MMA Tycoon - gra online

Nie powinny byc tak ciagle high kicki, wiecej ciosow powinno byc, ale co ja poradze. Tak czy siak, slabosc jego primaries powinnas spokojnie mi chociaz dac decyzje w stojce, bo w parterze g...zrobil.



Staram, się wyciagac wnioski, ale nie moge, jego walka juz byla po paru wnioskach wlasnie, pare suwakow poprzesuwalem bardziej centralnie niz radykalnie, poza hgh kicks > low kicks...a ze agresja spora to strzelal czesto, dmg mialem da cduzo, dalem troche mniej...by TRAFIAĆ;]
 
Dziwna ta walka, fakt. Ale cos ty, "nie odchodz". Zrob z 3 miechy przerw od walk, podkoksuj swoich zawodnikow, wez kilka walk z leszczami i zacznij na nowo walczyć o pasy :P
 
Rob w Amsterdamie, 3 fajterow bez organizacji tam mam :p



Kurde, dzisiaj mam walke... grappler[ja] vs striker :(



http://mmatycoon.com/fighterprofilemanager.php?FID=150211 vs http://mmatycoon.com/fighterprofilepublic.php?FID=152593



try to clinch 75%, try takedowns 30%, tylko niewiem jak agresja/counter, mysle ze jakies 75% agresja? jak myslicie
 
sethcab, przecież Twój zawodnik to parterowiec. Walczysz z tajskim bokserem. Dlaczego chcesz wchodzić do klinczu? Wczoraj mój zapaśnik wygrał z gościem z podobnymi skillami do twojego przeciwnika. W stójce dałem mu 100% w accuarcy, 75% w counter i 100% w try takedowns. Po nieudanym ciosie przeciwnik lądował na plecach. Z twoim grapplingiem powinieneś spokojnie wygrać decyzję albo go poddać.
 
100% try takedowns znajac doswiadczenia B2k raczej nie bede robił. Dlaczego chce wchodzic do klinczu? Bo mam clinch na 12 i TO tez, wiec mam nadzieje na obalenie z clinchu :p
 
W sumie niegłupie przy klinczu 12, generalnie obrałeś taktykę na kształt konia trojańskiego ;).
 
Ze wzgledu na to co outcast napisal to ja juz coraz mniej rozumiem...Chyba, że 100% try takedowns wchodzi jednak na kontrze, a nie pelnej agresji, no ale przeciez wlasnie ta agresja i kontra mialy byc glownie zmienione w nowym silniku...Ja ju kompletnie nie wiem, a walki są zdecydowanie za rzadko, zeby zapamietac wszystkie ustawienia i dlaczego, ktora walke przegralem dokladniej.



Sethcab niby racja, ale martwi mnie to,ze ja ich potrenuje itd, a potem dostane walke i caly ten okres myslenia co trenowac, trenowania pojdzie sie chrzanic jak po prostu kolejne razy bede mial fighterow obijanych ;) No,ale na razie sie nie poddaje. Mysle co z VDH, rekord mi jego nie pasuje, za 6 dni ma walke, zobacze chyba z ciekawosci jak mu pojdzie z gosciem 10 MT i 9 zapasy, jesli przyjmie to, bo w primaries jest zdecydowanie slabszy.
 
darosanok zalozylem organizacje w amsterdamie, wszystkich chetnych prosze na priv w grze. Nazwa organizacji MMArtists. Musze jakos logo wykombinowac a nie mam umiejetnosci by stworzyc w Photoshopie lub innym programie graficznym. WYslalem pare kontraktow ale nie wiem czy nie daje za duzych kwot (500 1000 1000). Na razie chcialbym samych mlodych zawodnikow.
 
@up
akurat ostatniego wolnego fajtera wczoraj zatrudnił mi bodajze Uefo ale wyśle do ciebie kumpla i postaram sie w niedalekiej przyszłości jakiegos swojego zwolnic z kontraktu. Co do loga to moge w wolnym czasie podeslac jakis projekt ale bylo by mi latwiej gdybys chociaz opisal jak to widzisz :P
 
@ Zlatan
na początek proponuje stworzyć jakis w miare prosty wzór graficzny czy logo (jak np: KSW czy MMA Attack) które można by wykorzystywac na plakatach czy pasie, a jeśli chcesz do profilu organizacji moża by to logo wyeksponować w takiej scenerii jak to krzesło :)

Jaka kolorystyka tego napisu cie interesuje?
 
No tak, sa tam "2 loga"; jedno mniejsze drugie wieksze. To mniejsze to wlasnie tak jak ma sethcab w swojej organizacji



Chyba najbardziej odcienie czarnego, bialego i srebra
 
http://www.mmatycoon.com/fightcommentary.php?FTID=360082



W kocu coś wygrałęm, CJ California Kid Johnson,7-2-10-purple poddal kimurą po prawie 2minutach Elite MT fightera (4-15-8-blue). Walczylem ponownie raczej z kontry na 75%, ale kiedys walcyzlo sie i 90-99% ;), try takeodnws 60% czy 70%, troche stojki dla odmiany, choc boks mam lepszy i 8 punches, wiec moglem sprobowac, no ale oby to byla ta zmniejszona przewidywalnosc i stad obalenie przy 2 probie i 1 proba poddania od razu skuteczna. Zobaczymy co dalej, Vipa raczej przedluze, nie wiem jeszcze co z niektorymi fighterami, ale ogolnie - wracam raczej na najblizsze walki do kontr, moze niepotrzebnie sie chwycilem na te zmiany, a przeciez wczesniej wygrywalem 3 na 4 walki...teraz odwrotnie;/
 
2 zawodnikow juz zakontraktowalem, dzisiaj powinien 3. Na razie tworze dywizje 205lbs. Na 1 gale jaka hale wynajac? I jaka cene biletow? Na pewno chce zeby walki toczyly sie w klatce.
 
Cene biletów ustawiaj zawsze premium. Na pierwszą galę wynajmij micro arenę, chyba że masz mega kartę to paddy o maleys bar, czy jakoś tak. Generalnie to use it :



www.tycoontools.com/eventhelper.php
 
Nie da się edytować już. Zauważyłem pewną zależność. Teraz bardzo ważne są atrybuty fizyczne i secondaries.Gdy patrzycie na siłę swojego zawodnika, zwracajcie uwagę na Sparring Worth ! Wydaję mi się, że to jest klucz do sukcesu. Mam dwóch gości z wrestlingiem na 11ście, jeden ma Sparring Worth na 3 gwiazdki, drugi na dwie gwiazdki. Co śmieszniejsze mam jeszcze gościa z wrestlingiem na 10 i on ma Sparring Worth na 3,5 gwiazdy. Ten z dwoma gwiazdkami nie potrafił ostatnio obalić typka z wrestlingiem (primaries) na dwa.
 
Sparring Worth to na pewno świetny sposób, żeby ocenić możliwości zawodnika, bo tam jest brane pod uwagę wszystko, co się liczy w czasie walki, czyli secondaries i physical skills też. Tyle, że rywala przed walką nie zawsze da się podejrzeć, zwłaszcza jeśli trzyma całą swoją ekipę w jednym, prywatnym gymie :P



Z drugiej strony, jeśli chcemy podbijać sobie któreś primary, to najłatwiej będzie, jeśli pozostałe skille z tej dziedziny są niskie. To oznacza niskie Sparring Worth i mniejsze problemy ze znalezieniem wartościowych sparingpartnerów. Secondaries można dołożyć później, przy okazji odpowiednie primary też trochę idzie do góry.
 
Sparring worth wlicza też doświadczenie zawodnika, czyli botów już nie ma tak jak byli. Ktoś kto stoczył z 10 walk zawsze będzie miał ten mały push w porównaniu do wytrenowanego na maxa, ale z 0 kontem walk.



No i BARDZO wpływające na gwiazdki jest też morale...



Uefo, na dniach robimy przelew,ok?Zaszlalałym i kupił 5 slotów, ale sporo to jednak kosztuje, a patrząc na moją chęć rezygnacji to nie najlepszy sposób, Vip to jeszcze pół biedy ;)
 
estem w tej grze początkujący i prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu pewnej sprawy. Może się to wydawać głupie, ale przebrnąłem przez wszystkie strony tego wątku i kilka innych na forum gry, ale wciąż tego nie rozumiem.

Chodzi o trening.

Tworzę zawodników mniej-więcej zgodnie z zaleceniami, jakie przeczytałem tu i tam. I chcę ich potem podtrenować, bo ustawiałem tak, jak radzono, czyli np. najniższą możliwą siłę i kondycję, które później podobno najłatwiej podnieść. No i właśnie...
Mam zawodnika, kondycja 10, siła 1 i rozciągliwość też 1. Ustawiam mu w gymie trening - codziennie rano kardio, a co drugi dzień ciężary/joga (wymiennie, w sumie każde trenowane po 3 razy tygodniowo), do tego kupiłem polecane tu suple "granaty" przeciw stracie energii. No i mija jakiś czas, a ja mam wrażenie, że w ogóle te ćwiczenia nie odnoszą skutku. Staty się nie polepszyły. Niby rosną te żółte paseczki, ale z tego co czytałem, to one oznaczają, że skill się pogarsza, zamiast polepszać (co by się zgadzało, bo żółty ticker rośnie przy np. def grappling albo knees, a przecież jeszcze nawet nie zacząłem treningu innego niż fizyczny).

Stąd moja prośba - czy moglibyście rozwiać wątpliwości? Po jakim czasie trening osiąga jakiś efekt? I co naprawdę oznaczają te żółte paski? Że skill spada, czy że się zwiększa?

Dzięki.
 
Ja z odzywką Muscle Bulk 159+ praktycznie u kazdego, kto ma sile 5-7 mam przyrost o jeden plus na kazdym treningu. Do cwiczenia cardio uzywaja odzywki Increasa Stamina, do sily tak jak podalem Muscle Bulk. Granat pozwoli Cie redukowac ilosc straconej na trening energii, ale przyrost bedzie wolniejszy...Flexibility na 1 to zly pomysl, no ale juz to zrobiles;>



Sila w przeciagu tygodnia z ciaglymi sesjami "weights" rosnie u moich o 2-4 (troche domyslam sie, poniewaz akurat zadne zupelnie caly tydzien Weights nie cwiczyl, ale przyrost jest dosc szybki, choc nie taki jak Conditioningu).



Strona 22 tematu i moj post sporo pomaga w treningu.
 
Flexibility na 1 to nie taka znowu tragedia - można to wytrenować w każdym gymie, nie trzeba szukać miejsca z wyspecjalizowanymi sesjami Circuit Training.

@KidKoala
Kiedy widać efekty treningu? Jeśli nie masz VIP'a to dopiero jak podskakuje o cały poziom, a ile to zajmie, to już zależy od bardzo wielu rzeczy.
- na jakim poziomie jest dany skill (łatwiej podskoczyć z 1 na 2 niż 11 na 12)
- jak szybko się uczy Twój zawodnik (to można tylko z czasem zaobserwować) i jak ma rozłożone aptitude
- umiejętności trenera i wielkość grupy, w której ćwiczysz
- stan sprzętu w gymie
- pasek energii zawodnika
- możliwe, że nawet morale, nie jestem pewien.

A te paski pokazują, kiedy nietrenowany skill zacznie spadać. Parę (naście?) stron temu sam się tu produkowałem i tłumaczyłem jak to działa, ze zdjęciami. Poszukaj ;)

EDIT: No dobra, trochę więcej niż paręnaście stron temu :P Dokładnie na 63-ej.
 
Dwie walki podlinkuje bo ch*j mnie trafia tak jak Born2Killa.



http://www.mmatycoon.com/fightcommentary.php?FTID=370432



Takedown offence na 12, speed na 10, wrestling na 11. To jest kurde niemożliwe, stracilem wiarę w tą gre. Gdzie tu realizm ? To tak jakby nie wiem Clay Guida nie umiał obalić Maćka Górskiego.



i druga walka :



http://www.mmatycoon.com/fightcommentary.php?FTID=359809



Wrestlign na 11, takedown offence na 10 i speed na 6 (tu upatrywałem się tego, że mój fighter nie umiał obalić). Dajcie spokój, co za gówno.
 
No masakra,zwlaszcza ten z wrestlingiem abysmal i white beltem...powiedz jak ustawiles agression/counter i accuracy/dmg? To chyba klucz do tego. Trzeba sie zastanowic, bo naprawde czesto gameplan ma znaczenie, ale w zycu to nie zawsze nawet jak striker jest nastawiony, ze bedzie obalany to zdola się obronic. Toney myslal, ze Randy bedzie z nim boksowal?Nie sadze, wiec bylo to cholernie przewidywalne, Toney dosc silny na pewno jest, a nawet chwile walka przed obaleniem nie trwala;) Roznica w primaries powinna byc wymierna jednak, a jest jak jest i to widze nie tylko ja tak mam i nie tylko ja z doswiadczonym fighterem badz jego menadzerem...No, ale odpowiedz na pytanie z pierwszej linijki.



Co do walki Rawicza,odnosze wrazenie, ze teraz sporo wyzszy fighter nie ma zbytnio szans obalic niskiego, a tu roznica byla naprawde spora 225cm vs 190cm.
 
Ustawiłem counter, i takedown na jakieś 60 procent. Nie chciałem zostać trafiony jakimś lucky punchem... Nie wiem teraz totalnie jak poustawiać slidery w walkach
 
Zwłaszcza pierwsza walka wygląda jak zdecydowanie za wysokie try takedowns, a co do drugiej... na pierwszy rzut oka bez sensu, ale:
- speed 6 u Twojego zawodnika na pewno nie pomaga
- zwróćcie uwagę na przeciwnika - stworzony chyba w okolicach Bożego Narodzenia, jako 25-latek. Od tamtej pory w zasadzie wcale nie podbite primaries (prawdopodobnie +1 do wrestlingu i góra +2 do BJJ, skoro ciągle ma biały pas). A trenuje w świetnym gymie, przynajmniej teraz. Wniosek? Musiał pakować wyłącznie fizyczne i secondary. Miał dużo czasu i cholera wie co tak naprawdę potrafi.
- wiem, że z jednej strony mamy wrestling na 11, z drugiej na 2, ale jeśli tamten gość ma świetne Speed, Strength, Balance i Takedown Defence to mogło wyjść tak jak wyszło. Zwłaszcza przy niskim speedzie u Twojego zapaśnika i prawdopodobnie za wysokim try takedowns.
 
Ciekawe czy ma faktycznie takie super...jak ja walczylem z typami 110k-120k to sie tego spodziewalem wlasnie, ale tutaj to az dziwnie wyglada.



Nie wiesz jak ustawiac,widzisz,masz to uczucie co ja parokrotnie w ostatnim czasie. Try takedowns dales tyle ile mial CJ, ktory troche pomarkowal, trafil w stojce,poszedl po obalenie i zdzialal je...counter mialem na 70%, Ty 60%...



Najlepiej zapytaj tych gosci jakie mieli ci zawodnicy kluczowe staty, to się dowiemy cos wiecej...No, ale dla gry niedobrze, że stwarza bezradnosc w dosc aktywnych managerach, majacych organizację, sklepy i jeszcze walczacych dosc czesto swoimi fighterami...Ten silnik zmienil sie bardziej niz myslimy na to wyglada.
 
Back
Top