Polityka

Ja mam ten komfort, że mogę spokojnie toczyć bekę z tego typa. Ale faktycznie, praktykujący katolicy mają twardy orzech do zgryzienia.
Właśnie doczytałem tę depeszę od Franciszka i nie widzę w niej nic kontrowersyjnego. Może zacytuję:

"Otrzymawszy smutną wiadomość o śmierci Pańskiego drogiego brata, szanownej ekscelencji Fidela Alejandro Castro Ruza, byłego przewodniczącego Rady Państwa i rządu Republiki Kuby, składam kondolencje Waszej ekscelencji i innym krewnym zmarłego dostojnika, a także rządowi i narodowi tego umiłowanego kraju". (http://www.tvn24.pl)

Składanie kondolencji bratu zmarłego, narodowi(czyli Kubie) w którym się wychował jest takie złe? Czy odniesienie się z szacunkiem dla przywódcy kraju, którym był Fidel? Czy może modlitwa za zmarłego?
A może mam przypomnieć historyczne przełamanie bariery i spotkania z Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, czy Franciszkiem? No chyba, że za złe macie Papieżowi, że Watykan był mediatorem w nawiązaniu relacji USA-Kuba, co potwierdzili przywódcy obu krajów?

Nawet Kim Dzon Il zaprosił Jana Pawła II do Korei Płn, ale że nie zagwarantował praktycznie żadnych zmian(wolności, religi) i polepszenia relacji z resztą świata to papież tam nie pojechał.

Trochę przeceniacie to co zostało powiedziane. Mogę się pośmiać z Fidela, być kompletnie zły na to do czego doprowadził za swoich rządów, ale te zmiany u niego i jego brata także zaczęły zachodzić i trzeba patrzeć w przyszłość z dużą dozą dobrej zmiany(no może nie takiej jak w Polsce) na Kubie.
 
Last edited:
Składanie kondolencji bratu zmarłego, narodowi(czyli Kubie) w którym się wychował jest takie złe? Czy odniesienie się z szacunkiem dla przywódcy kraju, którym był Fidel? Czy może modlitwa za zmarłego?
A może mam przypomnieć historyczne przełamanie bariery i spotkania z Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, czy Franciszkiem? No chyba, że za złe macie Papieżowi, że Watykan był mediatorem w nawiązaniu relacji USA-Kuba, co potwierdzili przywódcy obu krajów?
Znaczy mnie nic nie interesuje historyczne przełamanie i inne bariery. Po prostu mam bekę z Franciszka i tyle.
 
Właśnie doczytałem tę depeszę od Franciszka i nie widzę w niej nic kontrowersyjnego. Może zacytuję:

"Otrzymawszy smutną wiadomość o śmierci Pańskiego drogiego brata, szanownej ekscelencji Fidela Alejandro Castro Ruza, byłego przewodniczącego Rady Państwa i rządu Republiki Kuby, składam kondolencje Waszej ekscelencji i innym krewnym zmarłego dostojnika, a także rządowi i narodowi tego umiłowanego kraju". (http://www.tvn24.pl)

Składanie kondolencji bratu zmarłego, narodowi(czyli Kubie) w którym się wychował jest takie złe? Czy odniesienie się z szacunkiem dla przywódcy kraju, którym był Fidel? Czy może modlitwa za zmarłego?
A może mam przypomnieć historyczne przełamanie bariery i spotkania z Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, czy Franciszkiem? No chyba, że za złe macie Papieżowi, że Watykan był mediatorem w nawiązaniu relacji USA-Kuba, co potwierdzili przywódcy obu krajów?

Nawet Kim Dzon Il zaprosił Jana Pawła II do Korei Płn, ale że nie zagwarantował praktycznie żadnych zmian(wolności, religi) i polepszenia relacji z resztą świata to papież tam nie pojechał.

Trochę przeceniacie to co zostało powiedziane. Mogę się pośmiać z Fidela, być kompletnie zły na to do czego doprowadził za swoich rządów, ale te zmiany u niego i jego brata także zaczęły zachodzić i trzeba patrzeć w przyszłość z dużą dozą dobrej zmiany(no może nie takiej jak w Polsce) na Kubie.

czasami lepiej milczeć niż mówić cokolwiek i tak by bylo najlepiej dla papy Franciszka.
 
to mnie się podoba
http://www.money.pl/gospodarka/wiad...2208462.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money

ciekawe jaka szansa...obawiam się, ze zaraz ktos zacznie drzeć morde, ze Vat na jedzenie podnoszą ( mimo, ze się jedzenie marnuje tonami) i nic z tego nie bedzie.

Ale jesliby to wprowadzili to by przeszli to historii jak miller z citem

Morawiecki zablokuje. Przecież on "jest socjalistą i jest z tego dumny", to byłby zbyt liberalny projekt jak na niego.
 
ale trzeba wziac pod uwage, ze kase rozpierdzielają jak szaleni a gospodarka spowalnia, wiec moze w desperacji dadzą się przekonać. Ludzie myślą rozsądnie gdy nie mają innego wyjścia.
 
@nooodles no wyglada to mega, ale sobie pogrywaja wg mnie, sonduja, patrza kto tam u nich sie wylamuje z socjalistycznej wizji.
Jesli to przejdzie w tej wersji to chyba jak @Plywak :)
 
ktoś się zapytał Gwiazdowskiego na TT czy to prawda. Odpisał, ze PiS "twórczo" rozwija ich pomysły. Czyli pewnie dupa...
 
Wybacz, jak już zaglądałem do ochydnej częsci internetu to nie 4chny dla lamusów tylko onionforum przez siec TOR. Szkoda, że tylu pedofili tam przejęło forum i przestało istniec.

Nie pedo przejeli forum, tylko bagiety wbiły do jednego z mode i nie zdążył się rozłączyć z VPN, przez co onion spadł z rowerka. Na pohybel knadze.
 
Wybacz, jak już zaglądałem do ochydnej częsci internetu to nie 4chny dla lamusów tylko onionforum przez siec TOR. Szkoda, że tylu pedofili tam przejęło forum i przestało istniec.
Poratujesz linkiem do forum? Ostatni raz w tej części netu byłem w 2012 roku, potem raz próbowałem ale przenieśli forum pod inny adres.
 
Poratujesz linkiem do forum? Ostatni raz w tej części netu byłem w 2012 roku, potem raz próbowałem ale przenieśli forum pod inny adres.


Oj, to nie tak działa :) raz, tego forum juz nie ma. Dwa - najpierw trzeba włączyć TOR, póxniej nauczyc sie go obslugiwac, nastepnie nacucczyc sie obslugwac wyszukiwarek tora.
Teraz powstyalo wiele różnych forum na torze, ale ja dzis juz tego nie ogarniam. Dziwne rzeczy trzeba robic by sie dostac, pozniej weryfikacje, bitcoiny...ech, nawet narkotyków nie umiem tam kupic
 
Sam TOR jest absolutnie niebezpieczny. Polecam VPN, prepaid z Allegro, osobny komputer za 200 zł z lombardu i dopiero TOR.

Edit:

A to i tak chuj, bo najlepiej to korzystać z niego na drugim końcu miasta, gdzie łączy sie z innym BTSem.
 
Last edited:
To jestvpolityczny standard, ze rzad - w takiej czy innej formie - wspiera wybrane galezie przemyslu. Morawiecki wybral innowacyjnosc, i to sie jakos komponuje. Zreszta jest co najmniej kilka ciekawych projektow aut, tylko chyba ten najbardziej zaawansowany...

WTF? Razem liberalna?
 
WTF? Razem liberalna?

Facet chyba w młodości dużo dzieł Stalina czytał. W "Demokracja vs liberalizm" prawdopodobnie chodziło mu o możliwość ograniczania praw jednostki przez demokratyczną większość. I taki PiS pewnie zakazałby prawnej możliwości zmiany płci, a dla Zandberga możliwość zmiany plci raz dziennie w urzędzie jest prawem przyrodzonym. Z drugiej strony żadna partia programowo nie ogranicza dowolności stosunków gospodarczych i praw własności bardziej niż Razem. Wniosek - naukowiec, zwlaszcza od nauk humanistycznych, to największa kurwa.
 
Back
Top