Polityka

GLc0dN3bQAASzAV


Bogu dzięki za nasze elity polityczne, to wszystko jest zasługą Tuska, Kaczyńskiego i Millera.

:mamed:
A sukces Irlandii to zasługa inżynierów :suchykarol:
 
A sukces Irlandii to zasługa inżynierów :suchykarol:
"Odpowiedzią jest "unikanie opodatkowania".

Irlandia przyciągnęła wiele międzynarodowych korporacji do założenia tam oficjalnej rezydencji poprzez ustanowienie bardzo niskich stawek podatku od osób prawnych (2-4%). Rząd tolerował, a nawet zachęcał do stosowania dziwacznych schematów, takich jak Double Irish, aby skłonić duże korporacje, takie jak Apple, Microsoft i Accenture, do wyprowadzania zysków przez Irlandię.

Stawka podatkowa jest niska, ale ponieważ korporacje te pobierają podatki z całego świata, w efekcie otrzymują całkiem sporo pieniędzy. Tworzą także znaczną liczbę dobrze płatnych miejsc pracy w sektorze finansowym i technologicznym, aby nimi zarządzać, a także dodatkowe miejsca pracy, które z tego wynikają.

Trudno oszacować, ile dodatkowych pieniędzy to przynosi, ale 25% PKB to niezbyt rozsądne oszacowanie. Odejmując to, PKB na mieszkańca jest nadal wyższe niż w Wielkiej Brytanii, ale jest znacznie bliższe.

W szczególności Stany Zjednoczone przyjęły przepisy mające na celu zmniejszenie atrakcyjności Irlandii jako raju dla zysków, więc w ciągu najbliższych kilku lat można oczekiwać, że irlandzki PKB na mieszkańca zbliży się do PKB innych dużych, rozwiniętych krajów. Ale po utworzeniu sektora technologicznego, a także prawdopodobnie jako brama do Wielkiej Brytanii w przypadku Brexitu, istnieją powody, by sądzić, że będzie on nadal prosperował."
 
"Odpowiedzią jest "unikanie opodatkowania".

Irlandia przyciągnęła wiele międzynarodowych korporacji do założenia tam oficjalnej rezydencji poprzez ustanowienie bardzo niskich stawek podatku od osób prawnych (2-4%). Rząd tolerował, a nawet zachęcał do stosowania dziwacznych schematów, takich jak Double Irish, aby skłonić duże korporacje, takie jak Apple, Microsoft i Accenture, do wyprowadzania zysków przez Irlandię.

Stawka podatkowa jest niska, ale ponieważ korporacje te pobierają podatki z całego świata, w efekcie otrzymują całkiem sporo pieniędzy. Tworzą także znaczną liczbę dobrze płatnych miejsc pracy w sektorze finansowym i technologicznym, aby nimi zarządzać, a także dodatkowe miejsca pracy, które z tego wynikają.

Trudno oszacować, ile dodatkowych pieniędzy to przynosi, ale 25% PKB to niezbyt rozsądne oszacowanie. Odejmując to, PKB na mieszkańca jest nadal wyższe niż w Wielkiej Brytanii, ale jest znacznie bliższe.

W szczególności Stany Zjednoczone przyjęły przepisy mające na celu zmniejszenie atrakcyjności Irlandii jako raju dla zysków, więc w ciągu najbliższych kilku lat można oczekiwać, że irlandzki PKB na mieszkańca zbliży się do PKB innych dużych, rozwiniętych krajów. Ale po utworzeniu sektora technologicznego, a także prawdopodobnie jako brama do Wielkiej Brytanii w przypadku Brexitu, istnieją powody, by sądzić, że będzie on nadal prosperował."
No, z tymi akcjami inżynierów to może najpierw poczekajmy i zobaczmy, czy to się zepnie.

Bo mi się widzi że wojna domowa w wersji irlandzkiej tuż za pasem. Zresztą jak w USA, Kanadzie, Australii no i u nas.

Choć my se pewnie damy rękę zjeść, a potem podziękujemy.
 
owszem mają, pierwszy na odstrzał idzie Poznański właśnie pytanie czy całkiem kłódka na bramę czy zostanie 5 osób na krzyż

info z wyższego szczebla ale nie wiem czy już padła decyzja ostateczna
Jeśli tak to grubo w chuj. W Świebodzinie to z 2 lata temu wybudowali czteropiętrowy
 
owszem mają, pierwszy na odstrzał idzie Poznański właśnie pytanie czy całkiem kłódka na bramę czy zostanie 5 osób na krzyż

info z wyższego szczebla ale nie wiem czy już padła decyzja ostateczna

dużo tego postawili w Polsce, ten co 1 do do odstrzału to najstarszy, nie ma tam robotów i jest mało opłacalny podobno
Ostatnio gadałem z kumplem który regularnie tam bywa i też mi to powiedział. Mówił, że prawie nic się tam nie dzieje. I że ten oddział w tej chwili jest tak jakby rezerwowy.
 
tej, co wyście w tym wrocku odjebali? Poważnie myślałem, że to jakiś spierdolony polski standup

Wrocław - moje rodzinne miasto to miasto ludzi inteligentnych bezobjawowo. Wybrali walkę pomiędzy dwoma lewakami …. Sutryk pederasta z Sępolna i Bodnar - jebnieta populistka…..normalni kandydaci otrzymali 1 w porywach 3 procent. Ci ludzie są pierdolnieci, a myślą że jak mieszkają we Wrocławiu to są kosmopolitami…..
 




:antonio:

Wiedzieliście, że jesteśmy wewnętrzną gospodarką Niemiec?
Ja myślałem, że pracuję i płacę podatki na, dziadowskie bo dziadowskie, ale swoje państwo polskie, a się okazuje, że ja mam zapierdalać na Helmutów i ich Murzynów.

Elegancko jest, przynajmniej Korwin nie gwałci dzieci.

Jeszcze chujki Świnoujście mimo wszystko uwalą jak i Atom. A z Odrą to i tak dramat. Polecam obserwować wpisy dr Marka Zawadki oraz Daniela "NaWodzie" Kotura. Walka z ekologistami trwa niestety wygląda że przegramy i żegluga nie odbuduje się a razem z nią utonie np nasza retencja wody i bezpieczeństwo przeciwpowodziowe
 
Back
Top