Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Za dwa dni oprócz MM odbędzie się w Brazylii Copa Podio, będzie darmowy stream.
Wśród zawodników Maks Wiśniewski.
Wylosowano już dwie grupy.
69_1-668x445.jpg


Swoją drogą w Polsce kolejne czarne pasy. Copacabana > Marek Zbróg, Piotr Klein, Maciej Sawosz oraz Krzysztof Kik.

Co do Metamoris Pro 6 z walki wieczoru wypada Cyborg Abreu. Na przeciwko Josha Barnetta stanie Ryron Gracie.
 
Znacie jakieś dobre strony ze szkoleniówkami albo jakieś torrenty ? Mam tego trochę ale nadal szukam, może ma ktoś ciekawe źródła :)
 
Sorry za tak lamerskie pytanie, ale byłem ostatnio na 1. treningu BJJ i porobiły mi się jakieś mini-ranki na stopach. Dokładnie to na palcach, trochę niżej niż są paznokcie. Takie jakby sznyty. Oczywiście nie na każdych palcach. Podejrzewam, że mogło to się stać podczas tego, jak kontrolowałem z góry pozycję boczną a sparing partner próbował mnie "wybić" do góry, żeby przełożyć rękę pode mną i się przeczołgać pode mną. :crazy: Byłem trochę przesuwany po macie i myślę, że mogło to się wtedy stać....

Oczywiście umyłem dobrze te rejony wodą z mydłem i samo się jakoś to goi. Obawiam się jednak, że na kolejnych treningach może ten problem powrócić.
 
Sorry za tak lamerskie pytanie, ale byłem ostatnio na 1. treningu BJJ i porobiły mi się jakieś mini-ranki na stopach. Dokładnie to na palcach, trochę niżej niż są paznokcie. Takie jakby sznyty. Oczywiście nie na każdych palcach. Podejrzewam, że mogło to się stać podczas tego, jak kontrolowałem z góry pozycję boczną a sparing partner próbował mnie "wybić" do góry, żeby przełożyć rękę pode mną i się przeczołgać pode mną. :crazy: Byłem trochę przesuwany po macie i myślę, że mogło to się wtedy stać....

Oczywiście umyłem dobrze te rejony wodą z mydłem i samo się jakoś to goi. Obawiam się jednak, że na kolejnych treningach może ten problem powrócić.
Te rany to obtarcia?
 
Sorry za tak lamerskie pytanie, ale byłem ostatnio na 1. treningu BJJ i porobiły mi się jakieś mini-ranki na stopach. Dokładnie to na palcach, trochę niżej niż są paznokcie. Takie jakby sznyty. Oczywiście nie na każdych palcach. Podejrzewam, że mogło to się stać podczas tego, jak kontrolowałem z góry pozycję boczną a sparing partner próbował mnie "wybić" do góry, żeby przełożyć rękę pode mną i się przeczołgać pode mną. :crazy: Byłem trochę przesuwany po macie i myślę, że mogło to się wtedy stać....

Oczywiście umyłem dobrze te rejony wodą z mydłem i samo się jakoś to goi. Obawiam się jednak, że na kolejnych treningach może ten problem powrócić.
Człowieku ja mam do teraz rany zabliźnione na stopach. Musisz do tego przywyknąć. Zawsze po sparingach obdarte kolana, łokcie i stopy(które zajebiście pieczą pod prysznicem) czasami z dynki się w warę dostało. Zawsze możesz kupić długiego rasza, spodnie i jakie skarpety białe ;)
 
Ciekawa azjatycka reklama zachęcająca kobiety do trenowania BJJ:

W Polsce śmiało można wypuścić kilka podobnych spotów, może więcej Pań zaczęłoby uczęszczać na sztuki walki.
 
Ciekawa azjatycka reklama zachęcająca kobiety do trenowania BJJ:

W Polsce śmiało można wypuścić kilka podobnych spotów, może więcej Pań zaczęłoby uczęszczać na sztuki walki.


Fake, nie ma kalafiorów :D Od sierpnia mnie na macie nie było i dzisiaj wracam, oby bez kontuzji :bleed:
 
Witam.
Nie wiem, czy to pytanie jest dobre do tego tematu, ale przeszukując kolejne kręgi Cohones nie znalazłam nic bardziej w moim odczuciu pasującego.

Zwracam się do Was z pytaniem/prośbą o pomoc/poradą? Niepotrzebne skreślić.
Ostatnio zostałam zaproszona na trening BJJ. Na pierwszym podstawy, na drugim jakieś tam grubsze chwyty, tragedia stała się na trzecim. Jestem świeżakiem w tym sporcie, nie wiem więc jak upaść, żeby sobie nie zrobić krzywdy. Mój trener-kolega trochę się jednak rozpędził z trenowaniem mnie i na trzecim treningu postanowił pokazać mi, czym jest suples. Niestety, pokazał go na mnie rzucając mnie z pełnym impetem na matę, przez co coś stało mi się z górnym odcinkiem pleców. Myślałam, że to po prostu ból, maść pomoże i po sprawie, jednak ból trwa od tygodnia i mam wrażenie, że wcale się nie zmniejsza. Czy powinnam z tym iść do lekarza? i jeśli tak, to do jakiego?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Połamaniec. :)
 
twoj kolega to debil jak wielu trenerow w Polsce
do lekarza lepiej isc, najpierw rodzinny, on daje skierowanie do specjalisty\
mi animal flex na rozne wybicia pomagal
mialem podobna sytuacje w sparingu gdzie przy probie obalenia, gosc mnie sweepnal, a ja polecialem na szyje
ruszac glowa nie moglem, balem sie, ze penis mi nie bedzie stawal, bo byly problemy, ale na szczescie minelo
 
Witam.
Nie wiem, czy to pytanie jest dobre do tego tematu, ale przeszukując kolejne kręgi Cohones nie znalazłam nic bardziej w moim odczuciu pasującego.

Zwracam się do Was z pytaniem/prośbą o pomoc/poradą? Niepotrzebne skreślić.
Ostatnio zostałam zaproszona na trening BJJ. Na pierwszym podstawy, na drugim jakieś tam grubsze chwyty, tragedia stała się na trzecim. Jestem świeżakiem w tym sporcie, nie wiem więc jak upaść, żeby sobie nie zrobić krzywdy. Mój trener-kolega trochę się jednak rozpędził z trenowaniem mnie i na trzecim treningu postanowił pokazać mi, czym jest suples. Niestety, pokazał go na mnie rzucając mnie z pełnym impetem na matę, przez co coś stało mi się z górnym odcinkiem pleców. Myślałam, że to po prostu ból, maść pomoże i po sprawie, jednak ból trwa od tygodnia i mam wrażenie, że wcale się nie zmniejsza. Czy powinnam z tym iść do lekarza? i jeśli tak, to do jakiego?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Połamaniec. :)
dobry pojeb te twoj kolega. Lekarz rodzinny skierowanie do ortopedy lub chirurga moze neurologa, przeswietlenie odcinka szyjnego. Jak dla mnie tak to bedzie wygladac.
 
Idiota jakiś. Miałem podobny ból jak kiedyś słabo rozgrzany zrobiłem przewrót w tył źle technicznie. Z dwa tyg mnie bolał kark jak próbowałem dotknąć brodą klatki piersiowej. Mi pomogły tejpy i masaże, ale lekarz stwierdzi najlepiej co Ci jest dokładnie.
 
Nie ukrywam, trochę (czyt. bardzo) mnie to zniechęciło do dalszych treningów :/

Bardzo dziękuję wszystkim :) wychodzi na to że pora się zapisać do rodzinnego po skierowanie.
 
Back
Top