Mała czarna

AndJusticeForAll

M-1 Global
Heavyweight
Jaką kawę pijecie i co polecacie na polskim rynku. Od dłuższego czasu mam problem, żeby zakupić kawę która będzie mi smakować. W sklepach spożywczych wybór żaden w specjalistycznych od zarąbania i ciężko się na coś zdecydować bo jak wtopa to albo w śmietnik albo męczenie się przez jakiś czas i odechciewa się eksperymentów. Smakowała mi Dauwe Egberts czarna, ale lata temu zniknęła z rynku. Do pewnego momentu Tchibo Black & White była dla mnie znośna ale "zepsuła" się. Chciałbym dostać kawę która smakuje i pachnie kawą (mocny aromat), nie jest kwaśna. Teraz mam polecaną w internetach i nie tylko Brasiliana Marfisa i szału nie ma. :tysoncoffe: Zapraszam do dyskusji.
 
Z takich zwykłych sypanych dostępnych w sklepach to SATI jest najlepsza i nie w każdym sklepie dostępne są wszystkie smaki, np. czekoladowa jest zajebista sle i waniliowa dobra, w przeciągu orzechowej nie czułem orzecha...
 
w ekspresie mam zasypaną teraz Mellita Bella Crema Speciale, bez szału, powiedział bym że przeciętniak, kwaskowa ale nie gorzka.
W kolejce czeka jeszcze do spróbowania Lavazza Crema E Aroma, oraz Kimbo Dolce Crema (tą już kiedyś miałem, bardzo fajna, lekka słodycz dla odmiany jak ktoś lubi)

I któreś smaki z palarni White Bear mieliśmy, ale która była dobra a która chuj*wa nie pamiętam (braliśmy wtedy chyba 4 rodzaje), musiałbym notes prowadzić xD

 
Nie ma znaczenia jakie kawy pijecie jeżeli spożywacie majonez Winiary lub Helmans a tym bardziej jak zbydlęcacie się w Makdonaldzie lub KejEFSi
 
Nie pijam kawy, nie smakuje mi nie lubię też niczego o smaku kawy nawet lodów, jeśli już coś ciepłego do picia to polecam herbatę albo barszcz czerwony, pozdrawiam.

I tak nie działa, jak już to wolałbym kreskę zapierdolić :jjsmile:
 
Tylko majonez Kielecki a kawę porzuciłem na rzecz Yerby :fjedzia:
 
majonezy to koński wytrysk, wypierdalać do tematu chujonezach, a YERBA to popitka do niego :burnit:

siracha.png
 
Prima niebieska z dwóch czubatych :gabi_much_love:
No i wystąpił u mnie pewien dysonans. Bo jak z jednej strony można powoływać się na swój gust i krytykować kubki smakowe innych a z drugiej strony pić coś co jest pozostałością z kawy :usunto:

Pomijam sytuacje picia tego u Babć/Mam/gdziekolwiek gdzie ktoś nas częstuje bo wtedy też nie odmówie ( nieśmiertelna kawa Fort w rodzinnym domu :heart:)
 
  • Like
Reactions: jut
No i wystąpił u mnie pewien dysonans. Bo jak z jednej strony można powoływać się na swój gust i krytykować kubki smakowe innych a z drugiej strony pić coś co jest pozostałością z kawy :usunto:

Pomijam sytuacje picia tego u Babć/Mam/gdziekolwiek gdzie ktoś nas częstuje bo wtedy też nie odmówie ( nieśmiertelna kawa Fort w rodzinnym domu :heart:)
Już widzę jak targasz ze sobą na budowę ekspres ciśnieniowy i starannie wyselekcjonowane ziarna ;)
 
Back
Top