Konflikt Rosja-Ukraina

Niestety żadne państwo nie chce się włączyć militarnie do pomocy Ukraińcą, bo to będzie oznaczało III wojnę światową. Jak myślicie na nas też będzie miał chrapkę ?
 
Teraz tylko czekać az Chiny wjadą na Tajwan, korzystając z zadymy Putina a amerykañce podłapią haczyk.
Przez Turcję leci nowy ruski gazociąg, więc raczej wiadomo po czyjej stronie stanie chyba najsilniejsza europejska armia.
Ruski raczej zblatowani z Chinami.
Ruscy na bank mają sztamę z Chinami, bo jak ktoś napisał takie władze ma UE i Us&A że mogą mieć ich sankcje :gdzie:
Gdzieś ruscy muszą ten gaz pompować.

Wojska poszły w stronę ukry jak by skośnookie chcialy to w 2 mają Syberie dla siebie, a tak się raczej nie stanie.
 
Niestety żadne państwo nie chce się włączyć militarnie do pomocy Ukraińcą, bo to będzie oznaczało III wojnę światową. Jak myślicie na nas też będzie miał chrapkę ?
my jesteśmy w nato.
 
Po poważnych portalach itd krążą „legitne” mapki Ukrainy z zaatakowanymi miastami. Kilkadziesiąt ataków oznaczonych. I to dosłownie w każdym zakątku Ukrainy, nawet przy naszej granicy. Czy są do chuja jakiekolwiek nagrania oprócz dosłownie paru twittów? Jakieś zdjęcia? Nie jestem fanem teorii spiskowych, na pewno nie. Po prostu jestem ciekaw czy tam naprawdę dzieje się to co podają nasze „rzetelne” źródła czy znowu uczestniczymy w cyrku.
Pytalem ludzi w Lvowie i jak mowia
Jebneli strategiczne punkty Składy/ fabryki broni oraz lotniska
 
A co z Białorusinami, którzy idą ramię w ramię w Władkiem? Jak ich traktować? Jest ich dużo w PL, pracują i studiują na polskich uczelniach obok Ukraińców.
Z jednej strony to ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia, z drugiej, są uczestnikami tej wojny.
Im mniej młodych ludzi będzie na Białorusi i w Rosji tym lepie. Jak oni wezmą kasę na wypłate emerytur bez pracowników z przedziału 18-45?

Po poważnych portalach itd krążą „legitne” mapki Ukrainy z zaatakowanymi miastami. Kilkadziesiąt ataków oznaczonych. I to dosłownie w każdym zakątku Ukrainy, nawet przy naszej granicy. Czy są do chuja jakiekolwiek nagrania oprócz dosłownie paru twittów? Jakieś zdjęcia? Nie jestem fanem teorii spiskowych, na pewno nie. Po prostu jestem ciekaw czy tam naprawdę dzieje się to co podają nasze „rzetelne” źródła czy znowu uczestniczymy w cyrku.
Prezydent Ukrainy w swoim przemówieniu wezwał do tego aby też brać udział w wojnie informacyjnej. Zaczął mówić po ukraińsku i po rosyjsku. Dziękować za protesty Rosjan w Moskwie przeciwko wojnie. Mówił aby nagrywać i publikować to co robią nie Ruscy ale ,,ludzie Putina" i ci którzy mówią po rosyjsku i angielsku aby publikowali to w mediach społecznościowych w tych językach.
Wszedłem na tik toka: no przeraził mnie jeden stream, gdzie ktoś nagrywał jak Ruscy zrzucają bomby i nagle ten stream padł, jakieś małe konta mają mega wyświetlenia...


Tak dla tych którzy mogą być nie wtajemniczeni co się stało po 2014 roku i kim jest obecny prezydent Ukrainy. Wyobraźcie sobie Roberta Górskiego, Lotka i jakiegoś znanego aktora komedii romantycznych w jednej osobie. Zełenski grał w rosyjskich komediach romantycznych, lepiej mówi po rosyjsku niż po ukraińsku. Miał własna grupę kabaretową (na wschodzie jest to większy prestiż). Później serial Sługa Narodu, gdzie nauczyciel historii zostaje nagle prezydentem. Serial był mega popularny, niby miała być to komedia, ale był mega naturalistyczny, przedstawiający całą zgniliznę państwa, korupcje, biede, depopulacje miast. Jeden z odcinków, kiedy budzi się i nagle widzi, ze całe miasto jest puste...
Później serial zamienił sie w rzeczywistość i wystartował w wyborach prezydenckich i w ten sposób wyzwał na debate niczym bokser



TVP, ale ta dziennikarka robiąca filmy dokumentalne o wschodzie robi te filmy od Jezus 30 lat więc jest rzetelny.

Zastrzelony opozycjonista rosyjski Niemcow mówił, że Rosja przejeła Krym i straciła Ukrainę i coś w tym jest. Zełenski wygrał wybory, utworzył partię, która zdobyła większość, partie prorosyjskie mocno straciły na znaczeniu. Nawet zablokował 3 prorosyjskie stacje TV -nie da się tego zrobić bez poparcia społecznego. Zaczął nawet publicznie ostro krytykować oligarchów, nawet tego, który go wypromował tym serialem.
Trafił do obywateli ukraińskich, którzy tak jak on lepiej mówią po rosyjsku niż po ukraińsku.
Trochę Ukraina zmieniła się po 2014 roku...
Co ciekawe: podziwiam umiejętności retoryczne. Wyborażacie sobie polskiego polityka, który wyzywa dziennikarzy na 14 h konferencje prasową?
 
Niestety żadne państwo nie chce się włączyć militarnie do pomocy Ukraińcą, bo to będzie oznaczało III wojnę światową. Jak myślicie na nas też będzie miał chrapkę ?
Myślę, że wcześniej może się pokusić o państwa bałtyckie. Tam jest znaczny odsetek rosjan w społeczeństwie, a to już jakiś powód dla Putina.
 
Wszedłem na tik toka: no przeraził mnie jeden stream, gdzie ktoś nagrywał jak Ruscy zrzucają bomby i nagle ten stream padł, jakieś małe konta mają mega wyświetlenia...
Wstawiaj takie rzeczy tutaj. Ja nie śmigam w socialach, nawet kont nie mam a jedyne co znalazłem to to https://mobile.twitter.com/nexta_tv
Wydaje mi się że legitne źródło ale głowy nie dam sobie za to uciąć.

E:
Dobra to jest chyba jakaś białoruska strona na Twitterze, spojrzałem tylko kiedy została założona, nie wydaje mi się rzetelnym źródłem informacji ze względu na kraj pochodzenia autora.
 
Ale ja mówię o informacjach ze strony Ukrainy, więc jest właśnie tak (lub gorzej) według ich samych.
Dokladnie. Teraz troche ciezej bedzie sie od znajomych z Ua dowiadywac bo powoli im neta odcinaja. Ruscy przejmuja powoli wszystkie punkty strategiczne, zbrojne i lotniska i to jest fakt a nie jakis fake news.
IMG_20220224_135106.jpg
 
Last edited:
1 do 5 milionów uchodźców. Nie wiem kurwa gdzie oni to pomieszczą, ciekawe czy granicę chociaż w maseczkach przekroczą :boystop:
W dupie. Oni(politycy) są ustwieni. Ich ten problem nie dotyczy. Po kilka chat na żonę, matkę, dzieci, babcię, dziadka i kochanków. Robota wszelakich pociotów na państwowych posadkach też pewna jak codzienny stolec.

Dokladnie. Teraz troche ciezej od znajomych bedzie sie od znajomych z Ua dowiadywac bo powoli im neta odcinaja. Ruscy przejmuja powoli wszystkie punkty strategiczne, zbrojne i lotniska i to jest fakt a nie jakis fake news.

Wchodzą jak w masło, bo mimo buńczucznych zapowiedzi nie ma kto walczyć. Półtora do dwóch milionów Ukraińców stacjonowało w Polsce długo przed wojenką. Im nie w głowie jakakolwiek walka. Powyżej masz streszczenie fabuły serialu w prezydentem Ukrainy w rolach głównych. Resztę odpowiedź sobie sam.

"Serial był mega popularny, niby miała być to komedia, ale był mega naturalistyczny, przedstawiający całą zgniliznę państwa, korupcje, biede, depopulacje miast"
 
Niestety żadne państwo nie chce się włączyć militarnie do pomocy Ukraińcą, bo to będzie oznaczało III wojnę światową. Jak myślicie na nas też będzie miał chrapkę ?
Następna Mołdawia, my na deser
 
Wstawiaj takie rzeczy tutaj. Ja nie śmigam w socialach, nawet kont nie mam a jedyne co znalazłem to to https://mobile.twitter.com/nexta_tv
Wydaje mi się że legitne źródło ale głowy nie dam sobie za to uciąć.

E:
Dobra to jest chyba jakaś białoruska strona na Twitterze, spojrzałem tylko kiedy została założona, nie wydaje mi się rzetelnym źródłem informacji ze względu na kraj pochodzenia autora.
ja tak mocno nie ogarniam tego tik toka

to jest konto reportera wojennego Fox News, polecam śledzić go w całym internecie, nie tylko na tik toku


Popatrzcie jak robił reportaże ze Strefy Gazy. Dziecko które uciekło z bombardowanego budynku i jedyne co mu zostało to akwarium z rybką -TVN próbował to skopiować podczas kryzysu na granicy, tylko dali kota. Kopiować trzeba umieć...



na tym koncie jest stream jak strzelali, teraz koleś schronił za jakimś ogrodzeniem

to konto miało stream z tymi bombardującymi samolotami

jakieś konta z małą liczbą obserwujących (konta nie polityczne) zaczynają streamować co się dzieje. Dużo już ruskiego zapomniałem bo pare lat nie używałem, ale z tego co rozumiem, często mówią że nie mają jak uciec, albo czekają aby od rana spróbować wyciągnąć całą kasę z konta, bo bankomaty stoją puste, są limity wypłat, kto wypłaci kasę jeździ samochodem aby kupić jak najwięcej paliwa się da, korki przed stacjami benzynowymi. Ale nawet jak się zrobi zapasy paliwa to i tak są korki na ulicach. Rosjanie bombardują obiekty cywilne, a nie tylko wojskowe, jakiś koleś powiedział, że jego dziadek siedzi z bronią myśliwską, sklepy myśliwskie miały cholernie mocny obrót ostatnio, ludzie masowo wykupywali amunicje i broń...
 
Żeby było "sprawiedliwie" i bez buntu wśród Polaków... Wczoraj zostali ogłoszone luzowanie obostrzeń przez nasz rząd.
Ci debile zaraz będą obywatelstwa Ukraińcom dawać licząc na głosy wdzięczności w wyborach, wspomnicie moje słowa.

@PioTRTek jak to gdzie, w mieszkaniach które państwo stawia dla młodych Polaków, social panie.
Ci imigranci z Ukrainy byli dobrzy, bo Ukraińcy nie mogą mieć podwójnych obywatelstw, ale jak Ruscy zakończą Ukrainę to będzie przejebane, chociaż może uciekną na Zachód.
Polacy zaczynają ściągać Ukraińców do roboty w Holandii i w Niemczech. Kto wie... Ja już nie pracuje w pozyskaniu pracowników dla niemieckich firm, ale czy oni tutaj zostaną to też ciekawe bo pensja w EUR a w PLN to jest jeszcze różnica (chociaż nie tak jak 20 lat temu)...
 
@Bezimienny tutaj masz ten filmik co ten reporter wstawił, nie jest ucięty w takim momencie jak on to wstawił, zobacz


A te tiktoki to ja nawet włączyć nie umiem, wchodzę w link a tam jakieś zdjęcia jak na Instagramie, go nie dla mnie :lol:
 
Ci imigranci z Ukrainy byli dobrzy, bo Ukraińcy nie mogą mieć podwójnych obywatelstw, ale jak Ruscy zakończą Ukrainę to będzie przejebane, chociaż może uciekną na Zachód.
Polacy zaczynają ściągać Ukraińców do roboty w Holandii i w Niemczech. Kto wie... Ja już nie pracuje w pozyskaniu pracowników dla niemieckich firm, ale czy oni tutaj zostaną to też ciekawe bo pensja w EUR a w PLN to jest jeszcze różnica (chociaż nie tak jak 20 lat temu)...
Nie zostaną, zostanie u nas patologia na socialach a reszta pójdzie w świat, znałem w tamtym roku ze 3 Ukraińców i oni mówili że są tutaj na chwilę i że chcą do Niemiec ;)
Ci wykształceni, mogący wnieść coś do społeczeństwa pójdą na zachód, pijaczki bandziorki i kryminałki zostaną w Polsce bo Ukraińcom się tu bardzo podoba, a jak oni z zasiłku tutaj dostaną więcej niż tam za miesiąc pracy no to przyszłość każdy może przewidzieć, a śmieszniej będzie jeszcze jak nasz rząd wprowadzi +500 dla Ukraińców za to że są Ukraińcami, a my będziemy na to podatki płacić i żyć od pierwszego do pierwszego, oni za to będą siedzieć w mieszkaniach i kursować za zasiłek od sklepu do domu, wiadomo że nie wszyscy... Jednak w tych co zostaną to procent nierobów, pasożytów będzie w okolicy 65-80%
 
Back
Top