Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

O widzisz, to może być to bo często mam włączone "oszczędzanie baterii". Dam znać czy pomogło. Thx.

Jeszcze jedno:

1. Ustawienia --> Aplikacje --> Pepper --> Dane komórkowe i Wi-Fi
2. Włącz "nieograniczone użycie danych".

Screenshot_20221107-181302.png
 
JPRDL tego NORDa w promce będzie ciężej kupić niż PS5. Powiedzie mi co robię nie tak, że nie dostaje powiadomienia dźwiękowego z apki pepper jak wlatuje info?
View attachment 48828
Ja wziąłem za 1499 i dalej już nie patrzę czy będą taniej. Niestety mój rezerwowy nie nadawał się już do użytkowania dłużej niż kilka dni. Mam od 3 dni Nord i jest olbrzymi przeskok.
 
Ja wziąłem za 1499 i dalej już nie patrzę czy będą taniej. Niestety mój rezerwowy nie nadawał się już do użytkowania dłużej niż kilka dni. Mam od 3 dni Nord i jest olbrzymi przeskok.
Też bym wziął za taką cenę, zwłaszcza że wrzucali 12/256 GB, a dzisiaj euro dało 8/128 za 1599 zł więc jeszcze poczekam.
 
Do tej pory korzystałem ze zwykłych, bezprzewodowych myszek (głównie Logitecha) do maksymalnie 100zł i za każdym razem, po ok. 1.5-2 latach pojawiała się w nich zmora tych sprzętów, czyli tzw. dwuklik. Tak, jakby producent specjalnie projektował je w taki sposób, aby ów problem po jakimś czasie występował. :boystop:
Stąd też moje pytanie do Was: jaką myszkę kupić, żeby uwolnić się od dwukliku i nie musieć co chwilę wymieniać myszek?
 
Polecacie jakieś zamienniki Galerii samsunga?
Strasznie mnie denerwuje ze po aktualizacji pojawily sie foldery typu Ostatnie czy Ulubione ktorych nie mozna usunac lub dac na koniec listy (lub zeby chociaz akfabetycznie byly)
 
Teraz trzeba ~1800 zł dać za Norda 2, 8/128. Polecicie coś lepszego w tej cenie, czy brać w jakimś X-komie póki jeszcze są? Muszę zmienić telefon, z każdym dniem mam coraz mniej ekranu, czuję, że max 2 tygodnie jeszcze pociągnie nim wszystko zgaśnie w pizdu :lol:
 
Polecam gadżet na mroźne poranki. Power bank który bez problemu odpala samochód na kable. Adler mini_power 400. W komplecie żabki na akumulator przewod do ładowania , wtyczka samochodowa i Hub do wszystkich USB. Sprawdzone i działa
 
Teraz trzeba ~1800 zł dać za Norda 2, 8/128. Polecicie coś lepszego w tej cenie, czy brać w jakimś X-komie póki jeszcze są? Muszę zmienić telefon, z każdym dniem mam coraz mniej ekranu, czuję, że max 2 tygodnie jeszcze pociągnie nim wszystko zgaśnie w pizdu :lol:
@Luke wstawił ofertę za ok 1400-1500 zł. Jeśli masz możliwość to poczekałbym mimo wszystko na blackfriday. Jeśli masz możliwość do ok. 2000+ to S21, S21 FE, albo jakiegoś tańszego Oneplusa. Niedawno była świetna oferta 1850 zł za Oneplusa 9 Pro. Może przy BF się powtórzy. Xiaomi 12X, fajny kompaktowy smartfon, jednak minus to soft xiaomi.
 
@Luke czy bateria w Nord 2t jest dość słaba czy dostałem wadliwy egzemplarz?

Zerknąłem na kilka recenzji i wynika z nich, że żywotność baterii jest raczej typowa dla tej wielkości ogniwa (max. do 2 dni użytkowania; 6-7 godz. SoT w zależności od ustawień telefonu). Nikt nigdzie nie pisze negatywnie o baterii. Jeśli już, to ją chwalą.

The OnePlus Nord 2T battery capacity is the same as on the Nord 2 - 4,500mAh. It has the same display and almost identical chipset, it just runs on a newer Android version, so we expected similar battery performance.

The OnePlus Nord 2T scored a 100h endurance rating (vs. 102h for the Nord 2) with strong performance across all three main tests - calling, web browsing, and looped video playback.


Battery life on the OnePlus Nord 2T 5G was quite good, overall. The phone easily lasted two days with casual use which included some gaming. With heavy use, which included around two hours of gaming and an hour of camera usage, the phone lasted a day and half, which is still quite impressive. Our HD video loop test lasted a good 22 hours and 55 minutes which is again very good.


Equipped with a 4,500mAh battery, the Nord 2T is good enough to last you a day and a bit more with average use.

If you do push your phone a bit harder and use it more than average, you would need to go to the charger in the late evening, but we consider this to be a comfortable battery situation.


Nevertheless, the OnePlus Nord 2T can easily survive two workdays with normal use without charging.


In practice, we were routinely able to get through a long day of moderate usage with around 40% left in the tank. On one more intense day, which involved 4 hours 15 minutes of screen-on time and a couple of matches of the demanding Apex Legends Mobile game, we were left with just under 30%.

This isn’t outstanding battery performance by any means, but it’s perfectly acceptable, and seems like a small improvement over the OnePlus Nord 2 – though with different reviewers, usage scenarios, and network environments, it’s impossible to be 100% sure.


As for endurance, the Nord 2T comfortably lasts a full day of use but most should expect to top off the battery overnight.


I got six hours of screen on time during a heavy day of testing of the Nord 2T when it simply didn’t give up. There were many days when I got well into the afternoon of a second day before I had to reach for the charger. Our usual battery benchmark test using PC Mark’s app failed when I tried it but rest assured this is a phone with good staying power.

The combination of this excellent longevity and very fast charging is one of the best reasons to pick the 2T if your current phone has short battery life or slow charging (or both).


The battery life of the OnePlus Nord 2T isn't particularly remarkable, but it'll last you a full day from a single charge. That's about what you'd expect from a mid-range phone of this type, and I found it consistently had 20% or so left in the tank when I got to bed. On particularly intensive days, the phone did drain further down but I never worried about it dropping out before the end of the day.


  • Okay battery life at standard settings, good stamina at 60Hz
  • 80W fast-charging is speedy, but not a significant upgrade over 65W
  • No wireless charging
The OnePlus Nord 2T isn’t a huge phone and, no surprise, doesn’t come with a huge battery. It’s a 4500mAh unit, just like the Nord 2’s.

For the first week or so of testing, I used the phone in its default modes. It was set to the 90Hz refresh rate, with the Always-On display mode turned on.
With this setup, you’ll see stamina that’s similar to the last-generation Nord, and pretty alike higher-end OnePlus phones. This handset isn’t made to take a battering, with long stints spent streaming YouTube or playing 3D games. I typically ended up with at most 15% battery left by the end of the day.

It isn’t a worryingly short-lasting battery, neither is it a trooper. However, I attempted to tone down some settings, without doing anything that would limit system performance, to see whether it would make a difference.
After switching off Always-On mode and dropping the display refresh rate to 60Hz, the phone had 44% charge remaining by bed time. This was a slightly lighter day of use, but it does show that there are steps you can take to improve battery performance on those occasions you won’t be able to give the OnePlus Nord 2T a top-up.

 
Zerknąłem na kilka recenzji i wynika z nich, że żywotność baterii jest raczej typowa dla tej wielkości ogniwa (max. do 2 dni użytkowania; 6-7 godz. SoT w zależności od ustawień telefonu). Nikt nigdzie nie pisze negatywnie o baterii. Jeśli już, to ją chwalą.



























Polecam powyższą ofertę @Luke , która niedawno się pojawiła na S21 Fe. Co prawda przez pośrednika, ale podobno gwarancja uznawana również w sklepach samsung (oficjalnie sprzedaje niemiecki samsung). Co do telefonu w porównaniu do Nord 2t to:
-Dłuższe wsparcie,
-Lepsze aparaty (normlany, szeroki kąt, 3x zoom),
-Samsungowe wsparcie oprogramowania (3 androidy, 5 lat zabezpieczeń),
-Świetny ekran,
-Można ładować indukcyjnie co w tej cenie jest niezwykle rzadkie
-Ekosystem samsunga (można dokupić tanio fajne słuchawki bezprzewodowe Buds 2 i Galaxy Watch 4 (ok 400-600 zł) lub GW 5.
 
@Hasz Jeżeli jeszcze niczego nie kupiłeś i odpowiada Ci 55", to tutaj masz świetny TV w promocji za 5k.
Jeśli zarejestrujesz się w klubie MediaMarkt, to dostaniesz dodatkowo kupon na 40zł i koniec-końców cena TV wyniesie 4960zł.
Tu masz recenzję tego modelu od Rtings: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a80j-oled

 
Last edited:
Zerknąłem na kilka recenzji i wynika z nich, że żywotność baterii jest raczej typowa dla tej wielkości ogniwa (max. do 2 dni użytkowania; 6-7 godz. SoT w zależności od ustawień telefonu). Nikt nigdzie nie pisze negatywnie o baterii. Jeśli już, to ją chwalą.



























Dobra to coś jest nie tak. Zobaczę ustawienia czy nie zjada mi coś za dużo. Jak nie to będę musiał odesłać. 2 razy na 3 muszę go ładować
 
Dobra to coś jest nie tak. Zobaczę ustawienia czy nie zjada mi coś za dużo. Jak nie to będę musiał odesłać. 2 razy na 3 muszę go ładować
- Na początek spróbuj po prostu zrestartować telefon, jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Czasami zwykły restart w Androidzie potrafi zdziałać cuda. :mamed:
- Sprawdź co tam najbardziej zżera Ci baterię w zakładce "bateria" w ustawieniach i zatrzymaj najbardziej energożerne aplikacje.
- Baterię najszybciej wpierdalają Always on Display, szybsze odświeżania ekranu, GPS, czy maksymalna jasność ekranu, więc możesz spróbować je na razie wyłączyć/zmniejszyć jasność i zobacz jak telefon będzie się wtedy zachowywał, jeśli chodzi o konsumpcję energii.
- Używaj ciemnego motywu w telefonie, jeśli nie masz go obecnie włączonego.

EDIT

Tu masz jeszcze materiały do poczytania.
Dotyczą co prawda telefonów Google Pixel, ale większość porad sprawdzi się też w innych modelach.

 
Last edited:
- Na początek spróbuj po prostu zrestartować telefon, jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Czasami zwykły restart w Androidzie potrafi zdziałać cuda. :mamed:
- Sprawdź co tam najbardziej zżera Ci baterię w zakładce "bateria" w ustawieniach i zatrzymaj najbardziej energożerne aplikacje.
- Baterię najszybciej wpierdalają Always on Display, szybsze odświeżania ekranu, GPS, czy maksymalna jasność ekranu, więc możesz spróbować je na razie wyłączyć/zmniejszyć jasność i zobacz jak telefon będzie się wtedy zachowywał, jeśli chodzi o konsumpcję energii.
- Używaj ciemnego motywu w telefonie, jeśli nie masz go obecnie włączonego.

EDIT

Tu masz jeszcze materiały do poczytania.
Dotyczą co prawda telefonów Google Pixel, ale większość porad sprawdzi się też w innych modelach.

Ciemny motyw to mit, co do reszty racja, najwięcej zżera wyższe odświeżanie ekranu
:tiphatb:
 
Ciemny motyw to mit, co do reszty racja, najwięcej zżera wyższe odświeżanie ekranu
:tiphatb:

Dlaczego mit? Pierwszy raz spotykam się z takim stwierdzeniem.
Przecież powszechnie wiadomo, że ciemny motyw zmniejsza zużycie energii przez ekrany OLED. Nawet Google sugeruje, żeby go włączyć, aby wydłużyć czas pracy telefonu na baterii.
 
@Hasz Jeżeli jeszcze niczego nie kupiłeś i odpowiada Ci 55", to tutaj masz świetny TV w promocji za 5k.
Jeśli zarejestrujesz się w klubie MediaMarkt, to dostaniesz dodatkowo kupon na 40zł i koniec-końców cena TV wyniesie 4960zł.
Tu masz recenzję tego modelu od Rtings: https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a80j-oled

Zalutowany. Dzięki!
 
Back
Top