Książki

Pieniądze, kryzysy, Rothschildowie, Rockefellerowie itp. Bardzo dobrze się czyta, jak ktoś się wkręci to są trzy części.


352x500.jpg

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/83679/wojna-o-pieniadz
 
Czytał ktoś z Was tą książkę:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/148466/basn-jak-niedzwiedz-polskie-historie-tom-i
Słyszałem jedną opinię, że naprawdę bardzo ciekawa ale chciałbym to z jakąś inną skonfrontować. Ewentualnie być może ktoś jest w stanie polecić coś w tym stylu - tj. książkę historyczną ale opierającą się bardziej na interesujących wydarzeniach i postaciach, oraz ciekawostkach niż na suchych faktach i datach. Niekoniecznie musi dotyczyć historii Polski, może to być historia jakakolwiek.
 
Czytał ktoś z Was tą książkę:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/148466/basn-jak-niedzwiedz-polskie-historie-tom-i
Słyszałem jedną opinię, że naprawdę bardzo ciekawa ale chciałbym to z jakąś inną skonfrontować. Ewentualnie być może ktoś jest w stanie polecić coś w tym stylu - tj. książkę historyczną ale opierającą się bardziej na interesujących wydarzeniach i postaciach, oraz ciekawostkach niż na suchych faktach i datach. Niekoniecznie musi dotyczyć historii Polski, może to być historia jakakolwiek.
Jezeli historia najniwsza. To uderz w reportaże. Będziesz miał opis faktycznych wydarzeń, często pisane przez osoby biorące udział w wydarzeniach, a zminimalizujesz ryzyko natrafienia na odtwórczą książkę która jest tylko zbiorem dat i nazwisk.

Z nowości historycznych to:

Ostatnich gryzą psy.
Wiek krwi.
Trzecia rzesza na haju (kupiłem ojcu)
Jeżeli lubisz historię starożytnego Rzymu albo bardziej tą wewnętrzna, polityka itd to SPQR.

W sumie o te co wymieniłem ludzie często pytają.
 
antywir mi szaleje a to się rzadko zdarza. nie możesz normalnie ?
To go wylacz :)

Edit:
Pobrałem. Ten plik to niezwykly okaz, wyslemy go do laboratorium. :)


Przechuje.

Masz
http://www37.zippyshare.com/v/TW0pm1hj/file.html
Daje tak, bo ludzie tutaj nie potrafia nawet archiwum rozpakować. Sorry, przyzwyczajenie.


A to mozna wrzucać ? Chmura scigał.

Daj maila piękny kawalerze.
Wyslesz mu reszte, bo nie wiem czy szukac?
 
Last edited:
Czytał ktoś z Was tą książkę:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/148466/basn-jak-niedzwiedz-polskie-historie-tom-i
Słyszałem jedną opinię, że naprawdę bardzo ciekawa ale chciałbym to z jakąś inną skonfrontować. Ewentualnie być może ktoś jest w stanie polecić coś w tym stylu - tj. książkę historyczną ale opierającą się bardziej na interesujących wydarzeniach i postaciach, oraz ciekawostkach niż na suchych faktach i datach. Niekoniecznie musi dotyczyć historii Polski, może to być historia jakakolwiek.
takie powieści historyczne
Cherezińska- Legion
Komuda- Bohun
Karski- Tajne państwo
śledziński- Odwaga straceńców, Cichociemni, Tankiści
 
takie powieści historyczne
Cherezińska- Legion
Komuda- Bohun
Karski- Tajne państwo
śledziński- Odwaga straceńców, Cichociemni, Tankiści
Dzięki. Legion nawet posiadam - fajna aczkolwiek trochę chaotycznie fabuła prowadzona jak dla mnie i momentami się w niej gubiłem. Chodzi mi jednak nie do końca o fabułę, ale raczej o książki historyczne, z tym że nastawione bardziej na - powiedzmy - ciekawostki niż suche fakty i daty.
 
Dzięki. Legion nawet posiadam - fajna aczkolwiek trochę chaotycznie fabuła prowadzona jak dla mnie i momentami się w niej gubiłem. Chodzi mi jednak nie do końca o fabułę, ale raczej o książki historyczne, z tym że nastawione bardziej na - powiedzmy - ciekawostki niż suche fakty i daty.
Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski. Wbrew regułom
Marian Zacharski
 
Sergiej Łukianienko. Warto? Właśnie trafiłem na niego czytając o paru filmach na podstawie jego powieści. Cyberpunk, fantasy, penetracja kosmosu - brzmi dobrze, same interesujące mnie rzeczy.
 
Sergiej Łukianienko. Warto? Właśnie trafiłem na niego czytając o paru filmach na podstawie jego powieści. Cyberpunk, fantasy, penetracja kosmosu - brzmi dobrze, same interesujące mnie rzeczy.
Jak lubisz klimat to warto. Patrole się sprzedają bardzo dobrze.
 
Jak lubisz klimat to warto. Patrole się sprzedają bardzo dobrze.


Ja zacznę od "Linii Marzeń". Wstęp mnie zachęcił (po pierwszych stronach można ocenić czy odpowiada styl pisarza) , a i reguły świata interesujące - ludzkość która rządzi w kosmosie bo odkryła nieśmiertelność i umierający od raza sie w bazie.
 
Ja zacznę od "Linii Marzeń". Wstęp mnie zachęcił (po pierwszych stronach można ocenić czy odpowiada styl pisarza) , a i reguły świata interesujące - ludzkość która rządzi w kosmosie bo odkryła nieśmiertelność i umierający od raza sie w bazie.
W ogóle ruskie mają dużo dobrej fantastyki. To od wódy. Chleja na maksa i potem wypisują różne abstrakcje i okazują się hitami :goldi::Duke3d:
 
Sergiej Łukianienko. Warto? Właśnie trafiłem na niego czytając o paru filmach na podstawie jego powieści. Cyberpunk, fantasy, penetracja kosmosu - brzmi dobrze, same interesujące mnie rzeczy.
Warto. Ofc Strugackich, czy Gluchovskiego już czytałeś?
Diaczenkowie też co do zasady mają fajne książki, ale to bardziej fantasy, niż fantastyka. No i są Ukraińcami, jesli mnie pamięć nie myli :)
 
Warto. Ofc Strugackich, czy Gluchovskiego już czytałeś?
Diaczenkowie też co do zasady mają fajne książki, ale to bardziej fantasy, niż fantastyka. No i są Ukraińcami, jesli mnie pamięć nie myli :)

I Strugacy i Gluchovski zaliczeni.

Co do tego Uraińskiego autora - piszą po rosyjsku czy Ukrainsku? Tak mi się przypomniało , jak czytałem o Łukianennko, że zabronił tłumaczyć swoje powieści na ukrainski bo nie uznaje takiego państwa xD
 
Zestaw książek tegorocznych, powtóreczka :

Na początek Make Life Harder o polityce. Znam jednego autora, ale poziom żartu odrobinę lepiej niż polskie kabarety. Jako śmieszki na fb starcza, na całą książkę to sobie wolę Majnsztajna poezję jednak poczytać.
Platforma (powtórkowo) Uległość, Interwencje 2. Michel Houellebecq - pieprzony mistrz, jak on nie dostanie Nobla w przeciagu najbliższych 5 lat, to te nagrodę należy rozwiązać jak KSW
Paweł Smoleński - Zielone Migdały, czyli po co światu Kurdowie - genialny reportaż kurwa. Po prostu genialny.
Tomasz Ceran - Świat idei Jacka Kuronia - naukowo może troszkę - ale cały czas o najciekawszym polskim polityku. Tak właśnie.
Głód - Martin Caparros. O kurwa. Książka, przez która kurwa płakałem. Jak dziecko. O tym jaki ten świat jest spierdoliną i dlaczego każdy z nas mało robi by to zmienić.

Bonusowo jakieś kryminały, ale żaden mi dupy nie urwał.
 
Łukjanienko dość solidnie przerobiony.
Warto. Zacząłem go czytać chronologicznie: pierwsza seria , cykl "Linia Marzeń" - masa oryginalnych pomysłów, ciekawy świat przyszłości w którym imperium ludzi zyskuje przewage w wojnie z obcymi rasami dzięki wynalazkowi reaktywowania żyć(za odpowiednia, solidna oplata). Widać tu wiele braków pisarskich: dużo chaosu, mało subtelnej, dzikiej i brutalnej akcji.

Za to drugi cykl "Głębia", to już mistrzostwo świata. Z kilku powodów. Historia świata jest bardzo aktualna: akcja dzieje się w dwóch rzeczywistościach: naszej, realnej, oraz Głębi, czyli wirtualnej rzeczywistości(chociaż w odbiorze całkowicie realnej, jak Matrix). Tutaj autor do perfekcji doprowadził niedwóznaczną moralność - nie ma tu dobrych i złych, motywy są nieoczywiste, przez co każda tajemnica ma drugie, trzecie i czwarte dno. Akcji jest dużo, ciekawej, wiele pojedynków przypominajśących fantastyke magiczną(chociaż tutaj opierają sie na walce zmaterializowanymi programami, wirusami, włamaniami). Polecam.

Teraz biorę sie za najsłynniejszy cykl rosjanina, "Patrole", na razie jestem na trzecim tomie.

Widać autor niezły, skoro w ciągu tygodnia przeczytanych mam jego 8 książek.
 
czołem Panowie,nie wiem czy to odpowiedni temat ale czuje nieodparta potrzebe pochwalenia sie jaką mam zajebistą żone i jaki prezent mi ostatnio sprawila.coprawda to nie jest stricte książka a raczej album z opisami badz ilustrowana historia ale czyta i oglada sie naprawde zajebiscie,do tego naprawde starannie wydana i oprawiona.z uwagi na to ze UFC wypuscilo ja w 2015 to siłą rzeczy Asia albo rudy nie sa jakos szczegolnie eksponowani jak np ronda,Bones ,Robbie czy Andy.enyłej czekam na nastepne wydanie z huyem w ręku bo warto. pozdro pdw
IMAG0447.jpg
IMAG0446.jpg
 
czołem Panowie,nie wiem czy to odpowiedni temat ale czuje nieodparta potrzebe pochwalenia sie jaką mam zajebistą żone i jaki prezent mi ostatnio sprawila.coprawda to nie jest stricte książka a raczej album z opisami badz ilustrowana historia ale czyta i oglada sie naprawde zajebiscie,do tego naprawde starannie wydana i oprawiona.z uwagi na to ze UFC wypuscilo ja w 2015 to siłą rzeczy Asia albo rudy nie sa jakos szczegolnie eksponowani jak np ronda,Bones ,Robbie czy Andy.enyłej czekam na nastepne wydanie z huyem w ręku bo warto. pozdro pdw
View attachment 5787 View attachment 5786


Pracuje na kolei, umiem odczepiać wagony.
Daj namiary na żone
 
Back
Top