg




akurat owli jest teraz pelno i to szczegolnie w tym miejscu, tamte to jakies 'lagodne'! ;)
 
Back
Top