Pogotowie Cohones

Prawdopodobnie niepotrzebnie świruje ale wolę się upewnić.
Kilka dni temu wyjebałem się na rowerze - tak niefortunnie, że poleciałem klatką na końcówkę rączki - trochę obtłukłem se żebra - mam sporego siniaka oraz przy głębszym wdechu odczuwam słaby ból pod prawą łopatką. Nic z tym nie robiłem bo nie jest to jakoś specjalnie dokuczliwe - dałem radę spokojnie komfortowo pobiegać 1o km z tym bólem, więc wychodzę z założenia, że samo przejdzie.
Problem polega jednak w tym, że w niedzielę wylatuje na urlop - czy taki ból przy głębokim wdechu może oznaczać jakieś przeciwwskazania do lotu samolotem?
 
Prawdopodobnie niepotrzebnie świruje ale wolę się upewnić.
Kilka dni temu wyjebałem się na rowerze - tak niefortunnie, że poleciałem klatką na końcówkę rączki - trochę obtłukłem se żebra - mam sporego siniaka oraz przy głębszym wdechu odczuwam słaby ból pod prawą łopatką. Nic z tym nie robiłem bo nie jest to jakoś specjalnie dokuczliwe - dałem radę spokojnie komfortowo pobiegać 1o km z tym bólem, więc wychodzę z założenia, że samo przejdzie.
Problem polega jednak w tym, że w niedzielę wylatuje na urlop - czy taki ból przy głębokim wdechu może oznaczać jakieś przeciwwskazania do lotu samolotem?
Jak lot? Dałeś rade?



@Gienek od 3 miechów mam często swedzenie całego ciała. Zmian skórnych żadnych. Niezależnie czy ciało opalone czy zakryte. Kilkunastominutowe napady świądu. Poczytałem że to może być trzustka wątroba cukrzyca, a nawet rak czegoś tam. Prawda to?
 
Last edited:
Jak lot? Dałeś rade?



@Gienek od 3 miechów mam często swedzenie całego ciała. Zmian skórnych żadnych. Niezależnie czy ciało opalone czy zakryte. Kilkunastominutowe napady świądu. Poczytałem że to może być trzustka wątroba cukrzyca, a nawet rąk czegoś tam. Prawda to?
Przeżyłem, płuco nawet wybuchnąć ani nic nie chciało.
 
Jak lot? Dałeś rade?



@Gienek od 3 miechów mam często swedzenie całego ciała. Zmian skórnych żadnych. Niezależnie czy ciało opalone czy zakryte. Kilkunastominutowe napady świądu. Poczytałem że to może być trzustka wątroba cukrzyca, a nawet rak czegoś tam. Prawda to?
Może być. Ale moze masz uczulenia na jakieś żarcie, mydło, żel do kąpieli, szpraj pod pachy, perfumy.
 
No za prywatę się płaci no i jest dużo szybciej
Najgorsze jest to, że to jest jedyna dobra przychodnia w promieniu wielu kilometrów, a od niedawna przestała współpracować z NFZ.
Akurat w czwartek mam mieć przepisane szczepionki na odczulanie, pewnie pójdę przez to z torbami :mamed:
 
Najgorsze jest to, że to jest jedyna dobra przychodnia w promieniu wielu kilometrów, a od niedawna przestała współpracować z NFZ.
Akurat w czwartek mam mieć przepisane szczepionki na odczulanie, pewnie pójdę przez to z torbami :mamed:
takie koszta?
 
Jak lot? Dałeś rade?



@Gienek od 3 miechów mam często swedzenie całego ciała. Zmian skórnych żadnych. Niezależnie czy ciało opalone czy zakryte. Kilkunastominutowe napady świądu. Poczytałem że to może być trzustka wątroba cukrzyca, a nawet rak czegoś tam. Prawda to?
Niedobór wapnia albo magnezu. Chyba wapnia
 
Kurde czy to normalne ze jak jem cos ostrego to z 5 chusteczek calkowicie zawale?
No kurde, zebym mial katar, ale nic. Jem i natychmiast zaczynaja tony splywac :( moze cos nie tak jest?
 
Kurde czy to normalne ze jak jem cos ostrego to z 5 chusteczek calkowicie zawale?
No kurde, zebym mial katar, ale nic. Jem i natychmiast zaczynaja tony splywac :( moze cos nie tak jest?
2. Objawy i leczenie kataru wywołanego jedzeniem

Głównym objawem tej postaci kataru jest wodnista, przejrzysta wydzielina z nosa. Katar pojawia się podczas jedzenia lub po posiłku składającym się z pikantnych produktów lub napojów. Wydzielinie z nosa może towarzyszyć kichanie oraz uczucie zatkanego nosa. Nadmierna ilość śluzu uwalniana przez nos jest wynikiem rozszerzania się naczyń krwionośnych nosa na skutek spożycia produktów podrażniających nerw błędny. Uciążliwe objawy pojawiają się w trakcie posiłku lub w ciągu kilku godzin po jedzeniu, przy czym u niektórych osób mogą występować wyłącznie w następstwie przejedzenia.
Ryzyko wystąpienia kataru podczas jedzenia jest większe u osób z refluksem żołądkowo-przełykowym. Czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo rozwoju tej przypadłości jest również wiek – dzieci doświadczają tej postaci kataru znacznie rzadziej niż dorośli.
Najlepszym i najprostszym sposobem radzenia sobie z katarem wywołanym jedzeniem jest unikanie produktów, które przyczyniają się do wystąpienia niepożądanych objawów. Jeśli symptomy są bardzo nasilone, konieczna jest pomoc medyczna. Niektórzy eksperci zalecają, by osoby doświadczające tej postaci kataru przyjmowały leki antyhistaminowe godzinę przed posiłkiem w celu zmniejszenia nasilenia kataru. Inni są zdania, że leki antyhistaminowe nie mogą być skutecznym remedium na katar wywołany jedzeniem, ten typ kataru nie jest bowiem wywoływany przez alergeny pobudzające wydzielanie histaminy. Mimo iż opinie na temat zastosowania leków tego typu są podzielone, preparaty antyhistaminowe są stosowane w leczeniu kataru wywołanego jedzeniem, na równi z kortykosteroidami, lekami mukolitycznymi oraz lekami przeciwcholinergicznymi. Sposób leczenia jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta.

Czemu przy jedzeniu czegoś ciepłego mamy katar? (seria: Katar)

Zwróciliście uwagę, że kiedy zaczynacie jeść ciepły posiłek, to dostajemy kataru? Zwłaszcza gdy jest zimno?

Mechanizm zjawiska jest bardzo prosty, niemal czysto fizyczny. Naczynia krwionośne, które idą do nosa, przechodzą w okolicy podniebienia. Kiedy jemy coś ciepłego, nagrzewamy podniebienie i naczynia się rozszerzają. Do nosa napływa więcej krwi. Katar to nic innego jak przesącz z naczyń krwionośnych, i skoro napłynęło więcej krwi to i więcej wodnistej wydzieliny powstało w nosie. Stąd katar przy jedzeniu ciepłego. Przez chwilę. Potem jak już się równomiernie wszystko nagrzeje, to przestaje się „siąkać” nosem.

Proste? Proste.

Jeżeli przychodzimy z zimnego „zewnątrz”, siadamy do rozgrzewającej zupy, i zaczyna nam lać się z nosa – to to nie jest żadna grypa, ani początki przeziębienia. Tylko prosta, malutka, i jak najbardziej prawidłowa, fizjologiczna reakcja. Proszę się tego małego kataru przy ciepłym jedzeniu nie bać. To tylko naczynia krwionośne prowadzące do nosa się rozszerzają.


Zjawisko występuje zwłaszcza jeśli mamy sporą różnicę temperatur między jedzeniem, a ciałem. Dlatego szczególnie ładnie je widać, jeśli jesteśmy zmarznięci. Ale może też wystąpić jeśli siedzimy w ogrzewanym pomieszczeniu i jest nam ciepło, a po prostu zaczynamy jeść coś, co jest mocno gorące.
 
Refluksu nie mam na pewno.

Czyli albo alergia, albo wiek :), albo "tak mam" przy jedzeniu cieplego i/lub pikantnego.

W sumie jak pamiecia siegam przy goracym rosole zawsze tak mialem...
 
heheh wieczne 18 :)

A jezeli to jakas alergia to lipa, bo uwielbiam pikantne rzeczy :(
I je bede jadl :)
 
8dTgWgT_zpsoyl2yodi.gif


Niech ktoś zrobi z tego emotikona :)
 
Back
Top