1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Do samochodu. Do domu. Gaz?

Discussion in 'Militaria' started by Dzihados, Jan 24, 2016.

1. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,281
    Zdobyte Lajki:
    5,768
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Dla zony? Juz pomijam nakaz trzymania broni ostrej w odpowiednich miejscach, rozladowanej , nie wiem do konca jak powinna byc przewozona samochodem.
    Ja szukam czegos co w ciagu 5s mozesz miec pod reka i szybko uzyc.

2. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,870
    Punkty:
    790
    @Dzihados jak dla "nieogarnięj" osoby (oczywiście z całym szacunkiem, chodzi o brak obycia) to odpadają wszelkie narzędzia, pałki, kubotany, noże itd. bo bardzo łatwo to stracić i stać się ofiarą takiego narzędzia. Wszelkie hukowe, kapiszonowce itp itd też odpadają bo jak będzie widać, że to nieumiejętnie trzyma to się domyślą, że to niegroźna atrapa a jak jeszcze gość będzie zdesperowany i pomimo użycia na niego nie zadziała to 2x gorzej.

Dla takiej osoby tylko i wyłącznie gaz - jeżeli na ulicę to proponuję taki w chmurze, nie musisz celować w oczy, psikasz robisz coś w stylu zasłony dymnej i uciekasz. Musiałby chyba silny wiatr wiać, żeby ciebie to oślepiło. Jeżeli do auta to taki żelowy, psikasz precyzyjnie i nie zapsikasz się w aucie.

Comber and Dzihados like this.
  3. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,527
    Zdobyte Lajki:
    17,407
    Punkty:
    1,190
    Eh Kraków-widziałem dzisiaj jak dwóch kolesi wskoczyło na Kurdwanowie do tramwaju w godzinach szczytu z takim zasobnikiem gazu jak policja i ochrona na meczach używają. Współczuje postronnym

4. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,870
    Punkty:
    790
    Mam nadzieję, że ktoś im napierdolił i do mordy napsikał tego, ewentualnie że się od kogoś odbiło i sami się zgazowali, bo to ma w chuj duże ciśnienie.

5. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,527
    Zdobyte Lajki:
    17,407
    Punkty:
    1,190
    Dokladnie takie coś. Takie szczurki jednostrzałowe, ale gaz plus kosa to zawsze poważne zagrożenie.

6. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,870
    Punkty:
    790
    Wiadomo, nienawidzę takich małych skurwysynków.

7. Plywak

Plywak Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    681
    Zdobyte Lajki:
    366
    Punkty:
    490
    Może rozważ przeprowadzkę w milsze miejsce ? Po co się stresować.

8. nicos

nicos EFC Africa
    Middleweight

Komentarze:
    2,905
    Zdobyte Lajki:
    1,827
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Zielona Góra
    Ja dla żony zakupiłem gaz w sprayu jak była u nas w mieście akcja z gwałcicielem. Nigdy nie został użyty, ale dawał jej poczucie bezpieczeństwa - i o to chodziło. Taki gaz jest łatwy w użyciu, nie trzeba się uczyć celować, w zasadzie jedyna zasada, to "nie pod wiatr", no i wiadomo - nie w pomieszczeniu. Mały, łatwo schować i skuteczny.

9. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,373
    Zdobyte Lajki:
    18,626
    Punkty:
    1,190
    taser albo paralizator. ja kupuje zonie

10. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,870
    Punkty:
    790
    Taser drogi a paralizator musisz bezpośrednio przyłożyć i to do ubrania nie zawsze zadziała.

Gaz najlepiej nosić w kieszeni kurtki, taka by w sekundę go wyjąć.

Chmura gazu daje ten plus, że aplikuje sie go z dystansu i nawet jak się nie trafi to napastnik próbójąc gonić mimo to wpadnie w tą chmurę a wystarczy dosłownie odrobina aby wyłączyło wzrok na dobre 15-30min.

11. Fresh

Fresh UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,169
    Zdobyte Lajki:
    4,356
    Punkty:
    1,190
    Dzihados chce żeby żona mogła sie sama obronić a nie zgwałcić napastinka analnie, Ty mu natomaist podsyłasz narzędzia do zrobienia z tyłka jesieni sredniowiecza

kubotan.png

Też bym przychylał się do srodka drazniacego w zelu i przede wszystkim nastawil zone na ucieczke a nie samoobrone

Dzihados and Masu like this.
  12. Unbreakable

Unbreakable BAMMA
    Light Heavyweight

Komentarze:
    1,002
    Zdobyte Lajki:
    378
    Punkty:
    490
    Kobieta, nawet jeśli dostanie cos co samo strzela, bije, tłucze, miażdży, jeśli ma charakter panikarze, to mało co pomoże. Co do auta @Comber to jak najbardziej Gaz:D specem nie jestem :P do domu? I gaz i węgiel maja swoje plusy i minusy, kwestia osobistego doświadczenia.

13. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    11,669
    Zdobyte Lajki:
    14,754
    Punkty:
    1,190
    Jak dla kobiety to naprawdę odradzam gaz żelowy. Bawiłem się takim i fakt ma daleki zasięg, ale leci z tego cieniutka stróżka. Coś jak z pistoletu na wodę. Z całym szacunkiem do kobiet, ale watpię, żeby zdołała trafić komuś tym w twarz w chwili zagrożenia pod wpływem nerwów, emocji. Chyba, że z metra. A po takim w spreyu też idzie się zarzygać. Przyjąłem dwa razy taki na twarz i w zupełności wystarczy.

14. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,373
    Zdobyte Lajki:
    18,626
    Punkty:
    1,190
    wiem, ze drogi, ale wyjebane mam, wazne, ze skuteczny. paralizator taki jak palka od psow z koncowka, ktora trzeba przylozyc. teraz bedzie coraz cieplej, to i araby beda chodzic w cienkich ubraniach, a wtedy dziala "piorunujaco" :lol:

15. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,281
    Zdobyte Lajki:
    5,768
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    a ile toto kosztuje? ciekawym...

16. Be eS

Be eS Maximum FC
    Middleweight

Komentarze:
    1,612
    Zdobyte Lajki:
    21
    Punkty:
    1,790
    Szczególnie dla żony. Tylko broń palna jest w stanie wyrównać szanse Twojej żony w starciu z prawdziwym bandytą. Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz aby Twoja wybranka czuła się bezpiecznie czy żeby faktycznie była bezpieczna. Jeśli zależy Ci na tym drugim, to odpowiedź jest oczywista.

Przechowywanie i dostęp do broni często jest demonizowany. Ja mam sejf w centralnym punkcie mieszkania, nieopodal drzwi. Klucz blisko sejfu. W razie potrzeby mam w dłoniach przygotowaną broń w kilkanaście sekund. Niespecjalnie później niż miałbym np. gówno warty gaz czy pałkę.

Przemyśl sprawę :)

17. Charles Bronson

Charles Bronson UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,864
    Zdobyte Lajki:
    8,870
    Punkty:
    790
    @Be eS tyle ze jemu chodzi o obrone na ulicy i realne zagrozenie zycia i zdrowia :) Dobrze wiesz ze aby uzyc broni musi sprawa zajsc bardzo daleko :)

18. respect

respect UFC
    Middleweight

Komentarze:
    11,669
    Zdobyte Lajki:
    14,754
    Punkty:
    1,190
    Jak zdobyć pozwolenie na broń? Ciekaw jestem. Możesz powiedzieć jak to wygląda? No chyba, że nie masz :D

19. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,184
    Zdobyte Lajki:
    13,033
    Punkty:
    1,190
    Jakich argumentów użyłeś w podaniu? Strzelasz sportowo? Pozwolenie ma związek z wykonywana praca?

20. Dzihados

Dzihados UFC
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    9,281
    Zdobyte Lajki:
    5,768
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    1. Moja zona nawet jeszcze nie wie, ze zamierzam miec palna (w jakiejs przyslosci, "na dniach", jak tylko ogarne rzeczywistosc troche bardziej niz teraz :)), a ja nawet jej nie wyprowadzam z bledu - po co juz mam miec gadane :) Bron palna dla niej odpada.
    2. Dla zonki rozwazam teraz juz tylko gaz, ew. pistolet na gumowe kule, ale to pewnie dla siebie i dla bajeru bardziej (Taser / paralizator chyba by sie nie sprawdzil).
    3. @Charles Bronson ty chyba najbardziej kumasz pozwolenia - moze nowy watek?

Share This Page