Skoki Narciarskie

@VoRaNeK co? nie spodziewałeś się mnie tutaj? :tysonhappy:

Uważaj bo Ci szelki strzelą :deniro:


Tour do Azji bardzo udany
Nasze miejsca
1
1

3
1

:penn:

Kamil gdyby ładnie wylądował to i tak byłby 6. Plan na te dwa tygodnie - ustabilizować skoki na poziomie drugiego konkursu z Sapporo i tego dzisiejszego drugiego skoku a będzie bardzo dobrze.

Maciek staje się jednym z faworytów do zwycięstwa, nie do medalu. Uważajcie Pany na Kota bo Wam zrobi kuku i będzie zdziwko :deniro:

Piotrek spokojny trening i powrót do swojej optymalnej formy bo widać regres.

Kubacki na normalnej skoczni przy dobrych skokach i optymalnych warunkach jest w stanie wskoczyć do 10. Te mniejsze obiekty ze względu na na parabole lotu bardziej mu odpowiadają

Domen już tuż tuż. Walka o kule bedzie toczyć sie do końca sezonu jednak bardziej faworyzuje Krafta - 3/6 zawodny na mamutach...

C4yNXNMWQAETOex.jpg
 
Last edited:
Bardzo ważna będzie teraz kwestia powrotnej aklimatyzacji. Mam nadzieję, że polscy skoczkowie nie zgubią formy gdzieś nad Uralem.
 
Skończył się na Kill them' All. Niestety. Wstyd, hańba, kompromitacja, niech nie wraca do domu.
Ja nie z tych co po jednym skoku "koniec walki Kamila o KK", ale pierwszy skok konkursowy spierdolił koncertowo, spóźnił, za progiem postawiło go pionowo, lot rozchwiany. W drugim pokazał na co go stać, co nie zmienia faktu, że ostatnie konkursy pokazują niestabilną formę Kamila. Nawet ten skok w drugiej serii był skrócony kilka metrów, bo go w końcówce zaczęło obracać. Nie jest to raczej wielki problem, bo power jest, ale potrzeba jakiegoś spokojnego treningu i trochę odpoczynku.

Tak krótko podsumowując konkurs:
Maciek: Uporał się z problemami i wrócił do dyspozycji z początku sezonu (a może nawet ją zwiększył), drugi skok to był majstersztyk, pokaz jego możliwości. Jeden z głównych kandydatów do złota w Lahti.
Kamil: Zdarzają mu się wypadki przy pracy, jeśli ustabilizuje dyspozycję nawet Kraft mu nie podskoczy.
Dawid: Stabilnie, cały czas na swoim poziomie. Równe warunki, normalne skoki i spokojnie może się zadomowić w pierwszej dziesiątce.
Piter: Chyba lekka zadyszka, ale na świeżości powinno być ok.
Janek: Trochę słabsze skoki ostatnio, miejsce w drużynie rozstrzygnie się dopiero w Lahti.
Hula: No trochę się rozsypał...

Bardzo ciekawe jest natomiast co kombinuje Kraft. Odpina wiązania za pomocą jakiegoś śrubokrętu, ciekaw jestem o co chodzi...
 
Wg mnie do drużynówki w Lahti powinnien być wzięty jako czwarty Kubacki pomimo dość wysokiej dyspozycji Ziobry. Kubacki będzie miał za zadanie skoczyć dobrze i nie stracić punktów, a o medal będzie walczyć pozostała nasza trójka.
 
Patrzyłem prognozy na accuweather. W piątek i sobotę wiatr w granicach 3-4 m/s, natomiast pogoda Google mówi o wietrze w granicach 1-2 m/s. Więc ciężko powiedzieć... Dochodzi jeszcze kwestia położenia skoczni, nie wiem jak te obiekty są położone i jak takie prognozy przekładają się na bezpośrednie warunki na obiekcie.

Z tego co pamiętam to chyba przekładali czasem konkurs na normalną jak nie dało się rozegrać zawodów na dużej, więc jest szansa, że tam będzie wiać mniej.
 
Konkurs na normalnej raczej nie jest zagrożony, tam aż tak bardzo nie przeszkadzają warunki. Gorzej z dużą skocznią. Treningi Pań idą jak dotąd dobrze(trwa III seria), a też wiatr kręci.
 
Skoki ponad 100m (HS97) jak widac nie tak łatwo tutaj ustać. Może być scisk w czołówce chociaż jak wiatr będzie krecił i jednemu zabierze 7pkt a drugiemu 3pkt to juz moze znacząco wpłynąc na miejsca w klasyfikacji

 
Pierwszy trening odwołany i sądzę, że dziś się żaden nie odbędzie :siara:

Organizacja MŚ w Lahti, gdzie bez przerwy wieje... :dobry:
 
Tam ich powstrzymał brak skoczni normalnej :D

Konkurs na normalnej mogliby zrobić gdzie indziej, np. w Rovaniemi :lol: Chociaż jak widać w przypadku Seefeld i MŚ w 2019 brak skoczni dużej nie był przeszkodą w otrzymaniu organizacji. Konkurs ma odbyć sie na skoczni w Innsbrucku :siara:
 
Konkurs na normalnej mogliby zrobić gdzie indziej, np. w Rovaniemi :lol: Chociaż jak widać w przypadku Seefeld i MŚ w 2019 brak skoczni dużej nie był przeszkodą w otrzymaniu organizacji. Konkurs ma odbyć sie na skoczni w Innsbrucku :siara:
Kombinują na potęgę. Jeszcze chwila i każdy konkurs MŚ będzie na skoczni w innym kraju.
 
Dziś co prawda wiało mocno, ale momentami były strzałeczki na niebiesko, a nie czerwono jak widziałem na grafikach(ustawili prawie 5m/s korytarz w niektórych miejscach). Na chama chociaż jedną serię mogli zrobić i gdyby to była seria konkursowa to by jako tako to przepchnęli.
 
Wygląda na to, że dzisiaj będą skakać. Babeczki zaliczyły serię próbną i kwali bez żadnych problemów (rekompensaty 3-4 punktowe).

Treningi od 15:30. Jeżeli ktoś ma jakieś info nt. ew. transmisji treningów to proszę się podzielić :)
 
Back
Top