Polityka

Oczywiście, że Mentzen mówi prawdę gdy mówi o tym że nie da się obecnie obniżyć podatków, można je jedynie uprościć. Natomiast Korwin i jego giermkowie od lat wabią wyborców obietnicą raju podatkowego. Cieszę się, że w końcu ktoś w tym środowisku kłamców i naciągaczy powiedział prawdę, przynajmniej w jednej kwestii. Z drugiej jednak strony - co im pozostanie gdy odetnie się bajki o niskich podatkach i dorabianiu się na paróweczkach? Straszenie gejami i Ukraińcami.
uproszczenie podatków, podniesienie kwoty wolnej sporo by dało. Przede wszystkim jak ktoś chce walczyć z nielegalną imigracją to pierwsze co powinien zrobić to kwotę wolną od podatku na jakimś poziomie 40 czy 50 tys. zł. nawet podniesienia VATu -na cholerę ktoś ma w takim przypadku ryzykować zatrudnianiem kogoś na czarno? Byłoby to marginalne.

Na pewno Mentzen byłby lepszym ministrem finansów od Balcerowicza, który lubi jak ktoś go chwali: Lubecka akurat źle przeczytała bo Petru miał 23 kiedy został doradcą Balcerowicza :korwinlaugh:



Myślę, że jakby pokombinować to Polska miałaby szansę być taką może Gruzją (chociaż w Polsce cena mieszkań nie przyciągnie cudzoziemców -kuźwa tam mieszkanie z widokiem na morze kosztuje tyle co mikrokawalerka w Warszawie xD). Też trzeba skończyć z tym mitem, że same niskie podatki coś załatwią coś ala teksty Wilka, który nawet uważa, że jest większa wolność gospodarcza w Rosji: tak zwłaszcza po wizycie Sołnecewa albo Małej Odessy :iamdone:. To tylko jeden z wielu czynników, bo gdyby było inaczej to np. taki stan Nowy Jork z jednymi z największych podatków w USA nie miałby PKB większego niż Polska. Przykład podatków: w Polsce też w końcu się wezmą za podnoszenie podatków od mieszkań, nieruchomości...



Tylko fajnie jakby Konfederacja wyrzuciła tych narodowców, bo to jest tak tempa propaganda i nawet wiem kogo kopiują: zaproszony przez chyba nawet Winnickiego Tommy Robinson na Marsz Niepodległości -to nie jest tak, że jak kogoś prześladuje lewactwo w UK to od razu jest święty...

Winnicki to jest w ogóle jakiś agent 000 -on przyciąga takich pojebów: od sekretarza Młodzieży Wszechpolskiej będącego fanem segregacji rasowej, przez Smuniewskiego jego byłego asystenta społecznego aż po tych włoskich wariatów...


Polska2050
:antonio: wrzuć im swój wpis na fb na pewno się ucieszą usuną bo ważna jest wolność słowa

I ta pizda cwelownia płaczący o konstytucji, a potem głosujący za "ustawami covidowymi".

Co trzeba być skrajnym idiotą, żeby na takiego raka głosować.

Nie sprawdzałem wczoraj kto będzie miał wywiad i nie wysłałem trol pytań :childcry:

Krzykliwy styl wystąpień: albo zostaniesz uznany za Mesjasza, albo wariata
,,to zróbmy coś innego" -takie lanie wody efekciarskie









 
Na pewno Mentzen byłby lepszym ministrem finansów od Balcerowicza

Balcerowicz to emeryt. Nie wróci do czynnej polityki. Natomiast Mentzen to kłamca i manipulant, który od czasu do czasu powie coś mądrego. Przypominam, że Mentzen postulował obniżenie składek na FUS, a gdy został zapytany skąd wziąć na to pieniądze powiedział, że przecież to będzie źle dla funduszy ubezpieczeń społecznych, ale nie dla budżetu więc on nie widzi problemu. No i spoko, jakby nie fakt że Mentzen emerytury wypłacać chce, ale za co wypłacać? To nieważne - głupie lewaki się czepiają szczegółów.
 
uproszczenie podatków, podniesienie kwoty wolnej sporo by dało. Przede wszystkim jak ktoś chce walczyć z nielegalną imigracją to pierwsze co powinien zrobić to kwotę wolną od podatku na jakimś poziomie 40 czy 50 tys. zł. nawet podniesienia VATu -na cholerę ktoś ma w takim przypadku ryzykować zatrudnianiem kogoś na czarno? Byłoby to marginalne.

Na pewno Mentzen byłby lepszym ministrem finansów od Balcerowicza, który lubi jak ktoś go chwali: Lubecka akurat źle przeczytała bo Petru miał 23 kiedy został doradcą Balcerowicza :korwinlaugh:



Myślę, że jakby pokombinować to Polska miałaby szansę być taką może Gruzją (chociaż w Polsce cena mieszkań nie przyciągnie cudzoziemców -kuźwa tam mieszkanie z widokiem na morze kosztuje tyle co mikrokawalerka w Warszawie xD). Też trzeba skończyć z tym mitem, że same niskie podatki coś załatwią coś ala teksty Wilka, który nawet uważa, że jest większa wolność gospodarcza w Rosji: tak zwłaszcza po wizycie Sołnecewa albo Małej Odessy :iamdone:. To tylko jeden z wielu czynników, bo gdyby było inaczej to np. taki stan Nowy Jork z jednymi z największych podatków w USA nie miałby PKB większego niż Polska. Przykład podatków: w Polsce też w końcu się wezmą za podnoszenie podatków od mieszkań, nieruchomości...



Tylko fajnie jakby Konfederacja wyrzuciła tych narodowców, bo to jest tak tempa propaganda i nawet wiem kogo kopiują: zaproszony przez chyba nawet Winnickiego Tommy Robinson na Marsz Niepodległości -to nie jest tak, że jak kogoś prześladuje lewactwo w UK to od razu jest święty...

Winnicki to jest w ogóle jakiś agent 000 -on przyciąga takich pojebów: od sekretarza Młodzieży Wszechpolskiej będącego fanem segregacji rasowej, przez Smuniewskiego jego byłego asystenta społecznego aż po tych włoskich wariatów...




Nie sprawdzałem wczoraj kto będzie miał wywiad i nie wysłałem trol pytań :childcry:

Krzykliwy styl wystąpień: albo zostaniesz uznany za Mesjasza, albo wariata
,,to zróbmy coś innego" -takie lanie wody efekciarskie










Hołownia to już bazowanie na najniższych instynktach dla tych oświeconych europejskich, którzy zapomnieli że żyją w niepodległym (względnie) kraju bo kiedyś RODACY oddali życie za tą wolność.

On się z każdą kolejną wypowiedzią tylko kompromituje. Rysiek petru dla ubogich umysłowo warszawiaków.
 
Jacy to są odklejeńcy... xD


SLD, Razem i Wiosna czyli szeroko pojęta pseudo lewica, nigdy nie kryli, że PO oraz PiS to jeden chuj. Współpraca z PO jest dla nich mniejszym złem, ale nadal uważają ich za PiS bis tylko z trochę większą ogładą niż PiSowskie chłopki - roztropki o mentalności Nikodema Dyzmy.

Wiosna-Biedronia.jpg
 
SLD, Razem i Wiosna czyli szeroko pojęta pseudo lewica, nigdy nie kryli, że PO oraz PiS to jeden chuj. Współpraca z PO jest dla nich mniejszym złem, ale nadal uważają ich za PiS bis tylko z trochę większą ogładą niż PiSowskie chłopki - roztropki o mentalności Nikodema Dyzmy.
To w sumie jest prawda.
 


Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera. Oby zachował przytomność, zanim Golem, którego powołał do życia, zacznie uśmiercać tych, którym miał służyć.


zyd-ale-po-co-o-tym-mowic-to-niedobra-jest.jpg
 
Scholtz to skurwysyn

Ostatnia jego wypowiedź:
"Niemcy bardziej niż wszystkie inne kraje, miały bolesne doświadczenia związane z podziałem czasów Zimnej Wojny i nie są zainteresowane powstaniem nowych bloków.

W kontekście Chin oznacza to, że kraj, który ma 1,4mld ludności i swoją siłę gospodarczą, będzie odgrywał w przyszłości kluczową rolę w świecie, tak jak było to przez długie okresy w historii.

Chiny nie powinny być więc izolowane, choć trzeba też zapobiegać ich hegemonizmowi.

Celem Niemiec nie jest zatem "decoupling" czyli rozerwanie więzów gosp. z Chinami (i utrzymanie Pax Americana) ale takie handlowanie i postępowanie z Pekinem by nie izolując ich, nie doprowadzić do Pax Sinica."
 
Scholtz to skurwysyn

Ostatnia jego wypowiedź:
"Niemcy bardziej niż wszystkie inne kraje, miały bolesne doświadczenia związane z podziałem czasów Zimnej Wojny i nie są zainteresowane powstaniem nowych bloków.

W kontekście Chin oznacza to, że kraj, który ma 1,4mld ludności i swoją siłę gospodarczą, będzie odgrywał w przyszłości kluczową rolę w świecie, tak jak było to przez długie okresy w historii.

Chiny nie powinny być więc izolowane, choć trzeba też zapobiegać ich hegemonizmowi.

Celem Niemiec nie jest zatem "decoupling" czyli rozerwanie więzów gosp. z Chinami (i utrzymanie Pax Americana) ale takie handlowanie i postępowanie z Pekinem by nie izolując ich, nie doprowadzić do Pax Sinica."


W tej chwili to chyba Niemcy i Europa straciłyby raczej więcej na izolacji Chin niż odwrotnie. To już nie te czasy kiedy 70% eksportu chin kupowała Europa.
 
Mocniej: taka ciekawostka, że Żydzi gardzili po wojnie ocalałymi z Holocaustu. Nazywali ich pogardliwie mydłem. ZMieniło się to dopiero po procesie Eichmanna. Też Żydzi w USA nimi pogardzali, bo "prawdziwi" zginęli w powstaniu w warszawskim Getto...
To jest w ogóle fenomen marketingu politycznego jak Izrael ma dobry PR: nacjonaliści, fanatycy religijni plus są takimi sami rasistami jak Arabowie. Oj małżeństwa mieszane nie zostałyby dobrze przyjęte :korwinlaugh:
Już nie mówiąc, że mają ordynacje proporcjonalną z ultra małym progiem wyborczym i w każdym państwie byłaby to ordynacja do dupy, ale w kraju z takimi fanatykami to jednak dobrze, że żadna partia nie będzie miała samodzielnej większości...










Elon Musk próbuje kopiować chińskie aplikacje, które wbrew pozorom są nieźle rozwinięte. CIekawe czy zreformuje twittera, bo wcale nie dziwię się, że został sprzedany: w ogóle twitter nie rozwijał się od kilku lat...










Scholtz to skurwysyn

Ostatnia jego wypowiedź:
"Niemcy bardziej niż wszystkie inne kraje, miały bolesne doświadczenia związane z podziałem czasów Zimnej Wojny i nie są zainteresowane powstaniem nowych bloków.

W kontekście Chin oznacza to, że kraj, który ma 1,4mld ludności i swoją siłę gospodarczą, będzie odgrywał w przyszłości kluczową rolę w świecie, tak jak było to przez długie okresy w historii.

Chiny nie powinny być więc izolowane, choć trzeba też zapobiegać ich hegemonizmowi.

Celem Niemiec nie jest zatem "decoupling" czyli rozerwanie więzów gosp. z Chinami (i utrzymanie Pax Americana) ale takie handlowanie i postępowanie z Pekinem by nie izolując ich, nie doprowadzić do Pax Sinica."
Chyba 20% udziałów w porcie w Hamburgu zostało sprzedane Chińczykom. Kolejny port z chińskimi udziałami. Zobaczymy czy jeszcze będą ograniczali wykupywanie niemieckich firm przez Chiny...
Oparli swoją gospodarkę na taniej energii z Rosji, wzroście gospodarczym w Chinach, plus sami nie musieli się mocniej zbroić a eksportowali broń na potęgę, plus mokre sny Merkel o miliardach dzięki temu przekrętowi Energiewende, która była pseudoekologiczną ściemą z której swego czasu kpił....
... sam Donald Tusk nazywając energię wiatrową jako dzieło lobbystów...
Teraz Nord Streamu nie ma, w Chinach coraz gorzej i w końcu więcej kasy na Bundeswehre.
Polską jest praktycznie częścią gospodarki Niemiec, a nie oddzielną gospodarką to będzie nie ciekawie...

A Zieloni w DE dostają po dupie i rośnie liczba Niemców będących przeciwnikami wygaszania elektrowni atomowych...

Tymczasem guru dziennikarstwa według Konfederacji w akcji



SLD, Razem i Wiosna czyli szeroko pojęta pseudo lewica, nigdy nie kryli, że PO oraz PiS to jeden chuj. Współpraca z PO jest dla nich mniejszym złem, ale nadal uważają ich za PiS bis tylko z trochę większą ogładą niż PiSowskie chłopki - roztropki o mentalności Nikodema Dyzmy.

Wiosna-Biedronia.jpg
Żadną partią nie gardze tak mocno jak tymi wariatami. Kopiowanie Ocasio Cortez i innych zachodnich lewackich pojebów, kopiuj wklej tekstów niemieckich Zielonych...
Kopiowanie najgorszych lewackich pomysłów. Ten Śmiszek i Biedroń to rak. Od Biedronia pomysłów po co F35 po podczas powodzi nie pomoże aż po jego chłopaka, który obejrzał Czarnobyl i wszystkie wie: dobrze że nie obejrzał Rambo...


Wisienka na torcie: Spurek czyli kolejna wariatka, której Adam Bodnar zapewnił pracę jak RPO.



chociaż trochę już się zaczęli się wycofywać: np. śląski nacjonalista

Ale za to jak dostał pytanie o samochody elektryczne i jak je ugasić i jak wydobywany jest kobalt: do 2035 dużo czasu...
 
Ja tu na chwilę

Zjebałem kompletnie sprawę twierdząc że Biden będzie lepszym prezydentem od Trumpa i że do czegokolwiek się nadaje. Moja niechęć do Pomarańczki przyćmiła mi że stary demokrata chuja warty i nie wie w jakim świecie żyje

Tyle
 
Ja tu na chwilę

Zjebałem kompletnie sprawę twierdząc że Biden będzie lepszym prezydentem od Trumpa i że do czegokolwiek się nadaje. Moja niechęć do Pomarańczki przyćmiła mi że stary demokrata chuja warty i nie wie w jakim świecie żyje

Tyle

To, że następują na urzędzie prezydent USA po sobie postaci rodem z sitcomu to dla mnie smutny symbol końca dominacji zachodu.
 
Wybudujmy więcej mieszkań komunalnych aby ugasić kryzys mieszkaniowy:
rzeczywistość
1667573971856.png


Obejrzałem prawie wszystkie reportaże Interwencji i Uwagi o lokatorach. No największa masakra jest w mieszkaniach komunalnych: dopóki tego nie zmienią nie ma sensu budować nowych mieszkań :iamdone:
 
Scholtz to skurwysyn

Ostatnia jego wypowiedź:
"Niemcy bardziej niż wszystkie inne kraje, miały bolesne doświadczenia związane z podziałem czasów Zimnej Wojny i nie są zainteresowane powstaniem nowych bloków.

W kontekście Chin oznacza to, że kraj, który ma 1,4mld ludności i swoją siłę gospodarczą, będzie odgrywał w przyszłości kluczową rolę w świecie, tak jak było to przez długie okresy w historii.

Chiny nie powinny być więc izolowane, choć trzeba też zapobiegać ich hegemonizmowi.

Celem Niemiec nie jest zatem "decoupling" czyli rozerwanie więzów gosp. z Chinami (i utrzymanie Pax Americana) ale takie handlowanie i postępowanie z Pekinem by nie izolując ich, nie doprowadzić do Pax Sinica."
Jak to tak o niemcu, przecież wspiera lpg+?

:jimcarrey:
 


Apropos żydków :roberteyeblinking:
Jest trochę dla tych dla których na Ukrainie gorzej jak w Palestynie xD.
A przypominam, że pejsy mają atomówki.

jest trochę o naszym imperium. Dla każdego coś miłego.
 
Marek Zuber:
- do Grecji jeszcze nam daleko, ale idziemy w tym kierunku
- 500 plus było finansowane ze wzrostu gospodarczego i dobrej koniunktury. To się skończyło i jest problem.
- Potrzebny jest konserwatywny fiskalnie rząd by posprzątać po populistach.
- ciężko jest prognozować bo wpływ na inflację mają takie rzeczy jak porozumienie zbożowe z Putinem, a tego nie da się przewidzieć czy Putin dotrzyma umowy
- tarcza antyinflacyjna to jakieś 2, może 2.5 punktu procentowego inflacji. Jak zostanie zniesiona to o tyle skoczy inflacja i wtedy będziemy zmierzali w kierunku 25 procent a nie 20. A być zniesiona musi ponieważ się zadłużamy i będziemy płacić ogromne odsetki od długu
- branża gastronomiczna ma dzisiaj najciężej
- w dłuższym okresie wysoka inflacja zawsze prowadzi do kryzysu


 
Last edited:
Marek Zuber:
- do Grecji jeszcze nam daleko, ale idziemy w tym kierunku
- 500 plus było finansowane ze wzrostu gospodarczego i dobrej koniunktury. To się skończyło i jest problem.
- Potrzebny jest konserwatywny fiskalnie rząd by posprzątać po populistach.
- ciężko jest prognozować bo wpływ na inflację mają takie rzeczy jak porozumienie zbożowe z Putinem, a tego nie da się przewidzieć czy Putin dotrzyma umowy
- tarcza antyinflacyjna to jakieś 2, może 2.5 punktu procentowego inflacji. Jak zostanie zniesiona to o tyle skoczy inflacja i wtedy będziemy zmierzali w kierunku 25 procent a nie 20. A być zniesiona musi ponieważ się zadłużamy i będziemy płacić ogromne odsetki od długu
- branża gastronomiczna ma dzisiaj najciężej
- w dłuższym okresie wysoka inflacja zawsze prowadzi do kryzysu



W skrócie jesteśmy w dupie i zmierzamy głębiej, a z żadnej strony nie widać kogoś kto by chciał z niej zawrócić.
 
oj biedne młodzieżówki Konfederacji, PiSu, #silnirazem.
Opłacą 8 dolarów miesięcznie aby ich trol akcje były widoczne na twitterze aby dostać dwudzieste miejsce na liście wyborczej? Oj znowu będą problemy z rozliczeniami za dotacje partyjne :korwinlaugh:

Nagle się okaże, że połowa twittera nie istnieje :muttley:

Bo ciągle wybieramy chwilową ulgę zamiast bolesnego leczenia. I każdy kto mówi, że to musi bolec, nie wygra wyborów. Tylko ekonomiście mają odwagę mówić prawdę, dlatego bo nie są politykami i nie muszą być wybrani.
Ekonomiści też często walczą o to, żeby ich nazwisko jak najmocniej się klikało. Gdybym w TVP pracowali prawdziwi mistrze manipulacji to trudno nie byłoby ich wyśmiać. To już przypomina to samo co "obronę praworządności"....

Aż poszukałem tego klasyku jak Marcin Zaborski rozjechał Balcerowicza:

Zchować tych Petru, Balcerowiczów do piwnicy tak jak Macierewicza schował PiS przed wyborami...

Chociaż np. pozytywnie się zaskoczyłem jak Balcerowicz w radiu zet zaczął się wymigiwać z tym, że bardziej opłacało się przyjąć Syryjczyków w 2015 niż wypłacać 500 plus. Później jednak znowu pokazał, że jest naukowcem tylko z nazwy i statystyki można wymyślać sobie: "Polska ma najniższy wiek emerytalny" -a Francja...?

PiS ma tak ogromne szczęście, że dużo ekonomistów opierało krytykę ich polityki na 500 plus, często tak będąc kompletnie nie logicznym... Gwiazdowski wykazał się chyba największym rozsądkiem.
 
Last edited:
Później jednak znowu pokazał, że jest naukowcem tylko z nazwy i statystyki można wymyślać sobie: "Polska ma najniższy wiek emerytalny" -a Francja...?

Francja ma wiek emerytalny na poziomie 67k, 67m, a Polska 60k, 65m.

Niższy wiek emerytalny od Polski mają takie potęgi jak Białoruś czy Mołdawia.

Wyższy wiek emerytalny mają między innymi:

Wielka Brytania, Irlandia: 68k, 68m
Norwegia, Niemcy, Islandia, Dania, Hiszpania, Francja: 67k, 67m

Nie idźmy śladami Białorusi i zróbmy podwyżkę wieku emerytalnego. Więcej przepracowanych lat to wyższa emerytura. Tak podwyższajmy emerytury, a nie 13, 14tki
 
Last edited:
Francja ma wiek emerytalny na poziomie 67k, 67m, a Polska 60k, 65m.
nie wszyscy obywatele. Protesty zmusiły Macrona to ustępstw. Plus przed drugą turą obiecał, że nie powróci do mocniejszych zmian. Wiec nadal Francja przed Polską...
Oni w ogóle mają mocny socjal: nie wiem czy jeszcze są te obowiązkowe odprawy, które są jakimś procentem wypłaty razy miesiące przepracowane i ogromna pozycja związków zawodowych, a w Polsce tylko górnicy mają jakąś większą siłę...

I tak krok po kroku dochodzimy do podstaw: socjal w Polsce nie jest ogromny jak na skale UE. Wydatki socjalne są jednak duże w porównaniu do PKB...
... i głównie też dlatego, że masa osób na nieudokumentowany dochód i ciągną socjal...
Tak samo z mieszkaniami socjalnymi, których wcale nie jest za mało, tylko siedzi tam masa osób, która nie powinna...

Na tym powinna się skupić krytyka, a nie, że przez 500 plus masa ludzi rzuci pracę: aktywność zawodowa kobiet w Polsce jest minimalnie mniejsza niż w lewackiej feministycznej Francji, a jeśli 500 plus miało na coś wpływ to na zmniejszoną liczbę sprzątaczek...
Słuchając wielu ekonomistów mam wrażenie, że żyją oni w innym kraju, albo po prostu powinni wyjechać z Warszawy na dłużej...
 
nie wszyscy obywatele. Protesty zmusiły Macrona to ustępstw. Plus przed drugą turą obiecał, że nie powróci do mocniejszych zmian. Wiec nadal Francja przed Polską...

A w Polsce wszyscy 60/65? Przykładowo wiek emerytalny dla osób wykonujących działalność artystyczną lub twórczą wynosi 40k i 45m w przypadku wykonywania zawodu tancerza, akrobaty, gimnastyka, ekwilibrysty, kaskadera (...) Wyjątkow jest mnóstwo.

Emerytalnie jesteśmy bardziej lewicowi od Francji.
 
Back
Top