Muzyka

@Atis @dizel77

Dubioze i Left Lane Cruiser moglbym miec w loopie :) thx chopoki

I co do LLC to w wikipedi jak wol stoi ze to kapela blues-rock, hmmm, ja mam niesamowity problem czasem z okresleniem charakteru muzyki, bo raz, ze nigdy na to uwagi nie zwracalem, a dwa, ze glosniej slysze te nuty ktore chce :)
 
2 klasyki ode mnie, wraz z pewną historią.

TopPop to był pierwszy show dotyczący muzyki popularnej w holenderskiej tv. Bardzo popularny w latach 70 nie tylko w Holandii, więc opłacało się tam wystąpić.
Był jeden warunek - występ live, ale z playbacku.
W 1977 roku w programie pojawiła się znana punkowa - The Stranglers. Ich występ przeszedł do legendy - zobaczcie sami (nagrano 2 wersje):



Drugi z wielkich hitów The Stranglers - "Nice 'N' Sleazy" został scoverowany wiele lat później przez Kazika Staszewskiego. Poniżej obie wersje:




Jeszcze jedna ciekawostka na koniec - basista zespołu - Jean Jaques Burnel jest związany z sztukami walki - posiada stopień 7 dana w karate i jeszcze głową Shidokan UK.

Jeśli lubicie takie historie, to mogę co jakiś czas skrobnąć coś ciekawego dotyczącego kawałków, które wrzucę.
 
Swoista interpretacja muzyki tradycyjnej oraz kompozycje własne, tworzące dziką przestrzeń wrażeń i odczuć. Polsko kazachski skład łączący brzmienia gitar, energetycznych bębnów z ciepłym wokalem i osobistym światem improwizacji. Oryginalne aranżacje i interpretacja.
Tak o sobie piszą bohaterowie mojego najnowszego muzycznego odkrycia.

Bieszczady uchodzą za dolinę pustki kulturowej. Przynajmniej takie głosy (skądinąd słuszne) można słyszeć. Ta trójka osób chce zadać kłam temu stwierdzeniu, a forma w jakiej to robią potrafi zwalić z nóg najbardziej zagorzałych przeciwników muzyki ludowej. Choć nazwanie ich twórczości tym mianem nie oddaje pełni ich dorobku muzycznego.

A zatem w dzisiejszym wpisie pochodząca z Ustrzyk Dolnych Angela Gaber i jej Trio.




Oczywiście jak to często bywa u mnie, piosenkarkę i jej zespół poznałem przez niedzielny Nokturn w radiowej dwójce i prowadzącemu Wojciechowi Ossowskiemu.
 
Back
Top