Matura 2016

Dla mnie ta usta jest pojebana. Wchodzisz i losujesz pytanie, nie wiesz na co trafisz, masz 15 minut na przygotowanie. Tego sie boję najbardziej - trafię na chujowy temat, o gramatyce, języku, wyrazach modnych, czy snobizmie językowym i jestem w dupie. Bo do czego to odniosę? Co mogę mówić na takie tematy? W internecie nigdzie nie mogę xnaleźć podpowiedzi. Jeżeli trafię na jakiś normalny motyw, to go przyrównam bez problemu do lektur, książek, serialów czy autobiografii Rondy Rousey (do której nie dojdą tak na prawdę, bo jest po angielsku).

I tak - dzisiaj mam ustna z polskiego. Jedyny egzamin podczas matury, przed którym się stresuję. Przed niczym innym. Czytałem właśnie proponowane tematy, streszczenia, ale wszystko mi się we łbie pierdoli. No tragedia, nie wiem co robić, zaraz chyba biegać idę.
 
Dla mnie ta usta jest pojebana. Wchodzisz i losujesz pytanie, nie wiesz na co trafisz, masz 15 minut na przygotowanie. Tego sie boję najbardziej - trafię na chujowy temat, o gramatyce, języku, wyrazach modnych, czy snobizmie językowym i jestem w dupie. Bo do czego to odniosę? Co mogę mówić na takie tematy? W internecie nigdzie nie mogę xnaleźć podpowiedzi. Jeżeli trafię na jakiś normalny motyw, to go przyrównam bez problemu do lektur, książek, serialów czy autobiografii Rondy Rousey (do której nie dojdą tak na prawdę, bo jest po angielsku).

I tak - dzisiaj mam ustna z polskiego. Jedyny egzamin podczas matury, przed którym się stresuję. Przed niczym innym. Czytałem właśnie proponowane tematy, streszczenia, ale wszystko mi się we łbie pierdoli. No tragedia, nie wiem co robić, zaraz chyba biegać idę.

Panie będę trzymał kciuki, i koleżanka też :werdum:
 
W poprzednim roku taki temat byl zajebisty jeden :Nawiązanie do tradycji rycerskiej w tekstach kultury. Omów zagadnienie, odwołując się do załączonego plakatu z III części Gwiezdnych Wojen – Zemsta Sithów oraz wybranych utworów literackich.
A ja pewnie wylosuję jakieś gówno jak np.W tym roku:
27. Za pomocą jakich środków językowych może być realizowana funkcja ekspresywna w tekstach kultury? Omów zagadnienie, odwołując się do fragmentu tekstu "Życie dworskie" Ignacego Krasickiego, własnych doświadczeń komunikacyjnych oraz wybranego tekstu kultury. (27)

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/matura-2016/a/matura-ustna-polski-2016-tematy-pytania-na-maturze-ustnej-z-polskiego-10-maja-2016-pytania,9972067/
 
@midern Jak nie masz pojęcia co mówić to lej wodę nawet pokątnie o pierdołach wtrącając co chwilę zagadnienie które masz omówić (czyt.pytanie) , ważne żeby się nie zamykać ;) powodzenia ! U mnie matura 11 lat temu ehhh ciężko uwierzyć jak czas zapierdala..
 
Pojawił się taki temat na maturach w tym roku:
17. Gra jako metafora postępowania człowieka. Plakat "Gry o tron".

I teraz bądź tu mądry - chodzi tu o grę komputerową, czy grę na scenie, jako aktor?
 
18. Pierdol się
pawcioemota.png
 
Back
Top