Zmiany w rankingu MMA

Tidzej

Bellator
Heavyweight
OBrienVelasquezDSC_6382UFN14.jpg

(fot. April Pishna / MMAWeekly.com)

Ostatnia poważna gala miesiąca za nami więc przyszła pora na aktualizację rankingów. Prymat w wadze ciężkiej obejmuje oczywiście Cain Velasquez, spychając Brocka Lesnara na 2. miejsce. W wadze średniej na 10. miejscu debiutuje Michael Bisping. W wadze półśredniej na miejscu 3. debiutuje Jake Shields. Martin Kampmann stacza się o jedno oczko na 5. lokatę. Na pozycji 7. do zestawienia powraca Carlos Condit a na 9. miejscu pojawia się Diego Sanchez. Dan Hardy i Paulo Thiago opuszczają pierwszą dziesiątkę. Walki w niższych kategoriach nie przyniosły zmian w rankingu. Shinya Aoki, Eddie Alvarez, Jose Aldo, Manny Gamburian, Miguel Torres i Masakazu Imanari niezależnie od rezultatów swoich ostatnich walk utrzymali swoje miejsca.

W zestawieniu pound-4-pound nie uświadczymy już Brocka Lesnara. Na miejscu 9. pojawia się za to Jake Shields a dziesiątkę uzupełnia Cain Velasquez wypychając z tego miejsca Dominicka Cruza. Również od dzisiaj można wreszcie zobaczyć jak wyglądają miejsca 11-25 w wagach od ciężkiej do koguciej, ale o nich nie będzie szczegółowych informacji. Wszystko jest do zobaczenia na stronie Ranking MMA.

Zmiany w rankingu MMA

Krzysztof

BAMMA
Flyweight
Jedna rzecz mnie tylko iryruje. mianowicie to, że Fedor znajduje sie poza podium. Moim zdaniem 4 miejsce jest zdecydowanie niesłuszne. Przez 10 lat nie przegrał walki bo przegrana przez rozcięcie to nie przegrana. Zawodnicy, którzy sa nad nim mają wszyscy razem w sumie niewiele więcej walk niż on ma zwycięskich. Przez 10 lat pokonywał najlepszych, a jedna przegrana sprawiła że spada z piedestału??!! Troche moim zdaniem to śmieszne że zawodnicy którzy mogliby się z nim porównywać za jakieś 20 walk są teraz rzed nim!!

terek80

Brutaal
Lightweight
Myslalem ze P4P to znaczy wszechstronnosc zawodnika w kazdej plaszczyznie ogolno wziete, a Shield nie ma zadnej stojki, wiec nie jest on kompletnym zawodnikiem. ZAMIAST Shieldsa tam musi byc BJ Penn!

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
krzych199, to już było tłumaczone. Nie bierze się to co dany zawodnik osiągnął przez 10 lat kariery, bo tego, że Fedor jest jedną z największych legend w sporcie, to nikt nie odbierze, ale bierze się pod uwagę ostatnie dokonania zawodnika.

seban28

BAMMA
Featherweight
Fajna sprawa z tym rankingiem 11-25, chociaż pewnie nie obejdzie się od gorących sporów typu dlaczego Tim Sylvia jest nad Jonem Madsenem.

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
Ps. Terek80 -> Ja myślałem, że ranking P4P to znaczy inaczej “dominacja”. Jeżeli Shields nie przegrał walki piętnaście razy z rzędu do dzisiaj z dobrymi i mocnymi rywalami, to dlaczego miałby się nie pojawić w rankingu P4P? Przecież to logiczne. Od kiedy patrzy się na wszechstronność w tym rankingu?

takubo

BAMMA
Bantamweight
Dobry ranking rozszerzony. Jak chcecie mogę wam pisać krótkie notki o dalszych zawodnikach
icon_biggrin.gif

Tidzej

Bellator
Heavyweight
Nie, nie chce żeby to się bardziej na stronie rozciągało. Taki format jaki jest obecnie jest ok.

takubo

BAMMA
Bantamweight
No ok, ale jedno jest pewne. Madsen wkrótce przedostanie się do P4P, wspomnicie moje słowa!

seban28

BAMMA
Featherweight
Wand nie walczył od lutego, Bisping w tym czasie zdążył stoczyć 2 pojedynki z solidnymi zawodnikami. Nic dziwnego zatem że przeskoczył Brazylijczyka.

Ruff Ryder

EFC Africa
Flyweight
Niektórzy to się kieruja dawną sympatią do zawodników jakby nie zauważali że czasy się zminiły.
To że ktos kiedys wygrywał, nie znaczy, że ma byc na piedestale w rankingach. Liczy się tu i teraz.

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
Niby dlaczego mieliby zanudzać na śmierć trzecim starciem tych panów? Może od razu dadzą Shogun vs. Machida III. Tak się nie robi, w tak krótkim odstępie czasowym. Mało to przeciwników w HW?

ostatnie 2 lata:

Fedor wygrywał z Sylvią, Arlovskim i Rogersem, przegrywał z Werdumem
Lesnar wygrywał z Couture’em, Mirem i Carwinem, przegrywał z Velasquezem

odpowiedź za 300 punktów: resume Lesnara jest lepsze

pawel23

Oplot Challenge
Welterweight
Dziwi mnie dlaczego Lesnar jest przed Fedorem.Oboje szybko przegrali ostatnie walki ale to Fedor byl wiekszt=ym dominatorem.Nie wiem tez dlaczego Jake Shields jest tak wysoko w P4P.

Tidzej

Bellator
Heavyweight
FFS, przerabialiśmy Lesnara nad Fedorem po UFC 116. I wszyscy zapominają, że między nimi jest jeszcze Werdum.

Shields ma wygrane z zawodnikami z Top 5 w dwóch kategoriach wagowych.

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
To nie jest ranking legend, że Wand i Fedor non stop mają być najwyżej. A tego Shieldsa to też nie rozumiem.

Cloud

UFC
Heavyweight
Cohones
MMARocks
O MÓJ BOŻE, ile razy jeszcze trzeba powtarzać, że liczą się ostatnie dokonania, a nie cała kariera. Matko Święta Niepokalana Panno Jasnogórska. To że był dominatorem, a to z kim walczył i z kim przegrał Fedor, a z kim Brock to na to się patrzy. Gdybym był Venomem, to bym zabijał
icon_wink.gif

sobel

Brutaal
Heavyweight
fedor najbał bym mira a carwina który ma paliwa na 1 runde chyba tez nie sadzicie werdum chyba oadal by lesnara

sobel

Brutaal
Heavyweight
ok ja nie lubie sie czepiac ale pamietam ja fedor przegral z werdumem i sapdł na 3 miejsce wtedy mówiłes ze ranking nie wybacza porazek lenar ma 2 i jest drugi