Polityka

Uwielbiam tę logikę - niech ci, którzy rozsądnie podeszli do zakredytowania, albo odjęli sobie od ust przyjemność oszczędzając teraz zapłacą tym, którzy mieli w dupie rozwagę i postanowili zaryzykować.
Bo u nas działa logika odwrotna, jak jesteś mądry/sprytny/kreatywny/uczciwy to dostaniesz w dupę, masz zamknąć oczy i skakać, a w razie czego państwo cię wyciągnie za pieniądze tych mądrych.

Z drugiej strony, nie rozumiem tego płaczu, zobaczcie jak wyglądały stopy na przestrzeni 20 lat. Ja wychodzę teraz z kredytów, które wziąłem w 2011 i dzisiejsze stopy dopiero zbliżają się do tamtych poziomów.

U nas brakuje jednej rzeczy, i nie chodzi ostałe oprocentowanie kredytów, tylko o ich zabezpieczenia, powinno być tak, że hipoteka na nieruchomości jest jedynym zabezpieczeniem dla banku, a nie dodatkowa zgoda na egzekucję z majątku, jeśli klient nie spłaca bank zabiera mieszkanie, oddaje różnicę i nara. W ten sposób banki inaczej kalkulowałyby ryzyko, a klient miałby mniej stresu.

I jeszcze jedno, gdyby na ten wykres nałożyć wzrost wartości nieruchomości, wyszłoby dokładnie odwrotnie, czyli, kredytobiorcy i tak zrobili dobry interes, dlaczego więc teraz im do tego dopłacać?


rpp1.png
 
Bo u nas działa logika odwrotna, jak jesteś mądry/sprytny/kreatywny/uczciwy to dostaniesz w dupę, masz zamknąć oczy i skakać, a w razie czego państwo cię wyciągnie za pieniądze tych mądrych.

Z drugiej strony, nie rozumiem tego płaczu, zobaczcie jak wyglądały stopy na przestrzeni 20 lat. Ja wychodzę teraz z kredytów, które wziąłem w 2011 i dzisiejsze stopy dopiero zbliżają się do tamtych poziomów.

U nas brakuje jednej rzeczy, i nie chodzi ostałe oprocentowanie kredytów, tylko o ich zabezpieczenia, powinno być tak, że hipoteka na nieruchomości jest jedynym zabezpieczeniem dla banku, a nie dodatkowa zgoda na egzekucję z majątku, jeśli klient nie spłaca bank zabiera mieszkanie, oddaje różnicę i nara. W ten sposób banki inaczej kalkulowałyby ryzyko, a klient miałby mniej stresu.

I jeszcze jedno, gdyby na ten wykres nałożyć wzrost wartości nieruchomości, wyszłoby dokładnie odwrotnie, czyli, kredytobiorcy i tak zrobili dobry interes, dlaczego więc teraz im do tego dopłacać?


View attachment 36350
Ty to rozumiesz, ja to rozumiem, ale większość chce "dej"
 
Prezes ma racje


Przecież można zamawiać obce waluty do domu dzięki kantorom online a nie czekać w kolejkach przy kantorze :muttley:

U nas brakuje jednej rzeczy, i nie chodzi ostałe oprocentowanie kredytów, tylko o ich zabezpieczenia, powinno być tak, że hipoteka na nieruchomości jest jedynym zabezpieczeniem dla banku, a nie dodatkowa zgoda na egzekucję z majątku, jeśli klient nie spłaca bank zabiera mieszkanie, oddaje różnicę i nara. W ten sposób banki inaczej kalkulowałyby ryzyko, a klient miałby mniej stresu.

Mniej osób stać byłoby na mieszkanie, chociaż ceny mieszkań byłby niższe więc...
... więcej osób musiałoby wynajmować, byłyby większe żniwa dla lewicy krótkotrwałe.
Taka sama sztuczka jak z kredytami frankowymi które są żniwami dla socjalistów po upływie czasu. Ciekawe czy Duda nie wygrał dzięki frankowiczom w 2015 roku...
 


Szczury uciekaja z tonacego okretu ? Stawiam, ze na jesien bedzie kolejna fala koronawirusa czy cos i Joe nie przezyje.
 
Dzisiaj spróbowałem obejrzeć Fakty i Wiadomości:
Fakty
hej taka fajna osoba, hej prześladowana, wiecie co robiła? No przecież tylko przemycała tabletki poronne. Elo przecież wszyscy jesteśmy farmaceutami, przemyt über alles. Oj Jezus jaka przestraszona, myślałem, że zaraz będzie płakała w sądzie.
CO za gówno w stylu CNN...

Macron vs Morawiecki
Oj ty geja nie lubisz ty Polaku ty. Końcówka reportażu ,,jak kończą się polskie przepychanki z Europą". Powiem że Wojewódzki prezenterka się puszcza i grała w serialach do dupy a później nagram filmik na YT: ,jak kończą się polskie przepychanki dziennikarki TVN z widzem

Wiadomości
Opozycja krytykuje prezesa NBP że nie podnosił wcześniej stóp procentowych. Elo przecież w Czechach podnosili i co? Też mają inflacje.

Boże: to nie jest już żadna walka o centrum, jakiś normalnych widzów.
Warszawka która zagłosuje na Trzaskowskiego i Gronkiewicz Waltz nawet jeśli zostaną oni nagrani na przyjmowaniu milionowych łapówek vs
moherowe babcie.

Kurczę nie sądziłem, że to kiedyś powiem, ale Kamil Durczok to była zupełnie inna klasa

Znając życie to jeszcze potwierdził i przeprosił.
Powinien spytać jak tam dzielenie imigrantów na fajnych Meksykanów i obciachowych Kubańczyków i że w Polsce jest jakaś mniejsza przestępczość niż w USA :muttley: To Chicago rozwala system z tym wskaźnikiem morderstw a to przecież nie jest nawet TOP10
 
Takie samo gówno, tematy inne
wtedy jeszcze zachowywali jakiekolwiek pozory. Nawet te paski były ładniejsze. Zwłaszcza kryzys na granicy Białoruskiej to pokazał. Kraśko to już po całości jedzie i ta wyczuwalna pogarda dla drugiej strony...
Durczok zaczął się za to odpalać dopiero wtedy, kiedy stał się człowiekiem upadłym, kompletnie...

 
Back
Top