1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Podstawy BJJ

Discussion in 'Rocks Trening' started by swixz, Sep 19, 2017.

1. swixz

swixz Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    3
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    40
    Witam. Zaczynam swoją przygodę z treningami mma i jiu jitsu. Nic praktycznie nie umiem bo nawet nigdy się nie biłem, dopiero teraz na tych paru treningach. Mam pytanie do bardziej obeznanych z treningami. Jakich błędów unikać trenując w kimonie i bez kimona? Z tego co na razie wyłapałem to leżąc na plecach nie zostawiać wolnych rąk i przyklejać głowę do podłogi, w przechodzeniu gardy nie zostawiać jednej ręki, tylko wyjmować obie, będąc za plecami nie krzyżować nóg. Z pewnością jest wiele takich podstawowych spraw i jakbym wiedział o nich teraz to będę czynił większe postępy niż jakbym sam miał to wyłapywać czy czekać na trenera. Tak samo pewnie są jakieś takie ważne rzeczy w czasie treningu w kimonie. Moglibyście mi wypisać jakoś w punktach takie podstawowe rzeczy co należy robić a czego unikać?

Dzihados likes this.
  2. J-Son

J-Son Nadworny grafik

Komentarze:
    2,877
    Zdobyte Lajki:
    6,606
    Punkty:
    790
    Nie możesz zapytać o takie rzeczy trenera? On będzie chyba wiedział najlepiej.

3. Miniu

Miniu Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    174
    Zdobyte Lajki:
    169
    Punkty:
    790
    Miasto:
    The North.
    Wszystko wyjdzie w praniu, będziecie dużo drillować, sparować, na sparingach starsi koledzy na pewno też pouczą, a z czasem te pojedyńcze wskazówki zaczną się składać w całość. Roboty nie przerobisz, kobity nie .. ** , a BJJ ekspresowo nie przyswoisz. Czas, czas , czas. Jest też sporo instruktażówek w sieci, aczkolwiek w moim wypadku lepiej sprawdzały się sparingi na kontrolowanym.

nicos likes this.
  4. rash

rash Shark Fights
    Welterweight

Komentarze:
    1,241
    Zdobyte Lajki:
    1,284
    Punkty:
    290
    Dokładnie. Złożoność BJJ i różne sytuacje w jakich się znajdziesz powoduje, że ciężko sklecić jakieś konkretne rady. Najlepiej tak jak pisał @J-Son pytaj trenera, albo bardziej doświadczonego kolegi z maty. Jest spore prawdopodobieństwo, że oprócz tego, że coś ci podpowie, to jeszcze pokaże na przykładzie i przećwiczycie.

5. Shoocker

Shoocker Lejdis Fajt Najt

Komentarze:
    7,202
    Zdobyte Lajki:
    5,709
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Podkarpackie
    Najważniejsza rada to nie poddawać się i trenować regularnie ;) Nie spinać się na sparingach i nie nastawiać na wygraną, nie zamykać się w gardzie z pleców.
    Oglądaj filmiki instuktażowe na yt, mi to dużo dawało. Nie tylko te, które pokazują technikę, ale także te, które mówią na czym skupić się przy samej walce.

6. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,989
    Zdobyte Lajki:
    5,442
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48