Skoki Narciarskie

Wellinger musiał skoczyć 5,5 metra ponad punkt krytyczny żeby być liderem. Sędziowie są pojebani, że nie obniżyli mu belki. Kamil ładnie, Piotrek i Kuba również. Japończyk pozamiatał w chuj.
 
Na plus zmiana u Piotrka, niezła forma Kubackiego i Wolnego. U Kamila za to forma ciągle bardzo dobra. Cieszy mnie forma Ryoyu, bo liczyłem na kogoś spoza czołówki z poprzednich lat.
 
Skośnooki pozamiatał, Stoch będzie walczył o drugie miejsce.
Bez przesady, Kawasaki pokazał potencjał ale bardzo daleka droga jeszcze przed nim i śmiem wątpić żeby wygrał w tym roku TCS nie mówiać o kryształowej kuli.
 
Dotarł do mnie "VMagazyn". 82 strony, nawet ładnie opakowany. Trochę brakuje treści jeśli miałby to być taki prawdziwy przewodnik na sezon w skokach. Jest wszystkiego po trochu. Oczywiście to nie tylko magazyn o skokach więc jest trochę felietonów, informacje o kilku zimowych dyscyplinach. Cieszy mnie niemal zerowa ilość reklam co irytuje w różnych skarbach kibica. 12zł jak na początek nie jest najgorszą ceną, bo wiadomo to początek i badanie rynku, Wciąż brakuje mi takiego typowego przewodnika kibica jeśli chodzi o skoki.
 
Tydzień temu Miklas, a dzisiaj Dominik Formela ze skijumping.pl będzie gościem w studiu TVP:penn:
 
Żyła i Ryoyu Kobayashi największe niespodzianki jak dotąd. Kamil stabilnie i to najważniejsze, najwyższa forma pewnie w okresie TCS i MŚ. Martwi mnie Kot i Hula, a dużą wpadkę dziś zaliczył Wolny bo tak można nazwać nie zakwalifikowanie się do I serii po tym co pokazywał. Jeśli chodzi o drużynę to Żyła, Stoch, Kubacki ok, Wolny nieźle, a pozostali muszą gonić.
 
Nie przypominam sobie takiej sytuacji (a skoki oglądam od ponad 20 lat) żeby odwołano konkurs tydzień przed (bez przeniesienia go do innego miasta lub na mniejszą szkocznie).
Zdaje się, że w 2006 i 2009 odwołali tak Harrachov.

Co do Titisee to widać jak na dłoni podwójne standardy FIS-u. Vikersund nie zmodyfikowało zeskoku (bo słabi sobie nie radzą) - ban, Wisła nie zamontowała siatek - pogrożono palcem, Titisee Neustadt ma stare tory, które drugi rok z rzędu sprawiają problem - nic się nie stało.

Powinni zrobić trzeci konkurs w Engelbergu - jest początek sezonu, tydzień przerwy przed, prawie dwa po, można ich trochę pomęczyć. W Zakopcu warunki zazwyczaj średnie, istnieje spore ryzyko, że się tego nie uda nadrobić.
 
Tak wyglądała ta skocznia (info z fp Małysza):

47319273_10156080760902151_7090665013383266304_n.jpg


Także nic dziwnego, że odwołali...
 
http://sport.tvp.pl/40285726/problemy-nie-tylko-w-titisee-co-ze-skocznia-w-engelbergu
W Engelbergu też mają problemy..

Na półtora tygodnia przed konkursem skocznia nie jest jeszcze pokryta śniegiem. Dodatkowym zmartwieniem jest wysoka – jak na tę porę roku– temperatura. W najbliższy piątek ma osiągnąć nawet 10 stopni powyżej zera, co może przeszkadzać w odpowiednim przygotowaniu obiektu. Ponadto wciąż trwa nawożenie śniegu, który magazynowany jest na zeskoku Gross-Titlis-Schanze.
 
Nie wiem, ja tam ufam królowi Adamowi, że to świadczy o niemożliwości zrobienia tam konkursu :evil:!
Oficjalny komunikat organizatorów brzmi tak, że śniegu mają wystarczająco dużo, ale z uwagi na niekorzystne prognozy czekają do ostatniej chwili z naśnieżeniem. Znaczy się - czekali :)
Jak patrzę na prognozę na yr.no to w przyszłym tygodniu już solidne mrozy w Engelbergu więc raczej nie ma obaw.
 
Back
Top