1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Dlaczego nie powinieneś przypinać roweru za koło xD

Discussion in 'Bike Or Die' started by defthomas, Sep 4, 2015.

1. Matszo92

Matszo92 Fighter

Komentarze:
    5,667
    Zdobyte Lajki:
    8,052
    Punkty:
    290
    Filmik byłby bardziej wiarygodny gdyby bohater był czarny. A tak juz na serio to radze też nie zapinać za kierownice jak moja zdolna siostra, która teraz chodzi na piechotę.

defthomas likes this.
  2. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    Ja wiem czy taki plus, jak się ma do zaciśnięcia kilkadziesiąt takich wajch, to człowieka szlag trafi, a sposobów wkręcania nakrętek jest tyle, że z pewnością mniej kosztuje energii wciśnięcie przycisku w np. wiertarce.

3. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,072
    Zdobyte Lajki:
    28,246
    Punkty:
    3,190
    Ja mam jeszcze jeden plus: mam bardzo wysoko siodełko, więc jak @Born2kill będziesz mi jumał rower, jest szansa ,że jak zobaczę - dogonię ;)

Też mam motylek przy kołach - by szybko odczepić.

I masz rację Born - łatwiej zajebać rower źle zabezpieczony.
    Ps. Nie wiem czy to coś daje, ale od kilku lat mam oznakowany przez Milicję - może choć ciut odstrasza - nie wiem

4. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    No i ile razy go użyłeś?

5. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,072
    Zdobyte Lajki:
    28,246
    Punkty:
    3,190
    Tak może z 4 razy przód i z 6 razy tył w obecnym rowerze - mam go ok 8 lat

6. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    Traktując przykład jako szkoleniowy, to wychodzi średnio jedno wahnięcie na niecały rok. Czyli dobrze widać, że motylek (czy tam wajcha, jak zwał tak zwał:D ) jest dość rzadko używana, a raz na rok to można przypomnieć sobie, w którą stronę gwint się wykręca :D
    A jak byłbym złodziejem i miałbym obok roweru z nakrętkami rower z szybkootwieraczem, to nie wahałbym się, do którego "podbić", oczywiście przy zapięciu za koło.

Born2kill likes this.
  7. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,858
    Zdobyte Lajki:
    1,878
    Punkty:
    1,790
    Najlepiej nie mieć roweru tylko biegać lub chodzić :D

8. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,072
    Zdobyte Lajki:
    28,246
    Punkty:
    3,190
    To prawda. :smile:

Ale sposobu swojego działania, zdradzać nam nie musisz.

9. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    A w ogóle, to najlepiej to wleźć do trumny i zabić się gwoździami od środka.

Baasteek, Martin and defthomas like this.
  10. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,858
    Zdobyte Lajki:
    1,878
    Punkty:
    1,790
    Nie porównujmy takich sytuacji ;) Coś złego jest w chodzeniu i bieganiu? To naturalne dla człowieka, rower to w pewnym sensie "ulepszenie dla nóg", by szybciej się przemieszczać :)

Wewiur likes this.
  11. Wewiur

Wewiur PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,418
    Zdobyte Lajki:
    2,808
    Punkty:
    490
    Przecież to żart był :D Choć może niefortunnie użyłem słowa zabić.

12. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,391
    Zdobyte Lajki:
    16,436
    Punkty:
    1,190
    mi zajebali takiego samego jak od @Scurvol a, kolazowke zajebista i gorala pokomunnego. na filmiku kradziony rower nie ma przednich hamulcow. najlepiej kupic to zapiecie co ci wypierdala rower w gore przy latarni czy innym chujstwie.

13. cRe

cRe PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,226
    Zdobyte Lajki:
    4,780
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    Kilka lat temu robiłem projekt który nazywam się "jest akcja! Jest reakcją? "Który polegał na tym aby sprawdzić deklarowane postawy ludzi w dwóch sprawach. Pierwsza to przemoc a druga to właśnie kradzież. I najpierw robiliśmy sondę uliczną. A potem sprawdziliśmy jak ludzie reagują. I tak pod dwoma szkołami i na samym środku rynku odgrywalismy scenki gdzie kobieta biła i ponizala kolesia oraz właśnie kradzież roweru.

Miałem tą przyjemność że byłem jednym ze złodziei który kradł rower na rynku. Oczywiście rower był podstawiony. Przeszliśmy z drugim "aktorem" do naszego lupu, porozgladalismy się dookoła żeby zwrócić na siebie lekko uwagę, po czym wzięliśmy brzeszczot wielki jak sam skjrwysyn i zaczęliśmy ciąć. Wszystko nagrywane na kamery monitoringu miejskiego i ukryte. W razie czego to ubezpieczali nas funkcjonariusze straży miejskiej w cywilu. Ludzie przechodzili patrzyli a niektórzy to nawet przystaneli i popatrzyli. Na nagraniu jest nawet jak koleś rowerem robi wokół nas ze trzy kółka i odjeżdża. Nikt nie zareagował a specjalnie sprzedluzalismy cięcie tego łańcucha.

Jak znajdę gdzieś płytę to wam wrzucę ten moment w Internet.

Później jak robiliśmy sondę wśród ludzi którzy oglądali tą akcję to mieli głupie wymówki a najlepsi agenci to nie znali numeru telefonu na policję nawet (zaslaniali się ze sami bali się zareagować i to praca policji [pomijam już to że byliśmy wtedy w liceum więc żadne byki z nas nie byly]).

W tym czasie to bym zdążył 3 rowery podpierdolic z tego rynku i nikt by mi nic nie powiedział a może jeszcze gdybym spytał to by mi ktoś pomógł.

Jeszcze dodam że miasto Wrocław i na rynku tysiące ludzi.

Baasteek, Martin, Gaara and 1 other person like this.
  14. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Open
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    20,397
    Zdobyte Lajki:
    17,592
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Fajna akcja, czekam na wideo. Tak poza tym to wydaje mi się że Policja też mogła by łatwo ogarnąć temat ale najwidoczniej albo im się nie chce albo nie ma po co bo sąd wypuści?. Złodziei rowerów jest u nas tyle że bez problemu można by było robić prowokacje, zostawić gdzieś rower na widoku z GPSem itd i żniwa.

15. cRe

cRe PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,226
    Zdobyte Lajki:
    4,780
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    To podzielę się anegdotka właśnie na ten temat. Z góry przepraszam za literówki ale jestem na telefonie.
    Siostra kolegi pojechała na jakąś specjalną mszę do katedry (jakiś super chór i inne fajerwerki) wychodzi po wszystkim i roweru nie ma. Dzwoni po swojego chłopaka żeby przyjechał i coś poradził (Jak trwoga to... ) on przyjechał i w tym samym momencie widzą jak jakiś chłopak podpierdala drugi rower. Pojechali za nim i dojechali do wyspy slodowej (kto był we wro to wie). Zadzwonili wtedy na policję. Przyjechali niebiescy i w piwnicy budynku na wyspie była dziupla rowerowa. 3 rowery już prawie rozkrecone i dwa całe. Złapali tego chłopaka i okazało się ze już dwa razy był złapany na kradzieży roweru więc teraz groziła mu jakąś odsiadka bo stwierdzono ze będzie sądzimy jak pełnoletni. To potem po rozprawie ten mały cygan chodził do nich do domu i prosił żeby wycofali zeznania bo on przeprasza itd. Może gdyby za pierwszym razem dostał odpowiednią karę a nie tylko nadzór kuratora to by więcej nie kradł.

Gaara likes this.
  16. Gaara

Gaara UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    17,391
    Zdobyte Lajki:
    16,436
    Punkty:
    1,190
    w niemczech robili pranka, ze typ z brzeszczotem pytam przechodniow, czy mu pomoga pilowac zapiecie, bo ma cos z reka i klucz zgubil. po przepilowaniu czy tam obcieciu, tamten gosciu wsiadal i odjezdzal, a nagle pojawial sie wlasciciel i nawet kilku typa puscilo sie w dluga za gosciem na rowerze
    filmiku nie chce mi sie szukac, bo niemiecki

17. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,072
    Zdobyte Lajki:
    28,246
    Punkty:
    3,190
    Idzie jesień. A co cyganie robią jesienią???

Grabią

18. Scurvol

Scurvol Guest

Wydaje mi sie, ze dla bardziej rozgarnietego zlodziejaszka chodzenie ze swoim kolem nie stanowi problemu. Jeszcze jak ktos ma kola na wspomniane tu motylki to cala akcja trwa naprawde pare sekund i gosciu jest juz gdzies daaaaleko.

kaczka41 likes this.
  19. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,072
    Zdobyte Lajki:
    28,246
    Punkty:
    3,190
    Kolejny ekspert! ;)

20. Scurvol

Scurvol Guest