Kontrowersyjne werdykty - MMA/BOKS.

Endrju Golara

Legacy FC
Heavyweight
W tym wątku na tapetę weźmiemy tytułowe kontrowersyjne werdykty zarówno ze świata MMA, jak i boksu.

Niejednokrotnie po jakiejś walce w uprzejmy (jak na Cohones przystało) sposób wymieniamy się argumentami na temat przebiegu walki i jej rezultatu. W tym miejscu możemy spróbować rozstrzygnąć wszelkie kontrowersje dotyczące pojedynków, w których waszym zdaniem walka powinna zakończyć się inaczej niż wskazali sędziowie. Poniżej rozwinięcie w punktach.

1) Możemy wybrać walkę/walki "bieżące", które wydarzyły się niedawno, jak również te sprzed wielu lat ze świata boksu i MMA
2) Mile widziane statystyki, jak przy okazji opisanej przez @Cloud walki Martinek vs Omielańczuk, ale niekonieczne.
3) Argumentacja - dlaczego uważacie, że werdykt jest niesłuszny?
4) Kontrowersyjnym werdyktem może być nie tylko błędna decyzja sędziów, ale również na przykład zbyt wczesne przerwanie walki itd.
5) Mogą być to pojedynki powszechnie uznawane za kontrowersyjne, często komentowane, jak i te mniej omawiane, w których walka była bardzo bliska, ale nie zgadzacie się z ostatecznym wynikiem.

Ciekaw jestem ile tego typu sytuacji uda się przywołać i czy występują one często. Możecie również przedstawić swoją opinię odnośnie przyczyny występowania różnego rodzaju kontrowersji w sporcie i jakie widzielibyście rozwiązania. Jeśli jest to na przykład kwestia wadliwego systemu punktowania, to jakie wprowadzilibyście zmiany, które według was mogłyby się sprawdzić i usprawnić system.

Może temat się przyjmie, a jak nie to do kosza. Pozdrawiam serdecznie :tiphatb:
 
Z boksu to napewno Mayweather vs Castillo pierwsza walka . Chociaz chwile po niej zrobili rewanz i tam juz bezdyskusyjnie Floyd wygral .
 
Z boksu to napewno Mayweather vs Castillo pierwsza walka . Chociaz chwile po niej zrobili rewanz i tam juz bezdyskusyjnie Floyd wygral .
Ta walka nie jest zadnym wałkiem, nie przesadzajmy. Po prostu bliska walka ktora mogłaby pojsc w dwie strony. Poszla na strone Floyda ktory w rewanzu udowodnił ze jest lepszy.
 
Ta walka nie jest zadnym wałkiem, nie przesadzajmy. Po prostu bliska walka ktora mogłaby pojsc w dwie strony. Poszla na strone Floyda ktory w rewanzu udowodnił ze jest lepszy.
Jasne, że nie walek . Temat brzmi kontrowersje decyzje sędziów : ) wałek to chciala jedna sędzina zrobic w walce Floyda z Canelo np
Tutaj staty z pierwszej walki Floyda z Castillo
 
Z boksu to napewno Mayweather vs Castillo pierwsza walka . Chociaz chwile po niej zrobili rewanz i tam juz bezdyskusyjnie Floyd wygral .
Jasne, że nie walek . Temat brzmi kontrowersje decyzje sędziów : ) wałek to chciala jedna sędzina zrobic w walce Floyda z Canelo np
Tutaj staty z pierwszej walki Floyda z Castillo
Dokładnie, takie sytuacje również możemy opisywać. W wolnym czasie opisz proszę przebieg pierwszej walki i dlaczego twoim zdaniem oceniamy ją w kategorii kontrowersji oraz kto według ciebie powinien wygrać.
 
Lecę klasykiem z wagi ciężkiej czyli Holy vs Lewis 1

Lennox tam zadał o ponad 2 razy(250ciosów więcej w ogóle wyprowadził) więcej ciosów w tym 3 razy większą ilość jabów i 2 razy większa ilość power punchy, ojebali lwa jak dee pałe dla rudiego
 
Dokładnie, takie sytuacje również możemy opisywać. W wolnym czasie opisz proszę przebieg pierwszej walki i dlaczego twoim zdaniem oceniamy ją w kategorii kontrowersji oraz kto według ciebie powinien wygrać.
Trzeba zaznaczyć, że przed tą walką to Castillo był mistrzem i miał pas wbc , a wiadomo że w boksie wyrównane rundy często idą na konto mistrza. Dlatego można tam mówić o kontrowersyjnej decyzji bo walka dosyć wyrownana z tą różnicą, że Castillo dużo więcej mocniejszych ciosów bił ,dobrze obijal tułów i ciągle atakował. Wałkiem bym tego nie nazwał, ale kontrowersja jak najbardziej bo np punktacja 116 111 to trochę przesada . Szacunek dla Floyda, że nie zwlekał z rewanżem i załatwił to od razu, żeby nie było wątpliwości.
 
Taylor vs Catterall
Szpilka vs Radczenko
Briedis vs Gevor
N'Dam vs Murata
Masternak vs Muller
Bradley vs Chaves
Huck vs Arslan 1
Pacquiao vs Bradley 1
Helenius vs Chisora
Alvarez vs Lara
Williams vs Lara
Alexander vs Matthysse
Huck vs Lebedev
Froch vs Dirrell
Włodarczyk vs Palacios 1
Valuev vs Holyfield
De la Hoya vs Sturm
Byrd vs Oquendo
De la Hoya vs Mosley 2
Lewis vs Holyfield
Foreman vs Briggs
Whitaker vs Chavez
Holmes vs Williams
Ali vs Norton 3
Ali vs Young

Skupiłem się tylko na walkach w których werdykt był kompletną kradzieżą, gdzie nawet walka nie była wyrównana a mimo to jeden z bokserów został ewidentnie przekręcony. Wymienianie naciąganych wygranych po wyrównanych walkach typu Alvarez-Golovkin sobie darowałem.
 
Taylor vs Catterall
Szpilka vs Radczenko
Briedis vs Gevor
N'Dam vs Murata
Masternak vs Muller
Bradley vs Chaves
Huck vs Arslan 1
Pacquiao vs Bradley 1
Helenius vs Chisora
Alvarez vs Lara
Williams vs Lara
Alexander vs Matthysse
Huck vs Lebedev
Froch vs Dirrell
Włodarczyk vs Palacios 1
Valuev vs Holyfield
De la Hoya vs Sturm
Byrd vs Oquendo
De la Hoya vs Mosley 2
Lewis vs Holyfield
Foreman vs Briggs
Whitaker vs Chavez
Holmes vs Williams
Ali vs Norton 3
Ali vs Young

Skupiłem się tylko na walkach w których werdykt był kompletną kradzieżą, gdzie nawet walka nie była wyrównana a mimo to jeden z bokserów został ewidentnie przekręcony. Wymienianie naciąganych wygranych po wyrównanych walkach typu Alvarez-Golovkin sobie darowałem.
Fajnie, w wolnym czasie opisz (o ile również chęci na to pozwolą) dlaczego uważasz, że w tych walkach doszło do kontrowersji. Może ktoś uważa inaczej i zacznie się dyskusja :tiphatb:
 
McGregor vs Nurmagomedov
McGregor vs poirier 2
McGregor vs poirier 3
O'Malley vs Vera
 
Taylor vs Catterall
Szpilka vs Radczenko
Briedis vs Gevor
N'Dam vs Murata
Masternak vs Muller
Bradley vs Chaves
Huck vs Arslan 1
Pacquiao vs Bradley 1
Helenius vs Chisora
Alvarez vs Lara
Williams vs Lara
Alexander vs Matthysse
Huck vs Lebedev
Froch vs Dirrell
Włodarczyk vs Palacios 1
Valuev vs Holyfield
De la Hoya vs Sturm
Byrd vs Oquendo
De la Hoya vs Mosley 2
Lewis vs Holyfield
Foreman vs Briggs
Whitaker vs Chavez
Holmes vs Williams
Ali vs Norton 3
Ali vs Young

Skupiłem się tylko na walkach w których werdykt był kompletną kradzieżą, gdzie nawet walka nie była wyrównana a mimo to jeden z bokserów został ewidentnie przekręcony. Wymienianie naciąganych wygranych po wyrównanych walkach typu Alvarez-Golovkin sobie darowałem.
Pacauiaio z bradleyem pamietam na żywo oglądałem na jakiejś posiadówie z kumplami i się założyłem o 100, że wygra manny. Jak już się skończylo to ziomek dał mi stówe nawet nie czekaliśmy do werdyktu i potem poznym wieczorem tego dnia dzwonil do mnie, ze kurwa hajs mam oddac xd.
Bradley tam maksymalnie może runde urwal.
 
Pacauiaio z bradleyem pamietam na żywo oglądałem na jakiejś posiadówie z kumplami i się założyłem o 100, że wygra manny. Jak już się skończylo to ziomek dał mi stówe nawet nie czekaliśmy do werdyktu i potem poznym wieczorem tego dnia dzwonil do mnie, ze kurwa hajs mam oddac xd.
Bradley tam maksymalnie może runde urwal.
Oddałeś?
 
Pacquiao vs Marquez 3. Wyciąganie za uszy Filipinczyka tylko pogorszylo sprawę, zostal ukarany w 4 walce.
 
Back
Top