Zuffa pozywa Bellatora i Kena PavięJak informuje Kevin Iole z Yahoo Sports właściciele UFC i WEC Zuffa LLC pozwali organizację Bellator FC i jednego z czołowych agentów/menadżerów na rynku MMA Kena Pavię za wymianę poufnych kontraktów zawodników UFC. Zuffa weszła w posiadanie e-maili pomiędzy Pavią i prezesem Bellatora Bjornem Rebneyem, w których ten pierwszy dostarczał kontrakty swoich zawodników, tak aby ten drugi mógł je przerobić, a następnie używać w swojej organizacji. Oto fragmenty e-maili z 3 i 4 lipca tego roku upublicznione przez Zuffę, które miałyby być wymieniane między Rebneyem i Pavią.

Rebney
Znakomicie się spisałeś wysyłając nam te “Wszystkie” znaczącego dokumenty UFC, teraz możemy je przerobić i zaimplementować w Bellatorze.

Rebney
Proszę poukładaj te dokumenty według tego czego dotyczą i jak UFC je używa i implementuje… W poniedziałek moi ludzie przepiszą je i odpowiednio zmienią tak aby wyglądały na nasze własne.
Pavia

Cały czas jestem w Vegas. Będę potrzebował 24 godzin na zorganizowanie wszystkich dokumentów z mojego biura.
Na razie trudno przewidywać jak potoczy się proces, jeśli jednak te e-maile okażą się prawdziwe, jest to kolejna sytuacja, która stawia w złym świetle organizację Rebneya. Bellator procesuje się obecnie z Dave’em Hermanem, który pozwał organizację za niewypełnienie kontraktu. Dodatkowo w amerykańskich mediach pojawia się co raz więcej informacji o złym traktowaniu zawodników przez tę organizację, opresyjnych kontraktach oraz o problemach finansowych. Dziennikarz Sherdoga Jordan Breen w swojej audycji radiowej informował nawet, że co raz więcej menadżerów rezygnuje z umieszczaniem swoich zawodników w Bellatorze z powyższych powodów.

Ciekawa w tej sprawie jest też rola Kena Pavii, który mimo, że ściśle współpracuje z UFC, nie jest podobno lubiany przez włodarzy organizacji. Amerykański menadżer występuje w tej sprawie w pozycji dość rażącego konfliktu interesów, z jednej strony powinien w każdej sytuacji dbać o dobro swoich klientów, z drugiej pomaga Bellatorowi konstruować kontrakty, które mają tych klientów skuteczniej wiązać z organizacją.

Zuffa pozywa Bellatora i Kena Pavię
 

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
jak świat światem, szpiegostwo przemysłowe zawsze istniało i istnieć będzie
icon_razz.gif
 

Be eS

Maximum FC
Middleweight
Ciekawe, w jaki sposób UFC weszło w posiadanie tych maili... Ciekawe jest też, czy UFC wie, co to tajemnica koresponencji... Żeby sobie tym pozwem samobója nie pyknęli...
 
Prawdopodobnie ktoś życzliwy z Bellatora lub firmy Pavii im te maile wysłał. Raczej wątpię, że podsądni odpowiedzą pozwem wobec Zuffy za naruszenie tajemnicy korespondencji.
 

GLF

KSW
Heavyweight
Oby BFC wytrzymało do triumfu Grabka i wypłaciło mu należne honorarium :]
 
Top