By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

No to nie pojebało, tylko nie napisałeś dokładnie co się mieści w tej cenie. Skąd mam wiedzieć, czy mowa o SSO, SSZ, czy developerski?
Duzo zalezy od tego w jakim regionie kraju ten dom, czy sam zrobisz cokolwiek czy wszysztko fachowcy
No ale co kto lubi...
Jeden woli murowany inny drewno
 
Szkieletowego nie biore pod uwage, tylko bal albo cegla. Z tego co czytalem to domy z bali wychodza jakies 15-20% drozej od murowanego (wiec nie jest tak zle). Caly czas jednak postawienie domu z bali jest terotycznie duzo krotsze niz murowanego.
Niewiem jak moze byc dom z bali drozszy od muru?
Czas?
Tak samo,szybko zrobisz mur abys tylko miał kase na wszystko
 
Niewiem jak moze byc dom z bali drozszy od muru?
Czas?
Tak samo,szybko zrobisz mur abys tylko miał kase na wszystko

Może choćby z tego powodu, że do domu z bali musi być użyte starannie wyselekcjonowane drewno i co najważniejsze odpowiednio długo suszone, a to podnosi koszty.

No nie wybudujesz cegły tak szybko jak domu szkieletowego, bo te drugie stawia się zazwyczaj z prefabrykatów.
 
Mnie dziwi, że w Stanach w których szaleją huragany buduje się tanie domy z drewna a w Polsce gdzie ciężko o jakiś kataklizm, buduje się głównie z cegły i drogo

Może choćby z tego powodu, że do domu z bali musi być użyte starannie wyselekcjonowane drewno i co najważniejsze odpowiednio długo suszone, a to podnosi koszty.
Nie suszone a sezonowane
 
Mnie dziwi, że w Stanach w których szaleją huragany buduje się tanie domy z drewna a w Polsce gdzie ciężko o jakiś kataklizm, buduje się głównie z cegły i drogo


Nie suszone a sezonowane
Buduje się tanie domy, bo przy ich huraganach i te drogie by poszły w pizdu.
 
zawsze mnie zastanawiało na cholerę komu balkon w domku ? przecież mając całą działkę, trzeba być debilem siedząc na balkonie, a nie na tarasie (pocisk w stronę projektujących)
w stanach te swoje śmieszne drewniane lepianki z drewna potrafią wyceniać na kilkadziesiąt milionów, co jest jakąś kpiną

inwestujesz w jakieś panele słoneczne itp ?
 
Może choćby z tego powodu, że do domu z bali musi być użyte starannie wyselekcjonowane drewno i co najważniejsze odpowiednio długo suszone, a to podnosi koszty.

No nie wybudujesz cegły tak szybko jak domu szkieletowego, bo te drugie stawia się zazwyczaj z prefabrykatów.
Znasz ceny czy tylko tak przypuszczasz?
 
Znasz ceny czy tylko tak przypuszczasz?

Pierw piszesz, że koszty są różne w zależności od regionu - co jest prawdą - a teraz pytasz się mnie o ceny:DC:

Generalnie - jak zapewne doskonale wiesz - ceny bali będą się różnić choćby ze względu na ich grubość, od tego czy będą to płazy czy nie itd.

Zresztą ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Buduj sobie dom z bali, który będzie tańszy od murowanego.
 
Pierw piszesz, że koszty są różne w zależności od regionu - co jest prawdą - a teraz pytasz się mnie o ceny:DC:

Generalnie - jak zapewne doskonale wiesz - ceny bali będą się różnić choćby ze względu na ich grubość, od tego czy będą to płazy czy nie itd.

Zresztą ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Buduj sobie dom z bali, który będzie tańszy od murowanego.
:tiphatb:
Tak jak pisalem , wybrałem z bali nie ze wzgledu na cene
Kazdy bieze co luai
Cene jako tako znam
Cena bala 1m to jakies 800-900netto

Samego bala z tartaku
Trzeb jakie 30m wiec 27 tysi
Pozniej dopiero gosciu wyrabia to i tez za zrobienie wszystkiego wezmie tak jak gadalem z nim jakies 40 tysi
Dojdzie dach okna piwnica podłogi.itp
Sciany w srodku ,bo sam bal pewnie tak nie ociepli
Lekko liczac jakies 150 tysi tak plus minus
Tylko ze masz dom z z zewnatrz na gotowo ,
To tak na szybko bo z telefonu pisze:tiphatb:
 
Szukam absolwentów Logistyki w transporcie morskim/drogowym. Zastanawiam się mocno czy znowu nie zostać studentem (nie chce mi się jak chuuuj). Pracuję w branży i żeby wskoczyć piętro wyżej trzeba mieć ten jebany papier po kierunku wyżej wymienionym... Jest ktoś?
 
Startuje w grudnu w przetargach o 3 wagony. Hajs mam na 2(5 tys za udzial w przetargu, gdy przegrasz oddaja oczywiscie) . Potrzebuje do spolku kogos kto wylozy na trzeci. Wtedy jaki wagon dostane, lub kilka, inwestor ma swoj udzial. Szczegoly na fb.
 
Startuje w grudnu w przetargach o 3 wagony. Hajs mam na 2(5 tys za udzial w przetargu, gdy przegrasz oddaja oczywiscie) . Potrzebuje do spolku kogos kto wylozy na trzeci. Wtedy jaki wagon dostane, lub kilka, inwestor ma swoj udzial. Szczegoly na fb.
 
@Orest
Nie do konca tu pasuje to pytanie, ale jest watek budowania, to sie cusik spytam.

Kiedy wymagana jest mapa do celow projektowych? Zawsze? Czy w jakichs okreslonych przypadkach?
 
@Orest
sa warunki zabudowy dla danego obszaru juz wydane, ale rozumiem, ze to cos innego?
Tak w prawie budowlanym masz określone obiekty i warunki przy których dana inwestycja wymaga pozwolenia/zgłoszenia. Jeśli pozwolenie to musisz mieć mapę do celów projektowych, jeśli zgłoszenie to tylko mapę ewidencyjną i jeszcze jedną, której nazwy obecnie zapomniałem.
 
Startuje w grudnu w przetargach o 3 wagony. Hajs mam na 2(5 tys za udzial w przetargu, gdy przegrasz oddaja oczywiscie) . Potrzebuje do spolku kogos kto wylozy na trzeci. Wtedy jaki wagon dostane, lub kilka, inwestor ma swoj udzial. Szczegoly na fb.
W sensie, że każdy wagon po 5 tys. czy, że tylko wzięcie udziału w przetargu o 3 wagony trzeba wyłożyć piątkę? To ile za taki wagon może wyjść?
 
Szukam absolwentów Logistyki w transporcie morskim/drogowym. Zastanawiam się mocno czy znowu nie zostać studentem (nie chce mi się jak chuuuj). Pracuję w branży i żeby wskoczyć piętro wyżej trzeba mieć ten jebany papier po kierunku wyżej wymienionym... Jest ktoś?

Może i jest, ale nie siedzi w branży od 15 lat
 
W sensie, że każdy wagon po 5 tys. czy, że tylko wzięcie udziału w przetargu o 3 wagony trzeba wyłożyć piątkę? To ile za taki wagon może wyjść?


5 tys za kazdy wagon jak startujesz. Czyli 15 tys. Dostaniesz np 2 to 10 tys zostaje w warsie. Oczywiscie jak trafi sie wagon ze nie ma chetnych to potrafia oddac 5 tys zl oplaty franczyzowej i jeszcze doplacic(np znajomy mial express wroclaw - kato, wychodzil na zero bo slaba trasa ale mial 4 tys miesiecznie doplaty za to ze wzial ten wagon. I wychodzil 4 do przodu). To dziwne i nieregularne zasady
 
Prawie tyle co mmarocks.
Krakus, tak slabo nas wyceniasz? :)
MMARocks powstalo dlatego, ze grupka nerdow miala za duzo czasu, energii oraz ta sama zajawke :) to o wiele wiecej warte niz rzadowe doplaty! Poza tym to juz 9 lat... Szok...

A juz na powazniej, to czyste lapowkarstwo, druga mozliwoscia jest biologiczny kretynizm. Zaplacic komus 250tys za "strone na wordpressie" (przeciez wiemy, ze to" konsultacje" ,"analizy" i "zbieranie/przetwarzanie" danych" glownie to pochonely), po roku uznac, ze osiagnela zalozone cele i mozna zaorac. WTF? Mi nie chodzi nawet o koszt, w projekt chocby tylko zwiazany z IT latwo pompowac miliony (najlatwiej te publiczne), nawet jesli oparty jest na "darmowych" produktach (nie placisz za licencje ale placisz za wiedze i infrastrukture). Mi chodzi o ten "rok"!

UUhhh, jakby tak nam rzad rzucil te 250tys na stworzenie jakiegos portalu, tym bardziej jesli zalozonym celem byloby istniec tylko rok :) Jedynie @Jakub Bijan musialby skonczyc z jego brutalnymi komentarzami o panstwowych doplatach... :)
 
Last edited:
Back
Top