1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Nauka z filmów

Discussion in 'Pytania MMA' started by shawn96, Apr 21, 2010.

1. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Czy warto się samodzielnie uczyć Muay Thai i Jiu-Jitsu z płyt? Chce sobie kupić takie jakby szkoleniówki w których jest opisany każdy cios, jak wykonać itp. Tylko mam jedno pytanie: Czy warto tracić kasę?

2. Chev Chelios

Chev Chelios Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    42
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Home Page:
    wedlug mnie to nie warto, warto by bylo gdybys juz cos cwiczyl i mial chociaz male doswiadczenie, a z takich plyt uczyl sie tylko poprawnej techniki.

3. Guest

Guest Guest

Co do tajskiego to zalezy jak jestes wyposazony. Jesli masz worek, lustro w ktorym mozesz wylapywac bledy, oraz troche miejsca to smialo mozesz zainwestowac w plyty. Oczywiscie na sucho mozna trenowac jakis czas, ale najwazniejszy jest sparing. Jesli jestes laikiem to mozesz zaczac od tajskiego z plyt i sie troche podszkolic, robic silke, biegac, rozciagac sie. Co do BJJ nizego z plyt sie nie nauczysz. Musisz miec partnera oraz trenera.

4. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ok..to już wiem co uczynie. Dzięki;)

5. Guest

Guest Guest

Zalezy jeszcze ile kosztuja. Mozessz poszukac w necie, na pewno znalazlbys sporo materialow za friko. :]

6. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Ale patrz np. takie coś ;]

7. Guest

Guest Guest

Szczerze? powiem tak.. Wydaje mi sie, ze 35zl(razem przesylka) to odpowiednia kwota jak na czas tego materialu. Powinien byc dobry i fajnie wszystko tlumaczyc. Poszukalbym na Twoim miejsco na torrentach i google. Ja kilka lat temu posciagalem sobie filmiki instruktazowe El Guapo. Jesli nie znajdziesz niczego kompletnego jak tutaj, niczego co Ci odpowiada to kupuj smialo. W sumie to nie wazne jaki masz sprzet i z tych czy tamtych flmikow korzystasz. Poza tym tajski jest mega kozacki i dobrze od niego zaczac. Dopiero potem wprowadzac powoli parter. Najwazniejsza jest systematyka i ciezki trening ! ;] pzdr

8. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Chyba już raczej jestem zdecydowany żeby kupić ten kurs ;) Dzięki kAno za rady;> Pzdr

9. eliano55

eliano55 Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,654
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,190
    idz na trening

10. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    He he...mieszkam na wsi;P

11. Nilg

Nilg KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,146
    Zdobyte Lajki:
    2,832
    Punkty:
    1,790
    Zależnie od tego jak bardzo zmotywowanym i zdyscyplinowanym się jest, kupowanie takich rzeczy do ćwiczenia samemu może mieć sens. Ale nic nie zastąpi Ci sparingów i trenowania z innymi zawodnikami

12. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Wiem...sam mam taki plan..niestety mieszkam na wsi..w Bydgoszczy mam najbliżej szkołę mma a 50 km jest..więc teraz chce pocwiczyc sobie z roznych materialow a pozniej isc do tej szkolki wlasnie;)

13. Guest

Guest Guest

Spoko :) Stopniowo coraz wiecej, ale systematycznie TRENUJ. Jak masz gdzie to zawies sobie drazek. nie ma niczego lepszego
    Najlepiej trening robic co 2 dni. Stopniowo coraz intensywniej.
    1 rozgrzewka
    2 techniki Muay
    3 pompki, przysiady, brzuszki, drazek
    4 rozciaganie

14. eliano55

eliano55 Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,654
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,190
    Pkt 2 jest bez sensu, przygotuj sie fizycznie. szkola mma - nie koniecznie.
    Szkola Tajskiego, Kick-Boxingu, Boksu, Zapasów, Bjj, czegokolwiek a potem MMA
    Jezeli masz blizej.
    A jak no to coz... auto? samozapracie i zapierdalanie na treninigi :) ?
    Szkoleniówki wg. mnie są dobre jeżeli masz jakąś baze, jakieś podstawy wyniesione. Trzeba rozumieć co się dzieje na filmie instruktarzowym. A bez wiedzy praktycznej przekazanej prze kogoś bardziej doświadczonego, vide trenera, możesz nauczyć sie bardzo złych i niebezpiecznych nawyków.
    Jednakże dobry domowy garażowy "gym" jest czymś dobry, z tym że bez właściwego treningu będziesz niczym koksy z teledysku waszki G - wzbudzają śmiech :)

15. Guest

Guest Guest

Datego pisalem o lustrze. Nie sluchaj go i kupuj filmik. Na poczatek styka. Musisz tylko nauczyc sie dokladnie robic to co koles z monitora Twojego kompa. Obserwuj sie w lustrze i wychwytuj bledy. Sa osoby ktorym ciezko to przychodzi (nauka samemu), ale dasz sobie rade. zamiast marnowac czasu i szukac alternatywy mozesz rok (max) sobie potrenowac samemu, wzmocnic sie fizycznie, oraz nauczyc podstaw (technik, unikow). Mozliwe, ze jak pojdziesz do szkolki to beda Cie uczyc inaczej. A z nawykami to jest tak, ze jak dostaniesz 3 razy w pape to sie ich szybo oduczysz. Eliano jesli dobrze mi sie wydaje to chlopak ma 14 lat wiec wszystko przed nim.

16. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Tak..mam 14 lat..Ta metoda z lustrem jest na prawde dobra. Bede tak robił ;)

17. eliano55

eliano55 Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,654
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,190
    wiek 14 lat duzo zmienia.
    Jakkolwiek, lepiej byłoby iść do szkoły i nauczyć sie podstaw, i nie mów że nie mam racji.

18. shawn96

shawn96 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    38
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    No tak na pewno najlepiej by było. Tylko tak jak mówie mam daleko do najbliższej szkoły mma. A więc najlepiej będzie że teraz troche potrenuje sam, a pozniej dopiero pojde do szkoly i zielony wtedy juz nie bede;> A podstaw to chyba sam mogę się nauczyć, co nie?

19. eliano55

eliano55 Maximum FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,654
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,190
    Wiesz co ty teraz robisz? Szukasz potwierdzenia własnej opinii której boisz się/nie umiesz podjąć. SZKOŁA MMA ?? Hopie, szkoła karate też jest dobra, boksu nie masz? IDZ TAM! masz 14 lat, szkola mma NIE JEST DLA CIEBIE i koniec w tym temacie, tobie potrzeba trenera by cie poprowadzil.
    I TO JEST FAKT.
    Masz sekcje Kick'a? Zawsze jest, wszedzie.
    A nie mma... BOŻE wiesz co oznacza MMA? Wiesz, inaczej by cie tu nie było. Także zabawa w MMA w wieku lat 14... najpierw zobacz czy lubisz uderzac i byc uderzanym, czy lubisz byc pierdzielniety na mate i podduszony etc.
    A nie trening MMA zaczynasz...
    Idz do dobrego trenera sztuki walki, tyle CI TERAZ POTRZEBA.

20. Garret

Garret Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    14
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Nie ma najmniejszego sensu się wzmacniać przed treningami, ani ćwiczyć z płyt. Od tego są kluby by się tam właśnie wzmacniać.
    A uczenie się z płyt nie ma za wiele sensu, chyba że ćwiczysz dobre parę lat, i masz zamiar się uczyć tricków Sakuraby z płyt, bo takich rzeczy raczej się nie nauczysz na normalnym treningu :)

Share This Page