Książki

Po beznadziejnym nowym Pitbullu na przetarcie łez wróciłem do serii książek Vegi "Złe Psy". Polecam, mają klimat, którego brakuje nowym częściom filmu.
 
12640033.jpg

W końcu przeczytałem, kawał mocnej opowieści. Polecam oczywiście.
 
Z racji, że tematy które czytuję muszą być zawsze na pierwszej stronie cohones to wrzucam co sobie sprawiłem dzisiaj.
 
Z racji, że tematy które czytuję muszą być zawsze na pierwszej stronie cohones to wrzucam co sobie sprawiłem dzisiaj.

Lewaków będą piekły dupska jak będzie czytane. Piknie.
 
Ja od dłuższego czasu się na to czaiłem i dzisiaj stwierdziłem, że męska decyzja musi zapaść. Myślałem czy brać od razu też 2 tom ale trzeba sobie dawkowć ;)
Te męskie decyzje są u mnie mega pojebane. Raz jak podjąłem, to nakupiłem książek za 300 zł i potem trzeba się było żonie tłumaczyć, że promocja była :D
 
Te męskie decyzje są u mnie mega pojebane. Raz jak podjąłem, to nakupiłem książek za 300 zł i potem trzeba się było żonie tłumaczyć, że promocja była :D
Trzeba było książkom założyć kwarantannę. Schować gdzieś w szafie i potem jak jedną byś przeczytał to wyciągasz drugą. Na pytanie żony skąd masz to odpowiadasz, że już dawno kupiłeś :p

Edit:
Ostatnio było 3za2 u mnie. Trzeba było korzystać :p
 
  • Like
Reactions: JB_
Te męskie decyzje są u mnie mega pojebane. Raz jak podjąłem, to nakupiłem książek za 300 zł i potem trzeba się było żonie tłumaczyć, że promocja była :D
Ja nie przeczytalem nawet polowy ksiazek, ktore kupilem rok temu, bo co jakis czas chodze po ksiegarniach i dokupuje nowe, ktore czytam od razu. A lista zyczen robi sie coraz dluzsza...
 
Ja nie przeczytalem nawet polowy ksiazek, ktore kupilem rok temu, bo co jakis czas chodze po ksiegarniach i dokupuje nowe, ktore czytam od razu. A lista zyczen robi sie coraz dluzsza...

Mam 61 swoich nieruszonych jeszcze książek. Pozdrawiam. Dobrze chociaż, że jakieś 2/3 to ebooki, bo bym już w ogóle wzioł i umar pod kątem rozmieszczenia rzeczy w swoim pokoju :D
 
Metro 2035-jestem w trakcie, na razie jestem strasznie zawiedziony. Próżno szukać klimatu 2033, nawet 2034 :(
Nastawiałem się na zupełnie inną lekturę.

Na poprawę humoru zamówiłem sobie "Running" - biografię Ronniego O'Sullivana:fly:
 
Kupiłem ,,Wzgórze psów '' Żulczyka.Dziś usiąde.
Mam nadzieje ze trzyma poziom jak i poprzednie pozycje.
 
  • Like
Reactions: cRe


Skonczylem.4 wieczory na tak opasle tomisko.(kosztem snu niestety)Zulczyk podniosl sobie poprzeczke mocno.Myslalem ze nie da sie przeskoczyc ,,Slepnac od swiatel'' ale autorowi sie udalo.Polecam mocno.

Nawet nie wiedzialem ze bedzie serial HBO na podstawie ,,Slepnac od swiatel''. Zeby tylko tego nie popsuli.
 
  • Like
Reactions: cRe
Kończę już 1 tom "Domu Rothshildów". Bardzo ciekawa książka ale ciężko było momentami czytać. Bardzo szczegółowo opisuje wydarzenia z życia rodziny. Dziesiątki jak nie setki cytowanych listów, podawane kwoty, procenty, prowizje, nazwiska, zależności - wszystko. Elegancko pokazuje funkcjonowanie biznesu z pogranicza polityki. Polecam serdecznie. Sam sięgnę po drugi tom ale najpierw inne tytułu tego autora.

- Potęga pieniądza
- Wielka Degeneracja

Muszę zebrać trochę energii na kolejne prawie 800 stron historii tej rodziny. Znając życie i tak kupię dużo wcześniej 2 tom niż go przeczytam. :P
 
  • Like
Reactions: JB_
przeoczylem , wojne o piniondz polecam , podobno caly sztab Chinczykow nad nią pracował. jezeli przynajmniej 5% jest prawdą to trochę straszne
 
Ostatnio trochę mniej czytania u mnie było, a trochę więcej pracy i spotkań towarzyskich, jednak mimo to skończyłem "Potęgę Pieniądza" i zacząłem "Wielką Degenerację". Jeżeli chodzi o tę pierwszą to jest to biografia rynków kapitałowych - ich ewolucji od odroczonych w czasie wymian barterowych do współczesnych instrumentów finansowych. Opisane są wszystkie ważne etapy tego rozwoju wraz z kryzysami, sukcesami, innowacjami itd. Całkiem fajna, pokazująca ciekawy obraz historii finansów obejmujący wydarzenia prowadzące do kryzysów. Pada w tej książce takie zdanie (z pamięci lecę nie w 100% dokładnie) że "wśród osób na najwyższych stanowiskach w firmach z sektora finansów znajdują się ludzie którzy swoim doświadczeniem i pamięcią nie sięgają do ostatniego wielkiego kryzysu (książka pisana w 2008 roku)".
Fajnie też opisany jest mechanizm który doprowadził do tego ostatniego kryzysu bankowego związanego z rynkiem nieruchomości. Mimo, że dużo ciężkich słów dla kogoś kto niej jest finansistą to czytało się przyjemnie.

A co do wielkiej degeneracji to jestem dopiero na początku ale już wiem, ze ta książka spodobałaby się @Jakub Bijan :p
[...]W szczególności postaram się zaś zbadać, do jakiego stopnia niezwykle złożone ustawodawstwo reguluje wolny rynek zamiast być lekarstwem na wszystkie jego bolączki, samo staje się chorobą, prowadząc do zniekształceń i psucia działalności gospodarczej, ale też procesu politycznego."


Więcej napiszę jak przeczytam. W kolejce mam ten 2 tom Domu Rothschidów, i kupione już dawno Doktrynę Jakości i Budowanie zaangażowania. #PromblemyPierwszegoŚwiata.
 
  • Like
Reactions: JB_
The wasp that brainwashed the caterpillar | Matt Simon

Ksiazka o robakach i innych malych zyjatkach (ssaki, ryby). Warto !!! Natura wykreowala w wyniku ewolucji tyle mechanzimow obrona/atak ze to sie normalnie w glowie nie miesci. Grzyb, ktory przejmuje kontrole nad czynami mrowki, maly gryyzon, ktory rucha przez miesiac praktycznie non-stop a potem umiera z wyczerpania, pajak ktory wydziela feromony samicy cmy zeby zlapac meskie osobniki w siec (?). Jest tego wiecej. I nawet bardziej pokrecone. W-A-R-T-O !!!
 
Grzyb, ktory przejmuje kontrole nad czynami mrowki, maly gryyzon, ktory rucha przez miesiac praktycznie non-stop a potem umiera z wyczerpania
O tych dwóch skurwiakach oglądałem program na anomalia planet/Discovery. Potwierdzam, że niezmiernie ciekawe stworzenia.
 
  • Like
Reactions: JB_
Jak ktoś lubi klimaty kibicowskie to ta pozycja jest obowiązkowa , jest to zbiór świetnych opowieści chuligana Chelsea w najlepszych czasach zadym na angielskiej ziemi , spotkania w pubach , wyjazdy, bójki, opis sił najlepszych ekip itd , klimat tej książki jest świetny podczas czytania czujesz się jak realny uczestnik tych wydarzeń, w poprzednim tygodniu przeczytałem ją kolejny raz po paru latach od pierwszej styczności z tym tytułem i powiem tyle zajebiście było wrócić do tej książki !!!

51bn93a14aj3.jpg
 
Jak ktoś lubi klimaty kibicowskie to ta pozycja jest obowiązkowa , jest to zbiór świetnych opowieści chuligana Chelsea w najlepszych czasach zadym na angielskiej ziemi , spotkania w pubach , wyjazdy, bójki, opis sił najlepszych ekip itd , klimat tej książki jest świetny podczas czytania czujesz się jak realny uczestnik tych wydarzeń, w poprzednim tygodniu przeczytałem ją kolejny raz po paru latach od pierwszej styczności z tym tytułem i powiem tyle zajebiście było wrócić do tej książki !!!
Ja mam tylko jeden problem z książkami dotyczącymi angielskiej sceny kibicowskiej - to wszechobecna u autorów megalomania i często mocno naciągane fakty(nie pamiętam kto, ale w którejś książce relacja meczu Polska - Anglia została po prostu zgwałcona i z faktami miała tyle wspólnego co śnieżka z prawdziwymi księżniczkami).
Z książek o angolach polecam Ja, Kibic oraz co się da od fanów Millwall.
 
Poleci ktoś jakąś dobrą książkę wojenną ? Coś w stylu Kompani Braci albo Piełka Pacyfiku ? Najważniejsze żeby autorem był uczestnik opisywanych wydarzeń jak w przypadku książek, które wymieniłem. Może coś o D-Day albo Wietnamie ? Generalnie interesuje mnie II wojna czy ewentualnie jak już wspomniałem konflikt wietnamski. Z góry dziękuję :beer:
 
Back
Top