Medyczne Patologie (+18, bardzo drastyczne!)

Gienek możesz mi powiedzieć czy warto to wszystko robić?
Mam hujowe wyniki tomografii zatok i zalecają mi operacje zatok ale pierw trzeba zrobić przegrodę nosową a dopiero później zatoki. Pytam bo różnie gadają o tych przegrodach i zatokach, że może się bardziej od tego popierdolić niż jest.
Przegrodę nosową już miałem termin ale przeniosłem na wiosnę bo się boję jak cholera iść do szpitala.

A może coś wiesz o tym szpitalu? Szpital wielospecjalistyczny w Gliwicach ul. Kościuszki, tam mam mieć zabieg. Czy robią tam te zabiegi dobrze. Może ktoś z forumowiczów miał takie zabiegi i może się coś wypowiedzieć na ten temat?

Gienek jak co to mogę Ci gdzieś przesłać wyniki tego tomografu zatok.

Szukam jakiejś opini na temat takich zabiegów bo jeden lekarz mówi robić a inny nie robić. Nie ukrywam że się tego boję i jak przyjdzie wiosna to itak nie wiem znowu czy iść na ten zabieg.
 
Gienek możesz mi powiedzieć czy warto to wszystko robić?
Mam hujowe wyniki tomografii zatok i zalecają mi operacje zatok ale pierw trzeba zrobić przegrodę nosową a dopiero później zatoki. Pytam bo różnie gadają o tych przegrodach i zatokach, że może się bardziej od tego popierdolić niż jest.
Przegrodę nosową już miałem termin ale przeniosłem na wiosnę bo się boję jak cholera iść do szpitala.

A może coś wiesz o tym szpitalu? Szpital wielospecjalistyczny w Gliwicach ul. Kościuszki, tam mam mieć zabieg. Czy robią tam te zabiegi dobrze. Może ktoś z forumowiczów miał takie zabiegi i może się coś wypowiedzieć na ten temat?

Gienek jak co to mogę Ci gdzieś przesłać wyniki tego tomografu zatok.

Szukam jakiejś opini na temat takich zabiegów bo jeden lekarz mówi robić a inny nie robić. Nie ukrywam że się tego boję i jak przyjdzie wiosna to itak nie wiem znowu czy iść na ten zabieg.
Jeżeli chodzi o zatoki to jest przejebana sprawa. Ja miałem nos połamany i od zawsze problemy z zatokami i też mnie za parę lat czeka operacja przegrody.
Masz problemy z oddychaniem w trakcie dnia czy bezdech senny?
 
@Siwy25_1 ehhh trudny temat. Ogólnie to jestem astmatykiem aczkolwiek nie mam napadów duszności itd czyli astma lekka No ale jednak. Nie mam jako tako problemów z oddychaniem, ale w nocy chrapie.

Tylko że, raz na mniej wiecej dwa lata zdarzają mi się bóle zatok, na ogół jesienią.
Około 2 tygodniowe. No i zrobiłem w końcu tomograf i mam opis na całą kartkę ogólnie, zatoki niedrożne z jednej strony możliwe polipy, i inne ciulstwa jakieś tam są opisane, ale to jutro znajde opis i coś napisze na ten temat. Opis jest długi i dla mnie nie do końca zrozumiały. Tylko nie wiem też czy nie było tak że akurat miałem problem i to wszystko wyszło na badaniu akurat wtedy czy wyszło by mi tak zawsze. Otolaryngolog powiedział że, to samo się nie poprawi i trza operować. Ale po akcji covid moje zaufanie do lekarzy spadło i nie mam pojęcia co robić.
Z jednej strony chciałbym to naprawić a z drugiej obawiam się problemów po tych zabiegach.

Przegroda nosowa krzywa, z lewej strony nie drożna No i to jest ponoć powód tych zajebanych zatok.
 
Gienek możesz mi powiedzieć czy warto to wszystko robić?
Mam hujowe wyniki tomografii zatok i zalecają mi operacje zatok ale pierw trzeba zrobić przegrodę nosową a dopiero później zatoki. Pytam bo różnie gadają o tych przegrodach i zatokach, że może się bardziej od tego popierdolić niż jest.
Przegrodę nosową już miałem termin ale przeniosłem na wiosnę bo się boję jak cholera iść do szpitala.

A może coś wiesz o tym szpitalu? Szpital wielospecjalistyczny w Gliwicach ul. Kościuszki, tam mam mieć zabieg. Czy robią tam te zabiegi dobrze. Może ktoś z forumowiczów miał takie zabiegi i może się coś wypowiedzieć na ten temat?

Gienek jak co to mogę Ci gdzieś przesłać wyniki tego tomografu zatok.

Szukam jakiejś opini na temat takich zabiegów bo jeden lekarz mówi robić a inny nie robić. Nie ukrywam że się tego boję i jak przyjdzie wiosna to itak nie wiem znowu czy iść na ten zabieg.

Ja miałem robioną razem przegrodę i punkcję zatok jakieś 10 lat temu. W sumie to za dużo mi nie pomogło. Nos w pełni drożny mam w zasadzie tylko latem, ale też laryngolog mi powiedział że sam zabieg za dużo nie da i w moim przypadku, irygacja zatok powinna być dla mnie jak mycie zębów. Dopiero to mogłoby coś poprawić, a że mi się nie chce...płukać zatok oczywiście, zęby myje.
 
@Siwy25_1 ehhh trudny temat. Ogólnie to jestem astmatykiem aczkolwiek nie mam napadów duszności itd czyli astma lekka No ale jednak. Nie mam jako tako problemów z oddychaniem, ale w nocy chrapie.

Tylko że, raz na mniej wiecej dwa lata zdarzają mi się bóle zatok, na ogół jesienią.
Około 2 tygodniowe. No i zrobiłem w końcu tomograf i mam opis na całą kartkę ogólnie, zatoki niedrożne z jednej strony możliwe polipy, i inne ciulstwa jakieś tam są opisane, ale to jutro znajde opis i coś napisze na ten temat. Opis jest długi i dla mnie nie do końca zrozumiały. Tylko nie wiem też czy nie było tak że akurat miałem problem i to wszystko wyszło na badaniu akurat wtedy czy wyszło by mi tak zawsze. Otolaryngolog powiedział że, to samo się nie poprawi i trza operować. Ale po akcji covid moje zaufanie do lekarzy spadło i nie mam pojęcia co robić.
Z jednej strony chciałbym to naprawić a z drugiej obawiam się problemów po tych zabiegach.

Przegroda nosowa krzywa, z lewej strony nie drożna No i to jest ponoć powód tych zajebanych zatok.
Ja mam co parę lat ostre zapalenie zatok i tydzień wyjęty z życia. Przegrodę zrobię jak zaczną się problemy ze snem.

Jak masz z jednej strony niedrożne to operacja przegrody może pomóc. Nie rozwiąże wszystkich problemów, ale może ułatwić funkcjonowanie.
Moja mama miała polipy na zatokach i od zwykłej irygacji jej przeszło, jak nie masz jakiś super dużych to też może pomóc.

Też nie ufam lekarzom, ale dla swojego komfortu życia czasem trzeba do nich pójść.
 
to ja też się wypowiem
Mam jakieś spierdololo że raz mi się gorzej oddycha lewą a raz prawą, a po południu to zwykle full wypas i oddycham normalnie
 
To prawda, a tak na serio im ciemniejsza bułka tym gorsza, bo to nie jest ciemna mąka tylko jest dojebane więcej karmelu. Tak właśnie karmelu nie żartuję i dlatego mają taki wysoki indeks glikemiczny.
To nawet nie jest karmel tylko barwnik 150d amoniako-siarczyn zdaje się.
 
też tak strzelam
U mnie to chyba rodzinne
Mam pytanie laika
Czy jak masz krzywą przegrodę nosową to masz też krzywy nos?
Ja mam prosty nos a przegrodę mam krzywą. W razie kataru zawsze lewą stronę mam niedrożną. Najgorzej jak zdecyduje się na zabieg a pójdę zagrać w piłkę i dostanę piłką w nos to mam obawy że ta przegroda się znowu wykrzywi. Może się tak zdarzyć ?
 
Gienek możesz mi powiedzieć czy warto to wszystko robić?
Mam hujowe wyniki tomografii zatok i zalecają mi operacje zatok ale pierw trzeba zrobić przegrodę nosową a dopiero później zatoki. Pytam bo różnie gadają o tych przegrodach i zatokach, że może się bardziej od tego popierdolić niż jest.
Przegrodę nosową już miałem termin ale przeniosłem na wiosnę bo się boję jak cholera iść do szpitala.

A może coś wiesz o tym szpitalu? Szpital wielospecjalistyczny w Gliwicach ul. Kościuszki, tam mam mieć zabieg. Czy robią tam te zabiegi dobrze. Może ktoś z forumowiczów miał takie zabiegi i może się coś wypowiedzieć na ten temat?

Gienek jak co to mogę Ci gdzieś przesłać wyniki tego tomografu zatok.

Szukam jakiejś opini na temat takich zabiegów bo jeden lekarz mówi robić a inny nie robić. Nie ukrywam że się tego boję i jak przyjdzie wiosna to itak nie wiem znowu czy iść na ten zabieg.
Podeślij mi tomograf na [email protected] jutro będę w pracy to zapytam swoich laryngologów.

Jeśli jest tak jak piszesz ze są niedrożne to chyba beż zabiegu się nie obejdzie, aczkolwiek musze widzieć opis.

Dwa mój kumpel miał problem z chrapaniem zrobił zabieg i dalej chrapie tylko że tam był problem z podniebieniem. Ja chrapie zatoki mam ok, podniebienie mam ok tylko jestem ulaną kurwą hehehe

Trzy ostatnie u nas ziomek przyszedł na przegrodę i został warzywem, ale to wina anestezjologa, bo zjebał i zaintubował go do żołądka a nie do płuc no i się nie obczaił.

Cztery co do szpitala to nie wypowiem się, aczkolwiek zatoki i przegrody to takie standardowe zabiegi I zrobią je wszędzie.
 
Kiedyś opowiadałem historie o Panu Wiewiórce. Typ spizgał się koksem i wjebał do łba że połknął wiewiorke, po czym wydrapał ją widelcem. Dzisiaj odnalazłem epickie foty z tego zdarzenia
received_1508296075864117.jpeg
received_1508295839197474.jpeg
 
Kiedyś opowiadałem historie o Panu Wiewiórce. Typ spizgał się koksem i wjebał do łba że połknął wiewiorke, po czym wydrapał ją widelcem. Dzisiaj odnalazłem epickie foty z tego zdarzenia
View attachment 52305View attachment 52306
Jak jest podejrzenie, ze pacjent jest na jakims towarze robi sie toksykologie i czeka na wyniki przed ewentualna operacja czy w krytycznych przypadkach po prostu sie kroi na ryzyku ?
 
Kiedyś opowiadałem historie o Panu Wiewiórce. Typ spizgał się koksem i wjebał do łba że połknął wiewiorke, po czym wydrapał ją widelcem. Dzisiaj odnalazłem epickie foty z tego zdarzenia
View attachment 52305View attachment 52306
Co to trzeba mieć w głowie, żeby coś tak wstrętnego zrobić sobie samemu... Wiewiórkę jeszcze rozumiem, ale żeby mieć taki dywan?
 
Back
Top