Skoki Narciarskie

Świetna robota panowie :applause::applause::applause: tydzień temu nikt nie mówił o medalu, a tu mamy i to dwa. Piękna sprawa.
 
Już jutro Zakopane :)
A tam, po raz pierwszy w historii PŚ na skoczni pojawi się... Jamajczyk
I to nie byle jaki!
26904548_10204074646062225_4115791062689717680_n.jpg
 
Skocznia w Zakopcu została przebudowana, jestem ciekaw jak drastyczne były to zmiany.
Ponoć zeskok został wypłaszczony i leci się niżej, jak na większości skoczni teraz (wszystkie już teraz przerabiają na jedno kopyto) :)

Na ten moment rekordzistą jest Krzysztof Leja - 141 m w niedawno rozegranym FIS Cup-ie.
 
Ponoć zeskok został wypłaszczony i leci się niżej, jak na większości skoczni teraz (wszystkie już teraz przerabiają na jedno kopyto) :)

Na ten moment rekordzistą jest Krzysztof Leja - 141 m w niedawno rozegranym FIS Cup-ie.

Po wypowiedziach zawodników i osób blisko związanych ze skocznią mozna się dowiedzieć, że loty 150 metrową są możliwe. Skończy się pewnie na 145m.
Chciałbym się mylić, 150 w Polsce piękna sprawa

@MysticBęben skąd wziąłeś info, że Q już dzisiaj?
 
Po wypowiedziach zawodników i osób blisko związanych ze skocznią mozna się dowiedzieć, że loty 150 metrową są możliwe. Skończy się pewnie na 145m.
Chciałbym się mylić, 150 w Polsce piękna sprawa

@MysticBęben skąd wziąłeś info, że Q już dzisiaj?
Ja bym się nie nastawiał na rekord. Od kwali w Bischofshofen we wszystkich punktowanych seriach ledwie dwa razy przekroczono HS. Dużo będzie też zależeć od wiatru, jak tak patrzę to jutro 2-4 m/s, w sobotę spokój, a w niedzielę 3-5 m/s, więc pewnie będą jeździć z niskich belek.
 

Podoba wam się ten nowy kask? Jak dla mnie lepszy niż ten z obecnego sezonu, ale gorszy od tego w Soczi.

Jest spoko, moim zdaniem porównywalny z tym obecnym. Nie wiem czy może być motyw lepszy od tego z Soczi.

Na TVP Sport i sport.tvp.pl trwa już transmisja. TVP będzie transmitowała też treningi, mam nadzieję, że faktycznie pokażą skoki, a nie studio przerywane skokami...

Ciekawostka: Polacy witają się teraz stuknięciem łokciem. Chodzi o minimalizowanie "szansy" na jakąś infekcję, dlatego nie podają sobie rąk.
 
@respect

VORAN myślisz ze już do końca kariery przy skokach kobayashiego będą mówić o wygranej w Wiśle?

Myśle, ze jeszcze kilka sezonów o tym posłuchamy. Podobnie jak przy skokach Bieguna i jego zwycięstwie w Klingenthal czy Fumihisy Yumoto we Włoszech

KAMIL ROZJEBAŁ :redford:

160,4 pkt :frankapprove:
 
@respect



Myśle, ze jeszcze kilka sezonów o tym posłuchamy. Podobnie jak przy skokach Bieguna i jego zwycięstwie w Klingenthal czy Fumihisy Yumoto we Włoszech

KAMIL ROZJEBAŁ :redford:

160,4 pkt :frankapprove:
Nie możemy zapomnieć o Robercie Johanssonie i jego drugim miejscu w PAMIĘTNYM konkursie w Bischofshofen!
:D
 
Back
Top