Konflikt Rosja-Ukraina

W Kijowie nie było 2 doby prądu



tak-bylo-nie-zmyslam-sarna-daje-wywiad-mikrofon.jpg
 
Podobno nasz rząd robi jakieś przygotowania na ew zimowa fale uchodźców. Ktoś wie jakby to miało wyglądać?
Dobrze, że chociaż teraz przyszli po rozum do głowy. Bo bez przygotowania władz mogłaby być pewna katastrofa.
Ciekawe jak to będzie wyglądać politycznie. Pewnie fajnopolacy się zesraja, że zły faszystowski rząd ich w obozach umieści, halach, zamiast opłacić hotele a onuce się zesraja że "jak to im pomagać banderowcom znowu"(abstrahując od schizofreni, że gdy rząd nic nie robił to krzyczano że źle, a jak będzie robił to też źle).


Nie wiem co Rosja chce ugrać. Przegrywa wojnę, wali w infrastrukturę cywilna wiedząc że to nie wpłynie na wojnę, chyba że na korzyść Ukrainy bo zachód tym łatwiej wyśle kolejna broń. Chodzi tylko o zrobienie u nas chaosu migracyjnego? Bo chyba nie wierzą że Ukraińcy pod naciskiem tych ataków poddadzą się xd
 
Last edited:
Podobno nasz rząd robi jakieś przygotowania na ew zimowa fale uchodźców. Ktoś wie jakby to miało wyglądać?
Dobrze, że chociaż teraz przyszli po rozum do głowy. Bo bez przygotowania władz mogłaby być pewna katastrofa.
Ciekawe jak to będzie wyglądać politycznie. Pewnie fajnopolacy się zesraja, że zły faszystowski rząd ich w obozach umieści, halach, zamiast opłacić hotele a onuce się zesraja że "jak to im pomagać banderowcom znowu"(abstrahując od schizofreni, że gdy rząd nic nie robił to krzyczano że źle, a jak będzie robił to też źle).


Nie wiem co Rosja chce ugrać. Przegrywa wojnę, wali w infrastrukturę cywilna wiedząc że to nie wpłynie na wojnę, chyba że na korzyść Ukrainy bo zachód tym łatwiej wyśle kolejna broń. Chodzi tylko o zrobienie u nas chaosu migracyjnego? Bo chyba nie wierzą że Ukraińcy pod naciskiem tych ataków poddadzą się xd
Budują blisko granicy jakieś hale, wstawią kilkadziesiąt farelek i będą wozić ich hurtowo pod niemiecką granicę.
 
Podobno nasz rząd robi jakieś przygotowania na ew zimowa fale uchodźców. Ktoś wie jakby to miało wyglądać?
Dobrze, że chociaż teraz przyszli po rozum do głowy. Bo bez przygotowania władz mogłaby być pewna katastrofa.
Ciekawe jak to będzie wyglądać politycznie. Pewnie fajnopolacy się zesraja, że zły faszystowski rząd ich w obozach umieści, halach, zamiast opłacić hotele a onuce się zesraja że "jak to im pomagać banderowcom znowu"(abstrahując od schizofreni, że gdy rząd nic nie robił to krzyczano że źle, a jak będzie robił to też źle).


Nie wiem co Rosja chce ugrać. Przegrywa wojnę, wali w infrastrukturę cywilna wiedząc że to nie wpłynie na wojnę, chyba że na korzyść Ukrainy bo zachód tym łatwiej wyśle kolejna broń. Chodzi tylko o zrobienie u nas chaosu migracyjnego? Bo chyba nie wierzą że Ukraińcy pod naciskiem tych ataków poddadzą się xd
Tak, tak, zachód wyśle kolejną broń, walenie w infrastrukturę nie wpłynie na wojnę itp pierdolety. Kurwa, naprawdę jesteś takim dzbanem na jakiego pozujesz? Zachód u progu gigantycznej recesji będzie wysyłać broń za setki milionów euro, które spadną z nieba. A może znowu dodrukują(klik), doprowadzając własne kraje do bankructwa? Jesteś ślepy? Im dłużej trwa wojna, tym większe zniechęcenie na zachodzie.
Co do przesiedleńców, też mały pikuś, no nie? 37-milionowy kraj przyjął około 5 mln uchodźców, plus 2 bańki przed wojną. Teraz jeszcze minimum z 5 czyli łącznie 12 baniek. 30% obcych w 9 miesięcy. Pomiescimy ich z palcem w dupie. Wrócą, tak? Gdzie? Do mieszkań bez światła, wody, internetu, tv, a przede wszystkim do kraju, gdzie nie ma pracy ze względu na brak energii? Weź się człowieku rozpędź i przypierdol głową w mur. Putin rozwali Ukrainę infrastrukturalnie na długie lata, a Polskę humanitarnie na jeszcze dłużej. Poczytaj baranie, bo twój mentalny klon, niejaki karateka, walił podobne farmazony, tzn jak to nam Ukraińcy rozruszają gospodarkę.
 
Tak, tak, zachód wyśle kolejną broń, walenie w infrastrukturę nie wpłynie na wojnę itp pierdolety. Kurwa, naprawdę jesteś takim dzbanem na jakiego pozujesz? Zachód u progu gigantycznej recesji będzie wysyłać broń za setki milionów euro, które spadną z nieba. A może znowu dodrukują(klik), doprowadzając własne kraje do bankructwa? Jesteś ślepy? Im dłużej trwa wojna, tym większe zniechęcenie na zachodzie.
Co do przesiedleńców, też mały pikuś, no nie? 37-milionowy kraj przyjął około 5 mln uchodźców, plus 2 bańki przed wojną. Teraz jeszcze minimum z 5 czyli łącznie 12 baniek. 30% obcych w 9 miesięcy. Pomiescimy ich z palcem w dupie. Wrócą, tak? Gdzie? Do mieszkań bez światła, wody, internetu, tv, a przede wszystkim do kraju, gdzie nie ma pracy ze względu na brak energii? Weź się człowieku rozpędź i przypierdol głową w mur. Putin rozwali Ukrainę infrastrukturalnie na długie lata, a Polskę humanitarnie na jeszcze dłużej. Poczytaj baranie, bo twój mentalny klon, niejaki karateka, walił podobne farmazony, tzn jak to nam Ukraińcy rozruszają gospodarkę.


Mieszasz fakty z mitami. 5 mln przekroczyło nasza granicę ale już tu były podawane twarde dane że została dość mała część z tego.

O USA się mówi że zaraz upadną, kryzys itd i nie dadzą dalszej broni- na razie to tylko gadanie a dostawy idą duże kolejne a z wielu państw zachodu wręcz zwiększone. Poza tym uargumentowalem dlaczego uważam że ataki na infrastrukturę zwiększa dostawy broni. Nie zauważyłeś że głowy państwa zachodu od razu zaczęły deklarować że przez te ataki trzeba zwiększyć dostawy broni i OPL?

Opinia publiczna nadal popiera wsparcie dla Ukrainy w USA, poza tym jakie to ma znaczenie, skoro z historii wiemy, że USA ma to w dupie, skoro lata temu nie tylko nie było poparcia dla wojen USA, co był duży hejt, a USA i tak wysyłało broń i....amerykańska krew.


Ostatnie akapity są z dupy. Założyłeś, że uważam iż to pikuś, że będzie kolejna fala uchodźców. Skąd wziąłeś takie wnioski, skoro od dawna, w tym na tej stronie pisze o tym, że to zagrożenie i duży problem?

Czyli jak napisałem, że kolejna fala uchodźców to może być dla Polski katastrofa- ty masz halucynacje i widzisz, że napisałem coś przeciwnego?


Ja rozumiem fanatyzm i nienawiść do mnie, ale weź oddech i przeczytaj z zrozumieniem komentowany tekst bo zachowujesz się jak Siwy który dziś wyobraził sobie rzeczy których nie napisałem i sam z afektem zaczął na te halucynacje odpisywać.
 
@Halibut 2.0 ty jesteś tak głupi że i tak nie zrozumiałeś do czego się odniosłem.
Z resztą nie pierwszy raz tej samej kwesti nie zrozumiałeś. @Karateka@ ogarnął o co mi chodziło od razu. Ty zacząłeś znowu eseje pisać i klasycznie 10 pytań w jednym poście.

Idź grubasku pobiegać czy coś dobrze Ci zrobi i proszę nie wspominaj o mnie, bo za zdanie o Polsce po 45tym jesteś dla mnie jak gówno na podeszwie.
 
@Halibut 2.0 ty jesteś tak głupi że i tak nie zrozumiałeś do czego się odniosłem.
Z resztą nie pierwszy raz tej samej kwesti nie zrozumiałeś. @Karateka@ ogarnął o co mi chodziło od razu. Ty zacząłeś znowu eseje pisać i klasycznie 10 pytań w jednym poście.

Idź grubasku pobiegać czy coś dobrze Ci zrobi i proszę nie wspominaj o mnie, bo za zdanie o Polsce po 45tym jesteś dla mnie jak gówno na podeszwie.


Ja ogarnąłem o co ci chodzi, piłem do tego że twój wpis był bez sensu bo raz- zgadzamy się z tym, że Ukraińcy nie powinni robić brzydko, dwa, odpowiadałes na rzeczy których nie poruszałem, tylko się na mnie oburzyłes za coś, czego nie powiedziałem ani nawet nie zasugerowałem.

Teraz też kłamiesz o 45 roku jak jakiś śmiec. Nie uważam cię za idiotę, ale czemu piszesz jak debil?

Bo ty chyba serio wierzysz w to co piszesz- że uważam iż przed 45 nie było Polski, czy że dziś pisałem o czymś co sobie wymyśliłem. A to już choroba psychiczna.
Nieprzypadkowo nie umiesz powiedzieć o co ci chodzi z tym 45 rokiem. Wiesz, że nie możesz mi zarzucić iż uważam że wtedy powstała Polska i uważam że wcześniej jej nie było, więc?
Jesteś tak głupi, że nie potrafisz tego wyjaśnić?
 
Z cyklu kolejne dostawy broni dla Ukrainy. Chyba są z coraz większą częstotliwością.
Ciekawe kiedy USA zadowoli ruskich propagandystów od tezy, że USA już za momecik odetnie pomoc dla Ukrainy?
Pewnie nasi forumowi onetowi eksperci powiedzą za 2 lata, gdy Rosja bedzie się już tylko utrzymywać na Krymie, wymusi się na nich traktat pokojowy i USA przestanie wysyłać broń powiedzą "Ha, mówiłem? Miałem rację! 2 lata temu mówili w Onecie, że USA kończyc będzie niedługo wspieranie Ukrainy. I widzicie? Parę lat i kończą się dostawy! Mówiłem że Onet, wyborcza to super analizy robią"

Screenshot_2022-11-25-23-57-14-942_com.android.chrome.jpg
 
W ogóle dziwne jest to informowanie w naszych mediach o tych blackoutach na ukranie. Najpierw informują, że zniszczenia są na tyle poważne, że naprawa do stanu rzeczy sprzed atakami potrwa miesiące – przy wybitnie optymistycznym założeniu, że nie będzie kolejnych ataków.

Potem tryumfalne obwieszczenia Zełeńskiego, że „prąd w większości miejsc wrócił, ale trzeba użytkować go oszczędnie”. Taka już lekko desperacka propaganda.

Nie ma co się oszukiwać – skoro u szkopów jest ponoć spore ryzyko blackoutów w najbliższych tygodniach/miesiącach to na ukrainie energetyka działa i działać będzie w trybie awaryjnym minimum przez najbliższe pół roku. W dużych aglomeracjach może to oznaczać, że prądu więcej nie będzie niż będzie. A na prowincji może być jeszcze gorzej

Część ludzi na ukrainie będzie twierdziło, że to ich nie złamie itd. Ale wielu z nich ma rodziny, dzieci, żony, mężów. Dobro najbliższych weźmie prędzej czy później górę. Jak już gdzieś wyjadą i się urządzą to już nie wrócą. A mogą wyjechać właśnie Ci najbardziej zaradni, którzy będą chcieli od życia czegoś więcej niż biedowania i czekania na cud, który nigdy nie nadejdzie. Bo nawet jak kacapy się cofną, to powróci smutna proza dawnej rzeczywistości. Korupcji i rozkładu.

Brak wody i prądu destabilizuje działania całego aparatu państwowego. Wręcz je paraliżuje. Zakładanie, że nie będzie to miało wpływu na sam konflikt zbrojny – na zaopatrzenie żołnierzy właśnie w wodę, prowiant, broń, na ich morale itd. – jest tak bardzo naiwne, krótkowzroczne, dziecinne, że szkoda to komentować.

Obecnie zagrożone jest biologiczne przetrwanie znacznej części narodu ukraińskiego, więc o czym my tu w ogóle mówimy.

Washington Post pisze: „Tej zimy Rosja doprowadziła Ukrainę na skraj katastrofy humanitarnej. W ostatnich dniach zwrócono uwagę na zakres uszkodzeń systemów energetycznych Ukrainy. Ukraińscy i zachodni urzędnicy zaczęli bić na alarm, ale zdają sobie również sprawę, że mają ograniczone środki. Systemu energetycznego Ukrainy z czasów sowieckich nie da się naprawić szybko ani łatwo. W niektórych z najbardziej dotkniętych miast urzędnicy niewiele mogą zrobić poza nakłanianiem mieszkańców do ucieczki – co zwiększa ryzyko załamania gospodarczego na Ukrainie i rozprzestrzeniania się kryzysu uchodźczego w sąsiednich krajach europejskich. „Mówiąc prościej, tej zimy będzie chodziło o przetrwanie” – powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Kijowie Hans Henri P. Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia, mówiąc, że następne miesiące mogą „zagrażać życiu milionów Ukraińców” Śnieg spadł już na znacznej części Ukrainy, a temperatury w wielu częściach kraju spadają poniżej zera. Kluge powiedział, że oczekuje się, że od 2 do 3 milionów Ukraińców opuści swoje domy „w poszukiwaniu ciepła i bezpieczeństwa”, chociaż nie jest jasne, ilu pozostanie w kraju.

A Polacy, niestety, dostają i dostaną rykoszetem. Za cały ten proxy war pomiędzy ZSRR a USA. Żeby nie było – bolszewicy są bezdusznymi i bezwzględnymi dzikusami, ale jankesi dobrze wiedzieli, czym może się skończyć prowokowanie dzikusa. Ale że to daleko od ich własnych granic… Ktoś może stwierdzić, że nieprowokowany czerwony pułkownik kgb i tak by zaatakował. Może i tak. Teraz możemy tylko pogdybać.
 
No jasne. Kolejne dostawy broni, Ukraina wygrywa...




Uuu, jedziemy emocjonalnymi, propagandowymi filmami jako argumentem w ocenie sytuacji taktycznej? W dodatku ukraińskimi? Czyli jednak propaganda dobra gdy pasuje do naszych poglądów? :)
A już kompletnie nie wiem jak to ma przeczyć FAKTOWI dostaw broni
Ale wiesz, że to się nie wyklucza, prawda? Chyba, że wychodzisz z założenia, że wygrywa się tylko wtedy gdy wypiera się przeciwnika bez ZADNYCH strat i przy zerowym działaniu przeciwnika.
Chyba, że bierzemy takie kryterium etyczne, na zasadzie "na wojnie każdy przegrywa", ale to są takie kocopoly w których nie można by było nawet mówić, że USA wygrało II WS.
Domyślam się też, że może ci chodzić o to, że Ukraina i tak przegrał wyniszczeniem gospodarczym kraju. Zacytuję Warzeche- tak, tu zgoda. Lecz jeszcze poczekajmy czy dla Rosji to zwycięstwo, jeżeli okaże się, że gospodarczo będą tylko ułamek wyżej stali niż Ukraina.


Ogólnie to naszła mnie taka refleksja.
Przed Wielką Wojna mało kto przewidywał(w sumie poza takimi ludźmi takimi jak...Marks i Engela m.in.), że zbliżająca się wojna potrwa super krótko lub długo Jedni jako argument podawali rozwinięta technikę. Inni- że takiej wojny nie będzie, gdyż musiałaby to być wojna długa i totalna, w której będzie długotrwałe zaangażowany cały kraj i naród. I rzekomo taka wojna miała być niemożliwa gdyż ludzie nie będą w stanie ponieść tak dużych kosztów jakie ich czekają. Bo to będzie wojna całego państwa i narodu a nie tylko aparatu wojskowego.


Okazało się, że nie tylko są w stanie je ponieść co zniosą więcej i dłużej niż eksperci przepowiadali. Później była II WS i jeszcze większe cierpienia tkanki społecznej.

Dlatego dziwię się, że dziś Rosja, nie nauczona z historii, liczy, że tym razem się uda, zwłaszcza, że sami mają nauczkę jeszcze niedawna, Afganistanu, a teraz walczą z krajem, narodem który w XX wieku był doświadczony jako jeden z najbardziej w historii. I przetrwał. A teraz grozi im ułamek tego co przyniosły im lata 30 i 40 przy jednoczesnej większej determinacji narodu.


Może ja się mylę i patrzę zbyt optymistycznie, a może się mylą ci którzy czekają aż Ukraina upadnie(ciągle dodając asekuracyjne"oczywiście tego nie chce, to byłoby niedobra") no ale...zobaczymy. Te ataki na energetykę miałyby być też takie miażdżące, 40 % zniszczone już dawno temu, a jednak po kolejnych atakach robią Black outy a następnie wraca to jakoś do normy. Jeżeli energetykę awaryjna mają ma dość przyzwoitym poziomie(agregaty itp) to Rosja raczej nie będzie w stanie sparaliżować całego kraju. Co najwyżej będą mogli skupić się na konkretnym rejonie, mieście by tam spróbować sparaliżować trwale. Bo nawet pół dniowe braki dostaw nie spowodują wielkiej katastrofy.

I trzymaj kciuki, żeby moje optymistyczne spojrzenie się sprawdziło, a nie innych, jeżeli serio nie chcesz milionów Ukraińców u nas.
 
Last edited:
Jak forumowy pojeb jebnie laurkę swoim pobratymcom, to aż łzy się do oczu cisną jaki to cudowny, waleczny, bohaterski, doświadczony historycznie naród przelewa krew za polską sprawę :arielcry:

:waldeklaugh: najbardziej doświadczony historycznie naród w dwudziestym wieku
 
Jak forumowy pojeb jebnie laurkę swoim pobratymcom, to aż łzy się do oczu cisną jaki to cudowny, waleczny, bohaterski, doświadczony historycznie naród przelewa krew za polską sprawę :arielcry:

:waldeklaugh: najbardziej doświadczony historycznie naród w dwudziestym wieku



Nie napisałem, że za nas, i nie napisałem że najbardziej doświadczony ale jeden z najbardziej doświadczonych. Niby jesteś taki mądry a piszesz kolejny komentarz w odpowiedzi na rzeczy które sobie wymyśliłeś.

Nie wiem z czym się nie zgadzasz. Możesz wypierać w imię nienawiści wielki głód, II WS itd, ale to, że ty będziesz robił wyparcie nie zmieni faktu, że to miało miejsce.

Nie zgadzasz się z tym by mieć nadzieję, że Ukraina to przetrwa i nie będzie kryzysu uchodzczego?

Jeżeli z tym też się zgadzasz...to powiedz z czym nie?


Ciekawe, czyli jednak czytasz moje "wysrywy".

A teraz spróbuj coś napisać związanego z moim komentarzem. Chyba, że chodzi ci tylko o zaspokojenie dziwkarskiej atencji z robienia gownoburzy bez związku z tematem? Spokojnie, dostaniesz od paru podobnych do ciebie 3-5 lajków którzy też nie umieją czytać z zrozumieniem :)
 
Last edited:
No jasne. Kolejne dostawy broni, Ukraina wygrywa...


W ogóle dziwne jest to informowanie w naszych mediach o tych blackoutach na ukranie. Najpierw informują, że zniszczenia są na tyle poważne, że naprawa do stanu rzeczy sprzed atakami potrwa miesiące – przy wybitnie optymistycznym założeniu, że nie będzie kolejnych ataków.

Potem tryumfalne obwieszczenia Zełeńskiego, że „prąd w większości miejsc wrócił, ale trzeba użytkować go oszczędnie”. Taka już lekko desperacka propaganda.

Nie ma co się oszukiwać – skoro u szkopów jest ponoć spore ryzyko blackoutów w najbliższych tygodniach/miesiącach to na ukrainie energetyka działa i działać będzie w trybie awaryjnym minimum przez najbliższe pół roku. W dużych aglomeracjach może to oznaczać, że prądu więcej nie będzie niż będzie. A na prowincji może być jeszcze gorzej

Część ludzi na ukrainie będzie twierdziło, że to ich nie złamie itd. Ale wielu z nich ma rodziny, dzieci, żony, mężów. Dobro najbliższych weźmie prędzej czy później górę. Jak już gdzieś wyjadą i się urządzą to już nie wrócą. A mogą wyjechać właśnie Ci najbardziej zaradni, którzy będą chcieli od życia czegoś więcej niż biedowania i czekania na cud, który nigdy nie nadejdzie. Bo nawet jak kacapy się cofną, to powróci smutna proza dawnej rzeczywistości. Korupcji i rozkładu.

Brak wody i prądu destabilizuje działania całego aparatu państwowego. Wręcz je paraliżuje. Zakładanie, że nie będzie to miało wpływu na sam konflikt zbrojny – na zaopatrzenie żołnierzy właśnie w wodę, prowiant, broń, na ich morale itd. – jest tak bardzo naiwne, krótkowzroczne, dziecinne, że szkoda to komentować.

Obecnie zagrożone jest biologiczne przetrwanie znacznej części narodu ukraińskiego, więc o czym my tu w ogóle mówimy.

Washington Post pisze: „Tej zimy Rosja doprowadziła Ukrainę na skraj katastrofy humanitarnej. W ostatnich dniach zwrócono uwagę na zakres uszkodzeń systemów energetycznych Ukrainy. Ukraińscy i zachodni urzędnicy zaczęli bić na alarm, ale zdają sobie również sprawę, że mają ograniczone środki. Systemu energetycznego Ukrainy z czasów sowieckich nie da się naprawić szybko ani łatwo. W niektórych z najbardziej dotkniętych miast urzędnicy niewiele mogą zrobić poza nakłanianiem mieszkańców do ucieczki – co zwiększa ryzyko załamania gospodarczego na Ukrainie i rozprzestrzeniania się kryzysu uchodźczego w sąsiednich krajach europejskich. „Mówiąc prościej, tej zimy będzie chodziło o przetrwanie” – powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Kijowie Hans Henri P. Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia, mówiąc, że następne miesiące mogą „zagrażać życiu milionów Ukraińców” Śnieg spadł już na znacznej części Ukrainy, a temperatury w wielu częściach kraju spadają poniżej zera. Kluge powiedział, że oczekuje się, że od 2 do 3 milionów Ukraińców opuści swoje domy „w poszukiwaniu ciepła i bezpieczeństwa”, chociaż nie jest jasne, ilu pozostanie w kraju.

A Polacy, niestety, dostają i dostaną rykoszetem. Za cały ten proxy war pomiędzy ZSRR a USA. Żeby nie było – bolszewicy są bezdusznymi i bezwzględnymi dzikusami, ale jankesi dobrze wiedzieli, czym może się skończyć prowokowanie dzikusa. Ale że to daleko od ich własnych granic… Ktoś może stwierdzić, że nieprowokowany czerwony pułkownik kgb i tak by zaatakował. Może i tak. Teraz możemy tylko pogdybać.
Spokojna Wasza rozczochrana. W ramach solidarności nasi jasnie panujacy zaczną eksportować energie na, przepraszam do ukrainy. A my będziemy siedzieć po ciemku. Rzecz jasna światło dla kolejnej fali uchodźców znajdzie się w naszym kraju bo przecież oni przezywają traume. Nasza słuzba zdrowia będzie priorytetowo obsługiwać ten wspaniały naród. Sława ukrainie, sława banderze...

mewa-pluje-ha-tfu.jpg
 
Spokojna Wasza rozczochrana. W ramach solidarności nasi jasnie panujacy zaczną eksportować energie na, przepraszam do ukrainy. A my będziemy siedzieć po ciemku. Rzecz jasna światło dla kolejnej fali uchodźców znajdzie się w naszym kraju bo przecież oni przezywają traume. Nasza słuzba zdrowia będzie priorytetowo obsługiwać ten wspaniały naród. Sława ukrainie, sława banderze...

View attachment 50346
I żebyś mi w sylwestra petardami nie strzelał!
 
Arestowicz o Polsce:


Polskie zakłady naprawcze remontują ukraiński sprzęt:


Dramat Komarenki w Polsce. Widzi flagi Ukraińskie w internecie i ludzie piszą "Putin idi na chuj". Jak żyć?
 
Arestowicz o Polsce:


Polskie zakłady naprawcze remontują ukraiński sprzęt:


Dramat Komarenki w Polsce. Widzi flagi Ukraińskie w internecie i ludzie piszą "Putin idi na chuj". Jak żyć?

Te, Karateka, ale to chyba właśnie chodzi o wywiad, o którym pisał onet, co nie? I o którym już tu pisaliśmy? O rozmowę z Julią Łatyniną. Jeżeli tak, a tak jest, to wstawki zostały odpowiednio dobrane. Tak wybiórczo dobrane, że nie powstydziłaby się tego ruska propaganda ;-)


Arestowycz mówi bardzo dużo o tym, jak wiele Polska zrobiła dla Ukrainy i dla Ukraińców zarówno na poziomie politycznym, militarnym, jak i czysto ludzkim. W pewnym momencie Arestowycz stwierdza, że "gdyby nie Polska, nas by nie było". Mówiąc o Polsce i Polakach Arestowycz jest wyraźnie i przy tym ewidentnie szczerze wzruszony. Szczerze brzmią też jego stwierdzenia o wdzięczności wobec naszego kraju i przyjaźni z Polską oraz o tym, że Ukraina nigdy w przyszłości nie może się z naszym krajem pokłócić.

Wybiegając w przyszłość Arestowycz stwierdza, że problemem w relacjach polsko-ukraińskich może być to, który kraj — Polska czy Ukraina — ma być liderem w Europie Wschodniej, przy czym z całej wypowiedzi wynika, że dla Arestowycza oczywiste jest, że to Kijów zajmie pierwsze miejsce jako lider regionu

Doradca Kancelarii Prezydenta Zełenskiego odnosi się również do kwestii Rzezi Wołyńskiej. Mówiąc o niej, stwierdza, że władze Polski wykazały się dalekowzrocznością. Polska, według relacji Arestowycza, miała "zgodzić się zapomnieć o tak zwanej rzezi Wołyńskiej" i uznać, że jest to "zamknięta karta" w relacjach dwustronnych i że o sprawie "nie będziemy rozmawiać".
 
To ja dam newsa o tych biednych z traumą.
Dasz palec wezmą rękę.

Przedwczoraj na osiedlu mojej matki do Lidla wpadło 2 chłopaków na oko 20-30 lat, wzieli cały kosz zakupów i próbowali wyjść robiąc aferę że
IM SIĘ NALEŻY!
:waldeklaugh:
Na szczęście ochroniarz Pan Adam nie jest z pierwszej łapanki. Były bokser i mój znajomy z siłki ustawił gierojów szybciutko.
Wrócę do Polski na dniach flachę mu postawie za patriotyczną postawę.

Tak tak moja matka ma halucynacje
A POLACY TEŻ! 3.2.1!
 
Te, Karateka, ale to chyba właśnie chodzi o wywiad, o którym pisał onet, co nie? I o którym już tu pisaliśmy? O rozmowę z Julią Łatyniną. Jeżeli tak, a tak jest, to wstawki zostały odpowiednio dobrane. Tak wybiórczo dobrane, że nie powstydziłaby się tego ruska propaganda ;-)


Arestowycz mówi bardzo dużo o tym, jak wiele Polska zrobiła dla Ukrainy i dla Ukraińców zarówno na poziomie politycznym, militarnym, jak i czysto ludzkim. W pewnym momencie Arestowycz stwierdza, że "gdyby nie Polska, nas by nie było". Mówiąc o Polsce i Polakach Arestowycz jest wyraźnie i przy tym ewidentnie szczerze wzruszony. Szczerze brzmią też jego stwierdzenia o wdzięczności wobec naszego kraju i przyjaźni z Polską oraz o tym, że Ukraina nigdy w przyszłości nie może się z naszym krajem pokłócić.

Wybiegając w przyszłość Arestowycz stwierdza, że problemem w relacjach polsko-ukraińskich może być to, który kraj — Polska czy Ukraina — ma być liderem w Europie Wschodniej, przy czym z całej wypowiedzi wynika, że dla Arestowycza oczywiste jest, że to Kijów zajmie pierwsze miejsce jako lider regionu

Doradca Kancelarii Prezydenta Zełenskiego odnosi się również do kwestii Rzezi Wołyńskiej. Mówiąc o niej, stwierdza, że władze Polski wykazały się dalekowzrocznością. Polska, według relacji Arestowycza, miała "zgodzić się zapomnieć o tak zwanej rzezi Wołyńskiej" i uznać, że jest to "zamknięta karta" w relacjach dwustronnych i że o sprawie "nie będziemy rozmawiać".

Oczywiście że każdy chce być liderem. Nie wiem jak kogokolwiek może to dziwić.
 
To ja dam newsa o tych biednych z traumą.
Dasz palec wezmą rękę.

Przedwczoraj na osiedlu mojej matki do Lidla wpadło 2 chłopaków na oko 20-30 lat, wzieli cały kosz zakupów i próbowali wyjść robiąc aferę że
IM SIĘ NALEŻY!
:waldeklaugh:
Na szczęście ochroniarz Pan Adam nie jest z pierwszej łapanki. Były bokser i mój znajomy z siłki ustawił gierojów szybciutko.
Wrócę do Polski na dniach flachę mu postawie za patriotyczną postawę.

Tak tak moja matka ma halucynacje
A POLACY TEŻ! 3.2.1!

Brzmi bardzo wiarygodnie ta historia.
 
To ja dam newsa o tych biednych z traumą.
Dasz palec wezmą rękę.

Przedwczoraj na osiedlu mojej matki do Lidla wpadło 2 chłopaków na oko 20-30 lat, wzieli cały kosz zakupów i próbowali wyjść robiąc aferę że
IM SIĘ NALEŻY!
:waldeklaugh:
Na szczęście ochroniarz Pan Adam nie jest z pierwszej łapanki. Były bokser i mój znajomy z siłki ustawił gierojów szybciutko.
Wrócę do Polski na dniach flachę mu postawie za patriotyczną postawę.

Tak tak moja matka ma halucynacje
A POLACY TEŻ! 3.2.1!
W końcu, po tylu miesiącach w końcu trafiłeś na jakiś Ukraińców którzy robią ten rozpierdol!



Bez sensu część wpisu. Jakby byli ludzie którzy twierdzą że ZADEN Ukrainiec nigdy w Polsce nic złego nie zrobił.
Tylko wczoraj pisałem o ilości przestępstw jakie Ukraińcy w Polsce popełniaja



Chociaż są tu tacy ludzie na forum którzy uważają że inni userzy tak twierdzą, po czym okazało się że kłamali.


Ps. Skąd wiesz że ktoś tym Ukraińcom "dał palec" ? Co to znaczy? Skąd wiesz że ktoś z Polaków im w czymś pomagał? Twoja mama zrobiła śledztwo?
Czarodziejka?
 
Back
Top