Kryptowaluty

narkun-gif.54825
 
Nawet jeśli nie, to spora ilość dotykalnych przedmiotów materialnych ma o wiele bardziej "upośledzone" wyceny. Myślę, że samochody mogą posłużyć za przykład.
podstawowe zastosowanie samochodu jest użyteczne i przyczynia się do tworzenia konkretnych rzeczy, ale jest też poza tym cała masa innych czynników, które niekoniecznie są racjonalnym fundamentem wyceny
 
podstawowe zastosowanie samochodu jest użyteczne i przyczynia się do tworzenia konkretnych rzeczy, ale jest też poza tym cała masa innych czynników, które niekoniecznie są racjonalnym fundamentem wyceny
Transfer wartości na drugi koniec świata w kilka sekund to tez użyteczność. Co prawda BTC nie jest w tym najlepszy, ale znacznie lepszy od każdej tradycyjnej formy przelewu.
 
Transfer wartości na drugi koniec świata w kilka sekund to tez użyteczność. Co prawda BTC nie jest w tym najlepszy, ale znacznie lepszy od każdej tradycyjnej formy przelewu.
Gdyby to wszystko tak ekstra działało to i owszem. Póki co to więcej hałasu niż użyteczności
 
  • Like
Reactions: AKK
prawda BTC nie jest w tym najlepszy
I tu jest clue.
Gdyby chodziło o wiarę w technologie to lepsze krypto by dawno BTC wyprzedziły. To jest czysta spekulacja i wszystkim zależy żeby drogo sprzedać, a nie żeby używać. To jest czysta spekulacja i nie ma w tym nic złego ale trzeba być tego świadomym i się nie oszukiwać.
 
Gdyby chodziło o wiarę w technologie to lepsze krypto by dawno BTC wyprzedziły.
Wiarę w technologię ma jej twórca i potencjalny użytkownik, dla którego ów technologia cos może zmienić. Jedyny sensowny przykład to używana bron podczas wojny. Tam posiadacze mocno w nią wierzą bo ratuje im tyłek. Inwestorzy na giełdowych spółkach też mają w dupie czy firma robi cos wartościowego(dla ogółu społecznego).
Btc natomiast ma pewne uznanie. Ma on pokrycie w prądzie w pewnym sensie. No i nie dał większego ciała(poza zatorami w hossie 18 roku) przez 10 lat istnienia. To tez robi robotę. A i technicznie też zrobił postęp(lighting network).

Mówi to jako niszczyciel dobrej zabawy :fjedzia:

Nie ma co sie oszukiwać, jakby teraz był zjazd ceny to to jest gówno a nie jebnięcie. Natomaist żeby jebnięcie było solidne, to wielu jeszcze dupsko mocno zapiecze po codziennym +20% na zielono, a wielu z nich się skusi pod sam koniec bo nie wytrzymają ciśnienia że ich tam nie ma. A potem wtedy poczują jak to faktycznie pięknie sie wypierdala, nierzadko wraz z ich zaciągniętymi kredytami na inwestycję życia.
 
Inwestorzy na giełdowych spółkach też mają w dupie czy firma robi cos wartościowego(dla ogółu społecznego).
Ale nie mają w dupie czy produkt, który dana firma sprzedaje jest coś wart i nie mają w dupie sprawozdań finansowych. A jeżeli mają to...no właśnie, spekulują. Potwierdzasz to co mówiłem wcześniej.
Powtarzam gdyby w krypto chodziło o możliwości technologii i jej wycenę to BTC by dawno upadł i pałeczkę przejęły inne kryptowaluty.
A potem wtedy poczują jak to faktycznie pięknie sie wypierdala, nierzadko wraz z ich zaciągniętymi kredytami na inwestycję życia.
I to są właśnie Ci, którzy nie rozumieją, że to spekulacja.
 
Ale nie mają w dupie czy produkt, który dana firma sprzedaje jest coś wart i nie mają w dupie sprawozdań finansowych. A jeżeli mają to...no właśnie, spekulują. Potwierdzasz to co mówiłem wcześniej.
Powtarzam gdyby w krypto chodziło o możliwości technologii i jej wycenę to BTC by dawno upadł i pałeczkę przejęły inne kryptowaluty.

I to są właśnie Ci, którzy nie rozumieją, że to spekulacja.
Co to zmienia dla inwestora czy się w to wierzy czy nie? Absolutnie nic,
ci inwestorzy uwierzyli w
:waldeklaugh:

Norwegian Air shuttle program to nie byli rozumiem spekulantami?
NAS_2024-03-14_00-28-31_50f02.png

Spadek z 10300 na 17 i firma dalej istnieje, nie upadła.
Mało tego od 2022 zaczyna przynosić zyski.
:cool:


Także możesz sobie między bajki włożyć ten wykład o świadomości itd., gdzie btc a gdzie to.
Od czasów Livermoora i pierwszej giełdy ten cyrk działa tak samo, a teraz mają jeszcze łatwiej, bo każdy ma internet i chce sprytnie zarobić.

:waldeklaugh:
Bańka na krypto i AI też pęknie, spokojnie trzeba poczekać.

Oczywiście są firmy reprezentujące kluczowe odnogi gospodarki takie jak orlen czy kghm, które mają odniesienie wartością do rzeczywistości spółki,
tylko ciekawe dlaczego w nie nie wrzucasz swoich pieniążków a wrzucasz w wirtualne monetki, no odpowiedz sobie sam?

podpowiem
bo tam zrobić 50% depo to niebotyczny sukces trwający z 4 lata albo i 10, chyba, że masz zajebistą analizę i akurat wszedłeś w ten walor na zmianę trendu z spadkowego na wzrostowy

A cfd na natgas nie jest spekulacją? Czy oddaje "realną cenę gazu"? Co takiego stało się w sierpniu 2022, że osiągnęło ath?
Wojna na ukraince zaczęła się w lutym tak dla uproszczenia. Spadek większy procentowo niż btc.
:roberteyeblinking:

NGAS_2024-03-14_00-44-07_350f8.png
 
Last edited:
Co to zmienia dla inwestora czy się w to wierzy czy nie? Absolutnie nic,
ci inwestorzy uwierzyli w
:waldeklaugh:

Norwegian Air shuttle program to nie byli rozumiem spekulantami?
View attachment 94146
Spadek z 10300 na 17 i firma dalej istnieje, nie upadła.
Mało tego od 2022 zaczyna przynosić zyski.
:cool:


Także możesz sobie między bajki włożyć ten wykład o świadomości itd., gdzie btc a gdzie to.
Od czasów Livermoora i pierwszej giełdy ten cyrk działa tak samo, a teraz mają jeszcze łatwiej, bo każdy ma internet i chce sprytnie zarobić.

:waldeklaugh:
Bańka na krypto i AI też pęknie, spokojnie trzeba poczekać.

Oczywiście są firmy reprezentujące kluczowe odnogi gospodarki takie jak orlen czy kghm, które mają odniesienie wartością do rzeczywistości spółki,
tylko ciekawe dlaczego w nie nie wrzucasz swoich pieniążków a wrzucasz w wirtualne monetki, no odpowiedz sobie sam?

podpowiem
bo tam zrobić 50% depo to niebotyczny sukces trwający z 4 lata albo i 10, chyba, że masz zajebistą analizę i akurat wszedłeś w ten walor na zmianę trendu z spadkowego na wzrostowy

A cfd na natgas nie jest spekulacją? Czy oddaje "realną cenę gazu"? Co takiego stało się w sierpniu 2022, że osiągnęło ath?
Wojna na ukraince zaczęła się w lutym tak dla uproszczenia. Spadek większy procentowo niż btc.
:roberteyeblinking:

View attachment 94147
:damjan:
Przecież w dużej mierze potwierdziłeś to co ja napisałem.
Tak, Livermoore był spekulantem. Tak, na giełdzie też się spekuluje, szczególnie na kontraktach.
 
oświeć mnie, ogromny mędrcu
moj przyjacielu.. to jest i bedzie zawsze spekulacja. co nie znaczy ze nie ma uzytecznosci, na leb bije uzytecznoscia banki jesli chodzi o platnosc.
sa blockchainy ktore w minute potrafia przetransferowac kapuste na dowolny portfel w dowolnym miejscu na swiecie, wystarczy internet.
nie czekasz na ksiegowanie pani bozenki ktora doi siodma dzisiaj kawe i jest w stanie pomylic sie o jedno zero
:beczka:
Mordo, potencjal crypto jest ogromny, ale co za tym idzie ma ogrom przeciwnikow i uwazam ze to jest ostatnia hossa ktora da realnie zarobic.
 
moj przyjacielu.. to jest i bedzie zawsze spekulacja. co nie znaczy ze nie ma uzytecznosci, na leb bije uzytecznoscia banki jesli chodzi o platnosc.
sa blockchainy ktore w minute potrafia przetransferowac kapuste na dowolny portfel w dowolnym miejscu na swiecie, wystarczy internet.
nie czekasz na ksiegowanie pani bozenki ktora doi siodma dzisiaj kawe i jest w stanie pomylic sie o jedno zero
:beczka:
Mordo, potencjal crypto jest ogromny, ale co za tym idzie ma ogrom przeciwnikow i uwazam ze to jest ostatnia hossa ktora da realnie zarobic.
No patrz, a ja kiedyś wklepałem blika i Chińczyk z aliexpress w 15 sekund słał pokłony, że bardzo ladnie mu kapustę przetransferowałem.
 
No patrz, a ja kiedyś wklepałem blika i Chińczyk z aliexpress w 15 sekund słał pokłony, że bardzo ladnie mu kapustę przetransferowałem.
bo maja skrypt napisany z system platnosci blik. malo kto to ma i moze miec bo wymaga pisania KODU
tutaj wystarczy Ci portfel sprzetowy lub wirtualny typu metamask. dostepny od reki
 
Wyobrazmy sobie jakies konkretne krypto do ktorego przez kilkadziesiat albo kilkaset lat zmuszamy całe nacj, oczywiscie ze - w skali czasu i wolumenu - spekulacyjne fluktuacje spadną. Czy to zmieni spekulacyjną naturę krypto (a de facto pieniadza)? Nie.

Dokładnie tak samo jest z przymusowym FIATem. Ile w tym miesiącu dodrukuje rząd? Ile z tego co dodrukuje przepali na swoich ziomków, ile rozda wyborcom? Ile ukradnie (tym zmuszonym siłą do używania FIATu) i takie samo pytanie jak poprzednie: co z tym zrobi? Poluzuje, a może dociśnie? A może uratuję upadająca fabrykę innemu FIATowi, weźmie dziwny kredyt w innym FIACIE ktory zobowiąże się przepalić na bezsens?

FIATy tak samo są spekulacjyjne (ech ci forexowi dejli trejderzy XD), tylko zyjemy z nimi długo i one sa takie "nasze", takie "w miare znane", mniej wiecej wiemy ile rządy kradną, ile drukują (wygląda na to że zapowiedziany gwałt jest bardziej akceptowany niż ten niezapowiedziany). To tez jest wazne, zaufanie jest czescia wartosci pieniadza.

Oczywiscie rządowe krypto, CBDC, to jeszcze większy koszmar dla uzytkownika, mam nadzieje ze tutaj tlumaczyc nie trzeba: odziedziczy najgorsze cechy FIATu i najgorsze cechy krypto.

W czym przechowywać czas i energię i robić zakład o cenę tegoż w przyszłości (bo tym de facto jest pieniądz) - ja nie wiem. Póki co pakuję w "biologiczny międzypokoleniowy skarbiec" XD. Ale jak trochę odsapnę to autentycznie nie wiem.
 
Można wybrać obie opcje? :śmiech:
Można wybrać jeszcze więcej opcji. Co do banu na krypto to zarówno posiadacz milionów USDT jak i ty, ktory np by chciał użyć nieopatrznie kryptowaluty w jakiejś grze online albo płatności za towar z azji, to jesteście oboje kryminalistami w świetle prawa.
 
Ale nie mają w dupie czy produkt, który dana firma sprzedaje jest coś wart i nie mają w dupie sprawozdań finansowych
Nie mają w dupie, bo od tego zależy ich profit. Czyli tez jakby spekulacja ale w innym sensie.
Może inaczej. Sama technologia nie robi roboty. Technologia to część składowa całości projektu. W nim trzeba dopracować inne elementy, chociażby wiarygodność, która BTC ma lepszą od XRP albo dogecoina.
Chodzenie do pracy na budowę to też element spekulacji. Nigdy nie wiesz czy właściwie postąpiłeś na 100% idąc tam. Nie wspominając o ryzyku urazu, wyeksploatowaniu po 30 latach itd.

Reasumując. Zgoda że btc zawiera spekulacje. Lecz zaglądając na rynek produktów materialnych i to takich do codziennego użytku, to tam też występuje ostra spekulacja.
 
Back
Top