Mike Tyson wskazuje zwycięzcę pojedynku Tysona Fury’ego z Oleksandrem Usykiem

MMARocks.pl

Cohones4Life
MMARocks
fury-usyk-mike.jpg


Mike Tyson mimo nie najlepszej formy Tysona Fury'ego w walce z Francisem Ngannou wierzy, że Fury wygra w zestawieniu z Oleksandrem Usykiem. Do pojedynku mistrzów dojdzie w lutym 2024 roku w Arabii Saudyjskiej.

Tyson Fury w październiku tego roku zmierzył się z Francisem Ngannou w ringu bokserskim. Kiedy to niemalże wszyscy specjaliści skreślali Ngannou przed walką, ten pokazał, że może rywalizować z Furym jak równy z równym i przegrał minimalnie na kartach punktowych. Wciąż niepokonany legendarny Gypsy King miał po walce zmierzyć się z również niepokonanym Oleksandrem Usykiem w grudniu tego roku, ale przez ciężką walkę z Kameruńczykiem pojedynek z Ukraińcem przesunął się w czasie. Na temat zestawienia Fury'ego z Usykiem wypowiedział się w rozmowie z Fight Hub TV legendarny Mike Tyson, który pomagał Ngannou przed walką z Anglikiem.

Powinniśmy pamiętać o jego występie z Ngannou, ale musimy zrozumieć, że nadal jest mistrzem. Dał tej nocy wielką szansę Francisowi, to była wielka walka. Miał po prostu złą formę, nie miał swojego dnia. Wszyscy tak mamy i tak właśnie było w jego przypadku.

Jeśli chodzi o jego starcie z Usykiem, wierzę w wygraną Fury'ego. Myślę, że jest najlepszym zawodnikiem na całym świecie, szczególnie w kategorii ciężkiej. Wielcy zawodnicy przegrywają, wielcy zawodnicy wyglądają czasem słabo, ale to nie oznacza, że są wielcy.

Starcie Fury'ego z Usykiem wyczekiwane jest przez niemalże wszystkich fanów boksu. Będzie to pojedynek, który zunifikuje pasy mistrzowskie organizacji WBC, WBA, IBF oraz WBO.

Niepokonany Usyk (21-0 BOKS) w ostatnim pojedynku we Wrocławiu w sierpniu tego roku znokautował w 9. rundzie Daniela Duboisa. 36-letni Ukrainiec wcześniej pokonywał dwukrotnie mocnego Anthony’ego Joshuę przez decyzje sędziowskie. Usyk wygrywał w swojej karierze również z takimi nazwiskami jak m.in. nasz rodak, Krzysztof Głowacki czy Derek Chisora. 14 z 21 zwycięstw zdobywał przez KO/TKO.

Fury (34-0-1 BOKS) w ostatnim pojedynku wygrał przez niejednogłośną, bardzo bliską decyzję sędziowską z wcześniej wspomnianym byłym mistrzem kategorii ciężkiej UFC, Francisem Ngannou. W pojedynku, Predator ustrzelił Fury’ego, który był jednak w stanie wrócić do walki po nokdaunie w 3. rundzie. Legendarny bokser w przeszłości wygrywał z m.in. Deontayem Wilderem, Dillianem Whyte’em czy Wladimirem Klitschko. Popularny 35-latek w przeszłości 24 z 34 wygranych zdobywał przez KO/TKO.

 
Im bliżej tej walki tym bardziej się skłaniam ku wygranej Usyka.

Cygan chyba nie da rady się na nim wieszać przez 12 rund.
 
Im bliżej tej walki tym bardziej się skłaniam ku wygranej Usyka.

Cygan chyba nie da rady się na nim wieszać przez 12 rund.
A jak będzie miał te 120-125 kg to tym bardziej nie nadąży, ciekawie tylko z jaką wagą wejdzie do ringu... najmniej to miał ostatnimi laty z Wallin'em (115,4 kg) ale to było już jednak 4 lata temu, a z Władkiem (112 kg) 8 lat temu..., myślę że będzie to 115-120 kg, albo się jednak Tyson mocno spręży i nad zaskoczy super formą fizyczną.
 
Chciałem by Fury wygrał, ale po tym co odwalił z czarnymblmemem to już nie jestem pewny - w zasadzie mam to już chyba w dupie. Pewnie wygra Usyk bo będzie to takie korzystne marketingowo dla tych co się spuszczają nad upainą.
 
Back
Top