By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Ehh, bo co raz poważniej rozważam wyjazd z tego kurwidołka, żeby jak już człowiek zapierdala, to coś przynajmniej z tego miał. Tylko ja nie chce uciekać docelowo z Polski i układać sobie życia za granicą na stałe. Bardziej kwestia wyjechania na kilka lat, żeby poczuć jak to jest pracować za godziwe pieniądze, coś odłożyć na realizacje swoich planów i mieć sporą poduszkę finansową i wrócić do kraju. Myślałem o tej Islandii, jedynie znajomi mówią że tam klimat strasznie depresyjny jak byli przez rok, bo wiele zmian pogodowych etc. to mnie trochę odstrasza. Jednak możliwe, że na jesieni będę myślał o wyjeździe właśnie tam i wyruszę razem z nimi, bo znów planują na rok pojechać.
Chociaż kiedyś obiecywałem sobie, że zrobię wszystko żeby zostać w Polsce, jednak skutecznie mnie do tego zniechęca to co się tutaj dzieje, a prawdziwe pierdolnięcie dopiero nadchodzi..
Ja dumam nad Portugalia. Ludzie przyjaźni, system podatkowy również. Lubię owoce morza i słońca… byłem kilka razy w Lizbonie i elegancko ::snoopd::
Zarobki może nie najwyższe ale za to życie… jakby to śpiewał brat budziana: ‚cud’ malina…

Edit: byłem kiedyś w Danii, dziewczyny brzydkie i bekaja i pierdza przy stole :bad::bad:
 
Ja dumam nad Portugalia. Ludzie przyjaźni, system podatkowy również. Lubię owoce morza i słońca… byłem kilka razy w Lizbonie i elegancko ::snoopd::
Zarobki może nie najwyższe ale za to życie… jakby to śpiewał brat budziana: ‚cud’ malina…

Edit: byłem kiedyś w Danii, dziewczyny brzydkie i bekaja i pierdza przy stole :bad::bad:
Ekonomicznie chyba już przegoniliśmy Portugalię. Bida tam w chuj. Tylko zimą na grzaniu oszczędzają
 
Ehh, bo co raz poważniej rozważam wyjazd z tego kurwidołka, żeby jak już człowiek zapierdala, to coś przynajmniej z tego miał. Tylko ja nie chce uciekać docelowo z Polski i układać sobie życia za granicą na stałe. Bardziej kwestia wyjechania na kilka lat, żeby poczuć jak to jest pracować za godziwe pieniądze, coś odłożyć na realizacje swoich planów i mieć sporą poduszkę finansową i wrócić do kraju. Myślałem o tej Islandii, jedynie znajomi mówią że tam klimat strasznie depresyjny jak byli przez rok, bo wiele zmian pogodowych etc. to mnie trochę odstrasza. Jednak możliwe, że na jesieni będę myślał o wyjeździe właśnie tam i wyruszę razem z nimi, bo znów planują na rok pojechać.
Chociaż kiedyś obiecywałem sobie, że zrobię wszystko żeby zostać w Polsce, jednak skutecznie mnie do tego zniechęca to co się tutaj dzieje, a prawdziwe pierdolnięcie dopiero nadchodzi..
Ruszaj stary do odważnych świat należy.
Ja się zasadzam na Norwegię (Trondheim jak BGC), ale póki co nie mam tam nic ciekawego do złapania. Niech się chociaż uda złapać Szwecję to potem rzut beretem dalej.
:conorsalute:W najgorszym wypadku Holandia.
 
Że Tobie się chce, jestem pod wrażeniem :mamed:
Mnie ciekawi ta można powiedzieć nowa religia, która stał się kołczing. WOŚP czyli świecka forma odpustu dla każdego (od dziwnego banku, przez naćpanych celebrytów aż po zwykłego Jana Kowalskiego) i budowania świeckich świętych.

Ale jeszcze ciekawsze są te akcje: dopłać do biletu lotniczego, zostaniesz dobrym człowiekiem, będziesz wspierał środowisko itp. akcje. Aż się musze z komunistą zgodzić...
Oczywiście da się sprawdzić, że dopłacając to jakoś nie widać skutków tego (bo co zrobi sklep internetowy, czy linia lotnicza -wykupi hektary ziemi i drzewa zasadzi? xD), że to ściema, ale mimo wszystko to działa.
Jakieś akcje adoptuj rysia, wykupmy wielbłoda z cyrku i wypuśćmy na mongolskich stepach (koło Wrześni była ta akcja, wielbłąd zdechł po drodze i cała sprawa pachniała znęcaniem się nad zwierzakiem...) :brainoverload:

Ten kołcz od Obudź w sobie olbrzyma Robinson -przecież on potrafi na swoich spotkaniach przyciągnąć kilkanaście tys. ludzi. Przecież ani Rydzyk ani Michnik nie mają takich zdolności w Polsce...
Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami narodzin nowej religii w Polsce :muttley: Ciekawe jakie będą tego skutki...

Amerykanie to stan umysłu, ale widać, że w Polsce też to zaczyna działać...

 
@Bezimienny przez Ciebie mam midelizm w polecanych, ale szefie coś dla Ciebie znalazłem ;)



Mobile English i szwalnia do kupienia także te nieruchomości muszą robić skandalicznie wysoką dywidendę :roberteyeblinking:
 
Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami narodzin nowej religii w Polsce :muttley: Ciekawe jakie będą tego skutki...
Raczej nie.Kołczing pare lat temu był o wiele mocniejszy,brylowały takie osoby jak Grzesiak,Kołcz(an) Majk,SukcesPl,czy Krzysztof Król.Teraz widać,że zasięgi im mocno pospadały.Oczywiście pojawiają się nowi jak ten Midel,ale gdyby nie Cohones,to bym nie wiedział,że ktoś taki istnieje.
 
Ten Midel to kawał zakochanego w sobie buca. Raz pierdolil, że nie skończył studiów, później, że skończył. Raz, że z biednej rodziny, później, że jednak mieli w miarę w porządku sytuacje. Tu, że biznesy wypaliły, a za chwilę, że jednak nie do końca. Kto tego kurwa słuchał parę lat temu i zastosował się do rad to teraz jest pewnie zakredytowany na bańke i nie może spokojnie spać po nocach. Zaorać w pizdu tych wszystkich coachów żerujących na najprostszych instynktach.
 
Ten Midel to kawał zakochanego w sobie buca. Raz pierdolil, że nie skończył studiów, później, że skończył. Raz, że z biednej rodziny, później, że jednak mieli w miarę w porządku sytuacje. Tu, że biznesy wypaliły, a za chwilę, że jednak nie do końca. Kto tego kurwa słuchał parę lat temu i zastosował się do rad to teraz jest pewnie zakredytowany na bańke i nie może spokojnie spać po nocach. Zaorać w pizdu tych wszystkich coachów żerujących na najprostszych instynktach.
Standard.Mateusz Grzesiak swoje nauczanie opierał na systemie NLP(programowanie neurolingwistyczne) będąc uczniem Andrzeja Batko,jednocześnie jebiąc na psychologie.Po jakimś czasie mu się odmieniło o 180 stopni, zrobił doktorat z psychologii i zaczął opowiadać,że nlp jest nieskuteczne wbijając chuja ludziom,którzy robili u niego szkolenia za często niemałe pieniądze :beczka:

Fun fackt: co poniektórzy kołcze prowadzili kursy uwodzenia kobiet(PUA) aby pózniej się przerzucić na byznes. Więc to samo mówi jacy to są szarlatani.
 
Fun fackt: co poniektórzy kołcze prowadzili kursy uwodzenia kobiet(PUA) aby pózniej się przerzucić na byznes. Więc to samo mówi jacy to są szarlatani.
Ba! Neil Straus napisał książki i prowadził szkolenia z podrywu na wielką skalę w stanach.
Książka się nazywała "the game".
Oj parę świń się na te patenty złapało :rutekajak:
 
Ba! Neil Straus napisał książki i prowadził szkolenia z podrywu na wielką skalę w stanach.
Książka się nazywała "the game".
Oj parę świń się na te patenty złapało :rutekajak:
Czytałem swego czasu,często baby łapały się na tzw "negi" .To była pozycja na poziomie,ale w Polsce był nadawany program :Mistrzowie Podrywu" niby oparty na tej samej szkole,ale oglądało się to jak jakiś chłopaków do wzięcia :jarolaugh:
 
Raczej nie.Kołczing pare lat temu był o wiele mocniejszy,brylowały takie osoby jak Grzesiak,Kołcz(an) Majk,SukcesPl,czy Krzysztof Król.Teraz widać,że zasięgi im mocno pospadały.Oczywiście pojawiają się nowi jak ten Midel,ale gdyby nie Cohones,to bym nie wiedział,że ktoś taki istnieje.
oczywiście kojarze te persony, ale teraz trader21, Midel, ta ekipa krytpo -oni robią większe zasięgi na YT. Kołcza Majka to oglądali ludzie dla beki, sam stał się memem.
Ludzie są w stanie płacić grubą kasę za excela tradera21, płacić kasę na imprezy i zjazdy Midela, a te kanały prowadzące wywiady z tymi kołczami osiągają naprawdę dobre wyniki.
Oni są dużo sprytniejsi od pierwszej fali kołczy: ten Midel i trader21 często używają starej strategii medialnej 60% prawda i 40% fałszu, dodaj mechanizm oblężonej twierdzy (DOLAR ZA 6 ZŁ, TO ZARAZ PADNIE, ONI TO WIEDZA I PRÓBUJĄ UKRYĆ, NIE MOŻNA O TYM GŁOŚNO MÓWIĆ) i budują jakieś społeczności.
A ten Kamil Gancarz od krypto sprzedający w 2009 roku kołczing i wielu innych, a teraz xD

Fun fackt: co poniektórzy kołcze prowadzili kursy uwodzenia kobiet(PUA) aby pózniej się przerzucić na byznes. Więc to samo mówi jacy to są szarlatani.
A jakich jeszcze znacie od podrywu? Ten kołczing też musze ogarnąć bo mi się wydaje, że będzie lepsza beka niż u tych biznesowych kołczy. Lubiłem śledzić dla beki twitter politczny, ale ostatnio jest on tak kiepski. Przestaje mnie to bawić, kołcze są lepsze...
PS Jak ktoś chce dla beki poczytać kołczing a słusznie nie chce wydawać kasy na ich książki to oprócz chomikuj jest też Zlibrary


@Bezimienny przez Ciebie mam midelizm w polecanych, ale szefie coś dla Ciebie znalazłem ;)



Mobile English i szwalnia do kupienia także te nieruchomości muszą robić skandalicznie wysoką dywidendę :roberteyeblinking:

wspaniały live, nie zapomnę go nigdy, tak się uśmiałem. Dawno żadnego stand up nie odsłuchałem tak mnie ci ludzie bawią.

Masz kopie Midela:

A tutaj amerykański oryginał. Nawet logo Serhant jest jakoś dziwnie podobne do Michała K. xD
 
Akurat ten typ sporo prawdy mowil, czasem mocno polecial po bandzie. Kiedys przynajmniej nie wiem jak tam teraz.
Nie mówie,że wszystko było złe w tej wiedzy,ale zajebał kiedyś filmik,jak zaczepił niby randomową laskę w parku i zaczął ją wyrywać i niby wszystko ok,dobrze mu szło,tylko pozniej wziął tę samą dziewczynę do filmiku,gdy wyrywał randomową dziewczyne w mieście.Tu i tu twarzy nie było widać,ale laska miała strasznie skrzeczący głos,który ciężko było pomylić z kimś innym :beczka:
Więc dla mnie chłop stracił na wiarygodności.Nie wspominając,że filmiki były zachętą do zakupu raczej wątpliwej jakości kursów,których stronki robił mu chyba uczeń tech informatycznego za sześciopak piwa.
 
Nie mówie,że wszystko było złe w tej wiedzy,ale zajebał kiedyś filmik,jak zaczepił niby randomową laskę w parku i zaczął ją wyrywać i niby wszystko ok,dobrze mu szło,tylko pozniej wziął tę samą dziewczynę do filmiku,gdy wyrywał randomową dziewczyne w mieście.Tu i tu twarzy nie było widać,ale laska miała strasznie skrzeczący głos,który ciężko było pomylić z kimś innym :beczka:
Więc dla mnie chłop stracił na wiarygodności.Nie wspominając,że filmiki były zachętą do zakupu raczej wątpliwej jakości kursów,których stronki robił mu chyba uczeń tech informatycznego za sześciopak piwa.
Jest jeszcze ten kanał Anna Szlęzak, ale coś mi się wydaje, że widziałem coś podobnego na amerykańskim YT. W końcu sobie przypomnę który kanał kopiuje xD
 
Jest jeszcze ten kanał Anna Szlęzak, ale coś mi się wydaje, że widziałem coś podobnego na amerykańskim YT. W końcu sobie przypomnę który kanał kopiuje xD
Kojarzę.Ona z tego co wiem jest po drugiej stronie barykady tzn uczy babki skutecznych relacji z facetami i bardziej podchodzi to pod psychologie,niż kołczing.
 
Ryje beret= ‚bardziej podchodzi pod psychologię’ ?
Tu akurat kolega chyba żartował,ale moim zdaniem psychologia potrafi zryć beret,ponieważ są w niej wąskie ramy szufladkujące ludzi,a zazwyczaj nie jest to takie proste,bo nie jesteśmy czarno-biali.
 
Ja dumam nad Portugalia. Ludzie przyjaźni, system podatkowy również. Lubię owoce morza i słońca… byłem kilka razy w Lizbonie i elegancko ::snoopd::
Zarobki może nie najwyższe ale za to życie… jakby to śpiewał brat budziana: ‚cud’ malina…

Edit: byłem kiedyś w Danii, dziewczyny brzydkie i bekaja i pierdza przy stole :bad::bad:
Tych bekających jeszcze nie poznałem. Dunki potrafią być piękne: mniej jak jedna na 100 ;)
Dlatego moja partnerka pochodzi z Rumunii.
 
Panowie, mam problem z niezapłaconymi fakturami przez klientów, co z tym fantem zrobić?
To nie małe kwoty, porozsyłałem już wezwania do zapłaty. Coś można jeszcze z tym zrobić nie licząc sądu?
 
Panowie, mam problem z niezapłaconymi fakturami przez klientów, co z tym fantem zrobić?
To nie małe kwoty, porozsyłałem już wezwania do zapłaty. Coś można jeszcze z tym zrobić nie licząc sądu?
Nigdy nie miałem takiej sytuacji. Jakiego rodzaju to klienci? W sensie osoby prywatne, małe firmy, duże korporacje? Da radę zadzwonić do kogoś decyzyjnego i zapytać o sytuację, powód opóźnień i omówić plan?

I taka refleksja
 
Nigdy nie miałem takiej sytuacji. Jakiego rodzaju to klienci? W sensie osoby prywatne, małe firmy, duże korporacje? Da radę zadzwonić do kogoś decyzyjnego i zapytać o sytuację, powód opóźnień i omówić plan?

I taka refleksja

Małe firmy (1ososbowe działalności), powód opóźnień ciężko stwierdzić, nie odbieranie telefonu na tym etapie więc ciężko coś wywnioskować.
 
Małe firmy (1ososbowe działalności), powód opóźnień ciężko stwierdzić, nie odbieranie telefonu na tym etapie więc ciężko coś wywnioskować.
Nieodbieranie i nieoddzwanianie to zły znak... Może SMS z prośbą o oddzwonienie?

Równolegle jednak to chyba powoli można gadać z prawnikiem jak to najlepiej rozegrać, żeby jeszcze nie być "niemiłym", ale dać znać że nie odpuścisz...
 
Panowie, mam problem z niezapłaconymi fakturami przez klientów, co z tym fantem zrobić?
To nie małe kwoty, porozsyłałem już wezwania do zapłaty. Coś można jeszcze z tym zrobić nie licząc sądu?
Pisemko z kancelarii wysłać.
Jest to koszt, ale w większości przypadków jak taki klient dostanie i zobaczy napis "kancelaria " i powiąże z dalszym kosztami to może pomóc i nagle telefony zacznie odbierać.
 
Panowie, mam problem z niezapłaconymi fakturami przez klientów, co z tym fantem zrobić?
To nie małe kwoty, porozsyłałem już wezwania do zapłaty. Coś można jeszcze z tym zrobić nie licząc sądu?
Oficjalne wezwanie do zapłaty od jakiegoś prawnika, jeśli nie działa to e-sąd,a jak będzie wyrok to do komornika.
Ale wiadomo, że najlepiej się dogadać, jeśli się da oczywiście.
 
Back
Top