Seriale

Sherlock wyrabia spostrzegawczość widza w życiu codziennym ;) Tyle, że mówię o filmie, ale podejrzewam, że serial tym mocniej to pokazuje ;) Podobnie miałem po Prison Breaku ;)



Crime Story to niezły klasyk, pamiętam z czasów, gdy jeszcze niezbyt mnie filmy interesowały tylko sport po szkole :D



A słyszał/oglądał ktoś Peaky Blinders?



"Birmingham, 1919 rok. "Tommy" Shelby (Cillian Murphy) jest weteranem wojennym i przywódcą niesławnego gangu "Peaky Blinders", zwanego tak z powodu żyletek wszytych do czapek noszonych przez jego członków. Gdy Tommy wchodzi w posiadanie transportu broni skradzionej z lokalnej fabryki, zaczyna snuć plany wzmocnienia swojej pozycji. Tymczasem do miasta przybywa bezkompromisowy inspektor policji Chester Campbell (Sam Neill) z misją odzyskania zaginionego ładunku."



Przymierzałem się, ale na razie odstawiłem.
 
A słyszał/oglądał ktoś Peaky Blinders?


Warto, polecam.



Ja skończyłem Hostages. Bardzo przewidywalny i naciągany, ale przyjemnie się ogląda. 7/10 Głównie za pomysł i akcję, praktycznie cały czas coś się dzieje.
 
To serial, w którym śmierć chyba najczęściej mnie zaskakiwała wśród bohaterów...Zabicie wiadomej osoby przyrównałbym do ginącego Jimmy'ego w Boardwalk Empire, choć w sumie bliżej by było jakby to Nucky zszedł, ale wiązałem nadzieję z Darmodym w dalszej części. No, ale akcja na koniec jednego z sezonów Gry o Tron przebiła chyba wszystko ;]



PS: Vikings polecam osobiście, czekam na 2 sezon, już wkrótce :) Wziąłem się za Mob City, z główną jak mniemam rolą jednej z czołowych postaci Walking Dead swoją drogą :)
 
LEKKI SPOILER GOT BEZ DANYCH OSOBOWYCH







W czwartym sezonie będzie sporo zgonów w GoT. xD Martin nie ma litości dla żadnych bohaterów.



KONIEC SPOILERA







... ale ogólnie trailer mi się podobał, dużo się zgadza z książką, jak nie wszystko. : o
 
Co do Gry o Tron to jak ktoś przeczyta ksiązki chociaż dwie pierwsze cześci to serial po 1 sezonie dalej już sie kupy nie trzyma, niestety dużo wątków jest opuszczonych,przemieszczonych w złym czasie i brakuję postaci.
 
@ up



Ale nikt nie powiedział, że serial musi być dokładnym odzwierciedleniem książki :)
 
ale jestes chujem Mort, skrotu nie ogarnalem w oooooogole. :c



musiales sie pochwalic, ze ksiazke przeczytales jedna w zyciu?
 
ian jest na podstawie książki, ale z wiadomych przyczyn (finansowych) cała historia nie zostanie pokazana. Mi tylko chodzi o to, że osoba czytająca książke zawiedzie się na serialu od sezonu 2 w góre.
 
@ up



No właśnie dlatego mam dylemat, jak przeczytam ksiażkę a zacznę oglądać serial - zawiodę się na serialu, a gdy zacznę oglądać serial a potem zajmę się książką już nie będzie taka ciekawa.
 
ian, odpowiedź jest prosta i tylko jedna - czytaj książkę !!! serialową ekranizację trzeba traktować jako bonus czy też ukłon dla fanów. Książce nie dorówna, ale fajnie jest zobaczyć w TV bohaterów których nie raz sobie wyobrażaliśmy.
 
Powiecie gdzie oglądacie Grę o Tron z napisami? Bo zamknęli kinomaniaka, a wszędzie jest lektor albo premium za napisy i chujowa jakosć do tego...



@ian



Oglądaj serial, nie słuchaj się ich! Mi się książki tak nie podobają jak serial w tym przypadku :-)
 
@ Hubi



A zaczałeś od książki czy serialu?



@ Gambit



W wiekszości przypadków książki są i niebo lepsze niż ich ekranizacje.
 
Jak można przekładać ten słaby serial nad pieśnią lodu i ognia ? ian zacznij czytać, a serial nadrobisz jeśli chcesz i wtedy zobaczysz różnice i mi podziękujesz:D
 
czemu Wy nie mozecie sciagnac sobie serialu z tpb i pobrac napisow przez napi? wszyscy w tych czasach ogladaja na jakichs dziwnych chujowojakosciowych streamach co daja limity co odcinek?
 
też tego nie mogę pojąć :-) niektórzy widać lubią psuć oczy pikselozą, a ja jestem taki zgred, ze z napi nie korzystam :]



@Pietagoras i to się chwali, jak już piracić to z sensem
 
Pieta +1, akurat takie seriale oplaca sie sciagac w 720p, mam to samo.



a z napisow tez staram sie nie korzystac czasem, rozumiem seriale, ale jakos te napisy daja... komfort. nie wiem jak to nazwac, glowa nie musi tak dzialac. ;)
 
W zasadzie jak ktoś ma przyzwoicie opanowany angielski to online znajdzie masę linków do prawie wszystkiego - mnie w sumie filmy się tak coraz wygodniej ogląda, a i lengłydż skil rośnie :) Seriale wolę mimo wszystko z napisami, ale to chyba bardziej kwestia przyzwyczajenia.
 
Mob City zaliczony. Myślałem czy to ma być jeden sezon, ale jak nic drugi sezon by się przydał ;) Oglądało się dobrze.
 
To rzuccie słabszemu koledze jakiś dobry torrent, gdzie nie trzeba płacić i będę po kolei mógł sobie to pobierać, z którego wy korzystaliście i jest dużo seedów :-)
 
Back
Top