Polityka

Ryszard Petru rusza w Polskę. Jak dowiaduje się 300POLITYKA, w ciągu najbliższych dwóch tygodni chce odbyć spotkania w 5 miastach. Poniżej publikujemy jego plan.

9.06 (wtorek) – Kraków, 10.06 (środa) – Wrocław, 15.06 (poniedziałek) – Łódź, 16.06 (wtorek) – Rzeszów, 18.06 (czwartek) – Poznań

Do Krakowa ma udać się pociągiem. Jak mówią jego współpracownicy, oddźwięk w drugim szeregu PO jest bardzo duży.

Frontmeni zmienieni ale struktury zostaną te same :tease: Podmianka jak chuj.
 
@halibut, przesłuchałem całe to o czym mówił Pieczyński. Najśmieszniejsze jest to, że gimboateusze mają go za wzór walki z KK, a on w Chrystusa wierzy. :D
 
mądrze o monokauzalności - nie ma jednej przyczyny zła/niepowodzenia



to musi być fejk
To Ty Celinskiego nie znasz? ;)

Dziś w Tak czy Nie Ruch Pawła Kukiza vs. Stowarzyszenie Ryszarda Petru. Dyskutują Paweł Rabiej NowoczesnaPL vs. sympatyk Ruchu Pawła Kukiza, ekspert Centrum im. Adama Smitha dr Stanisław Tyszka. Zapraszamy na 21:30 do Polsat News!

Jak padna jakies deklaracje CAS powazniejsze to mam juz pewniaka na pazdziernik.
 
widziałem z nim jakiś program i był przesadnie kulturalny, a mówił bardzo głupio
jego styl, najbardziej wkurwiajacy czyli
pelna kulturka na pierwszy rzut oka, ale pod tymi slowkami kryje sie obluda i chamstwo



jak bedziesz mial czas to posluchaj
 
Last edited:
http://biznes.newsweek.pl/ekonomisc...-cit--pit-czy-skladki-rentowej,62580,1,1.html

Z daniem głównego ekonomisty BRE Banku Ryszarda Petru, podwyżka VAT o 1 proc. oznacza oszczędności dla budżetu rzędu ok. 4 mld zł. - To trochę mało. Problemów deficytu taka skala podwyżki nie rozwiąże. (...)To nie odpowiada skali wyzwań - powiedział. Dodał też, że dużo lepszym rozwiązaniem dla finansów publicznych niż podwyższanie podatków byłoby obniżanie wydatków. - Jest to równie niepopularne, a lepsze dla gospodarki - podkreślił. Dodał też, że VAT jest najbardziej "neutralnym podatkiem, bo nie podwyższa kosztów pracy w Polsce". - Podwyżki podatków są złym rozwiązaniem, ale lepszym, niż zbyt wysoki deficyt - podsumował.

Mata swego petru :D
 
mb0106-640x360.jpg


Ryszard ! Ryszard ! bo jak wiadomo :

 
Wszystkim zwolennikom Nowoczesnej Polski proponuje zastanowic sie dlaczego ta partia jest tak pompowana w mainstreamie, to powinno zapalac juz te przyslowiowa lampke. Czemu akurat ich poparcie jest kreowane a nie np Korwina? 10 procent buhahahahah co za bzdet ja prdl :facepalm: TVN nie zawodzi, niedlugo to ludzie przestana im wiezyc nawet jak beda podawac godzine, sami sa sobie winni.
 
Od kilku dni oglądam w TV programy o Nowoczesnej. Dzis na TVP pół programu poswiecone , programu Swiat sie jebie, znaczy kręci, o nowoczesna.pl
 
Czy zawsze procent niezdecydowanych był taki duży w tych sondażach? Czy to się zaczęło od niedawna (czytaj - odkąd poparcie PO poszło się jebać)? Bo kiedyś jakoś to mi się tak nie rzucało w oczy.
bylo zawsze okolo 15 procent ;)
 
to by sie zgadzalo, wiek 23-24 trzeba isc do pracy, pryska czar bycia wlascicielem firmy/prezesem trzeba zaczac pracowac u kogos, jak wiekszosc i sie optyka zmienia, w sekund 5. Malolatom od Korwina wydaje sie, ze kazdy z nich bedzie wlascicielem firmy i swoje poglady ksztaltuja pod te, jakze ambitna teze.
 
Wrzucałem jakiś czas temu. Balcerowicz nie ma żadnych argumentów uwiarygodnienia tej swojej magicznej wręcz przemiany, jak i racjonalizacji jego lipnego planu - a właściwie planu pana Sachsa - toteż bredzi o stanie wojennym i innej prehistorii.

Co do innych tematów, ale tylko nieco. Jest sukces, umiarkowany ale jest.

Tu cytat z Wiki odnośnie Keynesa:
Odrzucono stwierdzenie, jakoby podaż sama stwarzała dla siebie popyt. Keynes stwierdził, że prawo Saya nie działa, choć nigdy naukowo tego nie dowiódł. Według niego gospodarka pozostawiona sama sobie będzie zawsze popadać w stan nierównowagi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes
Wyraźnie zaznaczone, że hochsztapler Keynes nie przedstawił ani jednego merytorycznego dowodu na niesłuszność prawa rynków - dodatkowo całkowicie je wypaczając, bo Say nie stwierdził, że podaż tworzy popyt.
Tymczasem na tej samej Wiki odnośnie prawa Saya można było do niedawna przeczytać, że:
(cytat z pamięci, musicie uwierzyć na słowo, ale tak było napisane - wprost) Obecnie Prawo Saya jest przez ekonomistów uznawane za błędne...
Dziś sprawdziłem z ciekawości, i ktoś rozsądny musiał interweniować, bo zmieniono na:
kontrowersyjne twierdzenie autorstwa francuskiego ekonomisty Jean-Baptiste Saya dotyczące gospodarki rynkowej sformułowane w 1803 r., polegające na tym, że podaż jest czynnikiem tworzącym popyt. Współcześnie istnieje wiele odmiennych interpretacji prawa Saya.
Niby niewiele ale już nie robią z Saya wariata - skurwiele.

Na sam koniec refleksja. Skoro mamy takich "naukowców", którzy po prostu odrzucają teorie naukowe jak im się nie podobają, zamiast przeciwstawić obalające je argumenty - to czemuż się dziwimy, że wszystko funkcjonuje tak jak funkcjonuje? Dlatego trzeba patrzeć na ręce takim szkolonym ekonomistom, nowoczesnym itp. itd. oczywiście, jak Balcerowicz czy Petru właśnie - bo to zwyczajni hochsztaplerzy z dyplomami. Tak jak sam Keynes zresztą. Co ciekawe ten ostatni krytykował książki Hayeka i uzyskiwał poklask, a dopiero po latach przyznał się, iż ch**a z nich rozumiał, bo język niemiecki w których były pisane znał bardzo słabo i rozumiał tylko podstawowe zwroty. No ale jak się ma użyteczne politycznie teorie ekonomiczne, to i naukowcem światowej sławy się zostanie - podobnie jak Gross historykiem.
 
Back
Top