1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Analiza kursów forBET - UFC Fight Night 129: Maia vs. Usman

Discussion in 'Zakłady bukmacherskie' started by Szady, May 16, 2018.

1. Szady

Szady MMARocks Cohones

Komentarze:
    12,471
    Zdobyte Lajki:
    20,139
    Punkty:
    1,190
    Analiza kursów forBET - UFC Fight Night 129: Maia vs. Usman

Już w najbliższą sobotę UFC zawita do Chile. Na gali dojdzie do kilku ciekawych pojedynków. Przyglądamy się kilku z nich pod kątem bukmacherskim. Analizujemy kursy z portalu forBET.

Zak Cummings - Michael Prazeres

36-letni "Trator" dorobił się serii sześciu zwycięstw z rzędu w wadze lekkiej i można by już nieśmiało mówić o jego szansach na zyskanie statusu pretendenta do pasa mistrzowskiego, jednak notoryczne problemy ze zrobieniem wagi oddaliły go od tego. Tak bardzo, że został niemal "zmuszony" do zmiany kategorii wagowej. Świetnie korzystający z przewagi warunków fizycznych Brazylijczyk w kategorii półśredniej może zostać pozbawiony swojego największego atutu. Czy Zak Cummings będzie pierwszym od ponad trzech lat zawodnikiem, który da radę pokonać Michaela Prazeresa?

Ma na to spore szanse. Amerykanin bowiem jest sporym zawodnikiem - nawet na kategorię półśrednią. Dlatego też "Trator" może nie tylko nie mieć przewagi siły nad rywalem, ale i być od niego słabszy. Jego styl walki polegający na klejeniu się do rywali i odbieraniu im sił w klinczu i parterze może tym razem nie zdać egzaminu.

Cummings to wszechstronny zawodnik - radzi sobie dobrze zapaśniczo, potrafi wyciągać poddania w parterze, a w stójce zaskakuje ciosami kontrującymi. To w połączeniu ze sporym wzrostem i zasięgiem ramion tworzy bardzo niewygodnego stylistycznie oponenta dla Prazeresa. "Trator" będzie miał spory problem z wprowadzeniem w czyn swojej ulubionej strategii. Będzie musiał przebić się nie tylko przez defensywne zapasy oponenta, ale problemy napotka już na etapie próby skrócenia dystansu - przez długie ręce Cummingsa.

Zak musiałby mieć bardzo słaby dzień, by nie tylko regularnie dawać się obalać, ale i leżeć bez ruchu - jak placek na ziemi. Brazylijczyk raczej nie da rady na nim przeleżeć trzech rund, a ze swoją przeciętną stójką niewiele zdziała. Kurs bukmacherski na wygraną "Tratora" w takiej sytuacji nie jest atrakcyjny. Oczywiście, nie odbieram mu szans na zwycięstwo, ale nie opłaca się ryzykować kuponu z jego nazwiskiem. Gdyby kurs przekroczył 2.50, można by rozważyć inwestycję za mniejszą kwotę.

Kamaru Usman - Demian Maia

Demian Maia nie poradził sobie z Colbym Covingtonem, dlatego będą go czekać piekielnie ciężkie chwile w boju z Kamaru Usmanem.

W mojej opinii 31-letni Nigeryjczyk jest o klasę lepszym zawodnikiem od Covingtona, który polega w zasadzie tylko na swoich zapasach. Usman nie tylko świetnie obala i broni sprowadzeń, ale ma też solidny zestaw umiejętności stójkowych, co tworzy bardzo groźną broń dla Demiana, który wciąż myśli tylko o parterze i wskakiwaniu za plecy rywali.

Kamaru - w przeciwieństwie do choćby Carlosa Condita - nie pozwoli się szybko powalić na ziemię i cały czas będzie stwarzał zagrożenie potężnymi ciosami. Nie możemy wykluczyć, że Maia po raz pierwszy od dziewięciu lat zazna porażki przez nokaut. Nie jest to oczywiście najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Realną opcją jest zakończenie walki decyzją, mimo że pojedynek zakontraktowano na pięć rund. Brazylijczyk będzie uporczywie szukał obaleń, a Usman będzie je stopował i od czasu do czasu wyprowadzi mocniejszy cios. To może być nudny pojedynek i mała jest szansa na bonus za "Walkę Wieczoru". Bukmacherzy wskazują Kamaru jako potężnego faworyta. Z jednej strony - mają sporo w tym racji, z drugiej - kurs na wygraną Nigeryjczyka wydaje się nieco przeszacowany. Ja bym nie ryzykował. Maia jak najbardziej może wyczarować jakieś poddanie, dlatego warto się pochylić nad tym zawodnikiem rozważając umieszczenie go na kuponie.

Pełna oferta kursów na galę UFC Fight Night 129 dostępna jest TUTAJ.

2. michi972

michi972 UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,751
    Zdobyte Lajki:
    5,775
    Punkty:
    1,790
  3. michi972

michi972 UFC
    Middleweight

Komentarze:
    12,751
    Zdobyte Lajki:
    5,775
    Punkty:
    1,790
    Na moje rozpiska to kara za grzechy.Imo Cummings w miarę ciekawy.Liczyłem, że na Suarez dadzą więcej, może Davis

kapitanameryka likes this.
  4. Underdog

Underdog Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    400
    Zdobyte Lajki:
    200
    Punkty:
    490
    Cummings i Davis też mi się podobają. Kurs na Suarez niegrywalny. Może zaryzykuję Grasso za drobne, ale Suarez ostatnio wygląda imponująco, to fakt.

michi972 likes this.
  5. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    7,499
    Zdobyte Lajki:
    3,942
    Punkty:
    1,790
    Tylko Pantoja mi się podoba.

6. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,770
    Punkty:
    290
    Veronica tez niczego sobie

Wolek, Taran, Ludwiczek and 2 others like this.
  7. phenomen

phenomen Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    625
    Zdobyte Lajki:
    564
    Punkty:
    140
    Bandenay @2,65
    Cannonier @2,94

8. Underdog

Underdog Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    400
    Zdobyte Lajki:
    200
    Punkty:
    490
    Na razie puściłem Silva + Botelho + Luque + Usman (AKO 3,9)

9. Taran

Taran PRIDE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    7,003
    Zdobyte Lajki:
    1,589
    Punkty:
    790
    Home Page:
    :antonio::siara::mjsmile:

michi972 likes this.
  10. RaphTaba

RaphTaba Legacy FC
    Heavyweight

Komentarze:
    2,174
    Zdobyte Lajki:
    1,474
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Gdańsk
    U mnie poszedł Maia. Nie mogłem się powstrzymać po takim kursie, a jest to zawodnik któremu wystarczy byle klincz, żeby zamienić się w plecak i poddać lub zajechać przeciwnika.

kapitanameryka, rzeszów and michi972 like this.
  11. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    7,499
    Zdobyte Lajki:
    3,942
    Punkty:
    1,790
    Teoretycznie tak, ale Maia nie dał rady obalić ani Woodleya, ani Covingtona, a szczerze mówiąc, uważam Usmana za lepszego zapaśnika, niż tę dwójkę. Pozostaje stójka, a nawet przygotowany Maia nie ma cardio ma 5 rund walki pod presją, a o pojedynku dowiedział się miesiąc przed galą. Czy Maia jest w stanie zranić poddać/dobić Usmana? Według mnie szanse na to są iluzoryczne.
    Jeżeli kurs jeszcze trochę podskoczy, to chyba zagram Usman + Pantoja.

Underdog and phenomen like this.
  12. kapitanameryka

kapitanameryka Legacy FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,138
    Zdobyte Lajki:
    1,118
    Punkty:
    290
    a.jpg b.jpg

Obracam bonusem, więc się nie sugerować.
    Suarez spoko, ale kurs masakra. Na poważniej grałbym Bandenay i może Maię za drobne.

13. Bambosze

Bambosze Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,564
    Zdobyte Lajki:
    2,334
    Punkty:
    490
    Mozna się pobawic. Zagrane:
    Davis 2.50
    Cannonier 3.00
    Prazeres 2.15
    Moreno 2.10
    Macedo 3.30
    +
    Maia poddanie - jeszcze bez kursu u mnie.

14. Aliibaba

Aliibaba PRIDE FC
    Lightweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    6,386
    Zdobyte Lajki:
    3,770
    Punkty:
    290
    dla mnie Usman przejebie, gosc walczyl z samymi ogrami, Maia jest na innym poziomie
    co innego przyszly mistrz Colby czy aktualny mistrz Woodley, ktorzy sa wybitnymi zapasnikami, a Usman, ktory jest silnym mudzinem

michi972 and kapitanameryka like this.
  15. kapitanameryka

kapitanameryka Legacy FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,138
    Zdobyte Lajki:
    1,118
    Punkty:
    290
    No, kursy to jakaś farsa.

16. Taran

Taran PRIDE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    7,003
    Zdobyte Lajki:
    1,589
    Punkty:
    790
    Home Page:
    Niestety jest szansa, że bukmacherzy wiedzą o czymś o czym nie wiemy.

17. Underdog

Underdog Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    400
    Zdobyte Lajki:
    200
    Punkty:
    490
    Między innymi z takich powodów zagrałem Usmana i kompletnie nie rozumiem tego boomu na Demiana. Dorzucę jeszcze od siebie, że ja nie widzę Brazylijczyka w stójce. Może i jest w stanie prowadzić w tej płaszczyźnie równorzędną walkę na punkty, ale jeśli tego spróbuje na dystansie kilku rund to najpewniej prędzej czy później nadzieje się na ciężkiego kaosa z rąk Afroamerykanina.
    Poza tym Kamaru to przejebany fizol. Patrzcie z jakimi rywalami ostatnio wygrywa i przegrywa Maia.
    Win - Masvidal, Condit, Brown
    Loss - Kolba, TW
    Do którego zbioru bardziej pasuje Usman?
    Nie muszę chyba dodawać, że Brazylijczyk ma swoje lata i sił witalnych mu nie przybywa. Obawiam się, że w tym pojedynku technika mu nie wystarczy.

Dodam do tego, że jeśli zawodnik podpisuje nową umowę na parę dni przed ostatnią walką na kontrakcie, to nie wróży to dobrze. Jeśli ktoś czuje się pewnie to raczej czeka z tym do zwycięstwa, by mieć mocną kartę przetargową. To wygląda trochę tak jakby Maia najzwyczajniej w świecie kalkulował. Gość ma łeb na karku i chce zabezpieczyć sobie przyszłość, bo wie że jeśli by przegrał to następnej umowy mógłby od łysego nie dostać. Potrafi racjonalnie ocenić swoje szanse, co oczywiście nie oznacza, że nie spróbuje zwyciężyć.
    Myślę, że oczywiście można próbować go zagrać, ale tylko i wyłącznie przez poddanie, w co osobiście coraz mniej wierzę.

Last edited: May 17, 2018
    phenomen likes this.
  18. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    7,499
    Zdobyte Lajki:
    3,942
    Punkty:
    1,790
    Po 1.30 (a może i 1.25?) bym zagrał Usmana, ale kurs spadł do 1.17 i to już mnie kompletnie nie interesuje. Uważam, że idealnie oddaje szanse zawodników (85-15). Poza Pantoją, ciekawy wydaje mi się być Luque, ale w pierwszej rundzie Laprise może być szybszy, więc może uda się chapsnąć live'a.

19. Taran

Taran PRIDE FC
    Heavyweight

Komentarze:
    7,003
    Zdobyte Lajki:
    1,589
    Punkty:
    790
    Home Page:
    BJJ vs fizyczność !

20. Puczi

Puczi Dobry człowiek

Komentarze:
    7,499
    Zdobyte Lajki:
    3,942
    Punkty:
    1,790
    Zapasy i fizyczność Usmana nie pozwolą 40-letniemu Mai na przeniesienie walki do parteru. Uważasz inaczej?

phenomen likes this.

Share This Page