Syn, dąb i... ...DOM :)

a-moe-by-tak-pierdoln-to-wszystko-i-wyjecha-w-bieszczady.jpg
 
@Dzihados na jakim etapie jesteś?

Mam zagwozdkę odnośnie podłogi gdzie będzie salka.
Kafelki odpadają, panele też.
Betonu samego nie chcę tam zostawiać (był taki zamysł żeby zalać to jakimś chuj wie czym, ale robi się jakaś twarda masa z tego).
Zostaje jeszcze parkiet?
Ma ktoś pomysł jakiś?
Wykładziny odpadają.
 
@Dzihados na jakim etapie jesteś?

Mam zagwozdkę odnośnie podłogi gdzie będzie salka.
Kafelki odpadają, panele też.
Betonu samego nie chcę tam zostawiać (był taki zamysł żeby zalać to jakimś chuj wie czym, ale robi się jakaś twarda masa z tego).
Zostaje jeszcze parkiet?
Ma ktoś pomysł jakiś?
Wykładziny odpadają.
Etap bez zmian, z czekam na fachowców :(
Bo nawożenia kilkudziesięciu wywrotek ziemi to nie liczę...

A co do siłki - to wszystko zależy co chcesz tam mieć i jak profesjonalnie to ma wygladac.

Do żelaza lepiej zrobić stanowisko po prostu, dajesz matę dedykowaną pod żelazo i tyle.
 
Etap bez zmian, z czekam na fachowców :(
Bo nawożenia kilkudziesięciu wywrotek ziemi to nie liczę...

A co do siłki - to wszystko zależy co chcesz tam mieć i jak profesjonalnie to ma wygladac.

Do żelaza lepiej zrobić stanowisko po prostu, dajesz matę dedykowaną pod żelazo i tyle.
Maty mam, bo i do żelaza i do kulania są potrzebnie.
Nie zależy mi żeby profejonalnie to wyglądało, bo to tylko dla mnie i paru kumpli.
Bardziej mi chodzi o praktyczne zastosowanie, bo jak dam tem maty bezpośrednio na beton to też chujowo.
Na razie mam na to czas, bo ze względu na kasę i czas robię najpierw parter żeby już tam mieszkać (planuję na kwiecień), a piwnica już jak będę mieszkał.
 
Maty mam, bo i do żelaza i do kulania są potrzebnie.
Nie zależy mi żeby profejonalnie to wyglądało, bo to tylko dla mnie i paru kumpli.
Bardziej mi chodzi o praktyczne zastosowanie, bo jak dam tem maty bezpośrednio na beton to też chujowo.
Na razie mam na to czas, bo ze względu na kasę i czas robię najpierw parter żeby już tam mieszkać (planuję na kwiecień), a piwnica już jak będę mieszkał.
O! Daj sobie to co dają teraz na place zabaw, takie miękkie.
 
Kurde, szkoda.
Muszę i tak jakiś zbiornik zrobić w przyszłości do magazynowania wody, ale teraz chciałem sobie ułatwić.
A dlaczego tak nie wolno?
Tak w prawie jest ze nie wolno, ja odprowadzam do rowu przy drodze - tak mozna ale bezposrednio do studzienki nie, kare by dojebali.
Zbiornik zajebista sprawa do podlewania, pompe ogrodowa montujesz najlepiej zewnetrzna i zapierdalasz :burnit:
 
To ja myślałem że do kanalizy nie wolno (albo się źle zrozumieliśmy).
Odwodnienie mam zrobione wokół domu.
Mam tam zrobione do tego trzy studzienki rewizyjne (takie żeby zobaczyć czy jest przepływ i nie jest np. zajebana piaskiem).
Jedna od strony północnej, a dwie będą na południu za domem na rogach. I do tej jednej chciałem podpiąć deszczówkę żeby szła do końca działki już z ewentualną wodą z odwodnienia. Całość leci poza działkę. Tam nie ma kanalizy (jest po drugiej stronie domu).
 
Maty mam, bo i do żelaza i do kulania są potrzebnie.
Nie zależy mi żeby profejonalnie to wyglądało, bo to tylko dla mnie i paru kumpli.
Bardziej mi chodzi o praktyczne zastosowanie, bo jak dam tem maty bezpośrednio na beton to też chujowo.
Na razie mam na to czas, bo ze względu na kasę i czas robię najpierw parter żeby już tam mieszkać (planuję na kwiecień), a piwnica już jak będę mieszkał.

A na takie poliuretanowe / epoksydowe wylewki żywiczne patrzyles?:


Tu juz konkrety na salę gimnastyczną, ale to pewnie nie o to ci chodzi

 
A na takie poliuretanowe / epoksydowe wylewki żywiczne patrzyles?:


Tu juz konkrety na salę gimnastyczną, ale to pewnie nie o to ci chodzi

Kolega mi to polecał.
Muszę się głębiej wczytać czy nie są szkodliwe takie posadzki (poliuretan źle mi się kojarzy).
Jesli by było wszystko ok. to bybto był najlepszy wybór.
 
Kolega mi to polecał.
Muszę się głębiej wczytać czy nie są szkodliwe takie posadzki (poliuretan źle mi się kojarzy).
Jesli by było wszystko ok. to bybto był najlepszy wybór.
Z poliuretanu jest wiele rzeczy robionych, nawet użytkowych, jak np. stoły

Więc to raczej nie może być mordercze w kontakcie ze skórą, potem czy czym tam.
 
A na takie poliuretanowe / epoksydowe wylewki żywiczne patrzyles?:


Tu juz konkrety na salę gimnastyczną, ale to pewnie nie o to ci chodzi

Taka żywica drogo wychodzi, ale z tego są robione posadzki przemysłowe czy na parkingach w centrach handlowych,więc wytrzymałe jak cholera
 
Fahofcy....

Miesiącami się nie odzywają, a dziś telefon że jutro może...

Wełny ile kładliście na dach? U mnie chyba będzie 15cm + 10cm, albo 2x15...

Producent ma znaczenie, czy to wsjo rawno?

EDIT:
U mnie w hurtowniach tylko Isover... Znacie?
0,33 jest za ~44/m2
 
Last edited:
Działka pod zabudowę zagrodowa, nie jestem rolnikiem, teściu chce przepisać na nas, jest szansa na wybudowanie domu bez przekształcania działki ? Bo to 2 lata w dupe
 
Wełny ile kładliście na dach? U mnie chyba będzie 15cm + 10cm, albo 2x15...

Producent ma znaczenie, czy to wsjo rawno?

EDIT:
U mnie w hurtowniach tylko Isover... Znacie?
0,33 jest za ~44/m2
Isover mam 20cm na elewacji (ściana p.poż)
Na dachu mam styropian akurat (od 55cm do 22cm).

Ja z kolei mam pytanie odnośnie farb.
Czy kupić inne na sufit do łazienki i kuchni i inną na pozostałe pokoje?
Co polecacie?
Ja kojarzę z tych dobrych Tikurilla, Becker, Flugger.
Jak macie jakieś sprawdzine to dajcie znać jaki producent i czym się kierować.

Salon pójdzie na biało. Przepierdolić to też tą farbą z sufitu, czy nie sprawdzi się lub nieopłacalne?
 
Panowie, zbaraniałem.

Mam ceramikę, papę, dechy.

Moj spec mowi o jednej folii, pujacej paronieprzepuszczalnej poozonej od wewnatrz.

Czyli: ceramika, papa, dechy, 3cm odstepu na wentylacje, 2x15cm welny, folia paronieprzepuszczalna, regips.

Dla pewnosci zadzwonilem na infolinie Isoveru, potwierdzili ze ok.

Tu jednak widze ze maja dodatkowa folie "wiatroszczelna" pomiedzy welną a szczelina:


wtf???

EDIT:
Już wiem o conkama chyba - o papę. Na filmiku nie ma warstwy izolujacej od deszczu, a tu chuba zaufania do sachówek samych nie ma...
 
Last edited:
Back
Top