GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Kolejne (po trailerze do "jedynki") ckliwe pierdy które mają (w tym wypadku będą miały) mało wspólnego z produktem finalnym. Wykonanie też pozostawia wiele do życzenia (to zbliżenie na twarz laski i wybuch wołają o pomstę do nieba). Mamy XXI wiek, a ja ciągle żyję trailerem/animacją do edycji rozszerzonej Wiedźmina 2. Niedawno kupiłem DI GOTY na steamie, więc ogram, zostawię save (mają być obsługiwane) i Riptide też pewnie kupię. Aczkolwiek podchodzę do tego z rezerwą, szału nie oczekuję. Jeżeli o Techland chodzi bardziej trzymam kciuki za nowe CoJ, pierwsze dwie części wspominam bardzo, bardzo dobrze.
 
trailer do jedynki był wg mnie bardzo dobry (jak na trailery gier) , tutaj widać już nie mieli pomysłu na coś nowego. podobnie pewnie będzie z samą kontynuacją - ten sam silnik, te same postacie + jedna nowa. szału nie będzie ale dla fanów zombie na pewno świetny tytuł.



niedawno wyszło w końcu na pc I am alive, warto sprawdzić bo take perełki rzadko się trafiają. gdyby to rozbudowali i urozmaicili rozgrywkę byłby hit.
 
ktoś się zna na częściach do kompa ?



planuję wymienić procesor i grafikę. płyta główna GA-H55M-S2V. do wydania będę miał ok 1500 zł + może coś ze sprzedaży i3 550 @ 3,20 ghz i geforce gt440 (moż ktoś poradzi ile za to można dostać) . komp służy głównie do grafiki i gier.



lepiej brać procesor i5 czy dopłacać do i7 ?
 
Wszyscy kochają White-Ra:-D Ja obecnie pytam w Black Mesa. Choć widzę drobne, ale dla mnie jako fana zajebiste różnice. inaczej się skacze, pistolet nie ma drugiego trybu, a łom pracuje kompletnie inaczej niż w oryginale. Także w moim odczuciu gra zmieniła się trochę i dałbym jej około 70 % zgodności z oryginałem. Co dla mnie jest wadą.
 
Evangelista



Też ściągnąłem sobie Black Mesa, jako fan Half Life 1. Jestem gdzieś prawie w połowie gry i jak na razie jest dla mnie zajebiscie. Ja nie zauważyłem aż tylu zmian, według mnie w 85% pokrywa się z oryginałem. Owszem czasem czegoś zabraknie, czasem coś dodadzą (zwykle na plus), ale ogółem to stary dobry HL w nowej szacie graficznej. I z nowym, ale jakże zajebistym soundtrackiem. Polecam tym bardziej, ze jest legalnie, za darmo do pobrania z netu i nie trzeba mieć Half Life 2, by zagrać w tą konwersję.
 
Jestem właśnie w Blast Pit. Przechodziłem tę misję z piętnaście razy na oryginale. I masz rację, gra się zajebiście, jednak jest nieco inny feeling broni. Dodatkowo żołnierze nie rzucają granatami, co było wręcz cechą charakterystyczną pierwszego Half-Life'a. O łomie już pisałem. No i w pierwowzorze lepiej i swobodniej mi się skakało. Wiadomo, że mechnika gry będzie nieco zmieniona, ale bardzo się przyzwyczaiłem do prowadzenia postaci jaki sugerował mi H-L:-) Ja tak marudzę, ale tak jak pisałeś gra się świetnie. Co do soundtracków, to raczej nie przywiązuję uwagi. Grałem zwykle we wcześniejsze wersje Half-Life, które nie posiadały muzyki w tle, a już na pewno nie takiej jaką zaimplementowano w późniejszych wersjach. Dodatkowo lubię wersje gdy MP5 jeszcze nie wygląda tak nowocześnie:



c2a4g0009.jpg




Na dodatek dawniej Alien Slave dłużej ładował swój zielony promień. Wspomnę też, że zjebali jedno: podkradanie się do wroga. W starym Half-Life'ie jak byłeś cicho i chodziłeś na kucka, to można było się podkradać od tyłu do wroga. Dzisiaj komandosi mają oczy z tyłu głowy. Poza tym pomieszczania są inaczej zaprojektowane, co akurat w sumie na plus może iść. Choć zauważyłem, że kilka sekretów pominęli. W misji, gdzie było bombardowanie i musieliśmy się udać do schronu był tylko jeden szyb wentylacyjny, a w oryginale są dwa (drugi prowadzi do bonusowych pomieszczeń). Także taka ma opinia;-)



c1a4i0099.jpg



Mimo wszystko Black Mesa uznam jako ciekawostkę i powrócę do oryginału, gdyż jest niestety lepszy od tej modyfikacji. Grafika nieco słabsza, ale wszystko jest na swoim miejscu.


PS. inaczej również schodzi i skacze się z drabinek :P
 
Ja z kolei nie wrócę nigdy do oryginalnego HL. Co najwyzej poczekam na patche do black mesa, bo faktycznie parę kwestii jest do poprawki - choćby własnie zachowanie i głos panów komandosów. Co do feelingu broni, ja na takie rzeczy nie zwracam uwagi nawet, więc tutaj nic nie ocenie. najważniejsze, ze został ten klimat ciągłego zagrożenia i adrenaliny. Jeszcze co do oryginału HL, wkurzało mnie właśnie to, ze bohater za szybko się poruszał, skakał itd. Weź tu się wczuj w sytuacje, jak gość Ci popierdala po drabinie w góre i w dół szybciej niz biega :P W Black Mesa już trochę wolniej wchodzi i schodzi, ale wciaż dla mnie za szybko. A szkoda, bo maksymalny realizm dodałby jeszcze więcej klimatu tej grze.
 
White Ra jest zajebistym kolesiem i wiele osiągnał, szkoda że teraz w erze zergów i Stephano mu się nie układa i odpada szybko z turnieji.
 
Pewnie temat wałkowany wielokrotnie, ale chciałbym zaopatrzyć się w konsolę i nie wiem w co zainwestować PS3 czy Xbox? Gdzie jest łatwiej kupić tańsze oryginalne i fajne gry? To jest jak na razie tylko wstępny pomysł, nawet nie wiem jak to cenowo wygląda i co bardzie opłacalne, ale jakoś tak mnie naszło gdy dostałem maila



http://www.electro.pl/Przedsprzedaz_PS3_FIFA_13.html



i wydaje mi się, że cena przystępna, ale moze lepiej poczekać na wyjście nowych modeli?
 
dobre gry masz na obie konsole, osobiście wybrałbym teraz ps3 z uwagi na ciekawsze exclusive . cenowo wygląda to podobnie.



weź lepiej starszy model , który pewnie niedługo trochę stanieje, nie warto przepłacać za ten nowy.



z nowości na pc - Borderlands 2 nie zawodzi, jak komuś podobałą się jedynka to można brać w ciemno.



Torchlight 2 RELOADED już w necie.
 
Ja jutro gnam po nowe PES 2013.



Jak ktos nie gral to polecam demo (na konsole oczywiscie). Pes Full Control wymiata.



Fife tez kupie ale nie w dniu premiery.
 
Niebawem nowy model PS3 więc starsze cenowo spradną.



Torchlight 2 na piratach a dopiero pobrała mi się pierwsza część na steamie, bo w HiB jest za grosze. Trzeba będzie obadać.
 
Grał ktoś z Was w piracką wersję Sleeping Dogs ze spolszczeniem? Bo mam pewien problem. Próbowałem już kilka spolszczeń i we wszystkich jest następujący problem. Spolszczone są tylko niektóre dialogi, zwłaszcza te po chińsku. Praktycznie wszystkie dialogi angielskie nie są spolszczone. Miał ktoś taki problem?
 
A ja obecnie zacząłem grać w Skyrima. Troszkę nudnawo póki co, ale mam nadzieje, że się rozkręci.
 
przed chwilą sobie pyknąłem w demo fify 13. Powiem tyle, że grywalność robi ogromne wrażenie. Super się kombinuje akcje, piłkarze inteligentnie wystawiają się na pozycje i podchodzą do piłki jeżeli nie ma do kogo zagrać, piłka leci dokładnie tam gdzie się kopnie, kamera rusza za akcją co sprawia, że gra jest o wiele bardziej dynamiczna. Szkoda tylko, że nic nie zrobili z trybunami bo co roku wygląda to tak samo a mogli dać jakieś oryginalne oprawy czy coś w tym stylu.



Ja już nie gram w gry ale od czasu do czasu chyba sobie pykne w nową fife :)
 
http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity?ref=category
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2
http://www.kickstarter.com/projects/doublefine/double-fine-adventure

Kickstarter może okazać się wielkim krokiem w tworzeniu. Trzy wielkie projekty (Obsidian jeszcze zbiera pieniądze, idzie im bardzo dobrze), które bardzo przykuwają uwagę.
 
Jest tutaj ktoś kto wypala sobie płytki na xboxa? Bo mam problem, bo płytki są 8.5GB a gra waży 8.92GB i nie wiem jak nagrac..
 
Niee, tutaj wlaśnie tak nie ma. A znajomy kiedyś mi wypalał Max Payny które też ważyły więcej niż może pomiescić płytka. Tylko teraz nie mam z nim kontaktu i chciałbym sam to nagrac.
 
masz nagrywarkę LiteOn ? tylko na takich nagrywarkach z wgranym flashem wypalisz nowsze gry (z zabezpieczeniem xgd3)
 
Płytek na X nigdy nie wypalałem, ale to o czym piszesz zwie się overburning. Możesz poszukać, zresztą jak byś wujka google'a nawet ogólnie to też pewnie by się jakiś poradnik znalazł.
 
@up



Właśnie pytałem wujka google i nie znalazłem nic odpowiedniego.



@madafaka



Mam chyba Hitachi LT 3.0. Max-payne spokojnie mi śmiga, pobieram PES'a teraz.
 
@HubiSSJ3



Co do gier które wymagają przeróbki lt 3.0 lub lt 2.0 (czyli te z xgd3) to masz dwie możliwości:



a) Albo kupujesz nagrywarke LiteOn iHAS124-XX B (od 124 do 624, a XX to liczby które nie mają znaczenia, musi być wersja B)



i nagrywasz sobie normalnie gry w całości.



b) Albo przy zwykłej nagrywarce i najnowszym imgburn używasz opcji TRUNCATE (wgrywanie maksymalnie na chama), wtedy nagrywarka nie dogrywa tych ostatnich kilkunastu mb gry, a mimo to wszystko działa jak należy.



Oczywiście opcja 'b' nie działa jeżeli masz dasha nowszego niż 13604. Jeżeli nie instalowałeś aktualizacji przez neta lub z nowszymi grami, to nie ma potrzeby, żebyś kupował iHASA. Dzieje się tak, ponieważ od 13604 w górę konsola sprawdza wszystkie party płyty zanim się gra uruchomi. Stąd gdy brakuje tych ostatnich mb gry to xbox w ogóle nie czyta płyty.



Edit:



tak btw. pierwszy raz spotykam się z wersją gry która wynosi 8.9 gb, normalne wersje powinny ważyć analogicznie 7,29GB=XGD2 i 8,13GB=XGD3.
 
Pobierana i spakowana waży 8.9 GB , wypakowałem i waży 8,13GB ale i tak nie mieści... próbuję na chama,mam ostatnią płytkę.
 
http://ixcover.nets.pl/poradniki/XGD3.pdf







A, i jeżeli masz lt 3.0 to gry starsze niż te z marca 2012 należy przerobić najnowszym abgx'em360
 
Back
Top