Seriale

Gambit, jestem w połowie pierwszego odcinka Shameless, bo zaraz musze lecieć na trening. Pierwsze wrażenie robi dobre, taki dosyć młodzieżowy serial i radzenie sobie w nieco gorszych warunkach. Myślę, że ten serial zostanie na mojej liście.



Banshee? Zapowiada się też zajebiście. Po pierwszym odcinku wnioskuję, ze będzie jeszcze więcej napierdzielanek niż sądziłem.



Na wieczór zostaje mi sprawdzenie Spartacusa, Arrowa i Homeland, o którym zapomniałem napisać. Arrow faktycznie taki słaby?







Starałem się przekonać do The Wire i Oz, ale po pierwszym odcinku nie dałem rady. Jestem młody, nie wychowałem się na czarno-białych czy nieco gorszych od teraźniejszych obrazach (nie mówię o VHS) no i nie lubię oglądać starych filmów (oczywiśce są wyjatki, chodzi mi o jakość nagrywania), seriali itp. Po prostu sposób nagrywania mi nie podchodzi. Jako, ze dwa w.w seriale są od HBO to są nagrane dosyć podobnie (technicznie). To nie dla mnie.



@Born, jak ogarnę się z aktualnymi serialami to sprawdzę i to :)
 
Arrow dla Amerykanskich nastolatków, ale nie znajdziesz tam brzydkiej aktorki, same ostre lufy.



Oz wg mnie jest super do 4 sezonu w tydzien obejrzałem.
 
@midern


Największym łachem w Arrow jest główny aktor. Za to w drugim sezonie wszystko rekompensuje naprawdę zajebisty w rolach badassów Manu Bennett (patrz Crixus w Spartakusie). I to jego "Not yet, Kid", po prostu bajka.


Arrow możesz sobie darować przy takiej liście seriali, wypadnie w porównaniu z resztą dość słabo. Dołóż lepiej House of Cards, jeśli nie widziałeś.
 
Mess, jeżeli chodzi o House of Cards to musze nadrobić drugi sezon, gdzie obejrzałem jedne czy dwa odcinki. Jestem ciekawy co będzie dalej, bo akcja już na samym początku mocno się zmieniła. Także sezon nr. dwa spokojnie obejrze :)



Co do Arrowa, to zaraz zobaczę jeden/dwa odcinki i zobaczę, czy oglądać, czy sobie odpuscić na kiedy indziej, albo wcale.
 
Harker, moglbys napisac cos wiecej o tym Belwasie?



kurwa tylko mnie zdenerwowala zmiana aktora przy Dario? tamten byl idealny do tej roli, ten wyglada jak jakis chlopak z polnocy.
 
Baju,







SPOILERY



w książce Belwas spotkał Dankę razem z tym dziadkiem, który okazał się Barristanem Selmym, w serialu miało to miecje gdzie ta mała dziewczynka chciała zabić Dankę tym skorpionem czy czymś.



Co do samej postaci Belwasa to koleś niegdyś walczył jako Gladiator, nigdy nie przegrał walki, ciało miał naznaczone mnóstwem blizn ponieważ pozwalał swym rywalom z areny raz się zranić zanim ich zaciukał. Mi tam jakoś nigdy na nim nie zależało, ale jako postać swoich fanów ma chyba przede wszystkim po walce z championem Meeren gdzie nie tyle olał jego truchło jak to było w serialu, ale postawił stolec przy jego głowie xD
 
wlasnie czytalem, kurwa dobry zawodnik, haha. doczytalem, ze pojawil sie w Qarth wiec jak mialby byc to juz by go wlaczyli - szkoda, bo khaleesi watek interesuje wiekszosc fanow chyba najbardziej - SMOKIIII!!!
 
Arrow nie jest tragiczny jednak mnie osobiście mega irytuje czołówka tego serialu no i faktycznie Manu Bennett daję radę w roli Deathstroke'a. Ogólnie jak ktoś ma czas można obejrzeć, ale przy takiej liście seriali też chyba bym odpuścił i przełożył sobie Arrow na później.
 
SPOILER GoT



(książkowy, ale bardzo mały^^)



Baju, niestety co do Danki to najlepsze już było (przynajmniej w książkach) i jej wątek jest jednym z najnudniejszych, ale tak to jest jak się pisze dwa grube tomy bez sensu, dodaje mnóstwo niepotrzebnych postaci, tworzy wątki z dupy (Martin zjebał zajebista postać Tyriona) zamiast ruszyć akcją do przodu. W ogole kolejne sezony GoT będą dobrą próbą dla fanów, ale bardziej dla szefów HBO.
 
serio? zadnego grubszego rozpierdolu ze smokami czy wjazdem na kogokolwiek z wladcow? nie dorowna chyba nudzie z grubym Samym i dziewczyna z lasu czy bieganiu Hodora z ekipa. powiedz mi, w porownaniu sezony - ksiazki ile jeszcze sezonow w ogole moze miec Gra? i jak mozna zjebac postac Tyriona, przeciez on jest mega, mozliwe jest w ogole zepsucie tej postaci?
 
Swego czasu twórcy GoT zapowiadali, że chcą skończyć serial w 7-8 sezonach, obecnie HBO zamówiło 5 i 6 sezon. Problemem jest tempo pisania książek przez grubego papcie Martina, który bawi się na konwentach, zjazdach i na ciul wie czym, a książki pisze raz na 5-6 lat, a przecież jeszcze dwa tomy mu zostały. Ponoć ma przyspieszyć tempo i kolejny tom przewidziany jest na 2015-2016 rok, ale to i tak słabo, bo jak już teraz wycinają fragmenty z najlepszych tomów, a dają już akcje z kolejnych to sam nie wiem co będzie dalej. Ponoć Martin zdradził twórcom GoT zakończenie książek, w końcu do młodzieńców już nie należy xD
 
ale Góry praktycznie nie widac, do tego jego zbroja i postac jest malo charakterystyczna, ma byc ciemny i wielki. Daario byl po prostu za bardzo wyrozniajacy sie zeby ot tak go wymienic. swoja droga, kiedy byla ta scena w 4 sezonie z Górą i jego klata? :o



no dobra, 7-8 sezonach, a na jakim etapie ksiazkowym jest teraz serial? na ktorym tomie? South Park dobrze dojezdzal swoja droga Martina w odcinkach z BlackFriday ostatnio. :)
 
To ten cały cykl nie jest jeszcze napisany nawet:D? Niezłe jaja. Powinien zrobić jakiś konkurs dla fanów co chcą w dalszych częściach ;)))
 
no dobra, 7-8 sezonach, a na jakim etapie ksiazkowym jest teraz serial? na ktorym tomie? South Park dobrze dojezdzal swoja droga Martina w odcinkach z BlackFriday ostatnio. :)


3 ksiazka.
 
A więc obejrzałem po jednym odcinku każdego serialu z mojej listy. Moje spostrzeżenia? zadnego serialu nie odrzucam. Kolejność wygląda tak: HoC sezon 2, przeprowadzka (do tego czasu jadę z South Park), a potem zaczynam maratony po kolei z: Hannibal, Vikings, GoT, Banshee, Spartacus, Shamless, Homeland i na końcu Arrow. W międzyczasie nadrabiam najnowsze odcinki seriali takich jak SPN, Californication, TBBT i Naruto (akurat anime).



Ocena pierwszych odcinków seriali, o których jeszcze nie pisałem:



Arrow - tak jak mówicie, zostawiam na sam koniec. Fakt, po pierwszy odcinku widzę, że będą dobre dupeczki, już ta Laurel wpała mi w oko (wiedziałem, że skądś ją znam, a to jedna z dobrych dup które były też w Supernatural!). Ale zauważyłem też, ze to raczej taka bajeczka. Suporbohater, rozruby i mało realizmu i faktów. Dlatego ostatnia pozycja.



Homeland - jestem ciekawy serialu. Już w pierwsyzm odcinku pojawiła się mała zagadka, a główny bohater wcale nie wyglądał mi na takiego, który przez 8 lat byłby więziony, co sprawdziło się pod koniec. Czytałem chyba tutaj, że serial w niektórych momentach jest przekoloryzowany. Zdaje mi sie, ze takiej wielkiej tragedii raczej nie będzie. A więc będzie dobrze.



Spartacus - po Wikingach i GoT, tutaj ogladało mi się trochę dziwnie. Fakt, grafika komuterowa na najwyższym poziomie, dobrze wykonane przejscia krajobrazu itp, ale ta krew i cięcia mi czasem dziwnie wyglądały. Jednak po GoT i V, moim zdaniem należy obejrzeć ten serial. Pomysł ciekawy, walki na arenie zawsze spoko. Zdaje mi się, ze będę mógł lekko czepiać się realizmu, ale z checią go obejrzę.



Pozostałe seriale omawiałem wyżej, albo na ostatniej stronie. Na tym kończę, kolejne opinie dam jak obejrzę, a troche mi to zajmie. Mam wiele czasu, nigdzie mi się nie śpieszy, a co najważniejsze, nalzey też żyć, a nie tylko w serialach siedzieć, wiec nie obejrzę całosci w miesiąc czy mniej. Pozdro ;)
 
Arrow 2x20... Ocena: 11/10



Nie wiem, czy to nie jest najlepszy odcinek z wszystkich dotychczasowych. Manu Bennett w 5 minut rozjebał system.



#TeamDeathstroke







@W Spartakusie nie licz za mocno na realizm... I nie zapomnij obejrzeć prequel'a - Gods of the Areana, bo świetnie dopełnia tło całej serii.
 
czy Voran lub inny Władca Internetu jest w stanie dać link do Revolution s02 e19 z napisami do sciągnięcia lub obejrzenia?
 
Nie ma w sieci jeszcze 19 odcinka



Premiera w USA - 30 kwietnia lub 1 maja. W Polsce nieco później



e: Też się na to nabrałem ale są jeszcze komentarze innych użytkowników :-)
 
To mnie zaskoczyłeś bo na Filmweb jest napisane :







ze 19 odcinek wyszedł 23 kwietnia
 
Spoko Freeman, jeszcze zdążysz się przejechać na mojej opinii xD

Co do Fargo, to drugi odcinek spokojniejszy, służący bardziej do rozbudowania świata i historii w serialu. Fajnie, że tak jak TD to antologia, więc dostaniemy całą historię w 10 odcinkach.

Jak chcesz to możesz rzucić okiem na Terriers, dla mnie osobiście cudeńko, serial który przeszedł bez echa, a ma wszystko to co najlepsze produkcje. Jest błyskotliwy, zabawny, wciągający i inteligentny. Ze świetnymi dialogami i wielowymiarowymi postaciami - szczególnie świetnie dobrani odtwórcy głównych ról (obaj panowie mają w sobie niedojrzałość podstarzałych chłopców i nonszalancję ludzi, którym w życiu nie wyszło). Jedyną wadą serialu jest to, ze został zdjęty zaledwie po jednym sezonie i pozostawia ogromny niedosyt, ale samo zakończenie jest wg mnie świetne, sam zrozumiesz jak zobaczysz.


Penny Dredful dzisiaj wyszło - JARAM SIĘ !!! :-)
 
https://www.youtube.com/watch?v=BrTeAdH3iXs



Najlepiej zapowiadający się odcinek tego sezonu.







All hail the king Tommen.
 
All hail Littlefinger! Ale wałki poleciały w tym odcinku, odbiegli sobie od książki praktycznie we wszystkich wątkach :-).
 
Back
Top