Polityka

Tak się zastanawiam czy ten styl gadania Szczerby to jest trash talking poziom niżej od Szczuki...

Byle sprowokować rozmówce, będzie nerwowy to będzie łatwiej. Trash talking to chyba odpowiednie słówka do tego?
Trash talking którego posła jest według was najlepszy? Jakiś Conor McGregor polskiej polityki?
 
Tak się zastanawiam czy ten styl gadania Szczerby to jest trash talking poziom niżej od Szczuki...

Byle sprowokować rozmówce, będzie nerwowy to będzie łatwiej. Trash talking to chyba odpowiednie słówka do tego?
Trash talking którego posła jest według was najlepszy? Jakiś Conor McGregor polskiej polityki?


Co to za kurwa Szczerba? Lepa na pysk i za drzwi!
 
Co to za kurwa Szczerba? Lepa na pysk i za drzwi!
Facet, którego wysyłają na debaty najcięższe do wygrania. Mały karierowicz, który myśli, że przez to ,,awansuje" jeśli tylko będzie bronił wszystkiego o PO.
Już był kiedyś szef komisji hazardowej, który się tak wysługiwał i jak skończył ...?
Następca też powinien tak skończyć...
 
Zrównali interpretacje dotyczącą długu w ZTM z innymi. Od zawsze jeśli ktoś Ci umarza dług masz podatkowy dochód. Różnica taka, że ZTM będzie musiał PITa teraz wystawiać. Żadna zmiana.
Nie dadza nawet troche zolci na komuszka MM wylac :(
 
@Dzihados dzisiaj sie dowiedzialem, ze auta na prad w niemczech ida do gory, coraz wiecej ludzi kupuje, a ladowanie jest za darmo :O pol godzinki i cale naladowane. jak stacje wprowadza oplaty, to bedzie mozna za 3 euro przejechac 100km
 
@Gaara thx za inside info :)
W jakims sensie to kwestia czasu, pytanie na ile to rynek, a na ile kasa z podatkow.

Jak juz tu jestesmy, niedawno rozmawialem z wlascicilem firmy budowlanej w DE (teraz chce sie przebic do PL), zaskoczyl mnie tym, ze wspomnial o lapowkach. Tego sie po Niemcach nie spodziewalem. Te roboty potrafia sie przeciwstawic systemowi? Moze ja z samymi ciulami pracowalem... Stwierdzil tylko, ze tak, mniej ludzi bierze, ale generalnie jak juz biora, to wiecej. I teraz wracajac troche do elektrycznych (w moim podejrzeniu elektryczne beda kupowali nieliczni dofinasowani przez licznych), powiedzial, ze tam nie maja co robic z publicznymi pieniedzmi, i np. laduja wszystko ponownie w "naprawianie" autostrad, pelno firm dostaje kase za nic, cale miasta remontuja skrzyowania, oswietlenie, w sposob durny, ewidentnie bezsensowny. Sugerowal dwie rzeczy: nadmiar kasy i lobbing, ktory wyciaga publiczne pieniadze jak tylko moze.

Wiadomo, budowlanka to specyficzny biznes, ale jednak mnie zdziwil...
 


Huj Ferhofsztad zbanowany, polecam

Edit by Dzihados:
Dalem w spoiler, bo kurde mol polityke otwieram w robocie, a to zdjecie jest zdecydowanie NSFW.
 
Last edited by a moderator:
Ostatnio zarobiony jestem, o co kaman z ta slaba zlotowka?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ciekawy-piatek-na-walutach-Zloty-slaby-7487600.html
upload_2016-12-2_9-31-58.png
 

Pieniadze z rynkow rozwijajacych się uciekają do USA, po wypowiedzi Trumpa o dużych inwestycjach , na dniach podobno mają być tez podniesione stopy procentowe w USA. Indie, Chiny, Malezja itp. mają podobny problem. Pytanie tylko czy to nie pompowanie dolara przed kolejnym kryzysem, który wisi w powietrzu
 
Pieniadze z rynkow rozwijajacych się uciekają do USA, po wypowiedzi Trumpa o dużych inwestycjach , na dniach podobno mają być tez podniesione stopy procentowe w USA. Indie, Chiny, Malezja itp. mają podobny problem. Pytanie tylko czy to nie pompowanie dolara przed kolejnym kryzysem, który wisi w powietrzu
To EUR lepiej kupowac, mimo, ze drogo (bo pierdyknie cos i wszyscy beda sie trzymali duzych walut), czy sprzedawac (bo pierdyknie i przeszacowana wartosc duzych walut spadnie)?
 
To EUR lepiej kupowac, mimo, ze drogo (bo pierdyknie cos i wszyscy beda sie trzymali duzych walut), czy sprzedawac (bo pierdyknie i przeszacowana wartosc duzych walut spadnie)?
Szczerze to nigdy nie słuchaj speców, ja Ci powiem "kupuj jeny japońskie" ,a okaże się za pół roku, że jen poleci to nie stracę ja tylko Ty. Mimo dobrych chęci i jakiejś tam wiedzy. Kiedyś słyszałem teorię o stabilności walut powiazanych z branzami wydobywczymi typu dolar australijski lub dolar kanadyjski.
 
Nie nie, ja pytam krotkoterminowo, bo wiadomo, ze za pol roku to moze danej waluty w ogole nie byc :) hehehe...
 
Osobiście myślę o kupnie walut, które spadły, ale nie wiem czy to już właściwy moment, bo powinny się odbić. Wszystkie waluty "bezpieczne" jak JPY, AUD , CAD itp są napompowane. CAD i EURO patrząc na ostatnie 2 lata mają najmniejsze skoki bo ok 30 groszy (dolar dla porównania ok 80gr) więc potencjalnie można najmniej stracić. NOK też wygląda ok, a jak ropa skoczy to NOK też powinien.

Nie wiem czy planujesz zabezpieczyć oszczędności, czy może kupujesz walutę na wakacje itp. Złotówka nie jest taka zła :)
 
Do 14 grudnia (nie jestem pewny daty) możesz czekać na ogłoszenie stóp procentowych w USA. Druga opcja to obniżenie ratingu Polsce, za obniżenie wieku emerytalnego i czasowy spadek naszej waluty. Taka loteria. Do rekordów jest blisko
 
Problemy pierwszego swiata...


Kurde a to serio PiS sie tak edukacja bawi? Ze Walesy w historii nie, a na polskim Rymkiewicz obok Mickiewicza? ISIS ma wiekszy rozmach, oni swiatynie chociaz wysadzali...
 
Na YT wyświetlił mi się archiwalny wywiad z Balcerowiczem. Dobrze mówił już wtedy, ale nie na to głównie chciałem zwrócić uwagę. 16:00 dzwoniący cytuje Lecha Kaczyńskiego :D - no jakbym wczorajsze nagranie oglądał, tylko zamiast wypowiedzi Leszka był cytowany Jaro. Nieuleczalni od urodzenia.


PS:
+ oranie związków zawodowych
+ postulowanie niskich podatków i niskich wydatków
+ zwracanie uwagi (już wówczas!) na nadmierne opodatkowanie pracy poprzez składki
+ zaoranie dzwoniącego protekcjonisty

Polecam.
 
Na YT wyświetlił mi się archiwalny wywiad z Balcerowiczem. Dobrze mówił już wtedy, ale nie na to głównie chciałem zwrócić uwagę. 16:00 dzwoniący cytuje Lecha Kaczyńskiego :D - no jakbym wczorajsze nagranie oglądał, tylko zamiast wypowiedzi Leszka był cytowany Jaro. Nieuleczalni od urodzenia.


PS:
+ oranie związków zawodowych
+ postulowanie niskich podatków i niskich wydatków
+ zwracanie uwagi (już wówczas!) na nadmierne opodatkowanie pracy poprzez składki
+ zaoranie dzwoniącego protekcjonisty

Polecam.

HP? Gin od @Cloud idzie?

A poza tym w materile od @Plywak ktory wsnie slucham o NGO, Warzecha nazwal Balecorwicza łżeliberłem, no i jest pozamiatane! :)
 
Back
Top