Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

https://www.morele.net/laptop-lenov...DX3C3OR9dOHa_3b-YqNGY1vdYaiMYrMPqSupHPKse2jVQ jakis znajomy mi ten podeslal. Mozesz podrzucic kilka propozycji ktore wedlug cieibe sa ok? Jak bedzie 3500 to tez przezyje. Nie chce tylko zeby z tej 3000 zrobilo sie nagle 5000
To chyba jakiś kiepski znajomy, że do gier podsyła ci RX550.

Minimum szukać coś w tej konfiguracji. Tu akurat wersja z 12 GB RAM, ale 8 powinno styknąć. Szukaj na promocjach czegoś w tym stylu.
https://www.x-kom.pl/p/443089-noteb...ideapad-330-15-i5-8300h-12gb-240-gtx1050.html
 
trza było szarpać na black friday, a nie w sobotę się obudziłeś. Tak poza tym to w tym budżecie na promocjach byś zalutował mocnego kompa z monitorem.
a cyber monday to chuj? W sumie komp tez moze byc. Tak sie przyzwyczailem do lapkow, ze juz zapomnialem o tej opcji.
 
To dla 4k taki ekran nie wypada. W dodatku nic nie wiadomo o pozostałych parametrach, o których wspomniałem.
@lugasek
Po dlugiej i bolesnej walce ze zbuntowana elektronika:
6e43no.jpg

:antonio:
Juz postanowilem przerobic calkowicie ten pokoj na mini kino
 
Oooo pojawil sie Office 2019, i klucze na allegro tez? Tak od razu? Z ZUSu chyba tym razem raczej nie bardzo ;)
 
"USB-C do HDMI" w złączu Thunderbolt działa.

Ale mam niezłą zagwozdkę z drugim monitorem na nowym lapku.

1. Jeśli podłącze 1 monitor na thunderbolt, a drugi na HDMI, to ekran laptopa jest duplikowany na ten monitor podpięty po HDMI (FHD w lapku i monitorze). Elegancko, ale teraz chciałbym wyłączyć ekran laptopa (bez zamykania pokrywy) - nie chcę żeby mi ekran laptopa bez sensu świecił, jak już mam ten obraz na monitorze. Nie mogę jednak tego zrobić, bo w ogóle monitor jest jakby niewykryty (tzn wszędzie jest informacja o wyświetlaczu wbudowanym, i cokolwiek robię - robię to na ekranie wbudowanym i duplikowanym).
Pokrywy zamykać nie chcę bo, on/off przycisk się schowa i bym musiał wachlować.

W Win7 mam tak:
upload_2018-11-28_19-22-41.png


Ale na Win10 nie mam tej opcji, mam:
- Ustawienia grafiki Intel
- Panel sterowania NVIDIA
- Ustawienia ekranu

To kwestia sterowników? Jakichś ustawień?

2. Jeśli podłączę drugi monitor nie na HDMI, ale na VGA/D-SUB to wszytkie ekrany, łącznie z wbudowanym, które mam akurat podpięte - mocno migotają (ciemność/obraz/ciemność/...). WTF? W chwilach przebłysku ;) widzę wtedy, że w apce do konfigurowania ekranów jest już nazwa wykrytego monitora (a nie "Wyświetlacz wbudowany").

Jak się nie obrócić rzyć z tyłu.

Czy mam jakiś stary kabel może, ten VGA-VGA? To kwestia migotania?
 
Ha, tu piszą że te klucze są "made in china" ;)
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/stanowisko-microsoft-w-sprawie-legalnosci-oprogramowania.html

Inspirowane MS-em, nie wątpie:
Cyberoszuści poza wyrachowaniem i oferowaniem kradzionych produktów robią coś jeszcze. Powołując się na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczące odsprzedaży „używanego oprogramowania” – zapewniają, że ich produkty są właśnie z takiego źródła. Stąd atrakcyjna cena i oczywiście 100%-owa „legalność”. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Problem pojawia się bowiem przede wszystkim dlatego, że żaden cyberprzestępca – wcześniej – nie usuwa programu z komputera, na którym pierwotnie wgrano oprogramowanie. Po prostu – złodziej wziął sobie kod i sprzedał, a oprogramowanie – co jest niezgodne z prawem – działa na dwóch (lub więcej) komputerach.

Co ciekawe w innym artykule w którym przepraszali za wczesniejsze reklamowanie SCDKey (a który to art jest teraz niedostępny) piszą:
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi artykułu, w którym prezentowana była oferta sprzedaży kluczy do Windows 10, chcieliśmy wyjaśnić całą sytuację, aby uniknąć dalszych nieporozumień.

Dlaczego zdjęliśmy publikację ze strony

Rzeczona publikacja była artykułem sponsorowanym, prezentującym ofertę SCDKey, a nie benchmarka. Z zasady nie ingerujemy w treść takich artykułów. Nie mieliśmy też podstaw, aby zakładać złą wolę zleceniodawcy. Artykuł cieszył się sporą popularnością, mimo to zdecydowaliśmy się go usunać. Dlaczego? Skontaktował się z nami przedstawiciel Microsoft Polska z prośbą o zdjęcie publikacji z portalu, informując nas, że oferowane za pośrednictwem tej strony oprogramowanie, nie jest legalne.

Niezwłocznie skontaktowaliśmy się z naszym zleceniodawcą, aby to zweryfikować i otrzymaliśmy od niego następującą informację:

Our Microsoft products come from Hong Kong Microsoft company and all are legal software. Maybe there is some regional restrictions of Poland.

(Nasze oprogramowanie Microsoft pochodzi z odziału Microsoft w Hong Kongu i jest to legalne oprogramowanie. Być może występują jakieś regionalne restrykcje.)

Nie mogąc w inny sposób zweryfikować źródła pochodzenia kluczy, podtrzymaliśmy decyzję o zdjęciu artykułu, nie chcąc narażać naszych użytkowników na ewentualne problemy z aktywacją zakupionych kluczy.

Oraz:
Problem jest moim zdaniem wyłącznie problemem Microsoftu ponieważ firma zmierzyłą się z sytuacja w której istnieje podejrzenie iż w Hong Kongu pracuje wiele maszyn aktywowanych na sprzedawanych kluczach. A jak wiadomo klucze OEM np. dla komputerów HP, Dell, Lenovo są instalowane z przypisaniem jednego i takiego samego klucza niezależnie od faktycznego numeru przyklejonego na obudowie. Dlatego zablokowanie maszyn od których odklejono lub wogóle nie naklejono klucza jest praktycznie niemożliwe.

Z drugiej strony odsprzedaż z zezłomowanych jest całkowicie legalna.

@lugasek
suszara niesamowita, w sumie to się zdziwiłem :)
 
Last edited:
Back
Top