Polityka

Tja, 99,95% kobiet głosuje tylko z powodu dostępu do aborcji xd
Abstrahuje od tego, że więcej niż promil głosuje na Konfederację, co już burzy Twoja tezę.
Pisałem o "tych krowach" a nie kobietach. Dyskusja o tym z gościem co kręci swoim wichajstrem co chwila w innej zużytej bramie ma taki sam sens jak dyskusja z juleczką.
 
Jak ktoś jest ciekawy, w jaki sposób Konfederacja zrealizuje punkty ze swojego programu dotyczące polityki energetycznej:

 
tak

A na poważnie, nie jestem sekretarzem partii, żeby wydawać oświadczenia. Zacząłem od gejowni, Ty zaś doleciałeś do rozprawki czy powinniśmy odrzucić KK w Polsce.

Ocena katolicyzmu to moja subiektywna opinia. Wprowadzony celibat wg mnie to był strzał w kolano, który nic nie ma wspólnego z wiarą, czy zapiskami NT.
Stąd później dzieją się takie cuda w tej organizacji.
Powrócić do słowiańskich wierzeń już się nie da, bo podejrzewam, że większość informacji, rytuałów itd. zostało bezpowrotnie zapomnianych/zniszczonych.
No i trzeba by też było chcieć, teraz światli nowocześni ludzie mają nowe religie takie jak ideologia LGBT+ czy szeroko rozumiany ekoszuryzm. Niektórzy robią to dla idei, inni dla partnera czyli z miłości po prostu jak np. szpagate dla Stefana. Którą religię sobie wybrałeś? LGBT+ czy ekoszuryzm? A jeśli żadnej to uzasadnij dlaczego.
Jestem praktykujacym katolikiem. Dlaczego? Pewnie dlatego, ze wychowalem sie w Polsce. Teraz patrze na to wszystko z innej perspektywy niz kiedy bylem dzieckiem. Z moimi dziecmi jednak dalej chodze do Kosciola, bo wciaz uwazam, ze podwaliny wiary sa dobre. Milosc blizniego, umiejetnosc wybaczania i tolerancja. Czyli wszystko to na co samozwanczy obroncy Kosciola najczesciej pluja.

A to czy jestes gejem, konfederata, lewakiem, bialy, czarny, zolty, katolik, muzulmanim, ateista, euroentuzjasta czy eurosceptyk to nie ma znaczenia, dla mnie, dopoki przestrzegasz swieckiego prawa, nikomu nic nie narzucasz i nie robisz krzywdy.

Polityka, ktora dzieli obywateli na gorszych i lepszych, wyklucza okreslone grupy jest zlem. Wszyscy tak na prawde chcemy tego samego. Zyc w zdrowiu, bezpieczenstwie i dobrobycie. Kazdy jednak widzi ku temu troche inna droge. To jest ok. Dyskutujmy, ale nie wykluczajmy.
 
Jestem praktykujacym katolikiem. Dlaczego? Pewnie dlatego, ze wychowalem sie w Polsce. Teraz patrze na to wszystko z innej perspektywy niz kiedy bylem dzieckiem. Z moimi dziecmi jednak dalej chodze do Kosciola, bo wciaz uwazam, ze podwaliny wiary sa dobre. Milosc blizniego, umiejetnosc wybaczania i tolerancja. Czyli wszystko to na co samozwanczy obroncy Kosciola najczesciej pluja.

A to czy jestes gejem, konfederata, lewakiem, bialy, czarny, zolty, katolik, muzulmanim, ateista, euroentuzjasta czy eurosceptyk to nie ma znaczenia, dla mnie, dopoki przestrzegasz swieckiego prawa, nikomu nic nie narzucasz i nie robisz krzywdy.

Polityka, ktora dzieli obywateli na gorszych i lepszych, wyklucza okreslone grupy jest zlem. Wszyscy tak na prawde chcemy tego samego. Zyc w zdrowiu, bezpieczenstwie i dobrobycie. Kazdy jednak widzi ku temu troche inna droge. To jest ok. Dyskutujmy, ale nie wykluczajmy.
Jak najbardziej popieram tylko naprawdę trzeba mieć na uwadze, że niestety muzułmanie nie przestrzegają również świeckiego prawa, jest złota zasada w zależności od procentowej ilości ich w społeczeństwie inno-wyznaniowym. Nie da się tego zagłaskać, zmienić, ponieważ od dziecka są wychowywani w nienawiści do innowierców, samymi zapisami koranu można z 5 stron tekstu wyciągnąć o praktykach upokarzania i karania niewiernych a dodać jeszcze hadisy to mała książka wyjdzie, nastawieni na podbój i dominację.
Do innych naprawdę nie mam zastrzeżeń, mało tego jak pisałem tu nie raz koleguję się z gejem (o dziwo takim co krytykuje ideologię lgbt i twierdzi, że to im tylko szkodzi)
także z tolerancją chyba u mnie nie jest na bakier, mało tego koleguję się też z Irańczykiem, który właśnie z powodu islamu uciekał z rodziną z własnego kraju (jest innej wiary).
A przesadna ostrożność względem islamu wynika czysto z własnych doświadczeń i historii tej sekty. Oni twierdzą, że dobrobyt im się należy, kosztem niewiernego.
Byłem praktykującym katolikiem przez wiele lat i również uważam, że podwaliny wiary są bardzo dobre tak jak napisałeś, szczególnie pomocne w wychowaniu dzieci na istoty ludzkie, współczujące i tolerancyjne, dzieci też pędzę do kościoła, co zrobią potem ich sprawa. Tylko proszę nigdy nie nabierać się i nie mylić tolerancji z głupotą szczególnie odnośnie islamu i uchodźców z tamtych rejonów. Z eurosceptyków się podśmiechuję jak Ty z woke-konfederatów i nie mam z tym problemu.
 
Last edited:
Jak najbardziej popieram tylko naprawdę trzeba mieć na uwadze, że niestety muzułmanie nie przestrzegają również świeckiego prawa, jest złota zasada w zależności od procentowej ilości ich w społeczeństwie inno-wyznaniowym. Nie da się tego zagłaskać, zmienić, ponieważ od dziecka są wychowywani w nienawiści do innowierców, samymi zapisami koranu można z 5 stron tekstu wyciągnąć o praktykach upokarzania i karania niewiernych a dodać jeszcze hadisy to mała książka wyjdzie, nastawieni na podbój i dominację.
Do innych naprawdę nie mam zastrzeżeń, mało tego jak pisałem tu nie raz koleguję się z gejem (o dziwo takim co krytykuje ideologię lgbt i twierdzi, że to im tylko szkodzi)
także z tolerancją chyba u mnie nie jest na bakier, mało tego koleguję się też z Irańczykiem, który właśnie z powodu islamu uciekał z rodziną z własnego kraju (jest innej wiary).
A przesadna ostrożność względem islamu wynika czysto z własnych doświadczeń i historii tej sekty. Oni twierdzą, że dobrobyt im się należy, kosztem niewiernego.
Byłem praktykującym katolikiem przez wiele lat i również uważam, że podwaliny wiary są bardzo dobre tak jak napisałeś, szczególnie pomocne w wychowaniu dzieci na istoty ludzkie, współczujące i tolerancyjne, dzieci też pędzę do kościoła, co zrobią potem ich sprawa. Tylko proszę nigdy nie nabierać się i nie mylić tolerancji z głupotą szczególnie odnośnie islamu i uchodźców z tamtych rejonów. Z eurosceptyków się podśmiechuję jak Ty z woke-konfederatów i nie mam z tym problemu.
Mam w bliskiej rodzinie kogoś kto mieszkał kilka lat w Turcji i Maroko, dobrze poznał tych ludzi, kulturę i religię. Zawsze wypowiada się o nich pozytywnie, oczywiście o zwykłych ludziach, a nie jakiś wojujących dżihadystach. Wierzących i praktykujących jest tam podobny procent co u nas, a młodzi lubią balety tak samo jak na zachodzie. Nigdy nie miał tam żadnych problemów z miejscowymi, byli wobec niego gościnni i ciekawi drugiego człowieka.

Moim zdaniem problemem jest to, kto przyjeżdża i po co. Ci goście trafiają w zupełnie inny świat, zderzają się z obyczajowością, której wcześniej nie znali, nagle widzą swobodnie zachowujące się kobiety, dostają hajs za darmo itd.. To ich dodatkowo demoralizuje. Poziom wyedukowania też robi swoje. Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Oczywiście nie wiem czy to jest możliwe i czy nie jest już za późno...
 
Mam w bliskiej rodzinie kogoś kto mieszkał kilka lat w Turcji i Maroko, dobrze poznał tych ludzi, kulturę i religię. Zawsze wypowiada się o nich pozytywnie, oczywiście o zwykłych ludziach, a nie jakiś wojujących dżihadystach. Wierzących i praktykujących jest tam podobny procent co u nas, a młodzi lubią balety tak samo jak na zachodzie. Nigdy nie miał tam żadnych problemów z miejscowymi, byli wobec niego gościnni i ciekawi drugiego człowieka.

Moim zdaniem problemem jest to, kto przyjeżdża i po co. Ci goście trafiają w zupełnie inny świat, zderzają się z obyczajowością, której wcześniej nie znali, nagle widzą swobodnie zachowujące się kobiety, dostają hajs za darmo itd.. To ich dodatkowo demoralizuje. Poziom wyedukowania też robi swoje. Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Oczywiście nie wiem czy to jest możliwe i czy nie jest już za późno...
Czy Ty sobie wyobrażasz co by się działo w takim UK jak by socjal zabrali czy we Francji? Wolne żarty, tam miasta zapłoną, tak wyglądają ci mili i tolerancyjni ludzie (również z Maroka, gdzie nie wiem czy pamiętasz pojechały tak naiwnie myślące dziewuchy z Danii na wycieczkę po pagórkach i pustyni, wróciły w workach bez głów). I to jest właśnie naiwne myślenie, są tacy niby mili, bo są u siebie i stanowisz dla nich atrakcję, co innego jakby nagla diaspora innowierców w takim Maroko rosła.
Myślisz, że oni nie potrafią kłamać? Mało tego w ich świętym piśmie jest na to przyzwolenie by kłamać innowierców.
Szybko by to ukrócili. Cięciem na głowy.
Mój znajomy lekarz uciekał z rodziną z Iranu do Polski, bo już nawet jego sąsiedzi patrzyli na nich co raz to gorzej, mało tego wiecznie upokarzano jego młodszą siostrę.
Piszesz o przekroju społeczeństwa ale zapominasz jak oni szybko potrafią się zjednoczyć na hasełko byle którego imama od razu setki na ulicach.
Zobacz kto protestuje we Francji przeciw lgbt+ w szkółkach (za to akurat plus dla tych dzikusów). Setki i wyzywają plują na tych zlewczałych nauczycieli. Pełna mobilizacja.
Nie rozumiem również chęci dopuszczenia do tego by się tworzyła diasspora islamska w europie (wiem, że już jest) nie widzisz nawet demokratycznego zagrożenia? Przegłosują Ciebie i Twoje dzieci, jak frajerzy będziecie stali zdziwieni, że trzeba zacząć żyć wg ich prawa szariatu. Tu o to się tak naprawdę toczy ta zabawa.
 
Last edited:
Mam w bliskiej rodzinie kogoś kto mieszkał kilka lat w Turcji i Maroko, dobrze poznał tych ludzi, kulturę i religię. Zawsze wypowiada się o nich pozytywnie, oczywiście o zwykłych ludziach, a nie jakiś wojujących dżihadystach. Wierzących i praktykujących jest tam podobny procent co u nas, a młodzi lubią balety tak samo jak na zachodzie. Nigdy nie miał tam żadnych problemów z miejscowymi, byli wobec niego gościnni i ciekawi drugiego człowieka.

Moim zdaniem problemem jest to, kto przyjeżdża i po co. Ci goście trafiają w zupełnie inny świat, zderzają się z obyczajowością, której wcześniej nie znali, nagle widzą swobodnie zachowujące się kobiety, dostają hajs za darmo itd.. To ich dodatkowo demoralizuje. Poziom wyedukowania też robi swoje. Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Oczywiście nie wiem czy to jest możliwe i czy nie jest już za późno...
Jak myślisz, po co oni tu przyjeżdżają? Po to by stać się takimi jak europejczycy?
 

F7dKOlLWIAA3Cnr.jpeg
 
Jak myślisz, po co oni tu przyjeżdżają? Po to by stać się takimi jak europejczycy?
Ach to poczucie wyższości tych europejczyków co nie @lemmy ?
Że ktoś będzie do nich równał i dzieci chował krzycząc z podziwem patrz jaki europejczyk idzie, patrz jaka kultura, jaki ma melonik.
:korwinlaugh:

@lemmy a może sprawdź ich tolerancję i zaproś na randkę córeczkę jakiegoś muzola, ba zaczep i zacznij rozmawiać zalotnie patrząc w oczy tam w Maroko.
Zobaczymy co może się stać. Zobaczymy tę ciekawość i poszanowanie innego człowieka. A serio? Zejdź chłopie na ziemię. To my mamy im dawać a oni brać, kobiety, pieniądze itd. Co ich to święte niewierny psie.
 
Last edited:
Ja nie mówię o byciu Europejczykiem w sensie kosmopolitycznym i o wyrzeczeniu się tożsamości narodowej (co ciekawe taka postawa bardzo pasuje byłym komunistom). Chodzi mi o to, że jesteśmy takimi samymi spadkobiercami europejskiej kultury jak wszyscy inni jej mieszkańcy , nie powinniśmy mieć w związku z tym żadnych kompleksów.
A UE jest konceptem, umową, której komplementariusze uznali, że będzie dla nich korzystna, widać jak na dłoni, że formuła się wyczerpuje. Uważam, że należy brać udział w jej naprawie, a nie z niej wychodzić. Tym bardziej, że lewicowe idee właśnie się kompromitują, patrz: migranci, zielona energia itd.. Sytuacja i tak zmusi UE do zmian.
Plus wyjście z UE cofnęłoby Polskę.
Nawet w UK nie potrafiło wyjść z UE bez strat. Też wiele osób niekoniecznie zdaję sobie sprawę z zalet UE myśląc że to byłby standard bez UE - wielka jagiellońska Polska się marzy, my wielcy damy sobie sami radę...

Zresztą UK to ciekawy kraj: wyszli z UE niby przez unijne przepisy. Tylko teraz nawet przewyższają UE. Zakazy trzymania niektórych ras psów, zakaz noszenia gazu pieprzowego plus pseudoekologiczne bzdury...
Edit: Wipler nawet przyznał że żałuję głosowania przeciwko wejściu do UE za co zjechała go prezes MW
 
Ach to poczucie wyższości tych europejczyków co nie @lemmy ?
Że ktoś będzie do nich równał i dzieci chował krzycząc z podziwem patrz jaki europejczyk idzie, patrz jaka kultura, jaki ma melonik.
:korwinlaugh:

@lemmy a może sprawdź ich tolerancję i zaproś na randkę córeczkę jakiegoś muzola, ba zaczep i zacznij rozmawiać zalotnie patrząc w oczy tam w Maroko.
Zobaczymy co może się stać. Zobaczymy tę ciekawość i poszanowanie innego człowieka. A serio? Zejdź chłopie na ziemię. To my mamy im dawać a oni brać, kobiety, pieniądze itd. Co ich to święte niewierny psie.
Czy Ty przeczytałeś to co napisałem? Czy odpaliłeś się na sam temat?

Powtórzę: Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Napisz co należy z tym zrobić? Ale tak serio, gdybyś miał wziąć za to odpowiedzialność. Bo topić łodzie, wystrzelać ich wszystkich to można na forum internetowym zaproponować.

Jedynym wyjściem jest koniec z kasą za darmo i zmuszenie do roboty. Wtedy 80% tych "inżynierów" nigdy nie wejdzie do łodzi, bo po co?
 
Czy Ty przeczytałeś to co napisałem? Czy odpaliłeś się na sam temat?

Powtórzę: Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Napisz co należy z tym zrobić? Ale tak serio, gdybyś miał wziąć za to odpowiedzialność. Bo topić łodzie, wystrzelać ich wszystkich to można na forum internetowym zaproponować.

Jedynym wyjściem jest koniec z kasą za darmo i zmuszenie do roboty. Wtedy 80% tych "inżynierów" nigdy nie wejdzie do łodzi, bo po co?
I co zrobisz z tymi co masowo przypływają? Akcję propagandowo-ušwiadamiającą w Afryce przeprowadzisz i dzięki temu przeztaną wsiadać na tratwy?
Kilka salw marynarki wojennej szybciej ich nauczy
 
I co zrobisz z tymi co masowo przypływają? Akcję propagandowo-ušwiadamiającą w Afryce przeprowadzisz i dzięki temu przeztaną wsiadać na tratwy?
Kilka salw marynarki wojennej szybciej ich nauczy
Ja nie wiem co należy zrobić. Pewnie zlikwidować przyczyny dla których tu przyjeżdżają.
Jeśli myślisz, że ktoś rozkaże zatapiać te łodzie, to podobnie możesz oczekiwać, że będziemy ich teleportować do domu.
 
Czy Ty przeczytałeś to co napisałem? Czy odpaliłeś się na sam temat?

Powtórzę: Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Napisz co należy z tym zrobić? Ale tak serio, gdybyś miał wziąć za to odpowiedzialność. Bo topić łodzie, wystrzelać ich wszystkich to można na forum internetowym zaproponować.

Jedynym wyjściem jest koniec z kasą za darmo i zmuszenie do roboty. Wtedy 80% tych "inżynierów" nigdy nie wejdzie do łodzi, bo po co?
Strzelać niech Pan Bóg kule nosi.
Kim są ustali się później.

:roberteyeblinking:
 
70 procent ludzi w Polsce nawet nie ma zdolności kredytowej.

Co do wakacji za granicą, to zawsze więcej wydawałem za granicą niż w Polsce. Wakacje w Izraelu są droższe niż wakacje w Polańczyku.
nie ma zdolności kredytowej na kredyt gotówkowy, na leasing czy na hipotekę? BTW nawet chyba leasing nie obniża zdolności kredytowej co też jest absurdem kompletnym.

Po pierwsze musimy zdefiniować co oznacza: stać mnie







A co do wakacji: to zależy, ale da się tanio podróżować. Ba nawet zaryzykuje tezę, że nigdy wcześniej nie było tak łatwe i dostępne dla wielu ludzi jak w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Żydzi dużo liczą, ale jeszcze przed pandemią dało się naprawdę tanio podróżować. W czasie pandemii też czasami zdażały się tanie bilety, bo np. Lufthansa (ale też inne linie lotnicze) musiała wyrobić limit lądowań na lotniskach aby nie utracić prawa do korzystania z danego lotniska. Zdażały się sytuacje, że w samolocie było więcej personelu niż pasażerów: ale pamiętajmy o emisji CO2 jadąc samochodem :waldeklaugh: BTW za akcje Billa Gates kuźwa nawet złośliwie zagłosowałby za zlikwidowaniem możliwościa latania tymi prywatnymi samolotami gdzie jest garstka bogatych pasażerów, niech płacą dożywotnie bilety tak jak było wcześniej...

Nawet w takim Egipcie są miejsca, gdzie niektórzy starzy Niemcy dobrze żyją za tysiaka EURo miesięcznie wynajmując mieszkanie na lepszym osiedlu co w Polsce kosztowałoby z kilkanaście tysięcy złotych...
 
Powienien byc jeden step pomiędzy i nie dla gazu, ale tego nikt nie powie bo gaz najłatwiej przerobić na energię(chyba najszybciej sie spala ze wszystkiego i proces trwa najkrócej) i wszystkie panstwa walczące o OZE na potęgę zbierają albo zasysają gaz z zewnątrz - jak chociażby niemcy żeby mieć na czarna godzinę albo jak nie wieje czy jest pochmurno i fotowoltaika nic nie generuje...
 
Czy Ty przeczytałeś to co napisałem? Czy odpaliłeś się na sam temat?

Powtórzę: Jedynym wyjściem jest ostra selekcja (np. wpuszczanie tylko rodzin z dziećmi), brak socjalu (od początku do roboty), i bezwzględne respektowanie miejscowego prawa.

Napisz co należy z tym zrobić? Ale tak serio, gdybyś miał wziąć za to odpowiedzialność. Bo topić łodzie, wystrzelać ich wszystkich to można na forum internetowym zaproponować.

Jedynym wyjściem jest koniec z kasą za darmo i zmuszenie do roboty. Wtedy 80% tych "inżynierów" nigdy nie wejdzie do łodzi, bo po co?
Ja nie wiem co należy zrobić. Pewnie zlikwidować przyczyny dla których tu przyjeżdżają.
Jeśli myślisz, że ktoś rozkaże zatapiać te łodzie, to podobnie możesz oczekiwać, że będziemy ich teleportować do domu.
Sorry praca,
kolego jest jeszcze inny powód, dla którego tu przyjeżdżają, wiem, że trudne do uwierzenia ale podbój przez zasiedzenie i rozpłód, to też ujęta w koranie jedna z form podboju obcego terenu, zrobili tak historycznie w wielu rejonach. Mówił o tym Arafat, powtarzał Kadafii.
W europie będzie to tak wyglądało jak dziś, dopóki niewierny będzie płacił dżizję (czyli podatek niewiernych na muzułmanów obowiązkowy na terenie państw islamskich, wg koranu) oni tak właśnie traktują socjal europejski. Więc zgadzam się, że to pierwszy krok do zmniejszenia zachęty. Krokiem drugim byłoby to co oni robią innym. Zakazy zgromadzeń religijnych, zamykanie ich świątyń itd. itd. Choć to co proponujesz, ostra selekcja to nie jest dobry pomysł, chcesz wpuścić potencjalnie wielo-wielo-dzietne rodzinki, które będą się rozmnażały jak szczury, które w końcu i tak stworzą większość. Nie bądź naiwny, powtarzam oni nie będą europejczykami. Nigdy.

Celem jest w ogólne zatrzymanie przypływu tych ludzi, bo to clue problemu. Oraz pozbycie się większości z nich, która już tu jest.

Edit: szkoda, że nie odniosłeś się do tej ich tolerancji, którą opisałem, przecież marzyła Ci się czekoladka, może taka z Somalii?

:korwinlaugh:
Tu się niestety zgadzam, strzelać nie będą, sam o tym pisałem wielokrotnie dlaczego... Prawa człowieka, które obowiązują o dziwo ich (którzy się na nie nie pisali), obowiązują u nas, ale nie obowiązują u nich i oni mają je u siebie w dupie. Taka to naiwna ta zachodnia cywilizacja.
 
Back
Top