Polityka

Polityka jest emanacją społeczeństwa. Mimo wszystko nie byłbym taki surowy w ocenie. Pamiętaj, że w Polsce nie ma problemów z biedą, jesteśmy względnie bogatym krajem, frekwencja w wyborach pokazała, że jak przychodzi co do czego, to ludzie potrafią się zmobilizować. Jedni poszli bronić PIS, drudzy obalić, to jest jak najbardziej ok. PiS przez 8 lat dopieszczało swój elektorat, teraz kolej na innych, tak to wygląda. Mnie także wiele rzeczy się nie podoba, chciałbym żeby było inaczej, ale mam tylko jeden głos.

Jak koalicję z PiS zrobił Lepper i wprowadził na salony tych wszystkich Maksymiuków, Łyżwińskich, Hojarską, Begier, to myślałem, że to koniec Polski, podobnie jak wcześniej wybory wygrało SLD, a później PIS dostało większość i prezydenta. I co? Nic, wszystko przemija, trzeba żyć i robić swoje. Zawsze możesz wszystko sprzedać spakować się i wyjechać za granicę. Ale czy przez to będzie Ci się żyło lepiej?
Duża część społeczeństwa wierzy zarówno w to, że wystarczy wymienić ludzi i wszystko bedzie ok. Żelazne elektoraty partii są dość duże (no może z wyjątkiem wyznawców Brauna i JKM, których trzeba chować na wybory).
Są też ludzie, którzy zrobią wszystko aby nie wygrała partia x rodem z tego mema "boli go? Nie to nasz żelazny elektotrat".
Są jeszcze ludzie pełni wiary, że gdyby politycy tylko chcieli to tak by zreformowali państwo w czasie jednej kadencji, że byłoby wszędzie cudownie...

PiS akurat był w dużej mierze fałszym przyjacielem dla własnego elektoratu.Trudno to obliczyć na zasadzie tabelki w Excelu czy więcej dali czy zabrali.
Od rolnictwa po nawet ten NOwy Ład gdzie niektórzy emeryci według nawet tych kalkulatorów na stronie Nowego Ładu byli stratni. Ba nawet zaczęli wspierać nie swój elektorat: ten zerowy PIT dla młodych oraz ten kredyt 2% to przecież ile? Program 200 tys plus? :) Ba nawet arystom zaczęli rozdawać socjal i jeszcze się tym chwalić. PiS sprzedał tak dobrze bajkę, że dbają o swój elektorat, że nawet antyfani PiSu w to wierzą.Przecież elektorat +60 lat nie był najbardziej aktywny podczas wyborów: drogie leki zrobiły swoje, coraz mniej osób wykupuje całe recepty...

Cześć rolników nie poszła na wybory, cześć pewnie zagłosowała na PSL. Konfederacja chciała trochę przejąć tego elektoratu ale na wsi szukać poparcia z JKM i narodowcami kojarzonymi z wyjściem z UE? Bez szans, zresztą nawet wśród mocnego przemysłowego rolnictwa Konfederacja nie ma szans...

Polska nie jest biednym krajem, ale dużo osób zbiedniało przez ostatnie lata zarówno przez inflacje jak i podnoszone stopy (też naiwnie myśląc że stopy wiecznie będą niskie). Do tego dochodzi młode pokolenie kompletnie zagubione, elektorat oburzonych, którzy po studiach nie mają tego co chcą albo "tyn po zawodówce ma wiecej niż ja w korpo, a tyn hydraulik to po 20 minutach roboty wziął więcej niż ja mam za 8 h pracy w korpo". Czują oszukani, częściowo oszukiwali samych siebie, częściowo ich rodzice, częsciowo oszukało ich państwo.
To trochę zwiększyło frekwencje plus po prostu każda władza się nudzi po czasie...

Taka ciekawostka: zajrzyjcie na fejsie na grupy Biedawka, Dorosławka. OMG zacząłem czytać te posty no i: powinni wprowadzić mocniejszą edukację finansową w szkołach, ci ludzie są tak nie dostosowani do życia...

Czy warto wszystko spakować, sprzedać i wyjechać zagranicę? Nie bo wady Zachodu jak i Polski to często tylko powtarzana rosyjska i chińska propaganda "Zachód upada, CHińczycy i Rosjanie nas przegonia". Żyjemy w jednym z lepszych miejsc na ziemi. Statystyczny Polak żyje lepiej od nie jednego sąsiada ze wschodu, a Polska też przewyższa w wielu sprawach zachodnie kraje. Koszty życia są wysokie w porównaniu do Francji i Niemiec, ale mieszkałem zarówno w USA jak w DE i mogę powiedzieć, że jeśli ktoś myśli, że wyprowadzka pomoże mu pozbyć się wszystkich problemów to powinnien zejść na ziemie i przestać słuchać jakiś doktorów Napierałów i wyłączyć Bartosiak itp.
Inne kraje są mocne tam gdzie Polska jest słaba, ale Polska za to jest mocna tam gdzie inne kraje są słabe np. cyfryzacja zaczęta przez PO i kontunuowana przez PiS.
Ba nawet są przecież obcokrajowcy z dużo bogatszych krajów niż Polska, którzy żyją w Polsce po kilanaście lat i jakoś się wyprowadzają więc nie ma co narzekać...
Warto przeprowadzić się do innego kraju w wieku od 20 do 35 lat, poznać trochę innego spojrzenia na świat, kulturę pracy itp. Też aby nie udawać wielkiego kosmpolitę który zagranicą był tylko w hotelu w Egipcie ani też aby nie powtarzać trochę prawackich kłamstw (np. że gdyby nie Murzyni w USA to byłoby spokojnie bo trochę białych Julek i Oskarków z dobrych domów też tam robiło zadymy oraz tezy o tym jak należy kopiować wszystko co jest w USA "bo tam to działa") :roberteyeblinking:
 
Teraz to chyba mogą skoczyć JKM, nie dostał się do Sejmu, a ma już 81 lat... może zająć się swoim X

Duża część społeczeństwa wierzy zarówno w to, że wystarczy wymienić ludzi i wszystko bedzie ok. Żelazne elektoraty partii są dość duże (no może z wyjątkiem wyznawców Brauna i JKM, których trzeba chować na wybory).
Są też ludzie, którzy zrobią wszystko aby nie wygrała partia x rodem z tego mema "boli go? Nie to nasz żelazny elektotrat".
Są jeszcze ludzie pełni wiary, że gdyby politycy tylko chcieli to tak by zreformowali państwo w czasie jednej kadencji, że byłoby wszędzie cudownie...

PiS akurat był w dużej mierze fałszym przyjacielem dla własnego elektoratu.Trudno to obliczyć na zasadzie tabelki w Excelu czy więcej dali czy zabrali.
Od rolnictwa po nawet ten NOwy Ład gdzie niektórzy emeryci według nawet tych kalkulatorów na stronie Nowego Ładu byli stratni. Ba nawet zaczęli wspierać nie swój elektorat: ten zerowy PIT dla młodych oraz ten kredyt 2% to przecież ile? Program 200 tys plus? :) Ba nawet arystom zaczęli rozdawać socjal i jeszcze się tym chwalić. PiS sprzedał tak dobrze bajkę, że dbają o swój elektorat, że nawet antyfani PiSu w to wierzą.Przecież elektorat +60 lat nie był najbardziej aktywny podczas wyborów: drogie leki zrobiły swoje, coraz mniej osób wykupuje całe recepty...

Cześć rolników nie poszła na wybory, cześć pewnie zagłosowała na PSL. Konfederacja chciała trochę przejąć tego elektoratu ale na wsi szukać poparcia z JKM i narodowcami kojarzonymi z wyjściem z UE? Bez szans, zresztą nawet wśród mocnego przemysłowego rolnictwa Konfederacja nie ma szans...

Polska nie jest biednym krajem, ale dużo osób zbiedniało przez ostatnie lata zarówno przez inflacje jak i podnoszone stopy (też naiwnie myśląc że stopy wiecznie będą niskie). Do tego dochodzi młode pokolenie kompletnie zagubione, elektorat oburzonych, którzy po studiach nie mają tego co chcą albo "tyn po zawodówce ma wiecej niż ja w korpo, a tyn hydraulik to po 20 minutach roboty wziął więcej niż ja mam za 8 h pracy w korpo". Czują oszukani, częściowo oszukiwali samych siebie, częściowo ich rodzice, częsciowo oszukało ich państwo.
To trochę zwiększyło frekwencje plus po prostu każda władza się nudzi po czasie...

Taka ciekawostka: zajrzyjcie na fejsie na grupy Biedawka, Dorosławka. OMG zacząłem czytać te posty no i: powinni wprowadzić mocniejszą edukację finansową w szkołach, ci ludzie są tak nie dostosowani do życia...

Czy warto wszystko spakować, sprzedać i wyjechać zagranicę? Nie bo wady Zachodu jak i Polski to często tylko powtarzana rosyjska i chińska propaganda "Zachód upada, CHińczycy i Rosjanie nas przegonia". Żyjemy w jednym z lepszych miejsc na ziemi. Statystyczny Polak żyje lepiej od nie jednego sąsiada ze wschodu, a Polska też przewyższa w wielu sprawach zachodnie kraje. Koszty życia są wysokie w porównaniu do Francji i Niemiec, ale mieszkałem zarówno w USA jak w DE i mogę powiedzieć, że jeśli ktoś myśli, że wyprowadzka pomoże mu pozbyć się wszystkich problemów to powinnien zejść na ziemie i przestać słuchać jakiś doktorów Napierałów i wyłączyć Bartosiak itp.
Inne kraje są mocne tam gdzie Polska jest słaba, ale Polska za to jest mocna tam gdzie inne kraje są słabe np. cyfryzacja zaczęta przez PO i kontunuowana przez PiS.
Ba nawet są przecież obcokrajowcy z dużo bogatszych krajów niż Polska, którzy żyją w Polsce po kilanaście lat i jakoś się wyprowadzają więc nie ma co narzekać...
Warto przeprowadzić się do innego kraju w wieku od 20 do 35 lat, poznać trochę innego spojrzenia na świat, kulturę pracy itp. Też aby nie udawać wielkiego kosmpolitę który zagranicą był tylko w hotelu w Egipcie ani też aby nie powtarzać trochę prawackich kłamstw (np. że gdyby nie Murzyni w USA to byłoby spokojnie bo trochę białych Julek i Oskarków z dobrych domów też tam robiło zadymy oraz tezy o tym jak należy kopiować wszystko co jest w USA "bo tam to działa") :roberteyeblinking:
:frankapprove:
 
Biadolisz na tą młodzież jak każdy stary dziad, którego czas mija, a zawsze się okazuje na końcu, że to nowe pokolenia miało rację. IQ mogą mieć se mniejsze, za to lepiej będą umieli współpracować z AI. Trafili akurat na ewolucję człowieka jako gatunku w najbardziej burzliwym technologicznie miejscu i jako, że siedzą godzinami w telefonach, bardzo dobrze się do tej rewolucji, nieświadomie i mimowolnie przystosowują.

Z tym cynizmem to też jakaś bujda. Młodzież jak zawsze jest pełna zapału i naiwnej wiary w ideały, choćby te ekologiczne i marksistowskie, to jednak ideały.

Po prostu wyrósł z Ciebie Ebenezer Scrooge na stare lata.

:gabi_much_love:
Młode pokolenie konfy i AI to jak powiedzieć
Kocham Niemcy ! Kocham Tuska
Jakie to piękne ze miłość zapanowała między narodami
 
Wątpię, są zbyt mieccy. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Daj mi mieszkanie za darmo, darmową komunikacje miejską, antykoncepcje, w ogóle jak najwięcej rzeczy za friko a tak w ogóle to ja mam najgorzej ze wszystkich pokoleń, bo kiedyś ludzie mieli lepiej niż ja po studiach i to wcale nie jest tak, że młode małżeństwa mieszkały z tęsciami i dziadkami, a tak w ogóle to ja przeczytałem, że w DE albo w UK to młodzi mają tak cudownie nie to co w Polsce, a wiesz jaka tam jest tolerancja? :roberteyeblinking:
Zresztą klasyk: wstawiam te xxx bo inaczej nie wyświetlają się filmiki z fejsa
 
z30310970IH.jpg

z30311009IH.jpg

z30311152IH.jpg

z30311168IH.jpg

z30311261IH.jpg
 
Daj mi mieszkanie za darmo, darmową komunikacje miejską, antykoncepcje, w ogóle jak najwięcej rzeczy za friko a tak w ogóle to ja mam najgorzej ze wszystkich pokoleń, bo kiedyś ludzie mieli lepiej niż ja po studiach i to wcale nie jest tak, że młode małżeństwa mieszkały z tęsciami i dziadkami, a tak w ogóle to ja przeczytałem, że w DE albo w UK to młodzi mają tak cudownie nie to co w Polsce, a wiesz jaka tam jest tolerancja? :roberteyeblinking:
Zresztą klasyk: wstawiam te xxx bo inaczej nie wyświetlają się filmiki z fejsa


Młodzi mają lepiej niż ich rodzice. Mają lepiej w Polsce, bo młodzi w USA, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii już nie. Kalki z zachodu to błąd naszej klasy politycznej.
 
:korwinlaugh:Młodzi mają lepiej niż ich rodzice. Mają lepiej w Polsce, bo młodzi w USA, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii już nie. Kalki z zachodu to błąd naszej klasy politycznej.
Jeszcze zamieńmy Murzynów na Ukraińców w historii Polski aby łatwiej się kopiowało teksty zachodniej lewicy oraz mówmy o opodatkowaniu bogatych: nawet tych którzy nie są klasa średnią. Śpiewak zaczął mówić o podatku jachtowym, bo naogladał się statków i rezydencji miliarderów -tylko przeoczył że to nie w Polsce :korwinlaugh:
Co ciekawe we Włoszech i w Hiszpanii jest część młodych, którzy nie pracują, nie szukają pracy, minimalizm, zasiłki, rodzice.
I to nie tylko imigranci ale obywatele bez imigracyjnego pochodzenia
 
Tak jak wspominałem -- Konfederacja spokojnie będzie miała ponad 7% @Bezimienny, możesz dodać śmiejącą się buźkę albo nawet komentarz z obowiązkowym korwinem i tym przygłupim śniadym brodaczem.

Co do tych płaczących, że Lewica będzie współrządziła. Ich siła z tymi 26 posłami będzie iluzoryczna. Tym bardziej, że w obecnym układzie sił nie będą niezbędni do rządzenia i większości. Rozgrywającymi będą konserwatywni gumofilce z kamykami i wielebny, którzy mają łącznie 65 szabel. Już widzę jak oni się będą godzić na światopoglądowe pomysły lewicy o związkach partnerskich etc. Jeżeli nawet to ostanie przejdzie, to w bardzo okrojonym zakresie. Byleby rzucić jakiś ochłap.

Wystarczy spojrzeć na tytuły książek napisanych przez wielebnego Szymona, by wiedzieć, co jest grane. Jak Lewica będzie fikać to się jej z rządu pozbędą albo w ogóle nawet nie wezmą.

Główny nurt śmiał się, że to konfa jest największym przegranym, ale oni zwiększyli liczbę posłów z 11 do 18. Lewica straciła prawie połowę. Lider Czarzasty ledwo wpełzł do sejmu, zmiażdżony przez faceta z jego listy, lokalnego działacza głównie na rzecz zwierząt.

Nie określam czy mnie to cieszy czy nie, ale taki Lewica ma mandat do rządzenia, czyli mizerny. Tak więc warto patrzeć na wszystko z pewnym dystansem i logiką.
 
Last edited:
a matematyka jest opresyjna i rasistowska
I co nie będzie juz prac domowych? Tylko ubogacenie przez imigrantów, lgbt i aborcje? :applause: :DC::cmgkeepgoing:Europa się sama zaora - niedługo muzole bd mieli więcej inżynierów, tak zacofani muzole nie wspominając o caaałej Azji....
 
Daj mi mieszkanie za darmo, darmową komunikacje miejską, antykoncepcje, w ogóle jak najwięcej rzeczy za friko a tak w ogóle to ja mam najgorzej ze wszystkich pokoleń, bo kiedyś ludzie mieli lepiej niż ja po studiach i to wcale nie jest tak, że młode małżeństwa mieszkały z tęsciami i dziadkami, a tak w ogóle to ja przeczytałem, że w DE albo w UK to młodzi mają tak cudownie nie to co w Polsce, a wiesz jaka tam jest tolerancja? :roberteyeblinking:
Zresztą klasyk: wstawiam te xxx bo inaczej nie wyświetlają się filmiki z fejsa

No i cieszę się, ze moja młodość przypadła na inne czasy :). Mordoksiążka to najwieksza hemoroida na tyłku tego świata!
 
Młodzi mają lepiej niż ich rodzice. Mają lepiej w Polsce, bo młodzi w USA, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii już nie. Kalki z zachodu to błąd naszej klasy politycznej.
Młodzi mają lepiej niż mieli ich rodzice gdy byli młodzi. Ale gdy ci młodzi będą w wieku swoich rodziców, to będą mieli gorzej niż teraz mają rodzice. W Europie dobrze już było, teraz będzie coraz gorzej.
 
Komentarz zbędny
Emocje opadają. Na chłodno. Zdecydowanie na plus zmiana władzy. Będzie naprawiana praworządność, pieniądze z KPO zostaną odblokowane, inwestorzy chętniej będą chcieli inwestować w Polsce, zwiększy się katalog praw i swobód obywatelskich. Na minus - Konfederacja będzie miała więcej posłów niż dotychczas.
f6jzjqiwkaalfgz.jpg
 
Hołownia chce zostać ministrem obrony? :lol:

Do 1 "bąby", która spadnie na teren Polski, bo wtedy się rozpłacze i po zawodach.
 
Back
Top