Muzyka

Dziś na FB premierę miał "nowy" utwór My Riot - Godność 2011 - fanom Sweet Noise nie muszę wyjaśniać ocb, tym którzy znają Sweet Noise trochę mniej powiem, iż Godność to pierwszy hicior eSeN pochodzący z debiutanckiej płyty "Respect". Niestety nie ma go jeszcze na YT więc dla posiadaczy FB zamieszczam link do BandPage gdzie można posłuchać wszystkich oficjalnych singli zespołu:

My Riot - BandPage

dla tych którzy nie korzystają z FB stworzyłem listę YT na której znajdują się wszystko dostępne w sieci numery z płyty "sweet_noise"

My Riot YouTube

ponadto zespół w każdy wtorek udostępnia jeden numer z ekpki "L.A-3C.T" na którzej znajdują się pierwowzory będące kręgosłupem tego co usłyszymy na "sweet_noise". Jeśli są jacyś chętni, to mogę udostępnić.

Premiera debiutu 13.09.2011. Pre-order już dostępny .

sweet_noise_My-Riot,images_product,20,SWEET_NOISE.jpg


Nowy projekt leadera Sweet Noise, Glacy i młodego twórcy beatów, zwanego Hackerem, nosi nazwę My Riot. Muzycy właśnie ukończyli produkcję swojego debiutanckiego albumu. Ostatnim szlifem był mastering w słynnym studio Metropolis w Londynie, gdzie mistrzowsko kompozycje wygładził sam John Davis (odpowiedzialny m.in. za mastery The Prodigy, U2, Sade, White Lies i wielu innych topowych wykonawców).

Pierwsze utwory na płytę powstały pomiędzy Los Angeles, gdzie przez ostatnie dwa lata Glaca pracował nad różnymi wyzwaniami muzycznymi, a Sopotem, rodzinnym miastem Hackera. Glaca wspomina: "Musiałem wrócić do kraju chcąc zrobić album dla polskiego słuchacza. Potrzebowałem inspiracji do pisania tekstów, a ta płynie z ulic i serc ludzi właśnie stąd. Tylko tak umiem pisać rzeczy ważne, ponadczasowe, takie, których sam lubię słuchać".

Do Hackera i Glacy dołączyli Diamond Hill/gt/, Zwierzak/gt/ i Szymon/dr/, którzy zasilają zespół, jako skład koncertowy. Nowi muzycy nagrali swoje partie instrumentów w studio Toya w Łodzi, pod okiem Adama Toczki, który później razem z Glacą, zmiksował materiał w Studio Elektra w Warszawie. "Adam T. to polski bad boy, "hooligan" studyjny z własną osobowościa i wizją. Nie widzę dla niego żadnej konkurencji w tym kraju. Całkowicie poświęcony pracy, skupiony. Z nikim innym nie zamknąłbym się na dwa miesiące w studio i nie pracowałbym nad tak ważnym projektem jakim jest dla mnie My Riot."
W czasie masteringu okazało się, że John Davis bardzo zachwycił się miksem My Riot przywiezionym z Polski: "... dynamika na tej płycie to stara dobra szkoła Led Zeppelin...", "... są fragmenty, które mają ostrze produkcji Lady GaGa czy Black Eyes Peas, w innych słychać The Cure, kolejne powalają ciężarem - co za potężny mix..." Album zawiera 16 utworów, w kilku z nich usłyszymy gościnnie znanych polskich muzyków: Zbyszka Krzywańskiego z Republiki, Peję/SLU, Oriona z Behemotha czy Maję Konarską z Moonlight.
Utwory:
1. Sen
2. Ulice pragną
3. Łzy i potęga
4. Sam przeciwko wszystkim
5. Ile znaków
6. Ból przemija
7. Poison And Nektar
8. Botox
9. Biała flaga 2010
10. Congo Rain
11. Fucked Up East
12. W tym mieście
13. Told You
14. Kiedy płyną
15. My Riot
16. End Harvest

Riot !
 
Ze Skierniewic, mam 66 km do Wawy. :-) Aa, zapomniałem, że od października będę w Wawce mieszkał więc pewnie stamtąd.. :-) Jeszcze 5 października In Flames! :-)
 
In Flames widziałem na ich pierwszym koncercie w Polsce:)



W Listopadzie chętnie bym ogarnął jeszcze Illusion :)



W ogóle ten listopad jest ciężki bo jest MMA Attack, My Riot i Illusion - wszystko bym chciał zobaczyć, ale nie będę co kilka dni przejeżdzać 84 km w jedną stronę więc stawiam na My Riot gdyż liczę na show takie jak przy okazji Czas Ludzi Cienia :) jest też szansa, że podobnie jak Ty skończe tam w październiku więc jak tak się stanie to ogarne wszystko heheh :D
 
"Koniec wieku" był ostatnim albumem Sweet Noise godnym uwagi. Dobrze, że eksperymentują, ale to już nie dla mnie.
 
oooooooooooooooooooo...................................



1. :-)



2. :-)



3. :-) :-):-)



w kansas nie grał kiedyś steve morse przypadkiem???
 
nie no............., page wymiata.........



swoją drogą, nie wiem czy znasz taką płytkę:
 
Back
Top