Paleo

No dobra, z opoznieniem ale mam cos...

Mus czekoladowy z avocado:
-dojrzale awokado
-poltora dojrzalego banana
-6 lyzeczek czystego kakao
-3 lyzeczki kremu z kokosa
- ekstrakt waniliowy lub pol prawdziwej laski wanili
- 2 lyzeczki miodu
Wszystko zmiksowac i przybrac owocami :)



A dzis na obiad :

3535lio.jpg
 
Panie, nie znasz zalozen diety wiec nie wyskakuj z kalkulatorami dla amatorow kulturystyki i fitnesu :)
 
Czekam na dyskusję merytoryczną, popartą rzeczowymi argumentami dyskusję. Paleo vs antypaleo.
 
Moim argumentem jest to jak teraz sie czuje, jak sie czuje na treningach i jak wygladam :) Nie bede tu przytaczal wynikow badan itp bo nie mam czasu za darmo edukowac, interesuje Cie to lec na seminarke do Mauricza.
 
@amen20
jakie jest zalozenie diety? zdrowie? performance? ani jedno ani drugie na tej diecie nie skorzysta. amen.

Bo? To juz jestes w bledzie na samym starcie. Ja na paleo z dodatkiem wegli okolotreningowych poprawilem zdrowie i performance. Moja narzeczona praktycznie wyleczyla hashimoto, ktore leczyla x lat hormonami, a nagle wszystko wyniki z dnia na dzien sie poprawialy.
 
Bo? To juz jestes w bledzie na samym starcie. Ja na paleo z dodatkiem wegli okolotreningowych poprawilem zdrowie i performance. Moja narzeczona praktycznie wyleczyla hashimoto, ktore leczyla x lat hormonami, a nagle wszystko wyniki z dnia na dzien sie poprawialy.
Skoro wyleczyła niech się z tym gdzieś zgłosi, bo ta choroba jest uznawana za nieuleczalną. Moja żona też ma, wyniki jej się poprawiły po urodzeniu dziecka. Nie ma reguły.
 
Moim argumentem jest to jak teraz sie czuje, jak sie czuje na treningach i jak wygladam :) Nie bede tu przytaczal wynikow badan itp bo nie mam czasu za darmo edukowac, interesuje Cie to lec na seminarke do Mauricza.
Liczyłem, że będziecie dyskutować Wy, a ja sobie poczytam :D
 
Skoro wyleczyła niech się z tym gdzieś zgłosi, bo ta choroba jest uznawana za nieuleczalną. Moja żona też ma, wyniki jej się poprawiły po urodzeniu dziecka. Nie ma reguły.

Jest nieuleczalna, ale w chwili obecnej wszystkie wyniki sa na poziomie takim jakby choroby nie bylo i poprawily sie wszystkie skutki uboczne zwiazane z hashimoto.
 
Najmocniejszy argument to zawsze jest ten pt. "na mnie to dziala" aka "ja sie czuje swietnie". Otoz przesiasc sie z malucha do opla corsy jest z pewnoscia spoko, ale to nadal nie jest mercedes klasy s.
Innymi slowy jesli jadlospis danej osoby wygladal jak smietnik (a sorry w wiekszosci przypadkow tak to wyglada, wiem, ze zaraz sie tutaj odezwa wyczynowcy, ktorzy sie zarzekna, ze do tej pory ich miska bylo dopieta na ostatni guzik, ale byl gluten), to normalne jest, ze implementacja diety, ktora ma jakas strukture i jest w jakis sposob przemyslana da jakies rezultaty, ale czy optymalne? Ciekawe ilu topowych olimpijczykow stosuje diete paleo ;), smiem twierdzic ze niewielu jesli jakikolwiek, a wiecie czemu? Bo weglowodany to docelowe zrodlo energii, nie fat, nie chore ilosci bialka. Balans- to jest najwazniejsze w diecie.

- krol przemowil (Alan Aragon) mozna zamykac ;)
 
Najmocniejszy argument to zawsze jest ten pt. "na mnie to dziala" aka "ja sie czuje swietnie". Otoz przesiasc sie z malucha do opla corsy jest z pewnoscia spoko, ale to nadal nie jest mercedes klasy s.
Innymi slowy jesli jadlospis danej osoby wygladal jak smietnik (a sorry w wiekszosci przypadkow tak to wyglada, wiem, ze zaraz sie tutaj odezwa wyczynowcy, ktorzy sie zarzekna, ze do tej pory ich miska bylo dopieta na ostatni guzik, ale byl gluten), to normalne jest, ze implementacja diety, ktora ma jakas strukture i jest w jakis sposob przemyslana da jakies rezultaty, ale czy optymalne? Ciekawe ilu topowych olimpijczykow stosuje diete paleo ;), smiem twierdzic ze niewielu jesli jakikolwiek, a wiecie czemu? Bo weglowodany to docelowe zrodlo energii, nie fat, nie chore ilosci bialka. Balans- to jest najwazniejsze w diecie.

- krol przemowil (Alan Aragon) mozna zamykac ;)


Ale przecież Mauricz dla sportowców zaleca węglowodany. Ja nie jestem sportowcem i nie muszę dobijać węgli. W ogóle nie odczuwam braków.
 
Ale przecież Mauricz dla sportowców zaleca węglowodany. Ja nie jestem sportowcem i nie muszę dobijać węgli. W ogóle nie odczuwam braków.

Braciszku, robisz jakieś treningi? ja to bez węgli widzę gwiazdki jak zrobię mocniejszy trening, paleo odpada...
 
Braciszku, robisz jakieś treningi? ja to bez węgli widzę gwiazdki jak zrobię mocniejszy trening, paleo odpada...

Rekreacja: Street workout na siłowni (nie na polu bo wstyd narazie) plus hiit na jakimś orbitreku po pół godzinki. Tyle mogę 4 x w tygodniu. Ale ja jestem przyzwyczajony-dawniej ciągle bolał mnie brzuch wiec przed treningami nie jadłem 4-5 godzin, nawet jak trening to były 2 h ciężarów + 12 km biegu. Nie ufajcie dietetykom, bez jedzenia też się da;)
 
Rekreacja: Street workout na siłowni (nie na polu bo wstyd narazie) plus hiit na jakimś orbitreku po pół godzinki. Tyle mogę 4 x w tygodniu. Ale ja jestem przyzwyczajony-dawniej ciągle bolał mnie brzuch wiec przed treningami nie jadłem 4-5 godzin, nawet jak trening to były 2 h ciężarów + 12 km biegu. Nie ufajcie dietetykom, bez jedzenia też się da;)

ja wiem, że się da, tylko efekty nie te :) ja leciałem 2 lata na diecie bez węglowodanów, trenując mma 6 razy w tyg tylko codziennie paczka żelek 200 g i mnie to ratowało ;)
 
Najmocniejszy argument to zawsze jest ten pt. "na mnie to dziala" aka "ja sie czuje swietnie". Otoz przesiasc sie z malucha do opla corsy jest z pewnoscia spoko, ale to nadal nie jest mercedes klasy s.
Innymi slowy jesli jadlospis danej osoby wygladal jak smietnik (a sorry w wiekszosci przypadkow tak to wyglada, wiem, ze zaraz sie tutaj odezwa wyczynowcy, ktorzy sie zarzekna, ze do tej pory ich miska bylo dopieta na ostatni guzik, ale byl gluten), to normalne jest, ze implementacja diety, ktora ma jakas strukture i jest w jakis sposob przemyslana da jakies rezultaty, ale czy optymalne? Ciekawe ilu topowych olimpijczykow stosuje diete paleo ;), smiem twierdzic ze niewielu jesli jakikolwiek, a wiecie czemu? Bo weglowodany to docelowe zrodlo energii, nie fat, nie chore ilosci bialka. Balans- to jest najwazniejsze w diecie.

- krol przemowil (Alan Aragon) mozna zamykac ;)

Nie wiem ilu olimpijczyków, ale chyba paru podopiecznych mauricza jest na wariacji paleo z dietą samuraja nie? więc tak złe te paleo nie może być :)
 
@Przemek
moze i paru podopiecznych jest na tej diecie, zdjecia upragnionych "cheatow" na fanpage'ach tych zawodnikow sa jednak dowodem na to jak beznadziejna jest do dieta. Buduje zla relacje z jedzeniem, nie jest optymalna dla uzyskiwania optymalnych wynikow, korzysci zdrowotne ktorymi zwolennicy paleo kusza naiwniakow, moga byc osiagniete bez ucinania z jadlospisu nie-paleo produktow. Wiec jaki jest sens? Tak. Mozna byc zdrowym i mozna byc ultra fit jedzac gluten :) who's mad?
I sorry ale Alan Aragon >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Mauricz
 
Dzisiejsza kolacyjka (dnt) :

- szproty w oliwie z oliwek
- salatka ze szpinaku, pomidorow, awokado, kaparow i przypraw

Po ponad miesiacu musze stwierdzic ze forma idzie w gore :D
 
Ja wczoraj zrobiłem czita bo pod piwko pasowały czipsy. No i rano woda z dupy, cały dzień nie mogłem się zmusić do jedzenia. No i mnie pokarało na siłce: 30 minut podciągania, dipów, przysiadów, pompek i wiosłowania(klata na podpórce) praktycznie bez przerw skończyło się telepaniem i wyciem organizmu za cukrem(tak sądzę)
 
U mnie waga w górę, fat w dół, a wystarczyło zrezygnować z białego pieczywa, słodyczy. Węgle wrzucam około treningowo i na śniadanie. Aktualnie 102 kg. Pozdro grubasy #niepaleo :D
 
U mnie waga w górę, fat w dół, a wystarczyło zrezygnować z białego pieczywa, słodyczy. Węgle wrzucam około treningowo i na śniadanie. Aktualnie 102 kg. Pozdro grubasy #niepaleo :D

Dla mnie to nie takie proste: Od kilku lat jadłem wszystko o niskim IG bo żona nie może i waga się nie ruszała w dół. Bo nie jestem fanem liczenia kalorii. A na paleo kalorie same się liczą;)
 
Ja nie patrzę na wagę, tylko czy samar spada. Zauważyłem, że flaka sporo zleciało, a paradoksalnie ważę ok. 1 kg więcej niż przed zmianami żywieniowymi. Może dlatego, że robię na dużych ciężarach. Żona teraz też wzięła się za miskę, robi ten sam trening co ja + aeroby od Gacki i w 10 dni zeszło 3kg, wizualnie też duża poprawa.
 
2 kg to pewnie woda i zalogi z jelit ale po miesiacu juz mozna cos wywnioskowac, 10 dni za malo aby czegos sie dowiedziec...
Wazne ze schodzi skoro taki jest cel, gratki !
 
2 kg to pewnie woda i zalogi z jelit ale po miesiacu juz mozna cos wywnioskowac, 10 dni za malo aby czegos sie dowiedziec...
Wazne ze schodzi skoro taki jest cel, gratki !
No dokładnie, powiedziałem żeby się nie jarała zbytnio. Nie odpuszczać i będzie forma plażowa na sierpień :D
 
A na paleo kalorie same się liczą
W jakim sensie? Rozumiem, że na paleo je się tylko posiłki, które są w tabeli.
Ale co z ilością kalorii? Przypuścimy, że jestem na paleo i jem posiłki wedle zasady, ale tak czy siak spożywam nadmiar kalorii.
To raczej waga nie będzie szła w dół?
 
W jakim sensie? Rozumiem, że na paleo je się tylko posiłki, które są w tabeli.
Ale co z ilością kalorii? Przypuścimy, że jestem na paleo i jem posiłki wedle zasady, ale tak czy siak spożywam nadmiar kalorii.
To raczej waga nie będzie szła w dół?


Ciężko zjeść za dużo węgli.
 
Ciężko zjeść za dużo węgli.
Czyli czynnikiem powodującym spadek wagi na paleo, jest po prostu niskie spożycie węglowodanów.
Z tego co czytałem, węgle zastępuje się zdrowymi tłuszczami.
Hmm można by spróbować paleo, tylko mam problem z mięsem, bo praktycznie nie ma go w moim jadłospisie
 
Back
Top