1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sztuki walki w Krakowie

Discussion in 'Opinie i Testy' started by nowalijka_, Apr 3, 2016.

1. nowalijka_

nowalijka_ Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    Hej kochani, mam male doswiadczenie w bjj i zupelnie incydentalne, pojedyncze w mma i muay thai, niedawno zaczelam chodzic na crossfit (i tez szukam gdzie najlepiej w Krakowie, wskazowki mile widziane). Nie ukrywam, ze na pewno nie chce prawdziwych sparringow w MMA, z bjj mam mieszkanke relacje milosc-nienawisc, bo inni poczatkujacy czesto uzywaja sily i czesto chodze naprawde mocno poobijana i zakrwawiona, bo naczynka i skore mam delikatna. A oczywiscie boje sie tez kontuzji. Chcialabym pocwiczyc rozne sztuki walki. W Krakowie bylam raz czy dwa w szkole Drwala, ale moze trafilam do zlego instruktora, na pechowy trening, ale osob bylo za duzo, atmosfera bardzo hmm niedbala i takie poczucie uczestniczenia w sieciowce. Moze powinnam dac kolejna szanse. Prosilabym o rade :)

2. straszny_raptor

straszny_raptor Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,480
    Zdobyte Lajki:
    1,414
    Punkty:
    290
    Hej kochana :lol: Z Krakowa to chyba @Wewiur jest, polecam sparingi z nim, jakoś tak kojarzy mi się z delikatnością :arab:. Reszta to potężne chłopy.
    A na poważnie (o ile to poważny post, a nie chora akcja egzokaczkonymousa) to nie daj sobie wmówić, że trzeba przekraczać granice bólu. To jedna z najfatalniejszych bzdur osób trenujących.
    To by było na tyle z mojej strony, bo do Krakowa mam niemal 1000 km:smile:

3. Over

Over ONE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,567
    Zdobyte Lajki:
    2,456
    Punkty:
    140
    Na jakim treningu u Drwala byłaś i na którym konkretnie sporcie walki chcesz się skupić?

4. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,527
    Zdobyte Lajki:
    17,405
    Punkty:
    1,190
    Napiszę to co połowa forum chce napisać: pokaż foto to ocenimy do czego się nadajesz.

Shoocker likes this.
  5. nowalijka_

Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    Faktycznie za slodko sie przywitalam. Dzieki za rade o przekraczaniu granic bolu. Nie ukrywam, ze niektorzy doradzali mi bym przestala, a ja x razy zastanawialam sie ile zniesc. A co do drwala to poszlam na MMA w trakcie z jednego z naborow, wiec wiadomo, bylo duzo osob, bo w trakcie ludzie odpadaja - jak ja. Bylo chaotycznie. Nie wiem czy wypada napisac u ktorego trenera bylam, ale zauwazylam, ze w skromniejszych, mniejszych, biedniejszych klubach jest troche.. inaczej. A myslalam o tajskim boksie, chcialabym sprobowac gdzies stojki, wiec rownie dobrze moze to byc kickboxing. Ale nie pogardze tez rekomendacja, gdzie w Krakowie jest najlepsze bjj. Tylko mowimy o rekreacyjnym.
    Edit: Nie nadaje sie na zawodnika, predyspozycji zdecydowanie brak, nie wygladam tez jak dziewczyna, ktora stereotypowo trenuje sztuki walki (albo zawodowo, nie jestem podobna do zadnej z UFC).

6. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,756
    Zdobyte Lajki:
    12,005
    Punkty:
    1,190
    Grappling Kraków.

7. nowalijka_

Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    A ktory trener tam? I ktora siedziba?

8. Comber

Comber UFC
    Middleweight

Komentarze:
    13,756
    Zdobyte Lajki:
    12,005
    Punkty:
    1,190
    @Wewiur tam się kula. Niech odpowie. Słyszałem od jednego kolegi, że jest twardo, ale poleca.

9. Over

Over ONE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,567
    Zdobyte Lajki:
    2,456
    Punkty:
    140
    Ja trenuje u Drwala i nie narzekam. Głównie dlatego, że śmigam ostatnio rekreacyjnie, żeby się poruszać, bo brakuje mi czasu. Jak interesuje Cie stricte muay thai to Raczadam i Am Nat są najlepszym rozwiązaniem. W Am Nacie trenowałem kilka dobrych miesięcy i uczą bardzo fajnie, na pewno lepiej mt się ogarniesz u nich, niż w SWD. U Drwala w tym nowym naborze jest multum osób, bo sam widziałem jakiś czas temu, ale szybko się wykruszy spora część osób, także za jakieś 3-4 tygodnie powinno być luźniej. Jeśli chcesz trenować rekreacyjnie, bo lubisz się poruszać to wg mnie nie znajdziesz nic lepszego niż u Drwala. Za 99zł masz do wyboru wiele sportów walki - bjj, mt, boks, k1, mma, zapasy + kalistenike, crossfit, akrobatyke i do tego siłownie, saune. Więc możesz do woli trenować co chcesz, ile razy chcesz w tygodniu i ze wszystkiego trochę umiejętności podłapać.
    Co do grapplingu to trenuje tam od kilku lat mój przyjaciel i mega chwali klub, nawet miałem się tam przejść przez ciekawość, więc to też bardzo fajna opcja, tam też masz kilka sportów walki.

Shoocker likes this.
  10. nowalijka_

Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    Wlasnie nie stricte muay thai, chce po prostu cos ze stojki i nie czysty boks. Myslalam o am nacie, bo mam dobry dojazd. A ktorego z trenerow w SWD polecasz? Nie ukrywam, ze zawsze sie boje, ze jak dolacze po kilku tygodniach bede odstawac, a nieregularny trening to zwielokrotni, ale chyba wielu jest takich? A co do oferty to faktycznie, jest bardzo dobra. + kalistenika super :)
    Kolejny glos zachwytu odnosnie grapplingu. Jeszcze chyba fenix chwala :)

11. Over

Over ONE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,567
    Zdobyte Lajki:
    2,456
    Punkty:
    140
    Skoro chcesz poprostu ogarnąć stójkę to najlepiej byłoby gdybyś sobie chodziła na zmianę boks + k1. Nie bój się, że coś Ci sie stanie, jesteś dziewczyna wiec każdy ostrożniej będzie do Ciebie podchodzić. Z trenerów to w zasadzie każdy jest godny polecenia. Mt w Am nacie czy raczadamie naucza Cie o wiele lepiej niż u drwala, ale tak jak pisałem, różnorodność w SWD przewyższa inne oferty.

12. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    No dobra - choć minęły cudowne czasy sparingów z 60 kilowym wiewiórem, to coś napiszę.
    Zacznę od Fenixa. Zdecydowanie tak - trenowałem w GK dwa lata, ale głównie u trenerów, którzy są teraz w Fenixie. Jeśli nie mają nawałnicy ludzi to warto iść. Przy sporej grupie treningi wyglądają nieco inaczej. Kolejny plus to kilka dziewczyn i zdarzają się 70 kilogramowi faceci (60 kilowego już nie ma, ale były plusy mojej wagi, co trening sparingi z dziewczyną). Fenix jest na alei 29 listopada (gdzieś koło skrzyżowania z ul. Dobrego Pasterza i w Fortecy na ul. Ludowej, nie wiem czy coś nowego mają, bo dość szybko się rozwijają). Sporą zaletą jest filozofia, że na treningu nie biega się w kółko, tylko po dość krótkiej rozgrzewce od razu techniki i na koniec sparingi (na początku nie będziesz sparowała). Chyba ta metoda treningu się nie zmieniła, przynajmniej mam nadzieję.

Grappling Kraków też polecam, miałem kilka treningów z trenerami, którzy tam zostali i chwalę sobie (GK jest chyba tylko na Woli Duchackiej, trzeba sprawdzić, czy gdzieś bliżej rynku urzędują, ale chyba już nie). U nich jak w Fenixie, filozofia niezbyt mocnego wyciskania potów. Dla początkujących to świetna opcja, chyba że lubisz się zaharować na rozgrzewce - sądząc z opisu to jednak raczej chyba nie.

Szkoła Drwala ma jedną, zasadniczą wadę - mata do kulania jest tragiczna (ogólnie mata jest znośna, w stójce pewnie jest nawet bardzo dobra, ale jak na kulanie dla początkującego/wkręcającego się to masakra (mówię o tej czarnej macie, takiej szorstkiej). Gwarantowana co trening pościerana skóra na kolanach i łokciach. Drugi minus to sporo czasu schodzi na biegania, rozgrzewki czy "robienie kondycji". Poza tym za SWD przemawia świetna cena, dobra lokalizacja w Plazie, no i świetne zaplecze, a do tego można tam trenować praktycznie wszystko. Szczerze mówiąc Drwal mi do gustu nie przypadł, ale jakbym miał znowu się poruszać, to bym się na niego zdecydował. (Jak byłem u Drwala to robiłem technikę z dziewczyną - Ania się nazywała - cud natury nie kobieta. Z tego co mówiła (sporo rozmawialiśmy :D) to była początkującą i sobie chwaliła - ale to było ze dwa lata temu - ciekawe czy dalej jest tak cudowna. Ale ogólnie to mam pewne zastrzeżenia do poziomu nauczania u Drwala (gwoli ścisłości to nie antyreklama, trenowałem na tyle mało, że nie mogę być obiektywny w tej kwestii).
    W innych dziedzinach, to zapasy i boks może warto popatrzeć na Wisłę.

Odnośnie poobijania czy zbytniej siły, to się nie obawiaj, bo wszędzie spotkasz tego w podobnym stopniu - faceci to w głównej mierze pipki są i odpuszczają dziewczynie, zwłaszcza początkującej (tych, którzy nie odpuszczają unikaj, to frajerstwo nie ludzie). Co do odstawania od grupy, to w początkujących ludzie zawsze są na różnych poziomach, po kilku treningach bez problemu nadrobisz braki i dołączysz do reszty. A co do klepania, to nie przez przypadek mówi się, że pierwsze dwa lata bjj to nauka klepania. Serio, z czasem człowiek sobie uświadamia, jak był głupi, że nie klepał. Nie ma też sensu się forsować - z szybkiego przetrenowania organizmu jeszcze nikt nic nie osiągną (nawet satysfakcji z rekreacyjnego ćwiczenia). Oczywiście nie warto się też obijać.

Mam nadzieję, że coś pomogłem. I powodzenia!

13. Fan Dorin

Fan Dorin Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    578
    Zdobyte Lajki:
    337
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Kraków
    Jeżeli chodzi o BJJ to polecam Akademię Fenix, ul. Ludowa 6 (tam gdzie centrum wspinaczkowe Forteca). Jan Szczudrawa super prowadzi grupę początkującą - sam tam próbowałem, bardzo mi się podobał sposób przekazywania wiedzy - tzn. dokładne, wielokrotne pokazywanie techniki, błędów w sam raz dla rekreacyjnego amatora. Zajęcia na luzie, ale też od razu robisz techniki i zadaniówki więc nie ma nudy. Były też grupy tylko dla dziewczyn. Od kwietnia mieli poszerzać zajęcia o Muay Thai - nie sprawdzałem osobiście. Minusem jest aktualnie dojazd. Z powodu zamknięcia wiaduktu nad ul. Wielicką mega ciężko tam dojechać jadąc w kierunku N. Huty. Ale jeżeli jesteś z Krakowa, to pewnie wiesz o tym.

14. Plywak

Plywak Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    636
    Zdobyte Lajki:
    308
    Punkty:
    490
  15. Over

Over ONE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,567
    Zdobyte Lajki:
    2,456
    Punkty:
    140
    Dwa lata temu treningi były w innym miejscu, teraz są w plazie. Co do trenerów to sam widzę, że niektórzy robią trochę błędów, typu za wąskie ustawienie nóg, nie skręcanie się przy ciosach, ale to tylko dwóch trenerów. Trenowałem boks na Wiśle i na Wandzie i technicznie uczyli tamo wiele lepiej niż w SWD, ale to były sekcje typowo bokserskie, z bardzo doświadczonymi trenerami. Muay thai w Am Nacie też było kilka poziomów wyżej niż u Drwala, ale tak jak mówię, tutaj przeważa różnorodność. Chodzę sobie na zmianę boks i mt/k1 i jest fajnie, do tego czasem jakaś siła i wytrzymałość. Skoro masz małe doświadczenie to nie wiem czy odczujesz dużą różnice pomiędzy klubami. Może w jednym klubie trochę lepiej nauczyliby Cie stójki czy parteru niż w SWD, ale różnorodność i cena jak dla mnie przeważają. Najważniejsze jednak, żebyś się ruszała regularnie :D
    A jeszcze tylko dodam, że w SWD są treningi MMA Women, tylko dla kobiet, ale możesz trenować też normalnie z facetami.

16. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    Dwa lata, jak dwa lata. Byłem tam mniej więcej po otwarciu w Plazie.

17. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,077
    Zdobyte Lajki:
    28,263
    Punkty:
    3,190
    Zalatuje trollem, ale lekko

18. nowalijka_

Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    40
    dziekuje wszystkim za cenne rady. napisze jak jeszcze wiekszy troll, ale naprawde nim nie jestem ;p pytalam o stojke, bo czulam, ze w bjj *ale nie w zadnym z polecanych przez was, to inna, trollowska historia* mam coraz wiecej siniakow, zagrozen dla kregoslupa i stawow i dlatego chcialam zmienic klub i zajac sie chwilowo stojka, bo mialam przeczucie, ze w stojce i nauce od 0 bede bezpieczniejsza. A do tego mialam ochote na cos nowego, kopniecia, uderzenia. Teraz trolling mode-on 200% zlapalam kontuzje podczas bjj. I jeszcze przeczuwalam od tygodni, ktora sparringpartnerka wymusi przerwe w treningach, bo sa osoby lekkomyslne, ktore same nie klepia, walcza tez zaciekle, mimo zwyklej zadaniowki, nawet nie sparringu. No prawdziwy ze mnie troll. w moim przypadku poczatkujace biale pasy stanowily najwieksze zagrozenie, a szczegolnie kobiety, bo kiedy walka jest wyrownana, technika marna to wlacza sie rywalizacja i silowanie. 90 kg facet wie, ze albo ze mna nie sparruje wcale, a jak sparruje to troche jak z dzieckiem, delikatnie, za to wyzsze pasy pokonuja mnie technika i to lubie najbardziej. SWD mi pisana chyba, oferta nie do pobicia, w ogole Sebastian swietnie prowadzil raz jak poszlam w weekend na 'wolna mate' i kalistenike, tlumaczyl wszystko swietnie. Totalnie gdzies mial trener o nazwisku na B, ale moze to przez tlumy. Wszystko tez na ludowej - Fenix i crossfit. Bylam na ludowej na CF i zlapalam bakcyla, ciekawa jestem czy ktos chodzil, bo slyszalam zachwyty nad 72D. Akurat porzadna rozgrzewka i spocenie sie absolutnie mi nie przeszkadza, po treningu, o sparringach nie mowiac zawsze mam huragan na glowie jedynie bol, siniaki, nienaturalne wygiecia ciala i kontuzje w takiej wlasnie kolejnosci sa glownym problemem. I to ze dla wszystkich to norma, ze sa kontuzje i nawet nie wlacza sie tryb 'co sie stalo?'.
    Ale niestety jak zlapie sie bakcyla to juz mysli sie o powrocie mimo ze siedze uziemiona w domu.
    I moglam nawet lepiej sformulowac pytanie, bo szukalam szkoly z dobra, fajna atmosfera, mala rywalizacja, dobra technika, ale przede wszystkim uwaznymi trenerami, chociaz wystarczy tylko jeden cwiczacy, ktory nie slucha i najlepszy trener nie pomoze.
    Wiewiur, super merytorycznie post :)

Share This Page