Tanio skóry nie sprzedam

Freakfighterzy jest temat i tam chyba o Bonusie warto wrzucać, bo tu bym przeoczył ;-)



Pewnie było kiedyś, ale dziś to dopiero zobaczyłem, a że zabawne ;)



 
Kiedyś chyba było Born, ale dobre jest. Kojarzycie kogoś w MMA na wysokim poziomie z aikido jako styl źródłowy?
 
sztuki walki a sporty walki to jednak róznica, sztuki walki nie mają zastosowania w realnych walkach, ale ze wszystkiego cos tam wyniesc zawsze mozna.
 
Pół roku trenowalem aikido, wiec uwazac!
Krotko, aikidowiec trenujacy latami rozwala pulpeta z kanapy momentalnie. Po prostu kolo jest wysportowany
 
to Ty chcesz pulpety bic z kanapy? po co Ci aikido do tego? :(



na Kamila bedzie trzeba duzo wiecej, panie 'Nowak'.
 
Też trenowałem Aikido. Podobało mi się wtedy, ale to bardziej sposób spędzania wolnego czasu niż coś co kiedykolwiek wykorzystam w starciu. Aikidowcy zapominają często o tym, że przeciwnik ma drugą wolną rękę oraz nie stoi jak kłoda:).
 
Aikido piękna sprawa! Byłem za młodu "zakochany" w Seagalu i tak bardzo ubolewałem, że na wiosce tylko judo było:)) Z perspektywy czasu się cieszę, że tak wyszło, ale wtedy miałem ostrego doła.



https://www.youtube.com/watch?v=86OU9u7O5HI
 
No dlatego jestem ciekaw jak w prawdziwej walce poradziłby sobie jakiś mistrz Aikido. Niestety już mam tyle lat żeby wiedzieć, że filmy z Stevenem nie są na prawdę :(
 
Może mi ktos wytłumaczyć, co ta sport, czy turniej, czy coś? Wlazło i ktoś jeszcze z Treca pojechali gdzieś (nie wiem, czy nie Brazylia), widziaem już mnóstwo fot, coś robią, ale nie wiem co to jest i na czym polega. A wygląda ciekawie. Ktoś coś wie? Reszta zdjec na FB. Jest to coś z walką zwiazane.



10259906_674282315990721_4144348205587587023_n.jpg
 
Hiszpania może? Albo Portugalia? Wygląda na jakąś walkę grupową na arenie. ( Tak wiem. Captain Obvious)
PS. Ten po lewej to nie jest przypadkiem Atilla Vegh? :-)
 
Paranoid, Ten po lewej, któy kopie? To własnie jest Michał Wlazło, a nie Vegh xD



Dzieki TheChosen, Wołcyz a Brazylia to żadna różnica :D Właśnie o to mi chodizło, bo nie chciało mi się wierzyć, ze pojechali się klepać na arenie na gołe pięści.
 
No własnie po zdjęciach sam byłem ciekawy, dlatego pytałem.

Matches last 50 minutes and are played on a field covered in sand, twice as long as it is wide. A white line divides the field into two identical squares, and a goal net runs the width of each end. Each team has 27 players with no substitutions. The teams are made up of four Datori indietro (goalkeepers), 3 Datori innanzi (fullbacks), 5 Sconciatori (halfbacks), 15 Innanzi o Corridori (forwards). The Captain and Standard Bearer's tent sits at the center of the goal net. They do not actively participate in the game, but can organize their teams and sometimes act as referees, mainly to calm down their players or to stop fights.



The Referee and his six linesmen referee the match, in collaboration with the Judge Commissioner, who remains off the field. Above everyone else, is the Master of the Field. He makes sure the games runs smoothly, stepping into the field only to maintain discipline and reestablish order in case of a fight on the field.



The game starts when the Pallaio
throws the ball towards the center line, followed by a small cannon firing; the shot announces the beginning of the contest.



From this moment on, the players try by any means necessary to get the ball into the opponents' goal also called caccia
. The teams change sides with every caccia
scored. It's important to shoot with precision, because every time a player misses the opposing team is awarded with half a caccia
. The game ends after 50 minutes and the team which scored the most cacce
wins.
 
Wlazło pewnie wpadł w oko makaronom po meczu Polska - Włochy w Fight Football League i wzieli go do calcio storico. Swoją drogą ciekawy sport.
 
Back
Top