Marsz Niepodleglosci 11.11.11

Przecież nikt tu nie twierdzi , że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to hasło nawołujące do agresji... Niekompetencji tej "dziennikarki" nie da się racjonalnie wytłumaczyć.



Z Twoich słów wynika, że nie dziwi Cię, że ktoś pali czyjś samochód w reakcji na jakieś słowa. Mnie to dziwi, bo to nie jest akceptowalne przeze mnie zachowanie. Tak samo jak dziwi mnie zapraszanie do Polski niemieckich chuliganów w reakcji na organizowanie marszy przez narodowych radykałów. No ale według Twojej logiki to powinno być ok bo przecież "Jak uczy fizyka, kazda akcja rodzi reakcje." ;)
 
Malinowsky i &. Proszę o komentarz do 2 filmików. Pierwszy pokazuje "interwencję" pana policjanta na Nowym Świecie wobec przechodnia/widza parady żołnierzy w strojach historycznych. Coś dla miłośnikow 1 UFC i japońskiego MMA.



Drugi filmik, to zachowanie policji wobec pokojowo nastawionej grupy Niemców, ubranych w karnawałowe maski i wyposażonych w niegroźne zabawki, przez godzinę spacerujących po Nowym Świecie i rozmawiających z Polakami, w tym m. in. z uczestnikami parady wojsk "historycznych". Policja asystuje ich truchcikowi, a następnie pozwala zająć miejsca w kawiarni (Dziś większość z nich została wypuszczona bez zarzutów, tj. mogą domagać się odszkodowania za niesłuszne zatrzymanie, a część dostała mandaty za wykroczenie).



 
Przecież nikt tu nie twierdzi , że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to hasło nawołujące do agresji... Niekompetencji tej "dziennikarki" nie da się racjonalnie wytłumaczyć.




Przedtem ktos twierdzil, ze zmienilo znaczenie (Yagiel) :-), a te dwa asy wyzej sa bardziej zaintersowane wkreceniem mi czegos niz odnoszeniem sie do jakichkolwiek faktow :-)





Z Twoich słów wynika, że nie dziwi Cię, że ktoś pali czyjś samochód w reakcji na jakieś słowa. Mnie to dziwi, bo to nie jest akceptowalne przeze mnie zachowanie.


Heilreis - nie wkrecaj prosze. Od kiedy zrozumienie, dlaczego cos sie dzieje (w tym przypadku - dlaczego tak ludzie nie lubia TVNu), rowna sie akceptacji takiego zachowania?



Dla porownania analogiczny, abstrakcyjny przyklad: jesli rozumiesz, ze dane okolicznosci dorastania mogly sie przyczynic do tego ze ktos popelnia przestepstwo, czy to zrozumienie ma oznaczac akceptacje danych czynow? Bo jesli stosujemy takie kryterium, to socjologowie masowo akceptuja roznego rodzaju dziwne zachowania ;)




Tak samo jak dziwi mnie zapraszanie do Polski niemieckich chuliganów w reakcji na organizowanie marszy przez narodowych radykałów. No ale według Twojej logiki to powinno być ok bo przecież "Jak uczy fizyka, kazda akcja rodzi reakcje." ;)


Pewnie :) Przeciez te cale miejscowe lewactwo, to takie miekkie pipki, ze musza szukac pomocy wsrod zadymiarzy z za granicy. Cale te lewackie zgromadzenie i akcje, to reakcja na marsze niepodleglosci - im nie zalezy na swietowaniu 11.11, tylko na przeszkadzaniu innym w swietowaniu.



Znowuz - zrozumienie mechanizmu w zaden sposob nie warunkuje oceny danego czynu.



PS. Fajna jest tez narracja - kibice w kominiarkach - bandyci, trzeba zakazac zaslaniania twarzy. Niemieckie i polskie lewaki w kominach, chustach itd. - musza sie chronic :-)
 
Przedtem ktos twierdzil, ze zmienilo znaczenie (Yagiel)



nie przekręcaj moich słów i nie rób ze mnie idioty. Odnosiłem się jedynie do grup muzycznych które świadomie zmieniały sens i znaczenie tych słów,co widocznie podchwyciła dziennikarka.
 
Jeśli nie dziwi się taka reakcja, to znaczy, że uważasz ją za naturalną. Ja nie jestem w stanie zrozumieć mechanizmu palenia samochodów z powodu złej interpretacji haseł. Reakcja jest totalnie niewspółmierna do czynu. To tak, jakby pisarz spalił samochód krytykowi z powodu nieprzychylnej recenzji książki. JAK MOŻE CIĘ TO NIE DZIWIĆ ? Przestań pieprzyć o zrozumieniu mechanizmu, bo tutaj nie ma nic do zrozumienia. Jest tylko głupota i agresja, które należy tępić, a nie próbować zrozumieć.



A co do tych sytuacji z policją i niemieckimi anarchistami to naprawdę nie trzeba nikogo przekonywać, że to były niedopuszczalne incydenty. Nikt tutaj nie broni lewaków, ale nie zgodzę się na wybielanie drugiej strony, co pan Zellboy usilnie próbuje robić.
 

nie przekręcaj moich słów i nie rób ze mnie idioty. Odnosiłem się jedynie do grup muzycznych które świadomie zmieniały sens i znaczenie tych słów,co widocznie podchwyciła dziennikarka.

"Bog, Honor, Ojczyzna" to dewiza Wojska Polskiego, obecna zreszta w silach zbrojnych IIRP. Do tej dewizy odnosza sie rozmaite szerokie srodowiska, a Ty twierdzisz, ze nawoluje do nienawisci, bo Honor tego uzywal. Pomimo, ze to oczywiscie z marszem w ogole nie zwiazane (za to srodowiska typu AK i NSZ, ktore z marszem byly zwiazane, uzywaly tej dewizy w zupelnie jednoznacznym ujeciu). Co wiecej, twierdzisz, ze o to chodzilo tej tepej strzale z TVNu, choc sie slowem o tym nie zajaknela. To Ty probujesz z innych robic idiotow.

Idac tym genialnym tropem myslenia, to WHite561 nawoluje do rasizmu, bo w koncu niektorzy wykorzystuja ten kolor do rasistowskich hasel ;)
Jeśli nie dziwi się taka reakcja, to znaczy, że uważasz ją za naturalną.








przyczyna,
pierwszy w czasie, sprawczy człon związku przyczynowo-skutkowego zjawisk i zdarzeń, zespół warunków (koniecznych i wystarczających) wywołujących dane zjawisko.






Za: Encyklopedia PWN. Czytaj az zrozumiesz.
Ja nie jestem w stanie zrozumieć mechanizmu palenia samochodów z powodu złej interpretacji haseł. Reakcja jest totalnie niewspółmierna do czynu.








Oczywiscie, to byl tylko przyklad, TVN od lat ma takie standardy. Znowuz: zauwazenie reakcji nie jest forma jest oceny. Po prostu - jakos woz Polsatu, czy reporter Rzepy nie zostal zaczepiony, a w TVN byla skierowana zupelnie swiadoma agresja.







Jak juz wspominasz o "pieprzeniu":









A co do tych sytuacji z policją i niemieckimi anarchistami to naprawdę nie trzeba nikogo przekonywać, że to były niedopuszczalne incydenty. Nikt tutaj nie broni lewaków, ale nie zgodzę się na wybielanie drugiej strony, co pan Zellboy usilnie próbuje robić.


Ty lgarzu jeden, pare stron wczesniej kreciles, ze hoho:








Pięknie się patrzy, jak spieprzają. Ale to są chyba naziole, bo słyszałem tam sieg heil. Dobrze mi się wydaje ?

ass="antrazit fs12 mt12">





Wydaje mi się, że tych akurat nie spraszali. Ta ekipa przyjechała sama, bo była okazja do zrobienia zadymy. A to sieg hail słyszałem w 0:27, z tym, że dziś jestem ledwo żywy, więc mogłem się przesłyszeć.








Najpierw widziales w lewackich smierdzielach mitycznych nazistow, ktorymi lewaki probowaly straszyc, a pozniej twierdzilesz, ze ich nikt nie spraszal.







O tym, ze ani razu nie potrafiles sie odniesc do faktow - chocby tego, kto marsz wspieral, to juz nie bede wspominac. Ze masz jeszcze tupet innym zarzucac wybielanie :-)
 
Człowieku, z Tobą jest chyba coś nie tak, piszę wyraźnie o co mi chodzi a Ty jak ten przygłup wmawiasz mi i innym, że łącze "Bóg,Honor,Ojczyzna" z szerzeniem nienawiści! Pytales sie o co chodzilo dziennikarce, to podaje Ci przyklad iz "Bóg,Honor,Ojczyzna" było wykorzystywane jako hasła pewnych środowisk i ani trochę nie odnosiły się one to Dywizji np. tytuł płyty "Bóg,Honor,Ojczyzna=Faszyzm" . Z czym masz problem? Skończ wkładać w moje usta słowa których nie powiedziałem.



Mam pytanie do reszty osób - czy informacja iż zespoły muzyczne wiązały hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna " z treścią faszystkowsą jest jednoznaczne, z tym, że ja uważam to hasło za hasło szerzące nienawiść ? ? ? Może ktoś wytłumaczy temu człowiekowi co ja do niego piszę, bo ręce opadają.



btw: forumowicze podlegają moderacji? Bo nie mam zamiaru pozawalać komuś na wrabianie mnie w takie rzeczy.
 
Rób jeszcze większe odstępy, będzie efektowniej. Odeślij mnie jeszcze parę razy do encyklopedii. Widać wyraźnie, że nie potrafisz się przyznać, że napisałeś coś głupiego. A odnośnie sieg heil to było zwykłe pytanie, bo odniosłem wrażenie, że tam padł ten zwrot. Oczywiście odpowiedziałeś agresywnie. Jeszcze raz podkreślam, że nie wybielam w żaden sposób lewej strony sporu.



Nie było potrzeby odnoszenia się do organizacji wspierających marsz. To były bezdyskusyjne fakty, jednak to nie zmieniało w żaden sposób pozycji ONR i MW jako organizatorów. Zresztą i tak wyszło na moje - marsz przyciągnął oszołomów zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Nie bez znaczenia było, kto był organizatorem.



Zresztą odnoszę wrażenie, że Ty cały czas myślisz, że jestem przeciwnikiem marszu i zwolennikiem lewicy. Jesteś tego rodzaju człowiekiem, który podczas dyskusji nie zauważa 90% zgodności poglądów u dyskutanta, tylko skupia się na tych 10%, z którymi się nie zgadza. Zupełnie jak Korwin Mikke.



Nie ma potrzeby, żebyś reagował tak emocjonalnie. Jeszcze Ci żyłka pęknie i nie będzie miał kto toczyć piany z ust na hasło lewica.
 
Człowieku, z Tobą jest chyba coś nie tak, piszę wyraźnie o co mi chodzi a Ty jak ten przygłup wmawiasz mi i innym, że łącze "Bóg,Honor,Ojczyzna" z szerzeniem nienawiści!




Ponizsze i pozniejsze tlumaczenie tak wlasnie zrozumialem:

Co do "Bóg, Honor,Ojczyzna" to myślę, że chodzi o to, że inne znaczenie te słowa miały w czasach historycznych, a inne w słowach grup faszystowskich.









Pytales sie o co chodzilo dziennikarce, to podaje Ci przyklad iz "Bóg,Honor,Ojczyzna" było wykorzystywane jako hasła pewnych środowisk i ani trochę nie odnosiły się one to Dywizji np. tytuł płyty "Bóg,Honor,Ojczyzna=Faszyzm" .


Ok, czyli nie uwazasz, ze nawoluja do agresji, ale usprawiedliwiasz, dlaczego ta babka plecie takie rzeczy :-)



W dodatku, panna nijak sie do Honoru nie odnosila, wiec skad zalozenie, ze o to jej chodzilo; do tego jeszcze - nawet jesliby sie odnosila, to i tak bzdurny zarzut - jak w przykladzie z kolorem bialym.




Z czym masz problem?


Z ignorantka, ktora plotla takie rzeczy. Reszte sobie mysle wyjasnilismy - choc uwazam jakiekolwiek tlumaczenie jej ignorancji za nie na miejscu.
 
Nie staram się jej tłumaczyć ani usprawiedliwiać, lecz staram się zrozumieć, skąd w jej głowie biorą się takie rzeczy, a muzyka Honoru czy Apatii była jedynie hipotezą.
 
Ostra dyskusja rozgorzała :)- i jak tak czytam co napisaliscie to mam pytanie czemu nikt nie odniósł się do filmików (faktów) dodanych przez Przemysława -np. na drugim widać wyraźnie sporą grupę agresywnych niemieckich huliganów, których ktoś musiał wpuścić przez granicę i to jest logiczne ,że pokojowych zamiarów to oni nie mieli - poza tym zorganizowanie 2 wrogich manifestacji w jednym miejscu pokazuje, że komuś zależało, żeby dopuścić do zadym i zamieszek, żeby odwrócić uwagę od naprawdę waznych spraw - tak samo z krzyżem było.



Według mnie są one celowo wywołane, (dlaczego Policja umożliwiła antyfie te rozruby, a potem zwolnienia z aresztu bandytów ale tylko tych z niemiec praktycznie bez żadnych konsekwencji ) - nie dziwi Was to?



Atak na dziennikarzy nie był bez przyczyny - ponieważ pokazują zakrzywioną prawdę i sieją złą propagandę , zauważcie, że samochody postronnych ludzi nie były niszczone -
 
Nie staram się jej tłumaczyć ani usprawiedliwiać, lecz staram się zrozumieć, skąd w jej głowie biorą się takie rzeczy, a muzyka Honoru czy Apatii była jedynie hipotezą.


Naprawde nie chcialem Ci niczego wkrecac, po prostu tak odebralem to tlumaczenie - bo dla mnie jej sie w glowie biora takie rzeczy z ograniczenia i ignorancji.
 
Na pierwszym filmiku widać psychopatycznego policjana kopiącego kolesia. Z filmiku wycięto fragment, na którym osobnik ten z grupą osób wyglądających na "narodowców" idzie w kierunku policji, ciekawe dlaczego to zostało wycięte? Moim zdaniem policjant, jeżeli to policjant oczywiście , to jakiś psychol i powinien być wywalony z pracy. Nie wiem co tu można komentować? Chyba tylko, że władza deprawuje...



Na drugim filmiku jest grupa okapturzonych, uzbrojonych w pałki kolesi. Z filmiku w zasadzie nie wynika, że byli agresywni i pewnie dlatego policja ich nie atakowała. Nie wiem w jaki sposób mieli być zatrzymani na granicy skoro kontroli granicznej nie ma...



W Polsce prawo umożliwia organizację wielu manifestacji z jendym miejscu, z tego co czytałem tego dnia były zarejstrowane 23 manifestacje z czego większość się nie odbyła. Czytałem też, że Kolorowa Niepodległa zarejestrowana była przed Marszem Niepodległości. Obcokrajowcy zostali zwolnieni bo ich rozprawy zostały przewidzane na grudzień. Część została ukarana grzywnami.



Czyli jak ja na przykład uznam, że pokazujesz zakrzywioną prawdę to mogę spalić Twój samochód? Kto ocenia co jest prawdą i czyj samochód można spalić? TVN to prywatna stacja i choć ja zgadzam się z tym , że bardzo subiektywnie pokazuje rzeczywistość to ma do tego prawo i ja po prostu jej nie oglądam.

Ok, czyli nie uwazasz, ze nawoluja do agresji, ale usprawiedliwiasz, dlaczego ta babka plecie takie rzeczy




Nie zauważyłem, żeby usprawiedliwiał, po prostu pisał, że rozumie, że mogła pomyśleć o tym w podanym przez niego kontekście.




Reszte sobie mysle wyjasnilismy - choc uwazam jakiekolwiek tlumaczenie jej ignorancji za nie na miejscu.


No właśnie, ja uważam, że jakiekolwiek tłumaczenie debilizmu ludzi, którzy palą samochody jest nie na miejscu.
 
Na drugim filmiku jest grupa okapturzonych, uzbrojonych w pałki kolesi. Z filmiku w zasadzie nie wynika, że byli agresywni i pewnie dlatego policja ich nie atakowała. Nie wiem w jaki sposób mieli być zatrzymani na granicy skoro kontroli granicznej nie ma...




Byli agresywni - wg relacji swiadkow bili przypadkowych przechodniow i atakowali uczestnikow grup rekontrucji historycznych. Dlatego tez zostali zawinieci.



Najlepsze, ze lecieli do lokalu Krytyki Politycznej i tam otrzymali "azyl". Kolorowa niepodlegla cos czarno i bandycko wyszla :-)




No właśnie, ja uważam, że jakiekolwiek tłumaczenie debilizmu ludzi, którzy palą samochody jest nie na miejscu.


Nie wmawiaj mi czegos czego nie napisalem, tym bardziej, ze w poprzednim moim poscie do Ciebie bylo wszystko jasno wyjasnione.
 
@heileris "Z filmiku w zasadzie nie wynika, że byli agresywni i pewnie dlatego policja ich nie atakowała "- mówisz poważnie czy żartujesz? Jeżeli to jest dla CIebie miło nastawiona grupka ludzi to nie mam pytań .



"Aktem prawnym, który w naszym porządku prawnym pełni zasadniczą rolę, jeśli chodzi o dostęp do różnych rodzajów broni, jest ustawa z dnia 21 maja 1999r. Określa ona m. in. zasady nabywania, przechowywania i rejestracji broni, jak też zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń. Należy zauważyć, że oprócz broni palnej, do kategorii broni, której przedmiotowa ustawa dotyczy, należy również broń biała, w tym także, zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4 lit. a pakt 1 i 2, pałki posiadające zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierające wkładki z takiego materiału oraz pałki imitujące kij bejsbolowy, wykonane z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału " - mieli pałki w ręce więc już to jest powód do ich zatrzymania



Policja miała informację o przybyciu antify(policja twierdziła, że monitorowała ich przybycie) i mogli najzwyczajniej w świecie prewencyjnie zatrzymać autokar z takimi typkami,przeszukać ich(znaleźli by kije itp) i zawrócić, tak jak to się robi z agresywnymi kibicami. Ja nie popieram działania, że powinno się palić samochody i bić dziennikarzy ,ale doszło do tego i za taki przebieg po cześci sami są sobie winni nierzetelni dziennikarze - rozjuszony tłum robi różnie głupie rzeczy ,a uczyniono wiele by taki tłum sprowokować.



Podsumowując- Władze miasta nie zrobiły nic ku temu by zapobiec wystąpieniu zamieszek, które były w takiej sytuacji nieuniknione, a teraz media całą winę starają się zrzucić na narodowców, którzy chcieli w pokojowy sposób zamanifestować swoje poglądy .Uniemożliwiono im to - blokując ich i prowokując zamieszki pod pretekstem walki z faszyzmem.
 
Policja miała informację o przybyciu antify(policja twierdziła, że monitorowała ich przybycie) i mogli najzwyczajniej w świecie prewencyjnie zatrzymać autokar z takimi typkami,przeszukać ich(znaleźli by kije itp)


Problem w tym, że Policja ich przeszukała i nic nie znaleziono, ktoś musiał zaopatrzyć ich w Polsce.
 
WHite561 - miales racje. Jeden z niemieckich smieciow sproszonych przez polskich lewakow, z tzw. "antify" hajlowal w Warszawie. Zarejestrowal to ponizszy filmik:







Pare sekund po 1:40 hajluje ze slowami "Auschwitz heil". To scierwo zostalo zaproszone przez polskich "antyfaszystow", atakowalo przypadkowych przechodniow i grupy rekonstrukcyjne (min. jest relacja o opluciu przez jednego z lewakow polskiego munduru), a gdy szukali ucieczki przed policja, znalezli schronienie w lokalu Krytyki Politycznej***, gdzie pozostawili nastepujace pamiatki:



j0f992.jpg




Wiecej tutaj: http://wpolityce.pl/wydarzenia/18070-w-kawiarni-krytyki-politycznej-nowy-wspanialy-swiat-w-warszawie-policja-znalazla-min-palki-kastety-gaz-lzawiacy



Konferencje prasowe lewakow prowadzila komunistka (trockistka) z Norwegii Ellisiv Rognlien, zjechalo sie to niemieckie scierwo, zagraniczni lewacy probuja pouczac Polakow, jak mamy swietowac :-)



-----------



Aspektem, ktory jak dotad na forum byl wg mnie slabo przedyskutowany, bylo prowokacyjne zachowanie i brutalnosc policji - policjanci w cywilu prowokowali do starc brutalnoscia, a gdy juz byl problem, wkraczaly biale kaski. Zreszta biale kaski nie sa lepsze. Tu przyklady bezmyslnej brutalnosci zomowcow (bo na inne okreslenie to oni nie zasluguja):







Zanim ktos zacznie udowadniac, ze ten dzialajacy z policjantami koles to nie policjant: http://fakty.interia.pl/raport/zamieszki-w-warszawie/news/to-policjant-kopal-uczestnika-marszu-niepodleglosci,1720779



Ponizej inny filmik, tym razem z regularnymi oddzialami...







Polecam relacje blogera z tego dnia w Warszawie, nagral naprawde konkretny material:







Na koniec - jak wielu uczestnikow mial marsz niepodleglosci:











*** To czysta korupcja swoja droga - Krytyka Polityczna za najem lokalu placi 12zl/m2. Cena rynkowa w tamtej okolicy - 400zl/m2. Dostaja jeszcze dodatkowo dotacje z budzetu panstwa.
 
Ciekawa ralacja i spostrzerzenia użytkownika z forum policyjnego:

(http://www.wykop.pl/ramka/944371/internetowe-forum-policyjne-zobacz-temat-ogien-na-placu-konstytucji/)



Witam wszystkich,

Do zabrania głosu w tej dyskusji skłoniły mnie trzy kwestie:

a) też jestem na garnuszku budżetówki, tylko mój jest napełniany przez "MONar"
b) byłem na Marszu
c) prześledziłem zapisy wideo dostępne w Sieci.

Pierwsze pytanie. Panowie, do jasnej cholery, kto Was uczy "pracy z tłumem"? Jak można sobie pozwolić na tak nieprofesjonalne "wejście z buciorami" w spokojny tłum (pomnik Dmowskiego - tam byłem pod koniec Marszu)? Ludzie wokół mnie byli zupełnie neutralni ale po "wejściu" Policji poleciały mocne wiązanki. W mojej pracy często mieliśmy do czynienia z tłumem, z którego strony butelki, kamienie i wyzwiska to najmniejsze zło, jakie mogło się nam przytrafić. Gdybyśmy się zachowali wobec niego tak, jak Policja blokująca wejście na Plac Konstytucji (potem też wyjścia), to pożylibyśmy może z godzinę.

Drugie pytanie. O jakim sukcesie Wy mówicie? To była totalna klęska. Banda, może ze 200 gówniarzy, pusza Wam z dymem ileś tam radiowozów. Gazujecie się sami nawzajem, jak ostatnie niedojdy! Na filmach widać zagubionych, płaczących od gazu gliniarzy. Gdyby moi ludzie tak się załatwili na jakiejkolwiek akcji, to nie wystawiliby nosa za bramę bazy do końca zmiany! Przecież, gdyby przeciwko Wam ruszyło nie te kilku wyrostków tylko 5% tego tłumu, to by Was po prostu roznieśli na strzępy!

b]Trzecie pytanie. [/b]Żalicie się, że Wam zabronili lać z gładkiej lufy w taki tłum? Czy Wyście do reszty oszaleli? Widzieliście kiedyś, co się dzieje z kilkutysięcznym tłumem, który usłyszy strzały z broni palnej? Nie wiem, czy starczyłoby w Warszawie karetek, żeby wywieźć stamtąd wszystkich stratowanych. A jakby ruszyli np. w Waszą stronę, to wątpię żeby ktoś "brał jeńców".

Podsumowując. Dopiero na końcu winię szeregowych policjantów. Ktoś ich przecież powinien wyszkolić i wyposażyć. Nie wystarczy ubrać młodych chłopaków w ograniczającego ruchy żółwia i dać do ręki pałkę. Za burdel, jaki widziałem wyiniłbym tych, którzy zajmowali się dowodzeniem od szczebla drużyny i wyżej. Dlaczego? Dlatego:

1. Brak jest JAKIEGOKOLWIEK pomysłu na PREWNCYJNE zachowania.
2. PROWOKUJECIE tłum, co jest taktycznie po prostu niedopuszczalne!
3. Dajęcie się zaszachować GARSTCE gówniarzy, co z kolei jest wręcz żałosne.
4. Potem, "przy kamerach", lejecie kogo popadnie i jak popadnie dając popis braku opanowania i pożywkę dla mediów. A po takich akcjach wielkie zdziwienie, że 92% społeczeństwa uważa, że Policja "źle wykonuje swoje obowiązki".

Gdzie byli dowódcy? Kto tak fatalnie zaplanował ten burdel i kto poniesie za to odpowiedzialność?

Na koniec pytanie najważniejsze. Co się stanie, jeżeli kiedyś przeciwko Wam ruszy nie 200 gówniarzy, jak było w Warszawie, tylko 2000 równie zdesperowanych gości? Przecież Was zadepczą!

Niemożliwe? To zobaczcie na relacje z greckich ulic i przypomnijcie sobie o nich, kiedy za kilka miesięcy zadłużenie przekroczy magiczne 55% i Tuski podniosą VAT do 25%, a zaraz za tym pójdą cięcia socjalne. To Wy staniecie w pierwszym szeregu przeciwko wkurzonemu tłumowi. Zajścia z Marszu będą przy tym tylko lekką zaprawą!
Warszawa dała dowód, że w razie buntu wewnętrznego na miarę Grecji, Policja nie ma żadnego przygotowania i pomysłu, jak bez rozlewu krwi spacyfikować ulice. Co gorsza, w Polsce jest "potencjał w narodzie". Można piętnować "kiboli" i podobne środowiska ale należy się liczyć z tym, że w razie poważnej rozruby, w takiej Warszawie może stawić się nawet 100 tysięcy i więcej luda. I co wtedy zrobią? Wyślą nas żeby Was wspierać? Proszę bardzo - ale ja strzelać do rodaków nie będę!

Całe to powyżej, jest w sumie nie prowadzącą do niczego przepychanką, którą (tu masz CAŁKOWITĄ rację) możemy ciągnąć godzinami. Oscylujemy sobie wokół skutków i efektów warszawskiego cyrku nie zauważając przyczyn. Nie chce mi się po prostu wierzyć, że ten burdel nie był zaplanowany. Odniosłem wrażenie, że komuś bardzo mocno zależało, aby przy okazji tego marszu wywołać jak największe zamieszki. Po co?

a) Polska stoi na krawędzi zapaści ekonomicznej. Radosna, kreatywna księgowość Vincenta jakoś maskuje gigantyczne zadłużenie (np. taka przewała, jak "fundusz drogowy"). Sytuacji tej nie da się ciągnąć dłużej niż góra rok.

b) Wcześniej, czy później te 55% zadłużenia stanie się faktem, a za tym idzie:

- automatycznie VAT na 25%
- cięcia socjalne i wydatki budżetowe (w tym pensje/emerytury/dodatki mundurowe)
- podwyżki wszystkich mediów
- dramatyczne obniżenie ratingów Polski
- załamanie kursu złotówki, co w skrócie da podwyżki wszystkiego

c) Trudno sobie wyobrazić, aby tzw. społeczeństwo przyjęło to ze zrozumieniem i uprzejmym potakiwaniem głowami. Zdecydowanie bardziej prawdopodobny jest scenariusz z regularną wojną uliczną, jak w Grecji, tylko na większą skalę.

Dlatego właśnie, jaśnie nam panujący, chcą mieć na taką okazję więcej uprawnień w łapie. Jak kania dżdżu potrzebują zaostrzenia regulacji odnośnie zgromadzeń, tłumienia "zamieszek", użycia "środków specjalnych", etc.. Ci wszyscy "kibole", czy takie imprezy, jak ten Marsz to po prostu kozły ofiarne, które mają pokazać społeczeństwu, jak to jest niebezpiecznie i że trzeba natychmiast zaostrzyć prawo. Warto zauważyć, że Tusk już zapowiada grzebanie przy Konstytucji!

Ale coś mi się wydaje, że nasza Jaśnie Panująca władza, nie spodziewała się aż takiej mobilizacji oddolnej w społeczeństwie. I teraz ma zgryz - czy uda się faktycznie zapanować nad ewentualnymi zamieszkami na skalę krajową. Moim zdaniem - ni cholery!

Problem polega na tym, że po jajach oberwą jak zwykle mundurowi. Wy - bo stoicie na pierwszej linii chociaż "góra" ma w dupie, czy jesteście do tego przygotowani. To Wy będziecie w mediach i to Wasze błędy będą potem "z całą surowością piętnowane". My - bo żeby nadstawiać dupę w jakimś al-Abhim-Pipidowie-Dolnym musimy często sami ją odpowiednio przyodziać, co by jej nie stracić. A jak już zrobimy, co się oczekuje, i przy okazji stacimy rękę, nogę, czy piątą klepkę, to możemy sobie "z honorem na dnie lec", bo etatów dla inwalidów wojennych w wojsku nie przewidziano.

Dochodzę do gorzkiej konkluzji. Gdyby przy jednym stole posadzić "psa", "trepa" i "kibola", postawić flakon gorzały i porozmawiać tak szczerze, bez standardowego napierdzielania na siebie, to mogłoby się okazać, że w sumie chodzi nam o to samo!

A prawdziwy problem polega na tym, że jesteśmy narzędziem w rękach jakiś Michników, Szczuk, Biedroni, Tusków i im podobnych Ziobrów
icon_sad.gif

>
 
Kolejny wymowny obrazek:



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dMtE2cCBWz4



PS. A post goscia o nicku "Tarcza" z milicyjnego forum widze obiegl interent...



PPS. Naprawde polecam podlinkowane wyzej "widzialem naziola".
 
haha ten filmik "widziałem naziola" jest tak samo obiektywny jak relacje tvn-u tylko, ze w drugą strone. Nawet muzyka dograna pod odpowiednie fragmenty, Goebbels by sie nie powstydził
 
haha ten filmik "widziałem naziola" jest tak samo obiektywny jak relacje tvn-u tylko, ze w drugą strone. Nawet muzyka dograna pod odpowiednie fragmenty, Goebbels by sie nie powstydził


Pewnie, ze filmik jest subiektywny - ma komentarze autora, jest zmontowany. Tyle, ze jego subiektywne poglady nijak nie zmieniaja rzeczy, ktore sa jak najbardziej obiektywne - tj. to co jego kamera zarejestrowala:



- lewicowi politycy zaangazowani w akcje lamiaca konstytucyjne prawa obywateli



- "antyfaszysci" rzucajacy sie na przypadkowych przechodniow z polskimi flagami



- to, ze "kolorowa niepodlegla" to banda ubranych na czarno posepnych szczurkow (zestawienie slow Biedronia z ich wygladem - pewnie, ze subiektywne, ale nijak nie zmienia tego, jak wygladali i co on plotl)



- przede wszystkim: faszystowskie/zomowske, w kazdym razie - wrecz totalitarne zapedy policji - banda sadystow obijajaca przypadkowych przechodniow; drastycznie przekraczajaca swoje uprawnienia; prowokujaca (sic!) bojki



- tego jak wygladal sam marsz - liczba uczestnikow, przekroj przez cale wrecz spoleczenstwo



- jak wygladalo trzepanie po powrocie



Porownywanie tego do nazistowskiej propagandy, bo Ci nie pasuje, co bylo zarejestrowane, to totalny absurd.



Najlepsze jest to, ze jakos malo osob zauwaza - byl dym na placu Konstytucji, jak byla policja. Pozniej niespokojnie pod pomnikiem Dmowskiego - znow byla policja. W miedzyczasie, zero policji - zero niepokojow. Widac pewna tendencje...
 
co mi nie pasuje ? przecież ja wiem ze byly szumowiny po tej lewej stronie tylko autor tego filmu pokazał, że wszystko co złe, najgorsze bydło to lewacy a Ci z prawej strony to spokojni patrioci, broniący się tylko przed atakiem. Identycznie jak to pokazywali w tv. Z lewej strony bawiąca się młodzież a z prawej sama dzicz.



Jak jest ten pierwszy film na skrzyżowaniu gdzie nagle lewacy zaczynają rzucać butelkami to na innym filmie jest pokazane jak idzie banda łysych o wiadomych poglądach i dlatego doszło do starcia. Autor jednak zapewne przypadkowo zapomniał nagrać tego elementu :)



Plus do tego ten motyw muzyczny w odpowiednich fragmentach. W dodatku te przypisy do rządu Tuska jakby byli odpowiedzialni za brutalność policji. Kazdy glupi wie ze policja w pewnych obszarach to państwo w państwie gdzie kryją swoich. Czy za rządu PiSu albo kogokolwiek była mniej brutalna ?



Radzę pójść po rozum do głowy i tego ktory niszczy święto niepodległość nazwać po imieniu skurwysynami, bez względu czy jest po lewej czy prawej stronie. Należy pamiętać tez ze za równo po lewej i po prawej stronie są patrioci którzy tak samo kochają ten coraz głupszy naród tylko mają może inną wizje
 
Kurwa przecież to co się tam działo to jest skandal, jak można w ogóle do czegoś takiego dopuścić?, tych niemców co wpadli powinni tak poturbować żeby do niemiec wracali tylko i wyłącznie w karetkach. Ale już szczyt kurwa wszystkiego to to że Polak bije Polaka za to, że miał ze sobą flage Polski nie pojęte dla mnie jak w ogóle coś takiego można zrobić ?! Powiem szczerze zastanawiałem się czy nie zagłosować na Palikota bo go lubiłem i jest ode mnie z miasta miał (podkreślam miał) dobre pomysły ale jak widzę co to pedalstwo robi to nie ma szans na mój głos, w złą strone poszedł i złych przygranął ludzi (a mógł coś zmienić:( ). NIE O TO WALCZYLI NASI PRZODKOWIE, NIE O TAKĄ POLSKĘ !! gdzie się podział patriotyzm ? Coś czuje, że rachunki zostaną wyrównane na euro, będzie straszny meksyk.
 
co mi nie pasuje ? przecież ja wiem ze byly szumowiny po tej lewej stronie tylko autor tego filmu pokazał, że wszystko co złe, najgorsze bydło to lewacy a Ci z prawej strony to spokojni patrioci, broniący się tylko przed atakiem. Identycznie jak to pokazywali w tv. Z lewej strony bawiąca się młodzież a z prawej sama dzicz.




No a co mial pokazac? Byl popoludniu na Marszalkowskiej, pozniej mial jazdy z milicja a dopiero pod koniec marszu trafil tam, gdzie marsz byl. Skoro to widzial, to po grzyba mial tworzyc jakas falszywa symetrie, ktora niektorzy tutaj tak forsuja?



Jak juz pisalem - jego komentarze jego komentarzami, nijak to nie zmienia obrazow ktore zarejestrowal - brutalnosc policji; fanatyzm, zacietrzewienie i glupota "antyfaszystow", oraz to, jak sam marsz wygladal.

Jak jest ten pierwszy film na skrzyżowaniu gdzie nagle lewacy zaczynają rzucać butelkami to na innym filmie jest pokazane jak idzie banda łysych o wiadomych poglądach i dlatego doszło do starcia. Autor jednak zapewne przypadkowo zapomniał nagrać tego elementu :)




Jak masz jakies materialy - to dawaj, chetnie obejrze. O dziwo, materialy ida w jedna strone, pomimo innej narracji w mediach. Nieprzypadkowo wg mnie.




Plus do tego ten motyw muzyczny w odpowiednich fragmentach. W dodatku te przypisy do rządu Tuska jakby byli odpowiedzialni za brutalność policji. Kazdy glupi wie ze policja w pewnych obszarach to państwo w państwie gdzie kryją swoich. Czy za rządu PiSu albo kogokolwiek była mniej brutalna ?


Chodzi Ci o fragment, gdy ten milicyjny smiec obija bezbronnego i jest podklad z Tuska? Bo jakby nie patrzec, to sie Donek troche myli.



Oczywiscie, policja byla od zawsze w IIIRP brutalna, bo to pozostalosc po milicji, jak widac, wiecznie zywa - pokolenia sie zmieniaja, ale przekazuja co przekazuja.



Za rzadow PiSu, Dorn zdaje sie wywalil na zbity pysk nieco starych milicjantow. Podobniez, za rzadow PiSu nie kupowano zabawek przymusu bezposredniego niezgodnych z polskim prawem (LRAD), nie aresztowano ludzi za transparenty, ABW nie nachodzilo studentow robiacych strony internetetowe. Rekordowa ilosc podlsluchow ma miejsce za rzadow PO. Wiec nie wiem jak Ty, ale ja akurat ogromna roznice widze.




Radzę pójść po rozum do głowy i tego ktory niszczy święto niepodległość nazwać po imieniu skurwysynami, bez względu czy jest po lewej czy prawej stronie. Należy pamiętać tez ze za równo po lewej i po prawej stronie są patrioci którzy tak samo kochają ten coraz głupszy naród tylko mają może inną wizje


No i znowu z ta falszywa symetria. Tak wygladal marsz niepodleglosci, prawdziwe uczczenie tego swieta:







Jak dla mnie, piekny widok.



Natomiast lewicowi politycy z banda szczurkow, plecacy jakies bzdety o faszystach istniejacych glownie w ich wyborazniach - niech oni ida w pizdziec z taka wizja.



PS. Jeszcze powtorze - prosze sie zastanowic, jak to wyszlo, ze problemy byly tylko tam, gdzie byla policja...
 
Zelboys , świetny film z marszu!



Ciekawe gdzie latał błękitny24 i newscoopter (czy jak to się tam zwie polsatu), chyba się bali ,że Ci bandyci z marszu ich zestrzelą...



A podobno parę dni wcześniej latał nad okęciem bez zezwolenia ;)
 
Wstrząsający film z marszu Zelboys06 (hasła kluczowe: faszyzm, okrucieństwo, fanatyzm religijny, zło, agresja). Mnie aż ciarki przeszły!



Dla takich chwil warto żyć.
 
Piekny widok, nieprawdaz panowie?



--------------



Nieco mniej wesole - scierwo policyjne pobije, jego sprawiedliwosc nie dotknie, a jego ofiare jeszcze aresztuja :/





Chociaż pan był bity, to jednak pan został oskarżony?



- Postawiono mi zarzut pobicia funkcjonariusza, ale było odwrotnie, to przecież widać. Zarzucono mi, że naruszyłem jego nietykalność cielesną. Zastosowałem siłę fizyczną polegająca na szarpaniu za ubranie podczas pełnienie przez niego obowiązków służbowych. Dziwna sprawa. Zarzucano mi też, że miałem ochraniacze na łokcie, na kolana. Miałem tylko rękawiczki, którymi się jeździ na rowerze, czy ćwiczy na siłowni. Policjant mi mówił, że to są rękawiczki do walki w klatkach. Mam protokół, że mi je zatrzymano. Dostałem 3 miesiące aresztu, ale będę domagał się zmiany tej sytuacji.


http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/pobity_przez_policjanta:_on_mnie_kopal,_ale_to_ja_dostalem_3_miesiace_aresztu_16961



PS.



25ro2uq.jpg




:-)
 
Nie no to jest kpina typ został brutalnie pobity przez niebieskiego i jeszcze został za to oskarżony :-)
 
Nie no to jest kpina typ został brutalnie pobity przez niebieskiego i jeszcze został za to oskarżony
facepalm.gif


W sumie, w kraju, w ktorym mozna dostac pozwolenie zgromadzenie, ktorego celem jest lamanie konstytucyjnych praw innych obywateli, w kraju, gdzie za satyryczna strone o prezydencie wjezdzaja sluzby specjalne nad ranem, w kraju, gdzie brutalnosc policji przewyzsza tylko ich niekompetencja. W tym kraju, to juz jakos nie dziwi.
 
Back
Top