Tanio skóry nie sprzedam

No rozwala mnie to. Napój za max 2 zł, a ludzie jak te sępy. Eh. Choć tak szczerze to myślę, że wszędzie na świecie była by podobna sytuacja. Taka zaściankowość nie jest tylko mentalnością polską.
 
425751_10151297142760340_529016136_n.jpg
 
Taka zaściankowość nie jest tylko mentalnością polską.
W Holandii czy Norwegii masz na przykład sytuacje, gdzie ktoś sprzedaje jabłka ze swojego sadu - ustawia stolik przy drodze, na stoliku koszyk jabłek, obok koszyczek na pieniądze, napisana cena i ZOSTAWIASZ TO. Jak ktoś przechodzi, chce jabłka, to zostawia kasę, bierze ile potrzebuje i idzie. W Polsce by to nie przeszło, bo to POLSKA (czy raczej wschodnia) mentalność. Ten filmik z Radomia po prostu załamuje.
 
Ja nie kumam czemu tyle butelek stało, a nie było do nich kubeczków? o.O I obok butelek suchy chleb, to co, ludzie mieli przepijać suchary tymi napojami, czy przyjść ze swoim pasztetem ?
 
@sultankosmitow nie wiadomo, w którym momencie zaczęli to nagrywać. Pewnie już w połowie "uczty" jak "najlepiej przystosowani" już zdobyli "najcenniejsze zasoby" :/
 
Te rzeczy stały na stole bo były po prostu do wzięcia a nie do picia na miejscu. Kobieta miała pecha że się tak wyciągneła i akurat ona stała się symbolem Radomia :)
 
W Holandii czy Norwegii masz na przykład sytuacje, gdzie ktoś sprzedaje jabłka ze swojego sadu - ustawia stolik przy drodze, na stoliku koszyk jabłek, obok koszyczek na pieniądze, napisana cena i ZOSTAWIASZ TO. Jak ktoś przechodzi, chce jabłka, to zostawia kasę, bierze ile potrzebuje i idzie. W Polsce by to nie przeszło, bo to POLSKA (czy raczej wschodnia) mentalność. Ten filmik z Radomia po prostu załamuje.






Cudze chwalicie, swego nie znacie. Oczywiście, że w Polsce funkcjonują podobne metody. Gdzieś po necie nawet krążyły fotki z takich opustoszałych straganów z puszką informującą ile złotych za co. Także gadanie "to nie przejdzie, bo to POLSKA" jest raczej wyrazem kompleksów, a już na pewno niesprawiedliwością. Oczywiście, że są sytuację jak ta w Radomiu, gdzie ludzie są bydłem, ale z drugiej strony po necie krążą tak samo filmy jak afroamerykanie w USA okradają sklepy zalane po powodzi, albo we Francji jak muslimy blokują największe ulice tylko po to by zamanifestować swoją władzę nad Paryżem. Wszędzie jest syf. Jednak najgrosze jest zrzucanie całego syfu na swój kraj. Takich Radomiów jest na świecie setki tysięcy i jestem w stanie się założyć, że wszędzie by tak samo kradli.
 
Kiedyś było Radom miasto twojej szansy :D



Niestety najlepsze czasy dla mojego miasta były jakieś 40 lat temu!



Gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom to byś wpierdalał chleb z marmoladą :)
 
Powstało pewnie gdzieś w Polsce w czerwcu 1976 roku kiedy w Radomiu i Ursusie ludzie wyszli na ulice sprzeciwiając się podwyżce cen żywności.
 
@Paul



widocznie zainfekował Cię na amen i spieprzył na Twjego PCta, bo na tej stronie już go nie ma :]
 
Nie wiem o co chodziło z tą wigilią, ta bodaj na krakowskim rynku to dobry event dla bezdomnych i ubogich żeby otrzymać paczki, ale tu widze sceny niczym z promocji w biedronce. Takie incjatywy są pochwalne zwłaszcza że duch socjalizmu wciąż zbiera żniwo i ludzie nie potrafią się odnaleźć w wolnorynkowym ustroju. Ale powinny być kontrolowane a nie że ktoś zajebie x litrów a prawdziwy potrzebujący będzie girlandy wpierdalać.
 
@Tykersky



GTO klasyka. Nie tak wielka jak DB z kablówki na RTL'u, ale zawsze. Świetny humor głównego bohatera, chciałbym mieć takiego nauczyciela. :P



Z nowszych to unikalne są Drrr! i Shiki. Powiadam wam.
 
http://allegro.pl/zbyszko-3-cytryny-zajumany-z-wigilii-w-radomiu-i2885860521.html



OBCZAJCIE OFERTY :-)
 
Chyba ta chytra baba powinna dostać, a nie koleś, który tylko to wykorzystał by zarobić :p
 
Back
Top