Muzyka

Noc, cisza, nikogo wokół, wszyscy śpią. Jestem tylko ja, zanurzony w tej pustce, przede mną stoi herbata, na mych uszach słuchawki, w nich radio, w nim muzyka, a po drugiej stronie prowadzący audycję, który tak samo jak ja jest w pełni w niej zanurzony. Jestem tylko ja, tylko herbata, tylko radio, tylko muzyka, tylko człowiek mówiący do mikrofonu i ujarzmiający kolejne nagrania.
To powód dla którego zakochałem się w radiu, to powód dla którego radio stawiam ponad telewizją, ponad komputerem, ponad internetem, ponad wszystkim wokół.
Prawdziwie zakochać można się w radiu (no i kobiecie).

Żeby nie było tak jałowo, dzisiaj cosik z historii, czyli 100 lat temu też oddawano hołd wódeczce (i kobietom).
 


W ramach ciekawostki ku przestrodze, tu ten sam wokalista obecnie, kilkanaście lat później i trochę więcej lufek cracku....
 
Noc, cisza, nikogo wokół, wszyscy śpią. Jestem tylko ja, zanurzony w tej pustce, przede mną stoi herbata, na mych uszach słuchawki, w nich radio, w nim muzyka, a po drugiej stronie prowadzący audycję, który tak samo jak ja jest w pełni w niej zanurzony. Jestem tylko ja, tylko herbata, tylko radio, tylko muzyka, tylko człowiek mówiący do mikrofonu i ujarzmiający kolejne nagrania.
To powód dla którego zakochałem się w radiu, to powód dla którego radio stawiam ponad telewizją, ponad komputerem, ponad internetem, ponad wszystkim wokół.
Prawdziwie zakochać można się w radiu (no i kobiecie).

Żeby nie było tak jałowo, dzisiaj cosik z historii, czyli 100 lat temu też oddawano hołd wódeczce (i kobietom).


W Jezusie też można się prawdziwie zakochać. :)

 
Poczułem chęć lub potrzebę, nie wiem co jest lepszym określeniem, na otwarcie się na jakąś muzykę poza rapem. Powiedzcie mi, który albym Red Hot Chili Peppers najlepiej przesłuchać w pierwszej kolejności? A może macie inne propozycje? Nie wiem skąd u mnie takie zmiany.
 
Poczułem chęć lub potrzebę, nie wiem co jest lepszym określeniem, na otwarcie się na jakąś muzykę poza rapem. Powiedzcie mi, który albym Red Hot Chili Peppers najlepiej przesłuchać w pierwszej kolejności? A może macie inne propozycje? Nie wiem skąd u mnie takie zmiany.
Jako że znam ten zespół od dziecka to polecam Ci Blood Sugar - najbardziej funkowy, energetyczny, "sex magic" (dla mnie kwintesencja najlepszego RHCP) , albo bardziej melodyjny, przebojowy, rockowy Californication. Jak te Ci podejdą dłub dalej;)
 
Last edited:
Jako że znam ten zespół od dziecka to polecam Ci Blood Sugar - najbardziej funkowy, energetyczny, "sex magic" (dla mnie kwintesencja najlepszego RHCP) , albo bardziej melodyjny, przebojowy, rockowy Californication. Jak te Ci podejdą dłub dalej;)

Część z numerów słuchałem wczoraj na yt, Californicatio również. Jednak wolę ściągnąć album i słuchać z telefonu stąd pytanie. Sprawdzę album później.
 
Tym razem swoje oczy skieruję na żydów, mianowicie na żydów hiszpańskich i niezwykłe połączenie hiszpańskiego flamenco i żydowsko-hiszpańskiego śpiewu (w takim dziwnym języku - ladino, nagrywa ta artystka). Część osób może kojarzyć Yasmin Levy, bo to o niej mowa, gdyż jest niezwykle popularna w naszym kraju i często koncertuje przy jak sądzę pełnych salach.
Wyróżniłbym ten utwór, dlatego go wrzucam, jednak jej dorobek jest bardzo liczny i równie fascynujący, a nuż komuś spodoba się tego rodzaju muzyka i zasili całkiem liczne grono wielbicieli tej artystki w naszym kraju.
 
Pierwszy odsłuch nowego albumu 3W właśnie za mną :) Od razu słychać, że to dobra płyta a i panowie chyba jeszcze bardziej stali się techniczni, za Szadem to momentami nadążyć nie można :)





Dla tych co słuchają muzyki z youtube - legalny odsłuch

 
Last edited:
Nowy album Intronaut będzie nie lada gratką dla fanów Toola, którzy lubią równocześnie technikę a'la Animals as Leaders. Nie moge się doczekać:

 

ta nuta i słowa pasuję mi : D nie łamiąc ciszy wyborczej dodam, że wyjebałem trzy bronki : D coś tu jeszcze dodam dziś : )
 
Back
Top